Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prawa ojca biologicznego.?

18 lut 2013 - 19:52:08

Witam
Mam bardzo duży problem a mianowicie moja obecna sytuacja jest taka. W 2012 w listopadzie zaszłam w ciąże ojciec dziecka zostawił mnie w trzecim miesiącu ciązy byłam przez ten czas sama i bardzo cierpiałam. Gdy sie dziecko urodziło sporadycznie go widywał przed urzędnikiem stanu cywilnego dziecko uznał lecz jest moje nazwisko. W tym miesiącu podałam go o alimenty i rozprawa niedługo. Lecz pół roku temu poznalam wspaniałego faceta akceptuje małego i chce być jego ojcem. Mamy zamiar razem zamieszkać i wziąść ślub bardzo by chciał uznać dziecko jako swoje i nie życzy sobie żeby jego biologiczny ojciec wtrącał sie w nasze życie żeby go nie odwiedzal. Ja też tego bym nie zniosła, ponieważ nie chce aby dziecko miało dwóch tatusiów. Więc jak załatwić tą sprawę żeby nie wtrącał sie w nasze życie. Starczy tylko ślub? Czy musiała bym sie zrzec alimentów od biologicznego ojca. Bardzo proszę o pomoc bo rozprawa za niedługo.

Prawa ojca biologicznego.?

18 lut 2013 - 20:14:41

Musiałby się zrzec praw do dziecka, a pytanie czy zrobi to dobrowolnie. Ewentualnie w późniejszym czasie, gdy nie będzie wykazywał zainteresowania dzieckiem możesz go pozbawić praw do dziecka.

Prawa ojca biologicznego.?

18 lut 2013 - 20:54:20

Jeśli uznał dziecko i nie ma ograniczonych praw to ma PEŁNE prawo spotykać się z dzieckiem kiedy chce... na sprawie o alimenty możesz ograniczyć jego prawa jesli nie interesuję sie dzieckiem ale zabrać całkowicie to bardzo trudna sprawa i jesli nie stosował wobec dziecka żadnych patologicznych "zachowań" to raczej nie odbiorą... najlepiej jakbyś udała się do centrum doradztwa rodzinie lub mops-u do darmowego prawnika to powie co i jak zrobić

W każdej chwili życia dziecka gdy ojciec bedzie chciał kontaktu to go będzie miał, jeśli ty na to nie pozwolisz to zrobi to sąd (jesli nie bedzie niebezpieczeństwe dla dziecka) więc tak czy tak dziecko bedzie miało 2-ch tatusiów

nawet jak ograniczysz mu prawa nadal bedzie mógl widywac, decydować wspolnie z Tobą o leczeni, edukacji i wyjezdzie zagranice

Prawa ojca biologicznego.?

18 lut 2013 - 20:59:39

Nie musisz zrzekać się alimentów, ich płacenie nie jest zależne od władzy rodzicielskiej, ale odebranie praw niekoniecznie powoduje utratę kontaktu z dzieckiem.

Prawa ojca biologicznego.?

18 lut 2013 - 21:07:51

Prawo niestety zmieniło się w tej kwestii diametralnie. Nawet jeśli ojciec całkowicie zrzeknie się praw rodzicielskich; nie znaczy to, że nie będzie mógł widywać się z dzieckiem. Zakaz widywania się otrzyma w przypadku jakiegoś zagrożenia niebezpieczeństwa życia i zdrowia dziecka.
A prawa rodzicielskie to...- jeśli chodzi o ograniczone- będziesz musiała oczekiwać od niego zgody czy w danej decyzji faktycznie się z Tb zgadza, a całkowite pozbawienie- tylko i wyłącznie Ty decydujesz o wychowaniu, kształceniu i leczeniu dziecka. Jakieś konkretne pytania?- zapraszam na priv.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 21:11 przez Brenda171.

Prawa ojca biologicznego.?

18 lut 2013 - 21:59:34

po pierwsze ojciec sam sie zrzec praw nie moze - moze to tylko zrobic sedzina.
po drugie nawet jak jest pozbawiony praw to ma prawo do widywania sie z dzieckiem. Zeby tego mu zabronic to trzeba udowodnic ze stanowi zagrozenie dla dziecka
i mozna ojcu ograniczyc prawa tylko i wylacznie na sprawy dokumetow i np szkoly czy leczenia dziecka tylko trzeba to zaznaczyc w pozwie. zeby pozbawic calkowicie praw to wystraczy absolutny brak kontaktu z dzieckiemn( wiem po sobie) najpierw sedzina moze ograniczyc ale pozniej pozbawi calkowicie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 22:02 przez fikusek1988.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Witamy serdecznie :-)