Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 22:59:51

Cytat
oxygenium
Nam znajomi kupowali w prezencie różnorakie rozmiary. Zdarzało się, że dostawaliśmy w prezencie ubranka, które trzeba było przekazać dalej, bo na moją Młodą były za małe na starcie. Moja rada: kupować większe, 80 będą okay. Za małe nie będą na pewno, a do za dużych szybko podrośnie. Dzieci rosną w zawrotnym tempie, także wskoczy w nie szybciej niż myślisz. ;)
dokładnie, ale należy też pamiętać w jaką porę dziecko mniej więcej zacznie nosić ten rozmiar ;)
Najlepiej kupić coś uniwersalnego ;)

ubranka, rozmiar ?

22 sty 2013 - 23:15:44

jakiś szlafroczek może- tutaj sa bardziej uniwersalne rozmiary i "wystarczy" na dłużej.

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 17:26:36

Cytat
D-Rut
Cytat
Fergi_1424
Nie rozumiem w jaki sposób dziecko w okresie lata będzie nosiło rozmiar 80 skoro będzie miało wtedy dopiero pół roku :/ z tego co mi wiadomo to rozmiar 80 odpowiada przedziałowi 9-12 miesięcy więc na jesień ta bluza była by w sam raz.


Normalnie. Średni półroczniak nosi rozmiar 74-80. A lepsze za długie rękawy, niż za krótkie. Nawet jakby na przełomie lata i jesieni dziewczynka była jeszcze na etapie 74/80, to już zimą będzie 80/86 - więc wtedy na bank bluza się przyda. Logiczne :)

To bardzo ciekawe bo według moich obliczeń i praktyki to pół roku to jest rozmiar 68 góra 74 ! Rozmiar na rok to jest 80 !!! Chyba mowa o rozmiarówce z rynku bo kto się zna na firmach i wie jak wyglądają w praktyce rozmiary np. H&M Zara czy Next to wie że 80- roczne dziecko, a 86 wypada na 18 miesięcy nawet do 2 lat !

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 17:47:27

Cytat
Fergi_1424
Cytat
D-Rut
Cytat
Fergi_1424
Nie rozumiem w jaki sposób dziecko w okresie lata będzie nosiło rozmiar 80 skoro będzie miało wtedy dopiero pół roku :/ z tego co mi wiadomo to rozmiar 80 odpowiada przedziałowi 9-12 miesięcy więc na jesień ta bluza była by w sam raz.


Normalnie. Średni półroczniak nosi rozmiar 74-80. A lepsze za długie rękawy, niż za krótkie. Nawet jakby na przełomie lata i jesieni dziewczynka była jeszcze na etapie 74/80, to już zimą będzie 80/86 - więc wtedy na bank bluza się przyda. Logiczne :)

To bardzo ciekawe bo według moich obliczeń i praktyki to pół roku to jest rozmiar 68 góra 74 ! Rozmiar na rok to jest 80 !!! Chyba mowa o rozmiarówce z rynku bo kto się zna na firmach i wie jak wyglądają w praktyce rozmiary np. H&M Zara czy Next to wie że 80- roczne dziecko, a 86 wypada na 18 miesięcy nawet do 2 lat !

Zgadzam się z Fergi 1424. Ja córeczkę ubieram w H&M i Reserved i teraz mając 10 miesięcy (77cm długości i z 8200g wagi) kupuję jej tam ubranka na rozmiar 68 i 74. Z mojego doświadczenia na półroczne dziecko to rozmiar 68 a nie 74-80 ale dzieci są różne, a tym bardziej chłopcy. Ale ja bym radziła kupić rozmiar 74, w październiku chłopiec będzie miał 8 miesięcy więc bluza na pewno będzie dobra, a może i też troszkę przy duża.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-26 17:50 przez cytrynowamamba.

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 17:50:41

Cytat
Fergi_1424
To bardzo ciekawe bo według moich obliczeń i praktyki to pół roku to jest rozmiar 68 góra 74 ! Rozmiar na rok to jest 80 !!! Chyba mowa o rozmiarówce z rynku bo kto się zna na firmach i wie jak wyglądają w praktyce rozmiary np. H&M Zara czy Next to wie że 80- roczne dziecko, a 86 wypada na 18 miesięcy nawet do 2 lat !

