Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Na pewno nie jakieś zagraniczne,typu: Jessica,Vanessa czy inne takie:)
No i nie cierpię takich "staroświeckich" imion,nigdy nie nazwałabym dziecka Staszek,Franek czy Zdzisiek :D

Jestem właśnie na etapie wybierania imienia dla synka i mam wielki dylemat:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 21:50 przez Amelia_25.

ja znam mamusie która ma Justina czyli Dżastina chłpczyk nie dziewczynka hahahaha, jak dla mnie totalna masakra, znajoma ma 2 dziewczynki Eunika i Gaja, a jeszcze inna dziewczyna ma na imię Rita, o zgrozo! czy te matki i ojcowie którzy wymyslałają te imiona nie zdaja sobie sprawy ze krzywdza własne dziecko?!?!?!?!?! i to na całe zycie....

ja w szkole miałam dziewczynę która miała na imię Sulamitka, nie wiem kto je wymyślił i ostatnio spotkałam się z Pereputą to to już w ogóle masakra. a zgadzam się z Wami jeśli chodzi o te literki V w imionach to śmieszne.

Cytat
ewelinaa1773
Cytat
Lemonka30
Imiona to kwestia wyboru każdego rodzica, ale mam na kilka alergie m.in Natan, Nicola, Brajan, Filip, no nie lubię i koniec :)

Proszę tylko nie Filip ;) piękne imię ,byś zobaczyła jak taki Filipek wygląda,to może by Ci przeszło ;)

Wcale nie mówię, że nie, tak jakoś przyszło mi do głowy, może dlatego, że w pewnym momencie wszystkie chłopaszki w okolicy to właśnie Fifki były :D

Nazwałma syna Marcel.
Nie znam nikogo o takim imieniu, z nikim mi się nie kojarzyło i podoba mi się bardzo :)
Co sądzicie?

Kajetan :D masakra jakas.

Radzimir......
Rita to juz w ogole masakra...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 12:49 przez LAgirl.

niezweryfikowana
Posty: 223
Ostrzeżenia: 5/5

Na pewno nie NIkola, ani Nadia, skąd te imiona pochodzą? A Kajetan bardzo mi się podoba. Choć ja jestem na etapie wyboru imienia dla dziewczynki: może Zofia?

Cytat
ewelinaa1773
Cytat
Lemonka30
Imiona to kwestia wyboru każdego rodzica, ale mam na kilka alergie m.in Natan, Nicola, Brajan, Filip, no nie lubię i koniec :)

Proszę tylko nie Filip ;) piękne imię ,byś zobaczyła jak taki Filipek wygląda,to może by Ci przeszło ;)
Eee tam, nawet jakbyś mi pokazała tuzin ślicznych Filipków to to imię mi się nie spodoba.

Moje męskie antytypy to Wacław (tylko nie Wacek), Alfons (chyba wiadomo), Karol, Franciszek, Oliwier (może nie brzydkie, ale nie nazwałabym tak dziecka i już), oraz wszelkie wynalazki typu Kevin, Brajan, Denis..
Nad dziewczęcymi jeszcze się nie zastanawiałam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-21 09:45 przez Deirdre.

Karolina!nie cierpię tego imienia

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

ja co do Tych Nicoli, Kevinów i Olivierów nic nie mam. Jak już kiedyś pisałam przeraża mnie nazywanie dzieci tak jak wszystkie inne, czyli same Wiktorie, Marcelki, Maje i Kubisie. Ok fajne imiona, ale imię powinno się nadawać po to abyśmy wiedzieli o kogo chodzi. A nie Kuba... ale który? bo w samym przedszkolu na 18dzieci jest 4 Kubusiów. Przekombinowane imiona też nie są fajne, ale moimi antyfaworytami są Elwira, Andrzej, Jan, Stanisław i td. czyli stare imiona, które wg mnie ośmieszają dziecko. Wybór imienia to bardzo trudna decyzja, ale mamy na nią 9mies.

Cytat
alenka85
Jak już kiedyś pisałam przeraża mnie nazywanie dzieci tak jak wszystkie inne, czyli same Wiktorie, Marcelki, Maje i Kubisie. Ok fajne imiona, ale imię powinno się nadawać po to abyśmy wiedzieli o kogo chodzi. A nie Kuba... ale który? bo w samym przedszkolu na 18dzieci jest 4 Kubusiów.
No tak to najlepiej zeby dostawac pozwolenie na dane imie w danym rejonie by przypadkiem sie nie powtorzylo, albo aby przyjmowano dzieci wg imion czyli jeden Jakub, jeden Maciej itd. A moze przy piaskownicy bedzie lista i gdy juz jakas Oliwia bedzie sie tam bawic to inna juz nie wejdzie by po uslyszeniu tego imienia bylo wiadomo o kogo chodzi :) ... smieszne podejscie. " Imie powinnismy nadawac by bylo wiadomo o kogo chodzi " - padłam :).Po co dzieci maja dodatkowo nazwiska ? Przesadzasz.

Ja nie nazwałabym córeczki Nicola a chłopca Kazik, Mietek.

Teraz będę miała synka i nazwę go Oliwier ale przez W a nie V.

Cytat
Antalisa
Cytat
alenka85
Jak już kiedyś pisałam przeraża mnie nazywanie dzieci tak jak wszystkie inne, czyli same Wiktorie, Marcelki, Maje i Kubisie. Ok fajne imiona, ale imię powinno się nadawać po to abyśmy wiedzieli o kogo chodzi. A nie Kuba... ale który? bo w samym przedszkolu na 18dzieci jest 4 Kubusiów.
No tak to najlepiej zeby dostawac pozwolenie na dane imie w danym rejonie by przypadkiem sie nie powtorzylo, albo aby przyjmowano dzieci wg imion czyli jeden Jakub, jeden Maciej itd. A moze przy piaskownicy bedzie lista i gdy juz jakas Oliwia bedzie sie tam bawic to inna juz nie wejdzie by po uslyszeniu tego imienia bylo wiadomo o kogo chodzi :) ... smieszne podejscie. " Imie powinnismy nadawac by bylo wiadomo o kogo chodzi " - padłam :).Po co dzieci maja dodatkowo nazwiska ? Przesadzasz.
Zgadzam sie w 100%

ja mam skojarzenia imion z daną osobą..miałam kiedyś w klasie Gniewomira:D Gniewko:)ja mam Alana a nie Allana jak Edyta Górniak:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

krzywdzenie dzieci - dziwne imiona