Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przedszkole

31 sie 2012 - 15:38:53

O matko, co za przedszkole. Ja szczerze radzę odpuści je sobie ,a właściwie swojemu dziecku. Zgoda na stosowanie kar??? Nigdy w życiu. Zamykanie osobno za kare...rany. Szkoda stresować dziecko. Przedszkole to nie "przechowalnia" dla dzieci w czasie kiedy rodzice pracują. Placówka powinna sprawować opiekę nad dziećmi, w tym budować w nich poczucie bezpieczeństwa i zaufania do innych ludzi.
Moim zdaniem lepiej zmienić przedszkole.
Życze powidzenia.

Przedszkole

31 sie 2012 - 16:04:17

Cytat
Anika110
U nas ze względu na dużą konkurencję przedszkola prywatne dbają o klientów :)

U mnie tak samo,nie ma żadnego przepełnienia,a w grupach jest 10-12 dzieci i 2-3 Panie.

Co do zabaw-to raczej logiczne,że dziecko nie ma wypełnionego całego dnia,jest również czas na samodzielną zabawę. Ale to nie jest normalne-tak jak pisała autorka wątku-że dzieci bawią się cały czas same,a Panie siedzą i grzeją stołek.
Cieszę się,że mają również jakieś narzucone zajęcia,dzięki temu dziecko uczy się nowych rzeczy,rozwija się itp.
Ja w domu raczej takich rozrywek jej nie mogę zafundować.

Przedszkole

31 sie 2012 - 16:22:48

Dokładnie Hooney_M zgadzam się z tobą u nas jest podobnie, przepełnione są przedszkola państwowe prywatne to małe kameralne grupy ale może tak jest w dużych miastach a w małych być może jest inaczej, jak rozmawiałam z dyrektorką tłumaczyła mi że nie może mieć więcej grup i dzieci bo przepisy na to nie pozwalają, o tym ile dzieci może być w przedszkolu nie decyduje dyrektorka a wielkość pomieszczeń. W naszym przedszkolu była już kontrola. Nikt nie robi czegoś na co nie ma zgody bo konkurencja czyha i zaraz podkablują i po przedszkolu :(
U nas ceny za przedszkole prywatne są naprawdę wysokie a mimo tego chętnych jest bardzo dużo ale to duże miasto więc o państwowym większość może tylko pomarzyć :(
Koszt przedszkola prywatnego to czesne od 450 zł w górę (niektóre mają w tym już zajęcia dodatkowe w innych trzeba dodatkowo płacić) plus stawka żywieniowa tutaj waha się w granicach 8,5zł (wyżywienia bez śniadania) 12,50 ze śniadaniem.

Przedszkole

01 wrz 2012 - 22:13:56

Ceny niestety są dość wysokie,a mieszkam w małej miejscowości..
My teraz płacimy około 600zł już z jedzeniem:) A jest jeszcze jedno,tańsze-tam płaci się coś koło 450zł:)

Przedszkole

01 wrz 2012 - 23:23:22

a publiczne przedszkole nie ma żadnym norm, samowolka totalna? haha nic glupszego ostatnio nie słyszałam:)

Przedszkole

02 wrz 2012 - 07:44:07

Oczywiście że mają nikt nie napisał że tak nie jest, nie wiem jak u Was ale u nas są w większych budynkach stąd większa ilość dzieci :) Ale tak jak pisałam wcześniej może tak jest tylko u mnie :) A norm muszą przestrzegać zarówno te prywatne jak i publiczne i nam rodzicom powinno najbardziej zależeć aby tak było :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak nauczyć dziecko pilnowania się rodziców?