Obecnie rozmawiamy o:

FARBA A UTLENIACZ

gorący temat

hurtownia elektryczna

8 minut temu

szkoła nauki jazdy

9 minut temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

~Kiedy czas na dzieci?

11 sty 2013 - 20:41:13

Hej! Pisze do Was bo ciekawa jestem waszej opinii na temat tego w jakim wieku najlepiej miec dzieci. Wiadomo, że zalezy to od wielu innych rzeczy ale proszę skupmy sie na tym jaki wiek uwazacie za idealny na dziecko :) Fajnie jesli dodacie info o tym ile lat macie w tej chwili. Jesli dzieci macie to napiszcie w jakim wieku byłyscie jak sie urodziły i czy uwazacie to za odpowiedni wiek.

Moge zaczac od siebie. Ja mam 25 lat. Swojego synka urodziłam jak miałam 21 lat, teraz w najblizszym czasie planuje drugie i na tym poprzestane. Wiek 25 wydaje mi sie byc optymalnym.

A jak jest z Wami? :)

~Kiedy czas na dzieci?

11 sty 2013 - 21:08:02

Ja pierwszą córeczkę urodziłam w wieku 24lat, teraz mam 27 i spodziewam się drugiej księżniczki :). Również myślę, że to, jak dla mnie, był odpowiedni czas na macierzyństwo. Oczywiście cały czas mogę liczyć na pomoc mojej mamy, co jest nieocenione. Teraz przed drugim porodem nie jestem już tak zestresowana i wiem jakie wyzwania mnie czekają w opiece nad noworodkiem :)

~Kiedy czas na dzieci?

11 sty 2013 - 21:59:32

kurcze to trudne pytanie, jak to kiedyś mówiła moja babcia na wszystko przychodzi odpowiedni czas,ale reasumując, ja miałam 17 lat jak urodził sie mój syn dzis to 22 letni świetny facet, mam 19.5 letnia córkę , a 9,5 miesiaca temu urodziłam jeszcze jedną królewnę,patrząc na róznice wieku tak jakbym zaczynala wszystko od nowa,dla kazdego czas na dziecko to idywidualna spraw, nie dobre jest napewno odwlekanie w nieskończoność, ale wszesne maciezyństwo tez niesie za soba wiele wyzwań,jedno jest pewne najpierw trzeba znależdź odpowiedniego faceta i to takiego ,który podoła nowemu wyzwaniu.

~Kiedy czas na dzieci?

11 sty 2013 - 22:27:03

Dokładnie, czas na dziecko dla każdej kobiety będzie indywidualną sprawą. Ja miałam 26 lat, gdy urodziłam mojego synka. Teraz mam 30lat i jestem w drugiej ciąży. Zawsze chciałam i planowałam zajść w ciążę gdy skończę 25 lat i tak się stało. Myślę, że spokojnie możesz planować drugą dzidzię, bo będzie fajna różnica wieku między dziećmi.

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

~Kiedy czas na dzieci?

11 sty 2013 - 22:52:16

MaddieAine dokładnie na tym mi zlezy, zeby miedzy rodzenstwem nie było za duzej roznicy wieku. Sama mam brata mlodszego o 3 lata i okres dziecinstwa i okres dziecinstwa w jego towarzystiwe wspominam bardzo dobrze, mojemu jedynakowi tez widze ze brakuje rodzenstwa.

~Kiedy czas na dzieci?

11 sty 2013 - 23:30:58

Najlepszy czas na dzieci to tak między 20 a 30 lat. I biologicznie wtedy najzdrowiej i ma się najwięcej energii, zapału. No i ja też uważam, że to najlepszy wiek na dzieci. Człowiek jest już dorosły, szkoły pokończone albo w końcowym etapie, wie się już czego chce od życia.

Ja mam 21,5 roku i za 10 dni urodzę pierwsze dziecko. I jestem przeszczęśliwa a mąż to już całkowicie szaleje :)

~Kiedy czas na dzieci?

