Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 18:23:35

Witam ;-)
Czy są tu mamusie czwórki lub więcej dzieci ? Chciałam się dowiedzieć w jakim wieku macie dzieci i jak radzicie sobie z codziennością , bo ja chociaż kocham moją czwóreczkę najbardziej na świecie czasami mam dość.
Ja mam dzieciaczki w wieku 6 lat córka, 5 lat synek 3latka synek i siedem miesięcy synek ;-)

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 19:08:01

Podziwiam Cię, choć nie powiem, bo mam dwóch chłopców 4latka i 2miesiące, i chciałabym mieć jeszcze w przyszłości jedno maleństwo, ale za jakieś 7-10 lat. Twoje dzieciaczki zapewne są wspaniałe, ale oczywiście potrzebują dużo uwagi i czasu a przcież Ty nie jesteś robotem... Wierzę, że sobie świetnie radzisz a i mamy, które mają jedno czy dwoje dzieci, również czasem narzekają :)

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 19:21:08

ja mam 2 i 3 lada moment na świecie

6 latkę, 13 miesięczniaka no i ok. 36 tyg. ciąży


czasem bym pozamykała tą swoją dwójkę w klatce a co będzie z 3 i do tego dwojgiem z tak małą różnicą wieku ?

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 20:27:41

Witam mamusie. Ja jestem mamusią trójeczki dzieciaczków. Córcia 9 lat, synek 5 lat, najmłodszy synek 16 mieś. Nie powiem że jest cięzko, ale też nie jest lekko ;) czasami to po całym dniu mówie ...kiedys wyjde z domu i nie wróce hehe, ale to tylko takie gadanie. Jestem szczęśliwa bo dzieciaczki sie kochają, a to jest najważniejsze.
Czasami koleżanki pytają mnie ..jak sobie radzę. Mam córcie która mi pomaga, jest bardziej samodzielna, starszy synek tez już nie potrzebuje aż takiej uwagi, pozostał najmłodszy, na którego teraz trzeba mieć oczy w koło głowy ;)

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 20:38:53

Cytat
dominka285
Witam ;-)
Czy są tu mamusie czwórki lub więcej dzieci ? Chciałam się dowiedzieć w jakim wieku macie dzieci i jak radzicie sobie z codziennością , bo ja chociaż kocham moją czwóreczkę najbardziej na świecie czasami mam dość.
Ja mam dzieciaczki w wieku 6 lat córka, 5 lat synek 3latka synek i siedem miesięcy synek ;-)

ja nie gratuluje a wspólczuje bardziej.
Przykro mi ze niektórzy pomimo posiadania już dzieci w dalszym ciągu nie wiedzą czym jest antykoncepcja...
po2 wspólczuje tez twojemu męzowi - bo ty siedzisz w domu a on musi zapieprzac na 6 osób - niezła presja...
jak jestem w stanie zrozumiec planowanie 2 dzieci tak 4 to zdecydowanie brak wyobrazni , mózgu czyt.wpadki ot cała filozofia.
nie wspominając juz o samorealizacji , rozwijaniu swoich pasji , pracy - tylko siedzenie w domu - nie rozumiem kobiet ktorych aspiracją życiową jest bycie kurą domową.
wątek chyba umarł ...
nikt nie chce sie wypowiedziec na temat tak licznego macierzynstwa?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-26 20:47 przez bsklove.

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 20:46:14

Cytat
bsklove
Cytat
dominka285
Witam ;-)
Czy są tu mamusie czwórki lub więcej dzieci ? Chciałam się dowiedzieć w jakim wieku macie dzieci i jak radzicie sobie z codziennością , bo ja chociaż kocham moją czwóreczkę najbardziej na świecie czasami mam dość.
Ja mam dzieciaczki w wieku 6 lat córka, 5 lat synek 3latka synek i siedem miesięcy synek ;-)

ja nie gratuluje a wspólczuje bardziej.
Przykro mi ze niektórzy pomimo posiadania już dzieci w dalszym ciągu nie wiedzą czym jest antykoncepcja...
po2 wspólczuje tez twojemu męzowi - bo ty siedzisz w domu a on musi zapieprzac na 6 osób - niezła presja...
jak jestem w stanie zrozumiec planowanie 2 dzieci tak 4 to zdecydowanie brak wyobrazni , mózgu czyt.wpadki ot cała filozofia.
nie wspominając juz o samorealizacji , rozwijaniu swoich pasji , pracy - tylko siedzenie w domu - nie rozumiem kobiet ktorych aspiracją życiową jest bycie kurą domową.

