Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przegryzanie smoczkow...

22 cze 2012 - 22:17:25

Moj synek ma rok i 4 miesiace.Od kilku dni przegryza smoczki.Przegryzl dwa od butelki i jeden uspokajajacy.Kupilismy nowe i w 1 dzien tez je przegryzl.Czy sa moze smoczki jakies trwalsze?Pasujace do butelek aventu?Mamy takze smoczki tomme tipp czy jakos tak i tez je przegryza..Oduczyc od smoczka go jeszcze nie chcemy..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-22 22:18 przez romsta2.

Przegryzanie smoczkow...

22 cze 2012 - 22:55:16

nie rozumiem w tej sytuacji słowa nie chcemy oduczyć ... jak dziecko samo sygnalizuje że smoczka nie chce ... czasem wygodę należy przedłożyć na potrzeby dziecka
to duży chłopczyk już powinien pić z niekapka
do aventu pasują lovi ... ale są słabsze niż tomee tippe

Przegryzanie smoczkow...

22 cze 2012 - 23:05:29

My też mieliśmy tan problem, używamy butelek i kubeczków z Aventu wystarczyło, że smoczki zastąpiliśmy miękkimi ustnikami i po kłopocie a smoczek uspokajający zamieniliśmy na Difrax, jest bardzo trwały i nie łatwo go przegryżć.

Przegryzanie smoczkow...

23 cze 2012 - 08:10:35

U mnie córa też tak ostrzyła ząbki :) i za poradą koleżanki mimo że zawsze kupowałam silikonowe smoczki to wymieniłam na kauczukowe i problem skończył się a tak to dwa trzy dni i po smoczku

Przegryzanie smoczkow...

23 cze 2012 - 09:48:59

przegryzać będzie i nie ma rady na to - dziecko ma potrzebę gryzienia. Najwyraźniej powinno jeść głównie posiłki stałe a pić z kubka niekapka w tym wieku a smoczek uspokajacz wywalić w te pędy bo w końcu skończy się zakrztuszeniem jak odgryzie kawał

Przegryzanie smoczkow...

24 cze 2012 - 12:06:38

niestety mój synek nie chce zostawić smoczka.Jeżeli nie ma go pod ręką to płaczę i pokazuję,źe chce smoczek..

Przegryzanie smoczkow...

24 cze 2012 - 12:26:09

Kup smoczek firmy Difrax, ciężko je dostać ( przynajmniej u mnie w mieście) ale w internecie napewno znajdziesz, są dośc drogie ale warto, my musiałyśmy wymieniać smoczek co 2-3 dni (po 2 szt!) a ten ma już długo i nic się z nim nie dzieje.

Przegryzanie smoczkow...

27 cze 2012 - 08:01:48

zapytam u siebie w aptece bo mam zaprzyjazniona Pania to moze sie uda zamowic po normalnej cenie,a jak nie to bede szukac. Dziekuje;)
patrzylam te smoczki, spodziewalam sie ceny wysokiej,a te smczki wcale drogie nie sa ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-28 07:01 przez romsta2.

Przegryzanie smoczkow...

19 sty 2022 - 13:08:38

Wydaje mi się, że to jest bardzo częsta praktyka u dzieci i właśnie dlatego ja również staram się jak najwięcej na temat smoczków dowiedzieć. Bardzo spodobało mi się to co przeczytałam na stronie https://marianek.pl/smoczek-dla-niemowlaka-wrog-czy-przyjaciel i jestem zdania, że właśnie warto wiedzieć jak zareaguje nasze dziecko na smoczek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dwulatek i wesele-PROBLEM