Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

zabawy dla dziecka

15 maj 2012 - 21:58:17

Jestem nianią bardzo "rozlatanej" 3 - latki i już kończą mi się pomysły na zabawy w domu... Chciałabym żeby to było coś ciekawego, dzięki czemu nauczy się czegoś nowego. Jak tak próbuję znaleźć fajne zabawy w necie, to większość jest grupowych, na studiach też mnie uczą zabaw w grupie i już nie wiem co mam z nią robić żebyśmy się obie nie nudziły... Często coś rysujemy, bo bardzo to lubi, ale to jest zajęcie na kilka min, a jestem u niej 8 godzin... Wszelkie zabawy z zabawkami tez jej się szybko nudzą... Robimy też różne tory przeszkód, zabawy z kocem itp, ale wiadomo, że jeśli pewne zabawy często się powtarzają to zaczynają się nudzić... Nie wiem, może któraś z Was mi podpowie co jeszcze mogę wymyślić bo ogarnia mnie "wypalenie zawodowe" :p

zabawy dla dziecka

16 maj 2012 - 08:58:01

* ZAGADKI, zapisane na małych,kolorowych,prostokątnych karteczkach- niech ona losuje, odpowiada i układa z nich wieżę.
* naucz jej piosenki (pożycz płyte z nagraniami dla 3-latków
* dużo jej czytaj
* przygotuj zestaw 5 kolorów (kartek kolorowych)- podnoś do góry i pytaj- czy w naszym pokoju jest zabawka/dywan itp w tym kolorze?
* przez moment pobaw sie w "ciszka, króla ciszy" niech siedzi cicho, przez minute nie może nic mówić : )
Nastepne pomysły już niebawem : )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-16 08:58 przez vitrinesparisienne.

zabawy dla dziecka

16 maj 2012 - 13:04:39

ja mam taka zabawe ,narysuj jej na karte jakiejs malej kilka strojów takich samych jeden zestaw dla ciebie drugi dla niej i zrobcie sobie jakis parawan i układajcie ktory ci sie lepiej podoba w kolejnosci od najlepszej i ona to samo ,pozniej sprawdzcie i zobaczcie czy macie w tej samej kolejnosci cos zapisujcie punkty jak wam sie zgadza

zabawy dla dziecka

13 cze 2012 - 16:48:27

a próbowałaś dać jakieś gry internetowe? Nie mówię że coś skomplikowanego, ale kolorowanki, puzzle, gry zręcznościowe. Ostatnio N-ka wypuściła strefę dla dziecka. Myślę że warto spróbować. :)

zabawy dla dziecka

17 sie 2012 - 21:02:29

W poszukiwaniu ciekawych zabaw dla dziecka warto skorzystać z internetowej bazy gier i zabaw. Kazdy powinien tam coś dla swojej pociechy znaleść. Warto przejrzeć dział zabawy ruchowe, zabawy dla dzieci, zabawy integracyjne lub zabawy edukacyjne.

Pomysłów na ciekawe zabawy dla dzieci nigdy nie za wiele.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

zabawy dla dziecka

19 wrz 2013 - 17:54:13

Najlepsze są dla dzieci zabawki, które same zrobią. Nie mówię tutaj od razu, że trzeba się zagłębiać w modelarstwo albo inną formę, ale coś co same stworzą i docenią.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 2/5

zabawy dla dziecka

30 wrz 2013 - 15:01:42

Znalazłam w internecie świetne propozycje zabaw dla dzieci, które kształtują wyczucie estetyki i zdolności artystyczne, przy czym gwarantują dobrą zabawę.
http://www.mowimyjak.pl/dziecko/zycie-rodzinne/kasztany-ludziki-jak-zrobic-ludziki-z-kasztanow-pomysly-na-zabawe-z-dzieckiem,195_61305.html
http://www.mowimyjak.pl/dziecko/zycie-rodzinne/jak-zrobic-stemple-z-ziemniakow-galeria-zdjec,195_61344.html
Co o nich myślicie ?

zabawy dla dziecka

19 sty 2014 - 17:07:31

Wiele jest zabaw edukacyjnych dla dzieci :) można sporo pomysłów wyszukać w internecie

zabawy dla dziecka

25 sty 2014 - 01:37:37

Możesz też kupić jakieś zabawki którymi będziesz się bawić razem ze swoim dzieckiem, ważne aby były dostosowane do jego wieku i żeby ciebie też nie nudziły. Dzieci lubią naśladować dorosłych.

polecam zaglądnąć tutaj, prawdopodobnie największy wybór i najlepsza cena, link:

http://www.electrogate.pl/pl/c/Zabawki/365

http://www.electrogate.pl/pl/c/Modele-rc/363

generalnie wszystko na www.electrogate.pl

Polecam

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

zabawy dla dziecka

03 mar 2014 - 12:01:33

Mój w tym wieku uwielbiał wszystkie kreatywne zajęcia, malowanie, rysowanie, wycinanie, klejenie, nie baliśmy się przy tym ubrudzić ;)
Polecam np. farby do malowania palcami http://sklep.mojebambino.pl/farby-do-malowania-palcami-6-kolorow.html
odbijanie dłoni, stóp na wielkim arkuszu papieru, tworzenie różnych postaci z tych odcisków. Dziś syn ma już prawie 7 lat i nadal to uwielbia,a wyobraźnię ma ogromną i cuda wymyśla ;)

zabawy dla dziecka

07 mar 2014 - 14:42:03

A Katalog Wielkanocnych Inspiracji na ich stronie widziałaś? Super sprawa jak ma się gromadę przedszkolaków na święta i opinię dobrej cioci :D

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

zabawy dla dziecka

13 mar 2014 - 10:49:17

Widziałam, robimy ozdoby i kartki świąteczne dla rodziny i znajomych :) Jakoś nam ten czas oczekiwania na Wielkanoc szybciej dzięki temu mija, kiedy pogoda akurat nie dopisuje i trzeba siedzieć w domu ;)

zabawy dla dziecka

21 mar 2014 - 23:47:22

Jeśli mowa o atrakcjach i zabawach to jakie polecacie kredki dla takich 2,5 roczniaków? aby ich nagminnie nie łamali jak świecówki :)

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

zabawy dla dziecka

10 kwi 2014 - 12:32:47

te grube, ołówkowe bambino znasz? mój już starszy, ale do dzisiaj mu je kupuje, ładnie malują, nie są takie blade, jak niektóre kolory, no i w zestawie są złote i srebrne kredki ;)

zabawy dla dziecka

14 kwi 2014 - 10:43:39

kredki to podstawa przy mojej księżniczce, uwielbia rysować i nigdy nie ma końca

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mamusie trójki dzieci...