Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka przedszkolaka

17 lip 2012 - 11:50:54

U nas trzeba przynieść:
- ubranko na zmianę
- strój gimnastyczny w worku
- kapcie
- małą podusię (jasiek)
- papier ksero- całę ryzę
- klej w sztyfcie
- segregator A4 + koszulki ok 50 sztuk (młodsze grupy przynoszą teczki z gumką)
- chusteczki higieniczne w kartoniku

Proszą aby przynieść, ale obowiązkowo nie trzeba: materiały plastyczne typu: kredki, papier kolorowy, farbki, bibuła itp.

My płacimy za 8h przedszkola (w tym 5h darmowych) + 3 posiłki: ok 170zł/ m-c + rada rodziców chyba 80zł na rok z której finansowane są wycieczki i prezenty + ubezpieczenie 34zł na rok + 30zł/ m-c za j. angielski.

Wyprawka przedszkolaka

17 lip 2012 - 12:04:00

To zlaeży od przedszkola .
Synek obecnie chodzi do prywatnego ( w zeszłym roku nie dostał się do państwowego)
Z tego co pamiętam to była lista tylko przyborów szkolnych (kredki, farbki itp) + ubranko na zmianę . Płacimy 195 zł miesięcznie + 6 zł stawka żywieniowa.
Od września idzie do Paqństwowego i tu już trzeba przynieść chusteczki nawilżane , wyciągane , papier ksero + kasa, kasa ! hm....
zastanwaiące .

Wyprawka przedszkolaka

17 lip 2012 - 12:28:20

HMMM Moja córcia chodziła do samorządowego to owszem dostałam listę nawet z papierem toaletowym ale za czesne plus wyżywienie płaciłam najwięcej 120,00 zł, natomiast teraz chodzi do prywatnego to tylko szczoteczkę do zębów zabrała i coś do przykrycia na spanie ...

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka przedszkolaka

17 lip 2012 - 14:40:34

mój chodził do przedszkola prywatnego(bo niestety się nie dostał do państwowego),i jedyne co musieliśmy przynieść to kubeczek,szczoteczkę do zębów i pastę:)
Czesne 400zł + 9zł stawka żywieniowa ,to jak na Gdańsk bardzo mało:) a w tym ma jezyk angielski,jezyk włoski,ćwiczenia,i zajęcia z muzyki.My dodatkowo opłacaliśmy logopedę 50zł miesiecznie(4 spotkania w miesiącu).
aha i wpisowe 300zł ,i oni z tego kupuja kredki,farbki,bloki,na nagrody dla dzieci,prezenty,spotkania dla rodziców,dziadków(czyli kawa i ciasto) ,czyli na wszystko :)
Jesteśmy bardzo zadowoleni,a zwłaszcza Wiktor:) juz czeka na wrzesień i powrót do przedszkola:)
Zostawiałam mu spodnie dresowe,na gumkę bo łatwiej dziecku założyć,trampeczki na rzepy.

Wyprawka przedszkolaka

05 sie 2012 - 14:14:08

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-18 12:13 przez oluszkap.

Wyprawka przedszkolaka

05 sie 2012 - 18:06:11

Mój chodzi do prywatnego, to potrzeba: szczoteczkę, pastę + kubek, kapcie, ubranie na zmianę i strój do ćwiczeń, a i zeszyt do zajęć logopedycznych i tyle :)
A co do ubrań - spodnie na gumkę, najlepiej dresowe lub miękki dzins, bluzy tylko rozpinane, buty na rzepy - na inne mój synal nawet nie chce patrzeć, bo wszystko ma byc szybko zakładane i bez kłopotu, żeby broń boże nie byc ostatnim :))

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 11:25:52

o matko jakie wasze przedszkola naprawde maja wymagania az w szoku jestem....
wiktoreczek7 a co Twoje dziecko zje za 9 zł...chodzi mi o to czy maja jakis catering ze np dziecko rano mowi ze chce na obiad kotleta i go ma? bo np u mnie w Płocku wszedzie jest stawka zywieniowa 6zł i w prywatnym tez...u mnie tylko trzeba miec kapcie strój gimnastyczny paste i szczoteczke....na przybory daje we wrzesniu 100zł nauczycielce i nie martwie sie przez cały rok:)jak dla mnie superowa sprawa bo nie ma ze ja ma zygzaka a ten ma scooby doo...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 11:42:36

my dopiero teraz dostaliśmy listę
1. ubranko na zmianę(bielizna i ubranka)
2. strój gimnastyczny (spodenki, koszulka, skarpetki)
3. fartuszek do malowania, lub stare ubrnka
4. szczoteczka z nakładką ochronną + pasta


no i to wszystko. Przybory wliczone w cenę przedszkola, wiadomo można kupić se woreczek na kapcie :)no i oczywiste że powinno się przynieść obuwie na zmianę, ale nie ma tego na liście. Kocyki i kołderki przedszkole ma, dzieci śpią dobrowolnie nie mają obowiązku spania. Jest godzina ciszy i kto chce spać śpi a kto się bawić to się bawi.

