Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:15:17

Hej Wam :) Otóż mam pytanie , mam zamiar zamówić chłopczykowi ubranka. MA sie urodzić za tydzień .Teraz mam problem , na jaki rozmiar zamowic ? Takich najmniejszych nie chce, mają ich już pewnie dużo . Może na 80, 86 ? Czy lepeij troszke mniejsze ? Poradzcie mi Mamy :)!

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:18:13

80-86 to na roczniaka (tak średnio, bo wiadomo, że dzieci są różne). Ja nie wiem, jakie kupisz, takie będzie, kiedyś w końcu je założy.

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:21:48

Nam znajomi kupowali w prezencie różnorakie rozmiary. Zdarzało się, że dostawaliśmy w prezencie ubranka, które trzeba było przekazać dalej, bo na moją Młodą były za małe na starcie. Moja rada: kupować większe, 80 będą okay. Za małe nie będą na pewno, a do za dużych szybko podrośnie. Dzieci rosną w zawrotnym tempie, także wskoczy w nie szybciej niż myślisz. ;)

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:25:40

Też myślę, że na 80. Tylko tak pomyśl, autorko, 80 nosi dziecko półroczne, tak mniej więcej, więc weź pod uwagę porę roku, jaka wtedy będzie. My np dostaliśmy kilka kompletów, które nie były ani razu założone, bo jak syn do nich dorósł, to akurat nie ta pora roku była (np 2 swetry, a wtedy lato było, czy krótkie spodenki, które dobre się okazały w styczniu).

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:30:09

Zawsze lepiej kupić większe:) córcia jak się urodziła dostała piękną sukienkę na 92! he śmiałam się bo takie wielkie, kiedy dorośnie, a tu ledwo się obejrzałam, a już na Wigilię miała jak znalazł:)
o właśnie napisałam o tym samym co D-Rut tylko post mi się usunął... ważna jest pora roku, córka też dostała piękne zimowe-ciepłe ubranko na rozmiar 86 i w Lecie bylo by super, a na Zimę niestety już było za małe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-22 14:32 przez monika_psujek.

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:32:53

Najlepiej tak koło 80 i dobrze,żeby to było coś uniwersalnego,typu spodnie czy bluzka/koszulka/body. Nie krótkie spodenki czy grubą bluzę,bo nie wiadomo kiedy mały podrośnie do tego rozmiaru i może nie trafić w porę roku:)

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:36:32

TO ja tak konkretnie, myślimy o tej bluzie :)
i na 82 moze? kurcze zupełnie sie na tym nie znam ;)




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-22 14:43 przez alicjaab.

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:40:13

Cytat
alicjaab
TO ja tak konkretnie, myślimy o tej bluzie :)

No to nie kupuj w rozmiarze 80, tylko większym, po co dziecku na lato (a w okolicy lata pewnie podrośnie do 80) taka gruba bluza? To już lepiej weź tak na roczek.

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 14:41:20

witam ta bluze jak kupisz na 80 czy 86 to niewiadomo czy ubierze bo ten rozmiar bedzie miał jak bedzie cieplo wiec albo kup rozmiar mniejszy albo coś w rozmiarze 80 ale bardziej wiosenne!

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 15:03:47

Cytat
alicjaab
TO ja tak konkretnie, myślimy o tej bluzie :)
i na 82 moze? kurcze zupełnie sie na tym nie znam ;)

Ta bluza to ewidentnie na jesień/zimę.. Wzięłabym na Twoim miejscu większy rozmiar,bo 80,to pewnie wypadnie w okolicy wakacji.

A może kup coś bardziej uniwersalnego,może jakąś fajną koszulę,body?:)

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 15:11:21

i chyba zostane prz jakiejs koszulce i spodenkach;) dzieki za pomoc !!

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 16:42:44

hej... Z chęcią odsprzedam Ci moje ciuszki po moim synku. Nosił je od urodzenia do pól roczku:)... Wejdz na moja szafe tam masz niektóre z nich wystawione. Wiecej moge wysłac na meila.
Pozdrawiam

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 16:53:10

Uważaj z tymi ciuszkami, bo się potem okaże, że się rozmiar w "sezon" nie wstrzeli. Kup trochę 74, trochę 80, trochę 86

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 17:21:45

Nie rozumiem w jaki sposób dziecko w okresie lata będzie nosiło rozmiar 80 skoro będzie miało wtedy dopiero pół roku :/ z tego co mi wiadomo to rozmiar 80 odpowiada przedziałowi 9-12 miesięcy więc na jesień ta bluza była by w sam raz.

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 22:44:38

Cytat
Fergi_1424
Nie rozumiem w jaki sposób dziecko w okresie lata będzie nosiło rozmiar 80 skoro będzie miało wtedy dopiero pół roku :/ z tego co mi wiadomo to rozmiar 80 odpowiada przedziałowi 9-12 miesięcy więc na jesień ta bluza była by w sam raz.


Normalnie. Średni półroczniak nosi rozmiar 74-80. A lepsze za długie rękawy, niż za krótkie. Nawet jakby na przełomie lata i jesieni dziewczynka była jeszcze na etapie 74/80, to już zimą będzie 80/86 - więc wtedy na bank bluza się przyda. Logiczne :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chrzestni - co kupują?