Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, zalogowalam się na tym portalu ponieważ szukam pomocy, moze juz ktoras z was to przeżyła i poradziła sobie z problemem takim jak mój. Mam 8miesieczne dziecko które karmie piersią (butelek ani smoczków nie toleruje). Problem polega na tym ze budzi się w nocy po 10i więcej razy (śpi ze mną) pociągnie pierś parę razy i usypia. Przytulanie go nie działa za każdym razem domaga się piersi. Ja juz ledwo zipie ponieważ mam dwoje dzieci i nie mam żadnej pomocy od nikogo bo maz pracuje a na rodziców nie mogę liczyć ani w sumie na nikogo. Co mam zrobić zeby go oduczyć takich pobudek? Mleka z butelki po pierwsze nie weźmie a po drugie jest alergikiem i to mleko bebilon pepti mu nie smakuje i się go nie napije pod żadnymi postaciami. Kiedyś budził się 3-4razy w nocy. A teraz jest masakra. Nie wiem co ja mam z nim zrobić? Wspomnę też ze wazy 9,5kg a ma 8miesiecy. Proszę pomóżcie jeżeli znacie sposoby aby nie budził się tak często...

Witam niestety nie znam żadego sposobu na te pobudki. Borykałam się z takim samym problemem-córka budziła się tyle razy w nocy, że ja praktycznie nie spałam... teraz ma 2,5 roku i niestety nadal budzi się w nocy-z tym, że teraz tylko raz góra dwa. Ani jednej nocy nie przespała całej... Mam pytanie jak u Pani z drzemkami w ciągu dnia? o której kładzie Pani dziecko wieczorem?

oj...moja dzidzia 9-miesięczna tez się budzi co godzinę....co 2..wypije łyczka wody...i dalej spi...potem powtorka z rozrywki...dzisiaj nawet wstala o 2 i do 3 nie mogla zasnąć....tez juz ledwo zipię..i chetnie poczytam.......

Mawiają, że dziecko musi z tego wyrosnąć :P a ile ma drugi dzieciaczek? z nim nie miała Pani takich problemów?

Mój syn dopiero co skończył rok również spi ze mną i jes na "cycu" w nocy budzi raz może dwa czasem są noce takie jak ty piszesz że prawie nie śpi - ale u nas jest to zwykle związane z jego niewygodą tzn okazuje się że pieluszka mokra albo ząbki idą - natomiast kiedy na noc zje dużo - nie korzystamy z butelki ani smoczka bo mały nie toleruje - jak zje dużo załóżmy zupki czy bułke wtedy przesypia całą noc nawet nie przekręca się jak go położę tak śpi. Również u mojego synka a znaczenia ciepło lubi być dobrze przykryty i ma swój kocyk którym jest przykryty i na to koldra

Starszy ma 6lat teraz, był karmiony butelka wiec takiego problemu nie było bo z tego co pamiętam to budził się ze 2razy i lubial smoczki....a Maky śpi dwa razy dziennie po niespełna godzinie. Na kolacje zjada zupkę plus pierś. Nie lubi żadnych kasz ani nic w tym stylu a mleko które może pic mu nie smakuje. Z mlecznych rzeczy to tylko pierś. Czytałam zaklinaczke dzieci i tam pisze zeby nie dawać cyca ani jedzenia tylko uspokajać dziecko ale jakoś nie wydaje mi się zeby mój na to poszedł bo gdy próbowałam go głaskać po pleckach czy glowce-zeby piesi nie dać to od razu krzyk bo chce pierś :( jest taki zakochany w piersi ze aż cię,ko to opisać :( wiem ze nic mu nie jest i budzi się tylko po to zeby pociągnąć cyca i spać dalej, od jakiegoś miesiąca tak jest,gdy zachorował to spal ze mną i tak juz zostało bo wtedy często się budził. A teraz się chyba tak przyzwyczaił bo kiedyś tak nie było.

Hej wydaje mi się że dziecko poprostu chce się napić ,nie musi to byc wcale mleko.Mój synek jeszcze jak pił mleko to budził sie w nocy robiłam mu butle ale robił kilka łyków i szedł spac, wieć chciał sie tylko napic, od tamtej pory podawałam wode.

