Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 1/5

Chrzestni - co kupują?

23 sty 2013 - 21:17:28

Ja razem z moim narzeczonym zostaliśmy wybrani na rodziców Chrzestnych.
Niestety nie mam pojecia co można kupic takiemu dzicku;( Chciała bym żeby to byla jakas pamiątka, która po latach bedzie przypominac o tym , a nie zbędna rzecz .Nie wiedzialam,że to bedzie takie trudne...
Tym bardziej, że oboje zostaliśmy wybrani na Rodziców Chrzestnych.
Może macie jakis ciekawy pomysł ? Z góry dziekuje :)

Chrzestni - co kupują?

23 sty 2013 - 21:22:25

Ja nie jestem zwolenniczką kupowania pamiątek - nie znam nikogo, kto by miał jakieś pamiątki z chrztu. Zresztą po co w przyszłości dorosłemu facetowi (czy kobiecie) srebrny smoczek/grzechotka czy inne pierdoły? Żeby leżały i zbierały kurz? Czy leżały głęboko w szufladzie? Nie lepiej kupić temu dziecku coś, co się przyda? Ewentualnie można jakiś medalik + coś praktycznego. Podpytajcie rodziców.

A tak w ogóle, to mnóstwo jest takich samych wątków, z takim samym pytaniem, na przyszłość polecam wyszukiwarkę.

Chrzestni - co kupują?

23 sty 2013 - 21:39:43

podstawą chyba jest album na zdjecia ( teraz w pudełkach z dodatkami sie kupuje takie zestawy ) a wywołane zdjecia chyba maja wartosc sentymentalna i co w dzisiejszych czasach albumy to juz rzadkość, ale jakos lubie przegladac albumy ze zdjeciami, to nie to samo co na komputerze. Teraz mała moda na odlewy raczki czy tez stópki, fajna pamiatka, ubranka nie sa trafionymi prezentami bo teraz z rozmiarówka ciezko trafic a dziecko podrosnie i mozna ubranka juz nie użyc. Album w postaci ksiazki typu pamiętnik syna lub córki, noi teraz daja kase czesto zeby rodzic mógł sam zadysponowac, chociaz nie jestem tego zwolennikiem
my mamy np. taki kuferek do którego wrzucam rózne pamiatki dla synka z wazniejszych okazji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-23 21:41 przez urwisek85.

Chrzestni - co kupują?

23 sty 2013 - 22:02:52

Ja przy pierwszym dziecku dostałam album i krzesełko do jedzenia chicco, a przy drugim chusteczka do nosa biała i wyszytymi inicjałami i pieniądze.....kupiłam za to rowerek, pampersy, i wiele innych rzeczy praktycznych dla maluszka....

Chrzestni - co kupują?

23 sty 2013 - 22:08:27

ja kiedys mojej chrześnicy kupiłam łańcuszek z białego złota ale to wiadomo że dziecko nie ponosi raczej jak jest małe to prezent dla mamy :) chyba że jak troszkę podrośnie ale to wtedy nie wiadomo czy będzie sie podobać moda sie nie zmieni. jeśli to dziewczynka możecie kupić np. kolczyki ale lepiej też spytać się rodziców czy planują przebić uszka. Modne chyba też są łańcuszki na rączkę z imieniem ale to już kwestia gustu mi osobiści nie bardzo sie to podoba.
My jak chrzciliśmy pierwszą córkę to dostaliśmy moim zdaniem bardzo fajny prezent pamiatkę od babci ogromną książkę z polskimi wierszami taką bardzo dużą z grybymi kartkami ze specjalną dedykacją córka ma 3 latka i każdego wieczora prosi aby jej poczytać, na pewno będzie to pamiątka długie lata może nie na całe życie ale uważam że to fajny pomysł.
Teraz będziemy chrzcić na święta mlodsza i ciekawe jakie bęą prezenty :)

Chrzestni - co kupują?

