Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Dobry psycholog

30 minut temu

Druk ścienny

38 minut temu

Nowy samochód

57 minut temu

Montaż Klimatyzacji

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 21:52:22

Witam
Byłam dziś z córką (ok 5lat) u lekarza. Córką wzięła ze sobą ulubioną lalkę z serii Monster High.
Przyjmowała starsza pani doktor która widząc lalkę stwierdziła, że wypaczam dziecku psychikę,kupując taką lalkę,że dziecko po nocach będzie miało koszmary, a może nawet zacznie się moczyć! że dziecko powinno bawić się słodkimi księżniczkami, o ludzie, szczerze mówiąc byłam w szoku, ponieważ córka już ponad rok ma tą lalkę i nic takiego miejsca nie miało, ponadto ona nie traktuję jej jak potwora czy strasznego upiora. Oglądałam niedawno program w którym wypowiadał się psycholog że dzieci inaczej postrzegają śmierć,i np trumny dodawane do tych laleczek i żeby nie przesadzać w tej kwestii, nie demonizować tych lalek i po prostu obserwować jak dziecko na nie reaguje.

a Wy kupiłybyście, lub już kupiłyście taką lalkę swojemu dziecku jeśli bardzo by nalegało? czy również uważacie że to zbyt "straszna lalka"
a jeśli dzieci nie macie czy dałybyście prezent w postaci takiej laleczki?


dla tych które nie wiedzą o co chodzi załączam kilka zdjęć lalek - upiorów :) dodaje więcej bo jak wiadomo często nie wszystkie zdj się wyświetlają

















"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 21:53:58

lalki jak lalki , moje male sąsiadki tez takie mają :) i są spokojne i normlnae jak dzieci

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 21:56:18

nie widze w nich nic zlego ;)

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 21:57:10

Nie widzę w nich nic upiornego,po tytule spodziewałam się czegoś gorszego :)

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 21:57:23

mi osobiście te lalki to paskudy , lecz dziewczynki dostały fioła na tym punkcie- w tesco były na promocji to moja siostrzenica codziennie chodziła bo chciała kupić a niestety nie pojawiły się to był płacz za każdym razem a ma 10 lat ..
Ma chyba już 4 pod choinkę też jej kupiłam do tego perfumkę też z monster .

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 21:59:17

Mojej siostrzenicy się podobają te bałdy nie wiem może pod choinkę jej kupie,chociaż moim zdaniem ładne nie są.

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:00:29

Cytat
olikk513
mi osobiście te lalki to paskudy , lecz dziewczynki dostały fioła na tym punkcie- w tesco były na promocji to moja siostrzenica codziennie chodziła bo chciała kupić a niestety nie pojawiły się to był płacz za każdym razem a ma 10 lat ..
Ma chyba już 4 pod choinkę też jej kupiłam do tego perfumkę też z monster .

heh moja tez oszalała na ich punkcie trafili w gusta nie ma co tylko mogłyby być tańsze ;)

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:02:10

lepsze takie lalki niż karabiny dla chłopców :)

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:02:16

Moja 5-latka też ma i to kilka;) sama jestem pedagogiem i nie sądze aby z psychiką dziecka działo się coś złego pod wpływem tej zabawki;))
Te lalki to część idei, film ukazuje je jako przyjazne, czasem smieszne, miłe a nie jako wysysające krew wampiry, ja i moja córka uwielbiamy oglądac te bajki, córka zbiera magazyny z serii Monster high, książeczki z projektowaniem odzieży, makijażu Monster hIGH, ma witraże z tej serii do kreatywnego tworzenia, naklejki ścienne,na 5 urodzinki miała tort monster high;)
myśle, ze pani doktor była przedstawicielką powiedzmy innego pokolenia;)

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:03:35

lalki jak lalki :D taka moda ale juz jakies trumny to bylaby przesada... :D

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:04:33

spodziewałam się czegoś w stylu Czaki,a tu takie ślicznotki :D Nie no, osobiście nie uważam,że mogą zadziałać źle na psychikę dziecięcą. Bardziej bym się martwiła o nowoczesne bajki czy gry komputerowe, niż o takie zabawki.

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:05:59

paskudne są a serio te lalki z trumnami sprzedają?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-22 22:07 przez leniwiec22.

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:10:04

Cytat
LadyEl
Cytat
olikk513
mi osobiście te lalki to paskudy , lecz dziewczynki dostały fioła na tym punkcie- w tesco były na promocji to moja siostrzenica codziennie chodziła bo chciała kupić a niestety nie pojawiły się to był płacz za każdym razem a ma 10 lat ..
Ma chyba już 4 pod choinkę też jej kupiłam do tego perfumkę też z monster .

heh moja tez oszalała na ich punkcie trafili w gusta nie ma co tylko mogłyby być tańsze ;)
cena też moim zdaniem jest wygórowana , tym bardziej że tyle jest modeli .. :)

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:13:14

moja córa a 4 latka i nie ogląda takich bajek więc co za tym idzie nie zna tych laleczek... ja osobiście bym jej takiej nie kupiła ale to może my jestesmy jacyś "w tyle"

"Upiorne" lalki - wasza opinia

22 lis 2012 - 22:13:19

Cytat
leniwiec22
paskudne są a serio te lalki z trumnami sprzedają?
tzn można kupić dodatki do nich np trumnę do spania o np takie:




swoją droga kosztuje 200zł :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

okazja tesco ?