12 sty 2013 - 00:17:05

elokwentna gratulacje:)

dla mnie odpowiednim czasem było poznanie mojego męża, od razu wiedziała ze to świetny material na ojca i partnera (po roku zdecydowaliśy sie na dziecko):) miałam 22 lata jak urodziłam, teraz mam prawie 27 i tak myślę że do 30-stki chciała bym urodzić drugie tym bardziej że młoda męczy o łóżko piętrowe dla niej i dzidziusia (bo ona chce spac na górze haha):D tylko u mnie taka kwestia ze chcę jakąs dobrą robote znaleźć żeby miec później gdzie wracać:)

~Kiedy czas na dzieci?

12 sty 2013 - 00:41:51

1 - córa urodzona w wieku 21 lat
2 - syn urodzony w wieku 26 lat
3 - córa urodzona w wieku 27 lat

czy chciała bym to zmienić - nie. Nie chciała bym mieć dzieci w późniejszym wieku.

~Kiedy czas na dzieci?

12 sty 2013 - 06:43:40

To indywidualna decyzja każdej kobiety,nie ma czego takiego jak "najlepszy czas" czy "idealny wiek":)

Ja pierwsze dziecko urodziłam mając niespełna 20 lat,teraz mam 24 i jestem w drugiej ciąży:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 06:45 przez Amelia_25.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

~Kiedy czas na dzieci?

12 sty 2013 - 08:11:53

ja urodziłam Gabrysia jak miałam 24lata, ale zawsze chciałam mieć wcześnie dziecko, żeby później nie było między nami dużej różnicy. Ja mam młodą mamę i mamy super kontakt, tego też chciałam dla mojego dziecka, ale że "zrobienie dziecka" okazało się nie być taką łatwą sprawą, no to mój syn urodził się w momencie gdy nie byłam już za młoda ani za stara na macierzyństwo. :) Myślę, że najważniejsza jest ustabilizowana sytuacja materialna i odpowiedni facet, wiek nie jest taki istotny.

~Kiedy czas na dzieci?

12 sty 2013 - 11:18:41

starszy syn urodziny w wieku 23 lat
młodszy w wieku 26 lat

Uważam, że przedział 22-28lat to najlepszy moment na mac9erzyństwo pod względem fizjologicznym ale wiadomo, że wpływ na podjęcie takiej decyzji ma mnóstwo innych czynników (facet/mąż/partner, praca/szkoła, mieszkanie/dom/lokum, itp./itd. ).

~Kiedy czas na dzieci?

12 sty 2013 - 11:30:30

PastwaLosu dziękuję bardzo :)


Amelia_25 owszem, zgadzam się że to indywidualna sprawa każdej kobiety ale z biologicznego pkt widzenia istnieje coś takiego jak idealny wiek na rodzenie dzieci. I to jest właśnie między 20-30 lat. Po 30 zwiększa się ryzyko różnych chorób.

~Kiedy czas na dzieci?

13 sty 2013 - 19:41:07

ja miałam 19 lat kiedy urodziłam pierwszego syna,oczywiscie ciąża nie do konca planowana;p drugiego syna urodzialam dokladnie 2 lata pozniej i było to planowane:)marzy nam się jeszcze córcia przed 30stka,ale zobaczymy jak bedzie:)Osobiscie uwazam,że dzieci powinny miec rodzenstwo poniewaz calkiem inaczej się wychowuja razem

~Kiedy czas na dzieci?

13 sty 2013 - 19:45:31

ja bym chciała mieć już dziecko za jakieś 3-4 lata, teraz mam 20, czyli w wieku 23-24 :) a w wieku 25-26 drugie :)

~Kiedy czas na dzieci?

13 sty 2013 - 19:52:13

Ja chciałam mieć dziecko w wieku ok 25lat,jednak inaczej się wszystko potoczyło,syna urodziłam jak miałam 32 lata,a w tej chwili jestem w drugiej ciąży-a mam skończone 35 lat:)Jak rodziłam syna na porodówce była kobieta,która miała 42 lata i to był jej pierwszy poród

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Grudniowe, styczniowe mamy :)