Obecnie rozmawiamy o:

atrakcyjne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

16 minut temu

elektryka sklep

22 minut temu

wakacje last minute

37 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka przedszkolaka

17 lip 2012 - 11:50:54

U nas trzeba przynieść:
- ubranko na zmianę
- strój gimnastyczny w worku
- kapcie
- małą podusię (jasiek)
- papier ksero- całę ryzę
- klej w sztyfcie
- segregator A4 + koszulki ok 50 sztuk (młodsze grupy przynoszą teczki z gumką)
- chusteczki higieniczne w kartoniku

Proszą aby przynieść, ale obowiązkowo nie trzeba: materiały plastyczne typu: kredki, papier kolorowy, farbki, bibuła itp.

My płacimy za 8h przedszkola (w tym 5h darmowych) + 3 posiłki: ok 170zł/ m-c + rada rodziców chyba 80zł na rok z której finansowane są wycieczki i prezenty + ubezpieczenie 34zł na rok + 30zł/ m-c za j. angielski.

Wyprawka przedszkolaka

17 lip 2012 - 12:04:00

To zlaeży od przedszkola .
Synek obecnie chodzi do prywatnego ( w zeszłym roku nie dostał się do państwowego)
Z tego co pamiętam to była lista tylko przyborów szkolnych (kredki, farbki itp) + ubranko na zmianę . Płacimy 195 zł miesięcznie + 6 zł stawka żywieniowa.
Od września idzie do Paqństwowego i tu już trzeba przynieść chusteczki nawilżane , wyciągane , papier ksero + kasa, kasa ! hm....
zastanwaiące .

Wyprawka przedszkolaka

17 lip 2012 - 12:28:20

HMMM Moja córcia chodziła do samorządowego to owszem dostałam listę nawet z papierem toaletowym ale za czesne plus wyżywienie płaciłam najwięcej 120,00 zł, natomiast teraz chodzi do prywatnego to tylko szczoteczkę do zębów zabrała i coś do przykrycia na spanie ...

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka przedszkolaka

17 lip 2012 - 14:40:34

mój chodził do przedszkola prywatnego(bo niestety się nie dostał do państwowego),i jedyne co musieliśmy przynieść to kubeczek,szczoteczkę do zębów i pastę:)
Czesne 400zł + 9zł stawka żywieniowa ,to jak na Gdańsk bardzo mało:) a w tym ma jezyk angielski,jezyk włoski,ćwiczenia,i zajęcia z muzyki.My dodatkowo opłacaliśmy logopedę 50zł miesiecznie(4 spotkania w miesiącu).
aha i wpisowe 300zł ,i oni z tego kupuja kredki,farbki,bloki,na nagrody dla dzieci,prezenty,spotkania dla rodziców,dziadków(czyli kawa i ciasto) ,czyli na wszystko :)
Jesteśmy bardzo zadowoleni,a zwłaszcza Wiktor:) juz czeka na wrzesień i powrót do przedszkola:)
Zostawiałam mu spodnie dresowe,na gumkę bo łatwiej dziecku założyć,trampeczki na rzepy.

Wyprawka przedszkolaka

05 sie 2012 - 14:14:08

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-18 12:13 przez oluszkap.

Wyprawka przedszkolaka

05 sie 2012 - 18:06:11

Mój chodzi do prywatnego, to potrzeba: szczoteczkę, pastę + kubek, kapcie, ubranie na zmianę i strój do ćwiczeń, a i zeszyt do zajęć logopedycznych i tyle :)
A co do ubrań - spodnie na gumkę, najlepiej dresowe lub miękki dzins, bluzy tylko rozpinane, buty na rzepy - na inne mój synal nawet nie chce patrzeć, bo wszystko ma byc szybko zakładane i bez kłopotu, żeby broń boże nie byc ostatnim :))

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 11:25:52

o matko jakie wasze przedszkola naprawde maja wymagania az w szoku jestem....
wiktoreczek7 a co Twoje dziecko zje za 9 zł...chodzi mi o to czy maja jakis catering ze np dziecko rano mowi ze chce na obiad kotleta i go ma? bo np u mnie w Płocku wszedzie jest stawka zywieniowa 6zł i w prywatnym tez...u mnie tylko trzeba miec kapcie strój gimnastyczny paste i szczoteczke....na przybory daje we wrzesniu 100zł nauczycielce i nie martwie sie przez cały rok:)jak dla mnie superowa sprawa bo nie ma ze ja ma zygzaka a ten ma scooby doo...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 11:42:36

my dopiero teraz dostaliśmy listę
1. ubranko na zmianę(bielizna i ubranka)
2. strój gimnastyczny (spodenki, koszulka, skarpetki)
3. fartuszek do malowania, lub stare ubrnka
4. szczoteczka z nakładką ochronną + pasta


no i to wszystko. Przybory wliczone w cenę przedszkola, wiadomo można kupić se woreczek na kapcie :)no i oczywiste że powinno się przynieść obuwie na zmianę, ale nie ma tego na liście. Kocyki i kołderki przedszkole ma, dzieci śpią dobrowolnie nie mają obowiązku spania. Jest godzina ciszy i kto chce spać śpi a kto się bawić to się bawi.