23 sty 2013 - 23:45:01

Fajnym pomysłem jest książeczka - pierwszy roczek maleństwa. Mama dziecka zapisuje w nim wszystkie najważniejsze chwile z życia dziecka, wkleja zdjęcia. Fajna pamiątka dla maleństwa ; )

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 00:37:28

wg mnie najlepszym pomyslem jest zapytanie rodzicow co by sie przydalo też szkoda by mi bylo wydac spora sumke na jakąs pamiątkę ktora bedzie niepraktyczna. moja córcia dostala do chrzestenj stoliczek z fisher pricea i to byl pomysl strzelony w 10 bo go uwielbiala przez bardzo bardzo dlugo to byla niezastapiona zabawka, do chrzestnego natomiast wielkiego misia i pieniadze za ktore kupilismy wtedy najpotrzebniejsze rzeczy, a na pamiatke mamy wiele pięknych kartek i książeczek z dedykacjami do wszystkich gości.

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 08:48:13

Wg Mnie najlepszym prezentem Dla dziecka na chrzest jest koperta. Może to brzmi troche dziwnie ,ale jednak. Ja mam dziecko i na jego roczek dostalismy gotowke od 99% gosci i sami wiedzielismy co kupic po co nam jakies nie trafione prezenty od gosci..oczywiscie gdyby ktos cos kupil to ok cieszylibysmy sie,ale rodzic wie najlepij na co przeznaczyc te pieniadze. My kupilismy porzadna spacerowke.

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 09:22:59

Cytat
D-Rut
Ja nie jestem zwolenniczką kupowania pamiątek - nie znam nikogo, kto by miał jakieś pamiątki z chrztu. Zresztą po co w przyszłości dorosłemu facetowi (czy kobiecie) srebrny smoczek/grzechotka czy inne pierdoły? Żeby leżały i zbierały kurz? Czy leżały głęboko w szufladzie? Nie lepiej kupić temu dziecku coś, co się przyda? Ewentualnie można jakiś medalik + coś praktycznego. Podpytajcie rodziców.

A tak w ogóle, to mnóstwo jest takich samych wątków, z takim samym pytaniem, na przyszłość polecam wyszukiwarkę.

Jak wyżej. Po kiego grzyba ludzie kupują takie rzeczy? A takie gadanie,że to pamiątka jest zbędne,już widzę jak 18-letnia dziewczyna czy chłopak z uwielbieniem ogląda srebrną łyżeczkę z chrztu,no ludzie:)

My niestety na chrzest dostaliśmy same takie pierdoły. Jestem za tym,żeby podpytać rodziców,co dziecko potrzebuje,może krzesełko do karmienia,może jakiś bujaczek,huśtawkę,rowerek?
Albo po prostu dać pieniądze,rodzice z pewnością mądrze je wykorzystają.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 09:23 przez Amelia_25.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 09:34:05

ja również jestem zwolenniczką kopert i mega przeciwniczką srebrnych smoczków i łyżeczek, albo tortów z pampersów. To są mega drogie śmieci, które się do niczego nie przydadzą, takie demonstrowanie "zobacz stać mnie żeby wywalić tyle pieniędzy w błoto", na pewno ani dziecko ani rodzice nie będą zadowoleni. My dostawaliśmy same pieniądze, które potem przydawały się przez bardzo długi czas. A super pamiątką dla mnie, może dla dziecka później też... są kartki z życzeniami, które były w kopertach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 09:35 przez alenka85.

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 09:42:46

na chrzest kupuje sie zwykla pamiatkowa kartke i pieniadze do koperty

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 09:49:41

Widzę,że dużo osób myśli podobnie:)
Kiedyś był już taki temat na Szafie,to dziewczyny zjechały mnie,że daje się tylko tego typu pamiątki,bo pieniądze to sobie rodzice przepiją :D
No,ale tam wypowiadało się większość nastolatek:)

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 10:29:46

chrzestny kupuje łańcuszek a chrzestna ubiera dziecko do chrztu.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 10:47:13

pierwsze słyszę o tym ubieraniu... czyli ktoś ma decydować w co ma być ubrane moje dziecko w tak ważnym dla mnie i dla dziecka dniu? cieszę się, że u nas nie ma takiego zwyczaju.

Chrzestni - co kupują?

24 sty 2013 - 15:09:08

Cytat
duena
chrzestny kupuje łańcuszek a chrzestna ubiera dziecko do chrztu.


A po co niemowlakowi łańcuszek? I to chłopcu? Skąd żeś Ty to wytrzasnęła? Sądzisz, że to są prezenty na chrzest? Chrzestna ma mi dziecko ubierać? Znaczy, ze ma za mnie zdecydować? Czy ma mi kase oddać za ubranko? Co Ty wypisujesz, jakaś paranoja O_o

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bunt czy nie??? 2 latka :)