Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Sklep internetowy

11 minut temu

Biznes

14 minut temu

tabernakula sklep

34 minut temu

zakupy internetowe

59 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

paszport dla dziecka

01 mar 2013 - 14:21:37

Sama wychowuje córke, z ojcem od 3 lat nie mam żadnego kontaktu, nawet nie wiem czy teraz mieszka pod tym adresem co znam a chce wyrobić dziecku paszport i chce zrobic to przez sąd. I nawet przypuszczam że nie wyraził by zgody na paszport dla niej. Otóż nie wiem jak taki wniosek napisać, co musi być w nim zawarte, ile czasu się czeka na takie pozwolenie. Dopiero będę przeglądać co jest w internecie na ten temat. Czy jest jakaś mama co miała z tym do czynienia i wie jak to zrobić, bardzo byłabym wdzięczna za pomoc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 14:24 przez marlenka2612.

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 15:44:35

najlepiej podejsc do odpowiedniego urzedu i sie zapytac to bedziesz miala pewnosc co i jak masz zrobic :)

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 17:27:57

Witam
wniosek o paszport składasz w biurze paszportów-wypełniasz wniosek do tego jedno albo dwa zdjęcia+opłata chyba 50 zł (okres oczekiwania jest dośc długi)ale przy składaniu wniosku muszą byc oboje rodzice-nawet nie ma innej opcji-On musi podpisac w Twojej obecności zgodę
w takim przypadku jak twój najlepiej jak pójdziesz i spytasz ale to już chyba poważniejsza procedura bo jeśli on sie nie zgodzi to raczej czarny secnariusz
chyba że jakoś wg prawa jeśli nie ma wogóle kontaktu z dzieckiem-i to udowodnisz to może jest jakieś wyjście że bez jego zgody-
ja składałam ponad rok temu i nawet po odbiór musiałm iśc z mężem
więc powodzenia

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 19:06:41

chyba tylko opcja kiedy ojciec dziecka ma ograniczone prawa rodzicielskie albo jak zrzeka się opieki nad dzieckiem wtedy możesz sama.

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 19:20:44

Jeśli ojciec na zabrane lub ograniczone prawa trzeba zabrać te papiery do biura paszportowego i pokazać , jeśli nie ma trzeba złożyć wniosek do sądu i uzasadnić swój pozew ze np , ojca dziecka nie interesuje nic ze nie ma Pani z nim kontaktu itd itd nie zjawi sie raz drugi i sedzina da zgode:)

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 20:14:31

Jeśli wiesz, że ojciec nie wyrazi zgody, musisz starać się przez sąd innej opcji nie ma. Najlepiej wtedy iść do sądu zapytać jak i co złożyć albo poprosić prawnika o pomoc to najlepsze wyjście bo doradzi i przygotuje do rozprawy, nie koniecznie musisz udać się do kancelarii bo koszty są wysokie ale może ktoś ze znajomych studiuje prawo i może pomóc to naprawdę łatwiej, życzę powodzenia!

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 20:58:30

Piszesz ze nie masz kontaktu z ojcem dziecka i chcesz przez sad, wiec idziesz do odpowieniego sadu rejonowego tam albo dostajesz gotowca ( w wawie tak jest) i wypełniasz i wpłacasz 50zł za znaczki. Gorzata2009 nawet rok temu tak nie ma. Nie musisz isc z ojcem dziecka nawet jak ma prawa, my podpisujemy w ciagu tygodnia jedno składa drugie dojezdza podpisac w biurze jak składasz wniosek to fakt musisz miec albo wyrok sadu albo drugiego rodzica w ciagu tyg, wplacasz wtedy 30zł za dziecko (7 marca odnieram nowy paszport juz 3 zreszta a teraz na 5 lat). Łączny koszt takiego czegos i przez sad to 80zł bez adwokata, zrób tylko dopiske w pozwie aby sprawa odbyła sie bez udziału ojca tylko z przydzielonym kuratorem dla miejsca pobytu. Jak bedziesz cos potrzebowała wiecej w tej sprawie pisz na priv, a i na paszport czeka sie do 4 tyg ( w wawie po 2 juz jest) i masz od sierpnia 2012 wydawany dla dziecka tymczasowy na 5 lat.

Cytat
Gorzata2009
Witam
wniosek o paszport składasz w biurze paszportów-wypełniasz wniosek do tego jedno albo dwa zdjęcia+opłata chyba 50 zł (okres oczekiwania jest dośc długi)ale przy składaniu wniosku muszą byc oboje rodzice-nawet nie ma innej opcji-On musi podpisac w Twojej obecności zgodę
w takim przypadku jak twój najlepiej jak pójdziesz i spytasz ale to już chyba poważniejsza procedura bo jeśli on sie nie zgodzi to raczej czarny secnariusz
chyba że jakoś wg prawa jeśli nie ma wogóle kontaktu z dzieckiem-i to udowodnisz to może jest jakieś wyjście że bez jego zgody-
ja składałam ponad rok temu i nawet po odbiór musiałm iśc z mężem
więc powodzenia



NIE PRAWDA ODBIERASZ SAMA ALBO OJCIEC DZIECKA TYLKO Z DOKUMENTEM KTÓRY DOSTAJESZ W TRAKCIE SKŁADANIA. w DODATKU OD ZŁOZENIA JEST 7 DNI NA PODPIS DRUGIEGO RODZICA. kOSZT PASZPORTU DZIECKA DO LAT 7 TO 30ZŁ CZAS OCZEKIWANIA OD DATY ZŁOZENIA 3-4 TYG. OD 2 LAT TAK PRZYNAJMNIEJ JEST.
CZARNY SCENARIUSZ JUZ NIEISTNIEJE ZA DUZO TAKICH RZYPADKÓ ABY SAD SIE BAŁ WYDAC ZGODE CZASY SIE ZMIENIAJA, 98% WNIOSKÓ ROZPATRYWANYCH POZYTYWNIA NAWET JAK SIE NIE ZNA MIEJSCA POBYTU OJCA USTALA SAD KURATORA WŁĄSCIWEGO DLA MIEJSCA ZAMIESZKANIA.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-02 21:07 przez viollekk.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak nie nazwalibyście swojego dziecka??