A cóż się tak rzucasz? Najwidoczniej dlatego, że kupuję ubrania na rynku moje dziecko kiedy miało pół roku nosiło rozmiar 74/80. O losie. To ma sens - jak Ty kupujesz w Zarze, to na pewno wiesz lepiej jaki dziecko w tym wieku może mieć wzrost, a jakiego na pewno mieć nie może, bo nie zgadza się to z rozmiarówką Zary :I Roczne dzieci, które znam, też nosiły w większości 86. 86 do 2 lat? Mój syn jak miał 2 lata to nosił 92/98. To, ze na metce jest napisane, że 86 jest na 18 miesięcy nie znaczy, że tak koniecznie musi być. Jak dziecko się urodzi np. 57cm, to logiczne, że zakłada mu się 62. Więc za 3 miesiące będzie nosić 68/74. Więc jak będzie miało pół roku będzie nosić w przybliżeniu 74/80. Chyba lepiej tak sobie zawyżać, niż zaniżać? Wiadomo, że dzieci są różne, jedne mniejsze, drugie większe, ja to rozumiem, weź to na logikę. Jak kupi na 80, to nawet jak na pół roczku będzie za duża jeszcze, to na roczek będzie akurat - tak czy tak będzie to w porze jesienno-zimowej. Proste, jasne i logiczne.

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 18:49:42

Fergi_1424 smieszne jest to co piszesz, moja córka mając 5 miesięcy zaczynała nosić ubranka na 80 cm .
aha i też nosi ubrania z tych super mega wypasionych sieciówek co wspomniałaś więc jednak idąc Twoim tokiem myślenia chyba się nie znają na tym jak Ci z targu

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 19:22:23

Gdzies kiedyś skopiowałam numery maluchów. Nie warto kupować ubranka na teraz. Bardziej coś na lato, jakies kolorowe koszulki, albo spodenki... A jak z bluz to na wrzesień pażdziernik właśnie rozmiar 74-86 zależy dużo od dziecka. Ale jak są ściągacze na bluzie to można spokojnie na 86 kupić albo zawinąc rękawek albo troszke lużne na rekawach bedzie. Takie bluzy na zamki jak dla mnie to skarby.

56-62 cm to 0 do 3 m
62-68 cm to 3 do 6 m
68-74 cm to 6 do 9 m
74-80 cm to 9 do 12 m
80-86 cm to 12 do 18 m
86-92 cm to 18 do 24 m
92-98 cm to 2 do 3 lat

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 20:36:37

MOJA CÓRKA MA 8 MIESIĘCY I W TEJ CHWILI NOSI UBRANIA NA ROZMIAR 80 , SĄ TO UBRANIA Z H&M.

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 21:27:15

Cytat
max1610
Gdzies kiedyś skopiowałam numery maluchów. Nie warto kupować ubranka na teraz. Bardziej coś na lato, jakies kolorowe koszulki, albo spodenki... A jak z bluz to na wrzesień pażdziernik właśnie rozmiar 74-86 zależy dużo od dziecka. Ale jak są ściągacze na bluzie to można spokojnie na 86 kupić albo zawinąc rękawek albo troszke lużne na rekawach bedzie. Takie bluzy na zamki jak dla mnie to skarby.

56-62 cm to 0 do 3 m
62-68 cm to 3 do 6 m
68-74 cm to 6 do 9 m
74-80 cm to 9 do 12 m
80-86 cm to 12 do 18 m
86-92 cm to 18 do 24 m
92-98 cm to 2 do 3 lat


No właśnie o to mi chodzi, dzisiaj się z Tobą zgadzam :)

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 21:57:51

moja corka ma poltora roku i nosi 86, jak dziecko sie rodzi nosi cos ok 54 rozmiar wiec kup cos na 68

ubranka, rozmiar ?

26 sty 2013 - 23:45:14

Cytat
Fergi_1424
Nie rozumiem w jaki sposób dziecko w okresie lata będzie nosiło rozmiar 80 skoro będzie miało wtedy dopiero pół roku :/ z tego co mi wiadomo to rozmiar 80 odpowiada przedziałowi 9-12 miesięcy więc na jesień ta bluza była by w sam raz.

Mój synek ma 7 miesięcy a już nosi rozmiar 86. Skarpetki na 1,5 roku. Tabelki tabelkami a życie pisze własny scenariusz ;) Ja bym wolała dostać dla Młodego coś bardziej uniwersalnego z rzeczy np.komplet body dobrych jakościowo z krótkim rękawkiem

ubranka, rozmiar ?

27 sty 2013 - 00:22:34

Cytat
JuanaG
Cytat
Fergi_1424
Nie rozumiem w jaki sposób dziecko w okresie lata będzie nosiło rozmiar 80 skoro będzie miało wtedy dopiero pół roku :/ z tego co mi wiadomo to rozmiar 80 odpowiada przedziałowi 9-12 miesięcy więc na jesień ta bluza była by w sam raz.