Sprobuje dzisiaj w nocy dać mu pic ale z jego anty nastawieniem do butelki to nie wiem co z tego wyjdzie. Czy on prześpi mi noc dopiero wtedy gdy go odstawkę od piersi? :/

Nie wiem czy Cię "pocieszę" ale mój syn skończy niedługo 5 lat i nadal budzi się kilka razy w nocy. Spał "w miarę" pierwsze dwa tygodnie po urodzeniu a potem się zaczęło: nie chciał spać ani w dzień ani w nocy. Nie pomagało noszenie na rękach, lulanie w krzesełku, wózkach - zupełnie nic:( On poprostu nie chciał spać wystarczyło mu 15 minut lekkiej drzemki i był gotowy do szaleństw:) Mój syn był na butelce więc nie wiem czy ma znaczenie czy butelka czy pierś. Ale tak jak wspomniałam problem ze spaniem w nocy nie zniknął. Zaznaczam że waży normalnie, rozwija się prawidłowo zupełnie nic mu nie dolega - jest bardzo energiczny i żywy pomimo takiego marnego spania:)

Trudno najwyżej pokrzyczy całą noc jak mu nie dasz cyca, a może następną już prześpi-próbuj na dzieci nie ma złotej rady, każde jest inne. Może faktycznie chce mu się tylko pić. Moja też jakiś czas spała ze mną ale jak podrosła to ją przeniosłam do łóżeczka i koniec :) nie była zadowolona ale nie reagowałam na jej dezaprobate i dała sobie spokój :P

Dzis sprobuje z ta woda, a jak to nie pomoże to juz nie wiem co zrobić, wiem jedno- problem sam się nie rozwiąże.....
Jak byliśmy na szczepieniu 2tyg temu to lekarka przepisała mu jakiś syrop uspakajająco usypiają y jakiś delikatny ale zwymiotowal po nim :/ następnej nocy spróbowałam ja się go napić zeby w piersi coś tam dla niego zostało, ale nic to nie zmieniło wiec odstawilam ten syrop
Mon dostal ten sam lek ale zwymiotowal i więcej mu go nie podałam. Planowałam karmić 6miesiecy ale syn jest tak zakochany w piersi ze nie wiem jak on przeżyje odstawienie od piersi gdy juz się na to zdecyduje, a podanie wody w nocy tylko go zdenerwowało :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-17 12:37 przez aga20199.

A co do leków... jak już nie dawałam sobie rady bo rzecz jasna w dzień też mi nie chciała spać, a później wrzeszczała bo była zmęczona, zaczęłam jej podawać Chydroksizine-ale to już miała skończony rok i takie specyfiki to ostateczność według mnie no i wiadomo nie często i nieduże dawki... najpierw trzeba poszukać innej przyczyny-może za gorąco, niewygodnie, za jasno, boli brzuszek- moja miała kolki i nadal ma problemy z brzuchem. Przewietrzyć dobrze pokój, utulić, spróbować do kąpieli używać specjalnych zapachowych olejków na sen, zmęczyć zabawą w ciągu dnia:p ja próbowałam wszystkiego, a ostatecznie leków.

u mnie do około 10 miesięca było to samo, polecam książkę "Każde dziecko może nauczyć się spać" Kast-Zahn Annete, bardzo mądre spostrzeżenia i rady, po zastosowaniu się do wskazówek autorki mój syn już po około 3 tygodniach przesypiał spokojnie całą noc i jest tak do dziś a ma 2,5 latka :)

Moja Julka na początku budziła się co trzy godziny na jedzenie, kiedy skończyła trzy miesiące budziła się co godzinę a czasem nawet co 30 minut. Ja byłam wyczerpana a ona w ciągu dnia tryskała energią i była wesolutka. Niestety przespanych w całości nocy mieliśmy może 5 :( teraz ma 16 miesięcy i ciągle się budzi po kilka razy. Przychodzi do nas do łóżeczka i śpi z nami. Muszę więc wstawać do niej po kilka razy w nocy. W wieku 14 miesięcy przestałam ją karmić w nocy piersią i jej pobudki wynikają z potrzeby bliskości. Kiedy jest wtulona we mnie zasypia błyskawicznie.
Najpierw myślałam, że jak zacznę jej dawać butelkę na wieczór przed snem to będzie spać lepiej, później myślałam, że jak przestanie pić cyca w nocy to też się przestawi na całonocne spanie. Żaden ze sposobów nie podziałam, więc chyba muszę poczekać aż poprostu z tego wyrośnie.
Popatrz się na piżamki, popatrz na pajacyki jeśli w nich śpi, może jest za ciepło lub za zimno, może kołderka jest za ciepła, przerobiłam wszystko co tylko mi przyszło do głowy. Wiem, że może Cię nie pocieszę. Przeczytałam mnóstwo książek i porad odnośnie snu dzieci, ale nic nie podziałało. Powodzenia.

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Hejka
Póki nie odstawisz maleństa od piersi przygotuj sie na takie pobudki.
Mój symus ma 15 miesiecy a ciagle budzi sie po kilka razy do piersi.
Jak udaje ze nie słysze to szarpie mnie za bokserke i woła ''ciś'';];]
Dziecko poprostu potrzebuje bliskości matki.Samo przytulanie nie wystarczy.

Wiem co czujesz,zmęczenie towrzyszy matce na kazdym kroku,ale jak przez to przebrniesz bedziesz dumna ze karmiłas go piersia i nie poszłas na łatwizne.

Pozdrawiam i wytrzymałosci;]

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SCHEMAT WYBORU IMIENIA DLA DZIECKA