Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

SPONSORING

21.06 o 11:53

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Aktywne użytkowniczki

Witam, prosze o rady co zrobic aby moj synek przesypiał całą noc.Wiem ,że większosc dzieci w tym wieku przesypia już dawno całe noce, ale każde dziecko jest inne. Mój synek ma 9 msc i nie przespał jeszcze zadnej nocy normalnie tzn. idzie spac o 21 i co godz pobudka;/;/. Czasami budzi sie żeby sobie possac cycusia ( jeszcze karmie piersia), ale często jest to płacz jakby przez sen, tzn. że nie chce jesc ani sie przytulac , czasami pomga tylko drapanie po pleckach i synio usypia wtedy na siedzaco z głową na moim brzuchu.Staram sie przezucic go na butle ale róznie z tym bywa, szczególnie przed snem i wnocy nie ma o tym mowy. Dodam ze obecnie nie zabkuje,(pierwsze zeby wyszły mu jak mial 3 msc), staram sie aby przed snem był dobrze najedzony,w ciagu dnia chodzimy na spacerki, sypia dwa razy w dzień ( 1 raz ok 1 godziny, 2 raz ok 2- 3 godz.)Sypia sam, próbowałam spac z nim ale to nie przynosilo rezultatwów:(:(.Przez ostatnie 3 msc non-stop chorował, ale obecnie jest zdrowy.Nie oczekuje cudów, ze dziecko przespi cała noc, ale gdyby mozna było cos zrobic by budzil max 2 razy w ciagu noc???Prosze Was kochane o jakies rady:))Pozdrawiam.

P.S Mam jeszcze starszego synka któremu tez musze poswiecac uwage, miec siły i szczególnie duzo cierpliwosci , a jest to trudne gdy człowiek prawie nie spi od kilku msc.Dlatego moja prosba nie jest podyktowana checia jakoby takiego lenistwa,spokojnego snu czy oddechu ale mozliwoscia zregenerowania sił na nastepny dzien.

Może już czas, żeby przestać go kłaść w dzień?
Albo żeby spał krócej, albo tylko raz?

Nie mówię, żeby nie pozwalać mu spać, tylko czekać aż sam zacznie usypiać zamiast go szykować do spania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 22:00 przez gala-gradiva.

ekspertem nie jestem ,ale wydaje mi sie, ze maly za duzo spi w dzien- bo o ktorej wstaje po tej drugiej 2-3 godzinnej drzemce?
co do cycusia- ja karmilam do 13 mca i mala tez sie budzila w nocy, ale nie co godzine- ogolnie moje dzieci daly mi sie wysypiac, byc moze ze nawet jak one nie spaly- to bralam je do siebie do lozka i ja spalam a ona w koncu tez usnela. lezala grzecznie przy mnie i po jakims czasie ( ok 30 min) zasypiala, tak wiec kazde dziecko jest inne i kzady z nas ma inne metody- moje dzialalay- bez placzu i sily po prostu :)

Opiekuje się chłopcem już 3 rok. Pamiętam, że jak był mały, to jego mama narzekała na to, że budzi się w nocy. Michałek budził się codziennie o 2 i o 5. Ona zaczęła go wtedy sama budzić, troszkę wcześniej. Np obudziła go o 1.20 i wtedy przespał do przed 6. Zawsze to już troszkę później i rodzice też pospią dłużej. Było kilka nocy kiedy wstawała sama i budziła go, aby przestawił się z tych jego godzin pobudki. I pomogło. Może Twój syn też się budzi o tych samych porach codziennie? Jeśli tak, to spróbuj może tego sposobu. Może trzeba "wybić" dziecko z jego godzin, by trochę przestawić. Wiem, że nie powinno się budzić dzieci, ale może to jest jakiś sposób na to, by synek Twój spał lepiej w nocy i Ty również byś się wysypiała :)
Skoro zasypia w dzień to znaczy, że potrzebuje snu. Ale może nie pozwalaj mu aby spał tą drugą drzemkę 2 godziny. Obudź go po godzinie.. może będzie zmęczony i lepiej pośpi w nocy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 22:05 przez beatabeata_1989.

Znam ten ból, przechodziłam to samo. A na dodatek córka obecnie ma ponad 2 lata i dalej rzadko kiedy prześpi mi spokojnie całą noc:(...w naszym przypadku rozchodzi się o alergię, która ją męczy. Swędzenie sprawiało, że się ciągle drapała, była niespokojna, płakała po nocach, miała napady złości(to nie minęło niestety) i na dodatek kolki jelitowe...a lekarz co na to? ja na początku podawałam Viburcol żeby ją troszkę uspokoić, ale marne skutki, później lekarz przepisał Chydroksizine-trochę bałam się jej podawać ale jak wstawała dzień w dzień, nie wyspana po ciężkiej przepłakanej nocy i marudziła cały dzień to opory zniknęły i chydro poszła w ruch-po tym syropie spała jak zabita i wstawała radosna i wypoczęta...dodam, że miała ponad rok jak jej podałam Chydroksizinę.
doczytałam te drzemki-faktycznie sporo śpi w ciągu dnia, może pora skrócić drzemki. Moja to nawet w dzień niebardzo chciała spać,a po roku to już nie było mowy o drzemkach:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 22:06 przez monika_psujek.

Ech te nasze dzieciaczki....spróbuje skrucic mu drzemki w ciagu dnia, mam nadzieje ze nie bedzie bardzo marudny;/.Kiedy starszy nie przespi sie w dzien, to wieczorem jest jak tornado.