Mój synek ma 7 miesięcy a już nosi rozmiar 86. Skarpetki na 1,5 roku. Tabelki tabelkami a życie pisze własny scenariusz ;) Ja bym wolała dostać dla Młodego coś bardziej uniwersalnego z rzeczy np.komplet body dobrych jakościowo z krótkim rękawkiem

Ok tabelki tabelkami dałam je tylko przykładowo autorce a u ciebie widze, że na 7 miesięcy i już 86 to nieżle maluch daje czadu. Do roku czasu dziecko rośnie najszybciej, pózniej idzie to juz jakoś po mału. Mój ma 3 latka skończone w pażdzierniku i nosi 104:)
Ale każde dziecko jest inne jak już wcześniej wspomniałam , może jakieś uniwersalne rzeczy typu ręcznik, pościel, nowa zabawka:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-27 00:24 przez max1610.

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

ubranka, rozmiar ?

28 sty 2013 - 21:59:21

Cytat
olikk513
Fergi_1424 smieszne jest to co piszesz, moja córka mając 5 miesięcy zaczynała nosić ubranka na 80 cm .
aha i też nosi ubrania z tych super mega wypasionych sieciówek co wspomniałaś więc jednak idąc Twoim tokiem myślenia chyba się nie znają na tym jak Ci z targu

Nigdzie nie napisałam, że są to super wypasione jak to ujęłaś marki ! Tylko, że kto zna te firmy to wie jak wypadają rozmiarowo, a wypadają większe niż to producent podaje ! Czytaj ze zrozumieniem.

Cytat
D-Rut
Cytat
Fergi_1424
To bardzo ciekawe bo według moich obliczeń i praktyki to pół roku to jest rozmiar 68 góra 74 ! Rozmiar na rok to jest 80 !!! Chyba mowa o rozmiarówce z rynku bo kto się zna na firmach i wie jak wyglądają w praktyce rozmiary np. H&M Zara czy Next to wie że 80- roczne dziecko, a 86 wypada na 18 miesięcy nawet do 2 lat !

A cóż się tak rzucasz? Najwidoczniej dlatego, że kupuję ubrania na rynku moje dziecko kiedy miało pół roku nosiło rozmiar 74/80. O losie. To ma sens - jak Ty kupujesz w Zarze, to na pewno wiesz lepiej jaki dziecko w tym wieku może mieć wzrost, a jakiego na pewno mieć nie może, bo nie zgadza się to z rozmiarówką Zary :I Roczne dzieci, które znam, też nosiły w większości 86. 86 do 2 lat? Mój syn jak miał 2 lata to nosił 92/98. To, ze na metce jest napisane, że 86 jest na 18 miesięcy nie znaczy, że tak koniecznie musi być. Jak dziecko się urodzi np. 57cm, to logiczne, że zakłada mu się 62. Więc za 3 miesiące będzie nosić 68/74. Więc jak będzie miało pół roku będzie nosić w przybliżeniu 74/80. Chyba lepiej tak sobie zawyżać, niż zaniżać? Wiadomo, że dzieci są różne, jedne mniejsze, drugie większe, ja to rozumiem, weź to na logikę. Jak kupi na 80, to nawet jak na pół roczku będzie za duża jeszcze, to na roczek będzie akurat - tak czy tak będzie to w porze jesienno-zimowej. Proste, jasne i logiczne.

Nie rzucam się bo nie mam padaczki, żeby mną rzucało ! Podałam przykład, że rozmiar, rozmiarowi jest nie równy i np. takie ze zwykłych sklepów, rynku różnią się i są zwykle mniejsze, porównując z tym z sieciówek, które wymieniłam i które zwykle wypadają większe ! Po za tym cofnij się parę postów wcześniej i przeczytaj ze zrozumieniem, że napisałam, że jak kupi bluzę na 80 to będzie miał ją na jesień dobrą. Chodziło mi raczej o to, żeby nie kupowała rzeczy typowo letnich w rozmiarze 80 bo mogą być za duże jeśli nie będzie "wyrośniętym dzieckiem". Po za tym też zależy od rodzica, ja np. nie lubię zakładać dziecku za dużych rzeczy :/ według mnie wygląda to nieestetycznie i jak dostawałam ubranka w większych rozmiarach, które były za duże to leżały, a potem były zapomniane i tak w końcu w ogóle nieużyte :/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-28 22:12 przez Fergi_1424.

ubranka, rozmiar ?

28 sty 2013 - 22:39:53

Oj tam:)Weź coś uniwersalnego,np jakieś super śpiochy,zawsze się przydadzą,choćby do spania,albo pod coś,jeśli nie trafisz w sezon,czy pogodę.Ja kupuję komuś na ok 74cm-80cm,bo mi tak już brakowało,jak wyszły wszystkie `noworodkowe` ciuszki prezentowe i zawsze trafiam:)Różnie bywa,nie ma co kombinować,moja mala ma 4,5 roku,a nosi 134,więc reguły nie ma,lepiej patrzeć na rozmiar niż sugerowany wiek na ubranku.

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

ubranka, rozmiar ?

09 wrz 2021 - 17:27:10
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chrzestni - co kupują?