Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Banany

26 paź 2012 - 13:21:56

Witam! Czy 4-miesięcznemu dziecku mogę już powoli zacząć dawać łyżeczką banana? A jak nie to może jakieś inne owoce? Kiedy zaczęłyście wprowadzać jakieś nowe rzeczy do diet maluchów?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-26 13:22 przez izadroma.

Banany

26 paź 2012 - 13:41:45

nie wiem choć ja zaczelam od 6 msc najpierw z marchewka i jabłuszkiem... ja osobiście nie dała bym 4 mscznemu dziecku nic nowego bez konsultacji z pediatrą, dla mnie to za wcześnie

Banany

26 paź 2012 - 13:52:09

ja nie zaczynałabym od banana, predzej od startego jabłka lub marchewki , ja podałam córce w tym wieku ale moja była karmiona na mleku modyfikowanym, jesli sie karmi piersia lepiej podac po 5 miesiacu:)

Banany

26 paź 2012 - 14:03:22

Jeśli dziecko nie jest karmione piersią to można od 4 miesiąca(a jeśli jest to poczekać do 6 miesiąca) zacząć podawać starte jabłuszko z bananem bym raczej poczekała ponieważ jest to owoc egzotyczny i bardzo uczulający

Banany

26 paź 2012 - 15:51:32

moj synek juz po 3 mies jadl starte jabłuszko scieralam łyzeczka i wcinal,po 4 miesiacu jadl jabłuszko marchewke i banana-nic go nie uczulało.
owoce podawalam po konsultacji z lekarzem-maly od poczatku byl karmiony piersia i butelka poniewaz sama piers mu nie starczala byc ciagle glodny w 2 mies pediatra kazala zageszczac mu mleko modyfikowane odrobinka kleiku ryzowego zwiekszajac porcje co 2 tyg zaczynalismy od lyzeczki.

ile matek tyle sposobow ile lekarzy tyle zdan. jesli Twoje dziecko nie jest uczuleniowcem mozesz mu podac troszke banana zeby sprobowalo raz na jakis i z pewnoscia nic mu nie bedzie. sama musisz zdecydowac:)

Banany

26 paź 2012 - 16:48:56

jak najbardziej mozesz spróbować dać bananka.
Banan to owoc bardzo lekko strawny, łatwy do strawienia, jest dobry na flore jelitowa żołądka,nie piwinien zaszkodzic...

Banany

26 paź 2012 - 17:26:18

ja podawalam dziecia od 4 miesiaca corce nic nie bylo natomiast synek mial uczulenie nawet po kaszce bananowej a wlasnie ona tez jest od 4 miesiaca juz :P wiec sie ograniczalam zaprzestalam na jakis czas a teraz to nie ma z tym problemu ale nie przepada za nim kazde dziecko osiaga swoj wiek na dany skladnik tak naprawde

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chrzest