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 13:09:10

U nas tylko:

Pościel w worku
Piżamka
Szczoteczka + kubeczek
Kapcie
Majteczki,rajtuzki


Za przedszkole płacę 180-200 zł miesięcznie (7 godz)

Jak czytam wasze wydatki związane z przedszkolem to masakra jakaś, jeżeli rodzic zarobi 1500 zł i ma posłać dziecko do przedszkola za 500zł miesięcznie+wyprawka to praktycznie nic mu nie zostaje.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 13:56:30

my nie dostaliśmy jeszcze żadnej listy no ale kapcie i przybory no i książki (cena 60zł) co do ceny za przedszkole to nie płace nic , na początku tylko ubezpieczenie 30zł i komitet 20zł. Trzeba zapłacić tylko za obiady 1,8zł za dzień czyli ok 40zł no i herbatka 3zł miesięcznie i ręczniczki papierowe 3zł miesięcznie ;-) przedszkole otwarte w godz 8-13l. Czyli suma sumarum 46zł miesięcznie, co do ubrań do przede wszystkim spodnie dresowe lub takie z materiału wygodne na gumce.

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 14:21:47

u nas na wyprawkę daje sie 30zl za semestr i z glowy:)

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 14:32:58

ja nie dostałam jeszcze listy, przygotowałam tylko podstawowe rzeczy: szczoteczkę do zębów, kubeczek, pastę, ręczniczek i kapcie.
Córka idzie do tego samego przedszkola gdzie chodził mój syn i z tego co pamiętam nie było tam leżakowania. Tylko, że on zaczął od 4 latek.
Nie wiem jak jest teraz w młodszej grupie i powiem szczerze, że nie wiem czy nie będzie jej brakowało poobiedniej drzemki.
Za przedszkole będę płaciła w granicach 250 złotych (7 godzin), jak zajdzie potrzeba to w każdej chwili mogę zwiększyć ilość godzin.

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 14:52:55

ja dostalam wczoraj maila z przedszkola

Serdecznie witamy Państwa w nowym roku szkolnym.
Zaczynamy 3 września od godziny 7:00 do 17:00 bawimy się przez cały dzień (
mam nadzieję , że bez większego płaczu). Przydzieliliśmy Państwa dziecko do
grupy starszej.
Chętni Rodzice mogą zarezerwować sobie czas, aby trochę pobyć z dzieckiem
w grupie, może do śniadania około godziny 9 tej. Jeżeli dziecko lepiej znosi
krótkie rozstania ( a Państwo, o tym wiecie najlepiej) wówczas proszę
przyprowadzić dziecko z szatni i zostawić Je w sali.
Wskazane byłoby , aby dziecko przez pierwsze dni było odbierane trochę
wcześniej, albo po obiedzie albo zaraz po podwieczorku, aby zaoszczędzić
dziecku niepokoju związanego z oczekiwaniem na rodziców.
W pierwszym dniu prosimy o przyniesienie kapci i ubrań na przebranie w
razie „awarii”
Szczegółowe informacje zostaną przekazane Rodzicom podczas zebrania,
które odbędzie się
11 września o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.


tak wiec na zebraniu się dowiem co jeszcze będzie potrzebne

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 15:52:35

Ja juz jestem po zebraniu. Idziemy do prywatnego przedszkola, czesne wynosi 250 zł miesiecznie + 8 zł stawka dzienna żywieniowa. Posiłki płatne miesiąc do tyłu (ile dziecko zje tyle sie płaci). W poniedziałek musimy przynieść:
- podusię,
- cienki kocyk,
- prześcieradło,
- szczoteczkę do zębów,
- pastę,
- ręcznik,
- ubrania na zmianę,
- pampersy jeśli dziecko używa,
- chust. nawilzane i suche w kartoniku (po 1 opakowaniu na miesiąc),
- ryzę papieru ksero.
Dodatkowo opłaty: 50 zł - przybory plastyczne (raz na semestr), 57 zł - teczka z ćwiczeniami i 35 zł - ubezpiecenie za cały rok.

Wyprawka przedszkolaka

20 sie 2013 - 20:27:55

witam,a moze mi któraś z mam podac link z all gdzie mozna kupic naszywki na ubrania do przeedszkola??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!