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 13:09:10

U nas tylko:

Pościel w worku
Piżamka
Szczoteczka + kubeczek
Kapcie
Majteczki,rajtuzki


Za przedszkole płacę 180-200 zł miesięcznie (7 godz)

Jak czytam wasze wydatki związane z przedszkolem to masakra jakaś, jeżeli rodzic zarobi 1500 zł i ma posłać dziecko do przedszkola za 500zł miesięcznie+wyprawka to praktycznie nic mu nie zostaje.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 13:56:30

my nie dostaliśmy jeszcze żadnej listy no ale kapcie i przybory no i książki (cena 60zł) co do ceny za przedszkole to nie płace nic , na początku tylko ubezpieczenie 30zł i komitet 20zł. Trzeba zapłacić tylko za obiady 1,8zł za dzień czyli ok 40zł no i herbatka 3zł miesięcznie i ręczniczki papierowe 3zł miesięcznie ;-) przedszkole otwarte w godz 8-13l. Czyli suma sumarum 46zł miesięcznie, co do ubrań do przede wszystkim spodnie dresowe lub takie z materiału wygodne na gumce.

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 14:21:47

u nas na wyprawkę daje sie 30zl za semestr i z glowy:)

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 14:32:58

ja nie dostałam jeszcze listy, przygotowałam tylko podstawowe rzeczy: szczoteczkę do zębów, kubeczek, pastę, ręczniczek i kapcie.
Córka idzie do tego samego przedszkola gdzie chodził mój syn i z tego co pamiętam nie było tam leżakowania. Tylko, że on zaczął od 4 latek.
Nie wiem jak jest teraz w młodszej grupie i powiem szczerze, że nie wiem czy nie będzie jej brakowało poobiedniej drzemki.
Za przedszkole będę płaciła w granicach 250 złotych (7 godzin), jak zajdzie potrzeba to w każdej chwili mogę zwiększyć ilość godzin.

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 14:52:55

ja dostalam wczoraj maila z przedszkola

Serdecznie witamy Państwa w nowym roku szkolnym.
Zaczynamy 3 września od godziny 7:00 do 17:00 bawimy się przez cały dzień (
mam nadzieję , że bez większego płaczu). Przydzieliliśmy Państwa dziecko do
grupy starszej.
Chętni Rodzice mogą zarezerwować sobie czas, aby trochę pobyć z dzieckiem
w grupie, może do śniadania około godziny 9 tej. Jeżeli dziecko lepiej znosi
krótkie rozstania ( a Państwo, o tym wiecie najlepiej) wówczas proszę
przyprowadzić dziecko z szatni i zostawić Je w sali.
Wskazane byłoby , aby dziecko przez pierwsze dni było odbierane trochę
wcześniej, albo po obiedzie albo zaraz po podwieczorku, aby zaoszczędzić
dziecku niepokoju związanego z oczekiwaniem na rodziców.
W pierwszym dniu prosimy o przyniesienie kapci i ubrań na przebranie w
razie „awarii”
Szczegółowe informacje zostaną przekazane Rodzicom podczas zebrania,
które odbędzie się
11 września o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.


tak wiec na zebraniu się dowiem co jeszcze będzie potrzebne

Wyprawka przedszkolaka

31 sie 2012 - 15:52:35

Ja juz jestem po zebraniu. Idziemy do prywatnego przedszkola, czesne wynosi 250 zł miesiecznie + 8 zł stawka dzienna żywieniowa. Posiłki płatne miesiąc do tyłu (ile dziecko zje tyle sie płaci). W poniedziałek musimy przynieść:
- podusię,
- cienki kocyk,
- prześcieradło,
- szczoteczkę do zębów,
- pastę,
- ręcznik,
- ubrania na zmianę,
- pampersy jeśli dziecko używa,
- chust. nawilzane i suche w kartoniku (po 1 opakowaniu na miesiąc),
- ryzę papieru ksero.
Dodatkowo opłaty: 50 zł - przybory plastyczne (raz na semestr), 57 zł - teczka z ćwiczeniami i 35 zł - ubezpiecenie za cały rok.

Wyprawka przedszkolaka

20 sie 2013 - 20:27:55

witam,a moze mi któraś z mam podac link z all gdzie mozna kupic naszywki na ubrania do przeedszkola??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!