Druga drzemka zaczyna sie o 15, kończy o 17 a nawet i 18.oo W nocy nie ma konkretnego rytmu budzenia, czasami potrafi sie obudzic nawet dwa razy w ciagu godz. Jak ząbkował dawałam mu na noc czopki EFERALGAN,ale to nic nie pomagało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 22:10 przez justi872011.

Ja mam córke która ma 2,5 roku i również nie przesypia nocy, ponieważ budzi sie na jedzonko:) Co prawda wypije mleko i idzie spac ale jakieś 5 miesięcy temu mielismy z mężem podobnie, całe noce jęczała, płakała, leżec nie, spac nie, mleka nie, przytulic nie, pogłaskać też nie, jednym slowem masakra była, co sie okazało: w tym okresie bardzo szybko rosła, wyciagało ją do gury i stąd te nieprzespane noce, juz dawałam jej w nocy mliski w syropie zeby pospała chociaz pare godzin, troszke pomagało, może Twój synek tez teraz szybciej rośnie, może ząbki idą, dlatego taki rozdrazniony a może go coś drażni w nocy, zegar, mała lampka, może kawiaty w pokoju a może płyn do płukania lub proszek, róże sa p[owody, a może poprostu zrób mu badania na mocz, może mieć coć w moczu i tez byc taki niespokojny, już sama nie wiem co Ci poradzic ale wiem jakie to uciążliwe:( ok jedna noc, dwie, ydzuień da sie wytzrymac ale nie 3 czy piaty miesiąc z kolei:( ale dla pocieszenia powiem że mam drugą córcie która ma teraz 7 miesiecy i od odkąd skonczyła 4 miesiące nie jada w nocy i przesypia całą noc, bez pobudki:D dlatego każde dziecko jest inne:) ja CCi zyczę aby synuś się "uspokoił" i duuuzo przespanych w spokoju nocy :)

Cytat
monika_psujek
Znam ten ból, przechodziłam to samo. A na dodatek córka obecnie ma ponad 2 lata i dalej rzadko kiedy prześpi mi spokojnie całą noc:(...w naszym przypadku rozchodzi się o alergię, która ją męczy. Swędzenie sprawiało, że się ciągle drapała, była niespokojna, płakała po nocach, miała napady złości(to nie minęło niestety) i na dodatek kolki jelitowe...a lekarz co na to? ja na początku podawałam Viburcol żeby ją troszkę uspokoić, ale marne skutki, później lekarz przepisał Chydroksizine-trochę bałam się jej podawać ale jak wstawała dzień w dzień, nie wyspana po ciężkiej przepłakanej nocy i marudziła cały dzień to opory zniknęły i chydro poszła w ruch-po tym syropie spała jak zabita i wstawała radosna i wypoczęta...dodam, że miała ponad rok jak jej podałam Chydroksizinę.
doczytałam te drzemki-faktycznie sporo śpi w ciągu dnia, może pora skrócić drzemki. Moja to nawet w dzień niebardzo chciała spać,a po roku to już nie było mowy o drzemkach:P

tez to podawałam córci, pomagało ale to też na krótką mętę, nie można tego podawać w nieskończoność:( może faktycznie jakaś alergia:( może byc jeszcze to , ze dziecko jest wrazliwe i bardzo przezywa w nocy to co sie działo w dzień:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 22:12 przez dotax1.

Dziękuje za cenne rady:) Z tym szybkim rośnięciem dziecka mnie zadziwiłaś dotax1, hmmm....wypróbuje Wasze porady i zobaczymy co będzie. Oprócz czopków nie podawałam mu żadnych innych "lekarstw", jakoś nie jestem przekonana do tego typu metod, choc gdybym wiedziałan na pewno ze cos go boli to bym to zastosowała aby usmierzyc ból. Widac są rzeczy z którymi mozemy sobie poradzic za pomoca róznych metod czy lekarstw, ale jesli to siedzi w głowce dziecka to chyba trzeba sie bedzie tylko uzbroic w cierpliwosc.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 22:19 przez justi872011.

justi872011 ona w ciągu 3 miesiecy urosła ze 2 cm a schudła 3 kg:) strasznie ja wyciagło, nogi jej strasznie sie wydłyuzyły, więc musiało to boleć, zreszta mówiła że bolą kolanka i nóżki:( duzo dzieci tak ma :( ale poczytaj sobie o tzw skoku rozwojowym:)

Za dużo drzemki w ciągu dnia, wystarczy jedna drzemka ok 2 godz. Miałam ten sam problem.

Mój synek ma 2 lata i nie przesypia calej nocy az do tej pory.
Wiec chyba nic nam nie zostaje jak trochę więcej cierpliwości :)

Oj znam to... moja córcia ma 1,5 roku a dopiero niedawno zaczęła lepiej spać. Nie pozostaje mi nic innego ja 3mać kciuki! Pozdrawiam :)

Ja z moją córcią miałam identyczny problem a tak się działo właśnie przez bolesne ząbkowanie najczęściej dokucza dzieciom w nocy: tak nam powiedziała lekarz.

Moja córka 2 miesiące po urodzeniu zaczęła przesypiać całe noce,nie miałam tego problemu..

Przez jakiś czas spała gorzej w nocy (właśnie jak miała 9-10 miesięcy),ale to dlatego,że za dużo spała w ciągu dnia.

wiesz mój ma 10 miesięcy i śpi w ciągu dnia pod zegarek 4 razy - o 10 ( godzinę po tym jak wstaje ), o 12, 15, 17 spać kładę go o 21 i wstaje o 9 rano. Także chyba te drzemki w ciągu dnia to nie powód - wiesz są takie kaszki spokojny sen - one bardziej nasycjają dziecko i pewnie mają jakiś składnik ułatwiający sen. MOże takie żele do kąpieli spokojny sen? chyba nivea

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przekaż 1% podatku