Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

Jedyne imię, którego nie dam to Ariel. Dla mnie to jest nazwa proszku do prania i tyle.

Co do kwestii imion zagranicznych, to już nie chodzi nawet o to, jak one są pisane, ale mogę się założyć, że przynajmniej połowa osób dających takie imię nie zwróci uwagi jak ono wygląda razem z nazwiskiem. A potem wychodzi jakaś Dżesika Pieróg. ;]

jest masa imion, które wywołują uśmiech na mojej twarzy, gdy je słyszę - bo jak tak można dać na imię dziecku? ;) masa imion, przy których aż ręce opadają jak się je słyszy, ale ile ludzi, tyle opinii

jedni lubią zwydziwiałe, jedni "zwykłe" jeszcze inni starodawne i prawda jest taka, że jeśli się często obcuje z osobą, która wg nas ma dziwne imię to z czasem ono dla nas staje się normalne





Cytat
aleksandraa-18
Ale dlaczego przepraszam bardzo nie zagraniczne imiona? Któraś z was pisała ze nie podoba jej się natan że to takie dowartościowywanie się rodziców. A wiecie może skąd i co to za imie. Zdenerwowało mnie ponieważ osądzacie nie wiedząc jakie dziecko ma pochodzenie czy jakie są poglądy rodziców. A to ze polskie ma obywatelstwo to odrazu ma być zdzisław? Otóż mój synuś ma na imię Nathaniel/Natanael jak kto woli, i jest to imię hebrajskie BIBLIJNE! Jeden z ARCHANIOŁÓW nosił to imię, i dlatego tak go nazwałam a nie dlatego że jest takie cool ; /. Mnie nie podobają się takie imiona jak Stanisław czy Tymon . Tak poprostu nie podobają mi się, choć znam jednego stasia i nie przekreslam jego rodzicow za to że dali dziecku takie a nie inne imie i co najważniejsze nie wyśmiewam się. TOLERANCJA przede wszystkim drogie Panie!


a gdzie w Twojej wypowiedzi tolerancja?
Nie akceptujesz tego, że komuś może się nie podobać imię Nathaniel, uniosłaś się ponieważ Twoje dziecko ma takie imię a sama wymieniasz te, które Tobie się nie podobają

Cytat
borduniasta
Jedyne imię, którego nie dam to Ariel. Dla mnie to jest nazwa proszku do prania i tyle.

Co do kwestii imion zagranicznych, to już nie chodzi nawet o to, jak one są pisane, ale mogę się założyć, że przynajmniej połowa osób dających takie imię nie zwróci uwagi jak ono wygląda razem z nazwiskiem. A potem wychodzi jakaś Dżesika Pieróg. ;]
Dokładnie okropne imię Ariel :) Dla mnie wszystkie inne imiona i te staromodne i te zaGRANICZNE KWESTIA PRZYZWYCZAJENIA :) Mój syn ma na imię Mateuszek i nikogo to nie dziwiło ale córke nazwaliśmy Marcelina i zewsząd padają pytania jak ty dziecko masz na imię?????? jak dziwnie !!!!A co w tym dziwnego???

Moje dzieciaczki to Oliwia,Szczepan,Leon i Michalinka :)według mnie są śliczne ale komuś mogą sie nie podobać. Imiona które mi się nie podobają to Wawrzyniec i Walentyna ale to rzecz gustu :)

jhbkbkb,n



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-28 13:46 przez KotkaFraszka.

Cytat
elokwentna
Nie podobają mi sie teraz tak modne Zosie, Hanie, helenki, Zuzie i Filipki.
Ja mam takie zdanie: jestes Polką/Polakiem - dawaj polskie imiona. A to ze ktos daje dziecku zagraniczne czy tam biblijne imie jakiegos archanioła to mod. Dziecko pozniej będzie cierpiało.
A moim zdaniem dziecko może równie dobrze cierpieć otrzymując typowo polskie/słowiańskie imię. Należy jedynie do wyboru imienia, obojętnie jakiego pochodzenia, podejść rozsądnie.

Mam bardzo specyficzny gust jeśli chodzi o imiona, chociaż moje dziecko akurat nazwałam dość przeciętnie i niestety okazało się że modnie. Ale poza tym jest bardzo niewiele imion które mi się naprawdę podobają.
3/4 z was tutaj pewnie by padło na zawał jakbym napisała o moich preferencjach i wysłałoby esemesa o treści "pomoc" na moje przyszłe dzieci :D I vice versa zresztą, ale nie będę zgłebiac tematu.

Lubie polskie imiona.
I mówiąc polskie mam na myśli faktycznie polskie.
Piotr, Zofia, Adam nie są takimi.

Balbina Jagoda i Róża

Jessica, Julia(nie podoba mi się po prostu), Brajan, Amadeusz, Balbina, Mariola, Andrzej.

A jak Wam się podoba imię Natasza???

Cytat
aleksandraa-18
TOLERANCJA przede wszystkim drogie Panie!
Zanim zaczniesz pouczac innych zacznij od siebie :)

dla mnie starodawne imiona wiesio,krzysio itp
nie ma co sie kłócić. każdy jakie chce takie daje i nikomu nic do tego!!!!

mój syn ma w klasie adama i Stasia i nie cierpię tych imion.Ma też Erwina,Diego i fajne są to imiona mi się podobają :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-27 15:36 przez maa_dzia.

Moja znajoma dała synkowi na imię Kosma - osobiście nigdy bym tak chłopca nie nazwała a dla dziewczynki nie podoba mi się Helenka.

Dla chłopca okropne, jak dla mnie oczywiście, jest Marcin i Mateusz. Po prostu nie nawidzę tych dwóch imion. Dla dziewczynek Agnieszka, Nadia, Nikola. I jeszcze pewnie jakies by sie znalazły

Dla mnie kompletną porażką jest imię ALAN. Wystarczy przestawić miejscami dwie litery i psikus gotowy:D
Nie podobają mi się też imiona w stylu Noam,Nathaniel,Rafael. A znam kobiety,które ponazywały tak dzieci:/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

która karoca?