Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kochane mamy, mamy mały problem ze spaniem naszego synka, tzn chodzi bardziej o miejsce snu.Od jakiś 2 miesięcy śpi z nami na łóżku bo szły mu ząbki więc braliśmy go do nas.Z resztą ja nadal karmię piersią i ten pomysł nawet mi się spodobał. Problem zaczął się gdy chcieliśmy go oduczyć i żeby wrócił do łóżeczka.No niestety to nie łatwy orzech do zgryzienia, było sporo płączu, krzyku itp.... ostatnio wpadł nam do głowy ( chyba nie za mądry pomysł, stąd też piszę chciałam się podpytać) pomysł aby kupić mu łóżko dla starszaka takie niskie, z oparciami po bokach. WIem że jest na to malutki i mogłby w każdej chwili spaść, ale ja już nie wiem co mam robić.POmocy...
takie łóżko przylegałoby do naszego, spalby dalej z nami w pokoju ale obok żeby czuć mamę blisko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-28 21:51 przez monika1357.

ja tak samo przyzwyczailam moja core kilka dni placzu i juz spi w swoim lozeczku(dla niemowlaka)niekiedy tak byla zmeczona placzem ze zasypiala bo nie miala juz sil wojowac

nie wiem czemu ale wpisałam 9 zamiast 8 miesięczne ;-)
wydaje mi się że mnie samej jest wygodnie mieć go pod ręką do karmienia. wyciągam piers i już, nie muszę się budzić i czekać aż zasnie i wtedy go przekładać, z resztą mój synek tak się nauczyć cyca ssać że mam wrażenie że używa go jako smoka :-( najpierw się naje a potem dusi go aż zaśnie. też nie wiem jak go tego oduczyć.??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-28 21:55 przez monika1357.

mój syn równiez w tym wieku - śpi z nami też od jakiegoś czasu i nie wyobrażam sobie aby miał spać w łóżku dla strszego dziecka- myślę że na takie łóżko przyjdzie czas kiedy bedzie miał 2 lata. A czemu syn przeszkadza Wam śpiąc z wami? według mnie nie ma nic piękniejszego niż się do niego przytulać;)). My mamy obok łóżka kojec ( syn w łóżeczku kręcąc się uderzał głowka o szczebelki pomimo ochraniaczy i sie budzil) kojec ma siatkę do okoła także jest bezpieczny! zwłaszcza dla dziecka które zaczyna chodzić i tuż po przebudzeniu mknie przed siebie ;)

Polecam Ci kupić kojec lozeczko turystyczne nawet uzywane na probę.

akurat mam takie łóżeczko ;-)
napiszcie jak często budzą Wam się dzieci do karmienia chodzi mi o karmienie piersią. Bo mój synuś bije rekordy częstego wstawania do cyca. Zdarza się nawet 4 razy w ciągu godz. tyle że mu ząbki idą i może dlatego wychodzą mu już trójki...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-28 22:00 przez monika1357.

uczenie na tzw cycu do spania nie jest dobre bo kiedys nadejdzie moment nie dla mleka matki i wtedy jak zasnie??trzeba uczyc go na smoczku spac.Moja cora wstaje raz w nocy do jedzenia ma 8 miesiecy ale juz dostaje mleko 3,2 i kasze manna do tego

nie rozumiem że już taki maluch rządzi ... jeśli teraz się poddasz droga mamo to co będzie jak maluch będzie starszy ?
stanowczość w stosunku do dziecka nie wyrządza mu krzywdy nawet jeśli maluch płacze
osobiście nie wyobrażam sobie spania z dzieckiem ... mam dwoje dzieci i spaliśmy tylko z synkiem -i to nie z własnej woli ...i bardzo krótko
poza tym dla mnie to mało higieniczne i mało wygodne dla każdej ze stron maluch tez człowiek przeciąga wygina przewraca obraca ...
dlatego stanowczośc konsekwencja i kilka dni i po bólu
ps kupno dorosłego wyrka dla takiego malucha nie jest dobrym pomysłem ...

Cytat
incognito82
nie rozumiem że już taki maluch rządzi ... jeśli teraz się poddasz droga mamo to co będzie jak maluch będzie starszy ?
stanowczość w stosunku do dziecka nie wyrządza mu krzywdy nawet jeśli maluch płacze
osobiście nie wyobrażam sobie spania z dzieckiem ... mam dwoje dzieci i spaliśmy tylko z synkiem -i to nie z własnej woli ...i bardzo krótko
poza tym dla mnie to mało higieniczne i mało wygodne dla każdej ze stron maluch tez człowiek przeciąga wygina przewraca obraca ...
dlatego stanowczośc konsekwencja i kilka dni i po bólu
ps kupno dorosłego wyrka dla takiego malucha nie jest dobrym pomysłem ...
mało higieniczne? matko... a przytulanie jest higieniczne czy tez nie wolno?

