Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

Ciężkie noce ... ;/

18 sie 2012 - 11:49:11

Witam . Chcialabym sie poradzic was drogie mamy czyu moze któraś z was miała taki problem ..
Otórz moja 9 miesieczna córeczka strasznie źle śpi ;/ Ostatnie tyg były ok kładłam ja o 21:00 zasypiała przed 22:00 wstawała o 03:20 potem o 05:30 i budzila sie juz miedzy 7-9 rano w ostatnich dniach jest niedowytrzymania.... kłade ja tak jak zwykle , budzi sie pierwszy taz o 23 a potem to juz cogodzine co pół ... budzi się z płaczem nie chce butelki nie szuka smoczka bo ma go w buzi ... nie wiem co sie z nia stało :( dwa dolne ząbki juz wyszły a innych narazie nie widac . Zachodze w głowe co to moze byc .. :(
nikt sie nie wypowie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-18 13:18 przez bejbikis.

Ciężkie noce ... ;/

27 sie 2012 - 23:01:28

Poradź się pediatry, bo przyczyny mogą być różne.

Ciężkie noce ... ;/

27 sie 2012 - 23:09:27

Witaj.
Moja też tak miała przez 2 tyg, w nocy wstawałam do niej z 10-15 razy, dawałam pić -wypiła, smoczek-dyndała, za gorąco-rozkrywałam, za zimno-przykrywałam, nie wiedziałam o co jej chodzi po 2 tyg jak ręką odją, zasypia po 21 i wstaje dopiero o 8-9 :) za to w dzień nie chce mi teraz spać i chodzi i marudzi, jak ją położę to śpi 10-20 min i tyle i dalej marudzi i jęczy,

Ciężkie noce ... ;/

27 sie 2012 - 23:15:30

może zębów nie widać ale jest spora szansa że idą już i to powoduje rozdrażnienie :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Ciężkie noce ... ;/

27 sie 2012 - 23:28:45

też obstawiam zęby, z tego co pamiętam jak mi się wyżynały stałe zęby a potem też te mądrości, ze najbardziej boli nie wtedy kiedy przebija skórę tylko jak wychodzi z kości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-27 23:29 przez alenka85.

Ciężkie noce ... ;/

28 sie 2012 - 08:01:21

moja tez tak miała i owszem moga to byc ząbki ale moze to byc zapalenie dróg moczowych:( zbadaj jej mocz, poniewaz przy takich zapaleniach dziecko jest niespokojne, troszke goraczkuje ale nie zawsze, marudzi, załóż jej woreczek (do kupienia w aptece), zanieś do laboratorium, tam Ci zbadaja koszt ok 5 czy 10 zł a bedziesz wiedziec czy cos tam jest czy nic nie ma, przynajmniej troszke sie uspokoisz jak wyjdzie ze z moczem wszytsko ok:) dziewczynki bardzo czesto łapia takie infekcje o którcyh mamy nawet nie widza ze maja, bo przechodzi za jakis czas, źle się wytrze pupe, nie od przodu do tyłu tylko odwotnie i juz zapalenie gotowe dlatego nie zaszkodzi zrobic badanie moczu a przynajmniej bedziesz wiedziec co jest grane:) pozdrawaim i zycze zdrówka dla małej:)

Ciężkie noce ... ;/

31 maj 2013 - 15:05:14

U nas tez się trochę zepsuło z zasypianiem i przesypianiem nocy...

Odkąd córka skończyła 2,5m sc zaczęła przesypiać całe noce tz kładłam ją ok 19-20 po kąpieli a budziła się rano.. Potem gdy miała około 5,5 msc zaczeła budzic sie ok 2 na cyca. I jak zwykle wstawała ok 6 rano. Wyjatkiem było pierwsze ząbkowanie przed ukończeniem pół roczku wtedy było niemal to o czym piszesz. Trwało ok trzy dni i przeszło.. Obecnie córka też nieraz marudzi przez sen jednak gdy sytuacja trwa długo bierzemy ją do siebie do łózka i jakoś głaskam ją i wtedy udaje się usnąć. Moja córka tak się zachowuje jak jej coś dolega, Ostatnio jak była marudna myślałam ze górne ząbki wychodzą jednak to było przeziębienie ale takie konkretniejsze..Jednak pediatra stwierdził że ząbków nie widać.
Moja córka ma też 9msc. NAjlepiej jakbys się udała do lekarza aby ją dokładnie zbadał.
Pozdrawiam

Ciężkie noce ... ;/

25 sty 2014 - 13:36:54

poradź się pediatry bo moim zdaniem to dziwne - dziecko wyrażnie czymś się męczy. moja ma 8 miesięcy wychodzą jej ząbki ale noce przesypia czasem całe czasem się budzi jeszcze np o 5 na karmienie i spi dalej do 7 czy o czasem i do 9

Ciężkie noce ... ;/

25 sty 2014 - 18:19:27

Badanie moczu możesz rzeczywiście zrobić. W sumie to w jeden, góra dwa dni będziesz miała wynik. Jeśli bardzo cię niepokoi zachowanie dziecka radziłabym udać się do pediatry. Obejrzy dziąsełka, zbada brzuszek, osłucha... Na pewno jakieś poważniejsze dolegliwości wykluczy. A jeśli nie ma innych objawów, to pewnie badanie moczu i tak zaleci. Moje dziewczyny akurat sypiały z przerwami i dla mnie taka sytuacja nie jest czymś nienormalnym. Kwestia przyczyny tych ciągłych pobudek. Moje ssaczki budziły się ewidentnie na cyca. Smoka nie ciągnęły, więc chęć ssania musiały jakoś zaspokoić. Młodsza miała też jakieś problemy z brzuszkiem. Najeździłam się po specjalistach i nic z tego nie wyszło. Teraz kolejne ząbki wychodzą i trochę dokuczają, ale jakoś dajemy radę. Tydzień temu przestałam karmić piersią i mam wrażenie, że od tego czasu śpi lepiej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Całuśy konkurs