ale dlaczego odrazu kurą domową? ja owszem siedze w domu, ale pracuje przez internet, to nie jest praca? piszesz że współczujesz męzowi, ale powiem Ci że są też tatusiowe którzy maja 1 dziecko i wolą czas spędzać w pracy do późnych godzin wieczornych niż w domu z dzieckiem,a najlepsze jest to jak ktoś nie ma dzieci albo ma jedno i narzeka....ech...

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 20:51:04

Cytat
AnkaK30

ale dlaczego odrazu kurą domową? ja owszem siedze w domu, ale pracuje przez internet, to nie jest praca? piszesz że współczujesz męzowi, ale powiem Ci że są też tatusiowe którzy maja 1 dziecko i wolą czas spędzać w pracy do późnych godzin wieczornych niż w domu z dzieckiem,a najlepsze jest to jak ktoś nie ma dzieci albo ma jedno i narzeka....ech...
no tak praca przez internet pewnie jest tym o czym zawsze marzyłas.
A tatusiowie są rozni to fakt ale to my kobiety przewaznie myslimy o zabezpieczeniu bo faceci mają inne podejcie.
A facet który ma 6 osób na utrzymaniu na pewno najszczęsliwszy nie jest.

<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-26 21:34 przez moderator.

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 20:56:56

Cytat
bsklove

no tak praca przez internet pewnie jest tym o czym zawsze marzyłas.
A tatusiowie są rozni to fakt ale to my kobiety przewaznie myslimy o zabezpieczeniu bo faceci mają inne podejcie.
A facet który ma 6 osób na utrzymaniu na pewno najszczęsliwszy nie jest.

no wiesz moze to nie moja wymażona praca, ale wole mieć zdrowe i szczęsliwe dzieci niz robić kariere, zarabiać fullll kasy i w wieku 40 lat stwierdzić że na dzieci to juz jest za późno, albo mieć 35 lat i malutkie dziecko, czy wtedy znajdziesz prace? nie , a ja do 35 lat bede miala dzieci odchowane i moge isc do normalnej pracy ;)


<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-26 21:34 przez moderator.

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 21:03:30

Cytat
AnkaK30

no wiesz moze to nie moja wymażona praca, ale wole mieć zdrowe i szczęsliwe dzieci niz robić kariere, zarabiać fullll kasy i w wieku 40 lat stwierdzić że na dzieci to juz jest za późno, albo mieć 35 lat i malutkie dziecko, czy wtedy znajdziesz prace? nie , a ja do 35 lat bede miala dzieci odchowane i moge isc do normalnej pracy ;)

nie do konca dobrze mnie zrozumialas ale mniejsza z tym.
Ja np wole mieć doświadczenie i jedno albo góra dwójkę dzieci.

Jesli sądzisz ze znajdziesz prace bez doświadczenia pomijając "wychowanie dzieci" to jestes w bledzie - teraz nie tak łatwo o prace.
Na macierzynskim z tego co wiem za dużo doświadczenia nie przybywa.
Na wszystko trzeba znależć złoty środek a posiadanie 4 dzieci (autorka wątku) i siedzenie w domu to dla mnie przesada.


<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-26 21:35 przez moderator.

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 21:08:58

Cytat
bsklove

nie do konca dobrze mnie zrozumialas ale mniejsza z tym.
Ja np wole mieć doświadczenie i jedno albo góra dwójkę dzieci.

Jesli sądzisz ze znajdziesz prace bez doświadczenia pomijając "wychowanie dzieci" to jestes w bledzie - teraz nie tak łatwo o prace.
Na macierzynskim z tego co wiem za dużo doświadczenia nie przybywa.
Na wszystko trzeba znależć złoty środek a posiadanie 4 dzieci (autorka wątku) i siedzenie w domu to dla mnie przesada.

Wiesz mając 4 czy 5 dzieci nie każda mamusia siedzi tylko w domu, jak juz pisałam ja pracuje przez internet i jestem bardzo zadowolona, bo wszystko mam pod kontrola i dodatkowo zarabiam ;)


<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-26 21:35 przez moderator.