Nie wiem jak ci pomóc bo uwazam ze spanie z dzieckiem jest super, więc nic bym nie robiła. Dorosłe łóżeczko chyba mało bezpieczne to może dziecięce łóżeczko tylko z tzw przystawką? Wyjdzie na to samo.

Też miałam ten problem,gdy córeczka była w takim wieku (tyle,że ja nie karmiłam piersią).
Właściwie to sami ją tego nauczyliśmy,bo tak wygodniej,bo nie trzeba było wstawać,a mała spokojnie przesypiała całą noc. Ale tak jak piszesz,w pewnym momencie stało się to bardzo uciążliwe i postanowiłam coś z tym zrobić:)

Nie było łatwo,bo mała za nic nie chciała spać sama w swoim łóżeczku,mieliśmy wiele nieprzespanych nocy,siedziałam przy niej,czytałam,uspokajałam itp.

I w końcu po jakimś czasie zaczęła spać sama:) Musisz mieć dużo,dużo cierpliwości:))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-29 05:53 przez Anastazja30.

Cytat
nerwus
Cytat
incognito82
nie rozumiem że już taki maluch rządzi ... jeśli teraz się poddasz droga mamo to co będzie jak maluch będzie starszy ?
stanowczość w stosunku do dziecka nie wyrządza mu krzywdy nawet jeśli maluch płacze
osobiście nie wyobrażam sobie spania z dzieckiem ... mam dwoje dzieci i spaliśmy tylko z synkiem -i to nie z własnej woli ...i bardzo krótko
poza tym dla mnie to mało higieniczne i mało wygodne dla każdej ze stron maluch tez człowiek przeciąga wygina przewraca obraca ...
dlatego stanowczośc konsekwencja i kilka dni i po bólu
ps kupno dorosłego wyrka dla takiego malucha nie jest dobrym pomysłem ...
mało higieniczne? matko... a przytulanie jest higieniczne czy tez nie wolno?

Nie wiem jak ci pomóc bo uwazam ze spanie z dzieckiem jest super, więc nic bym nie robiła. Dorosłe łóżeczko chyba mało bezpieczne to może dziecięce łóżeczko tylko z tzw przystawką? Wyjdzie na to samo.
no tak całus dziecka jest porównywalny do spania w pocie dorosłego .... super gratuluję ...

To jak ty sie pocisz ze to przechodzi przez ubranie, kołde, i spiworek? Biednaś. A akurat całus to najmniej higieniczna rzecz - chyba w całym łóżku nie masz tyle bakterii co w jamie ustnej.

dziękuję za komentarze, ja od dzisiaj oduczam go spania z nami, liczę się z tym że nie będzie łatwo..Jeszcze nie wiem co zrobić z tym że zasypia przy cycu.Dopóki nie zaśnie cyca dusi a jak ja mu wyciągnę to zaraz szuka.Jakieś pomysły ??
Poza tym wiemy, że rozpieściliśmy małego ;-) i też wiem że wchodzi nam na głowę, ale od dzisiaj jestem stanowczą mamusią. Już rano tłumaczyłam synkowi że śpi w łózeczku dostał misia żeby nie był sam i wiecie co na pewno rozumiał co mówię do niego bo odpowiadam mi po swojemu z takim przekąsem, niezadowoleniem.Czeka mnie trochę pracy, ale jeśli to teraz odłożę to później będzie jeszcze gorzej.Pozdrawiam i życzę cudownego dnia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-29 14:12 przez monika1357.

Cytat
monika1357
dziękuję za komentarze, ja od dzisiaj oduczam go spania z nami, liczę się z tym że nie będzie łatwo..Jeszcze nie wiem co zrobić z tym że zasypia przy cycu.Dopóki nie zaśnie cyca dusi a jak ja mu wyciągnę to zaraz szuka.Jakieś pomysły ??

Miałam to samo ciężko było, ale oduczyłam synka (kupiłam słonika - kocyk z trąbą i zamiast miętosic dyca- miętosił trabę) i teraz przy zasypianiu trzyma mnie za rękę.

nasz synek jest ogólnie ruchliwy i nawet przy karmieniu nie umie spokojnie uleżeć i mnie szczypie, trzyma za rękę, kopie nogami i to przy każdym karmieniu nawet nocnym, może też stąd to męczenie cyca musi coś robić zanim zaśnie ...

a jak oduczyc 2 letnie dziecko nie jedzenia z piersi w nocy.. zawsze u nas w nocy kończy się płaczem niesamowitym.. ;/
Az niekiedy myśle że zaraz sąsiad przyjdzie bo za głośno..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ja tu dziecko u Dziadków