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 21:18:55

Jestem mamą 7 dzieciaków ,najstarszy syn ma lat 19 ,a najmłodsza Majeczka 21 miesięcy.Z najstarszymi dzieciakami siedziałam cały czas w domu,ale wcale tego nie żałuje ,mogłam im poświęcić dużo uwagi ,niestety na pomoc babc nie moglismy liczyć,ale teraz nie muszę być nikomu wdzięczna z tego co mam.Po 10 latach urodził się Antoś (4lata 4 miesiące )wtedy już jakiś czas prowadziłam własną działalność ,mąż tez prowadzi swoją działalność ,ale to on wtedy został z Antosiem ,żebym nie musiała rezygnowac z pracy .Zresztą żadne z nas z niej nie musiało rezygnować.Wiem ,że taka rodzina to duże wyzwanie ,ale ja niczego nie żałuje ,mam czas dla siebie ,męża ,znajomych ,wakacje,trzeba sie tyllko zorganizować i nie rozczulac nad sobą .Pozdrawiam mamuski i życzę dużo wytrwałości w wychowaniu dzieciaczków.

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 21:20:03

Cytat
AnkaK30

Wiesz mając 4 czy 5 dzieci nie każda mamusia siedzi tylko w domu, jak juz pisałam ja pracuje przez internet i jestem bardzo zadowolona, bo wszystko mam pod kontrola i dodatkowo zarabiam ;)
nie no jasne wiekszosc kobiet posiadają swój biznes i nie ma ich w domu a dzieci wychowują sie same.
ciekawa jestem jak pracujesz ? bo jedyne co przychodzi mi do glowy to jednak po prostu sprzedaz przez internet.
Zreszta Twoje ostatnie zdanie oddaje cały sens "dodatkowo zarabiam" co znaczy ze to jednak mąz was głownie utrzymuje a ty masz po prostu dodatkowe srodki bo nie sadze abys siedząc w domu zarabiala tyle aby utrzymac sibie oraz 3 czy 4 dzieci.

<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-26 21:35 przez moderator.

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 21:28:29

Cytat
bsklove

ja nie gratuluje a wspólczuje bardziej.
Przykro mi ze niektórzy pomimo posiadania już dzieci w dalszym ciągu nie wiedzą czym jest antykoncepcja...
po2 wspólczuje tez twojemu męzowi - bo ty siedzisz w domu a on musi zapieprzac na 6 osób - niezła presja...
jak jestem w stanie zrozumiec planowanie 2 dzieci tak 4 to zdecydowanie brak wyobrazni , mózgu czyt.wpadki ot cała filozofia.
nie wspominając juz o samorealizacji , rozwijaniu swoich pasji , pracy - tylko siedzenie w domu - nie rozumiem kobiet ktorych aspiracją życiową jest bycie kurą domową.
wątek chyba umarł ...
nikt nie chce sie wypowiedziec na temat tak licznego macierzynstwa?

Myślę, że to nie Twoja sprawa, bo każdy sam kształtuje swoje życie, i być może woli wychowywać dzieci zamiast robić karierę w banku czy korpie. Jeśli Tobie nie odpowiada posiadanie wielu dzieci, to po prostu ich nie miej, zamiast osądzać ludzi na podstawie bardzo wątpliwych przesłanek ;)

Są rodziny, gdzie takie ilości dzieci są zaplanowane, są na to pieniądze, jest czas i chęć - więc dlaczego nie?

Twoja wizja świata jest najlepsza, ale tylko dla Ciebie ;)

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 21:31:50

BSKLOVE a zakładasz że ludzie są szcześliwi mając gromadkę pociech żyjąc od 10 do 10 ?
i z całym szacunkiem a co tobie do tego ile kto dzieci ma tobie z chlebaka nie wyjadają czyż nie ?

Czworo dzieci

26 sie 2012 - 21:33:57

bsklove czemu nie chcesz przyjąć do wiadomości, że niektóre spełniają się jako "kury domowe"?

autorko - podziwiam, ale pewnie mimo, że czasem masz dość sprawi iż w przyszłości będziesz jeszcze bardziej dumna :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-26 21:43 przez ffff.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki to rozmiar?