Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 121
Ostrzeżenia: 8/5

zabawy dla dziecka

12 maj 2014 - 22:18:51

Ja lubię z dzieciakami malować piaskiem:) Nie wiem czy ktoś z Was jeszcze to pamieta, ale jak kupiłam kilka zestawów z http://www.fikolo.pl/ to dzieciaki mają zajęcie caly czas :)

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

zabawy dla dziecka

31 maj 2014 - 15:32:23

U nas też zabawy raczej kreatywne. Niedawno kupilam synkowi taki zestaw papierniczy Bambinoi postanowił sam zrobić grę planszową. Przygotował od początku do końca zupełnie sam, oczywiście z moim wsparciem. Genialna zabawa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-31 15:33 przez MickyMK.

zabawy dla dziecka

31 maj 2014 - 22:14:00

A figurki lepiliście z plasteliny? Świetna jest ta z bambino i nie męczy małych rączek. :)

niezweryfikowana
Posty: 121
Ostrzeżenia: 8/5

zabawy dla dziecka

01 cze 2014 - 16:51:28

no też fajna zabawa, dośc stara moze już dzieciaki takimi rzeczami są raczej średnio zainteresowane;p





Szkolenia Łódź



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-01 16:51 przez Hanulka01.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

zabawy dla dziecka

04 cze 2014 - 11:55:10

Cytat
bluepearl33
A figurki lepiliście z plasteliny? Świetna jest ta z bambino i nie męczy małych rączek. :)
polecam, też obrazki z plasteliny, wykleić coś na papierze, złożyć na pół, przeprasować żelazkiem, ale niezbyt gorącym, rozłożyć i poczekać aż ostygnie i stwardnieje, powstaje coś pięknego, abstrakcja, nigdy nie wyjdą dwa takie same obrazki, a z takiego kolorowego papieru można potem cuda zrobić, motyle, kwiaty, ozdoby... Popróbujcie :)

zabawy dla dziecka

23 cze 2014 - 23:23:07

polecam zabawy z Martą Bogdanowicz, sprawdzone i rozwijające znajdziesz je w necie :)

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

zabawy dla dziecka

30 cze 2014 - 07:50:29

Cytat
czarna0505
polecam, też obrazki z plasteliny, wykleić coś na papierze, złożyć na pół, przeprasować żelazkiem, ale niezbyt gorącym, rozłożyć i poczekać aż ostygnie i stwardnieje, powstaje coś pięknego, abstrakcja, nigdy nie wyjdą dwa takie same obrazki, a z takiego kolorowego papieru można potem cuda zrobić, motyle, kwiaty, ozdoby... Popróbujcie :)

Nie wiedzialam, że można takie cuda z tej plasteliny robić. Ale to już musi być chyba taka lepsza jakościowo jak ta Bambino? Bo nie wiem czy to by się udalo z tymi co są tak twarde i tak ciężko je wyrobić. Chyba by się pokruszyla

zabawy dla dziecka

10 lip 2014 - 23:25:40

moje dziecko ostatnio bardzo lubi kolorowanki na ekodzieciaki. wzielismy udzial w konkursie. mozna wygrac gre planszowa. Kamilek swietnie sie bawil w dodawanie opisow do zabek, jazykow, choc byly i dluzsze ale by sobie nie poradzil.moze i wasze pociechy beda chcialy sie pobawic.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

zabawy dla dziecka

15 lip 2014 - 23:15:28

Sprawdzalam z synkiem z tą plasteliną rysunki i prasowaliśmy , genialne serce Ostatnio widziałam jak mojej koleżanki 4 latki robiły memory sami. Mają te Bambino grubaski i rysowały jakieś znaczki kropeczki i inne wzorki. Też ciekawy pomysł.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

zabawy dla dziecka

25 lip 2014 - 12:34:56

to zróbcie jeszcze puzzle, banalna sprawa i zabawa jest podwójna, bo najpierw rysujecie obrazek, a potem pociety trzeba składać z powrotem :)

zabawy dla dziecka

13 wrz 2014 - 14:27:35

A ja z własnego doświadczenia...
Zobaczcie co, my tej jesieni tworzyłyśmy…

ZABAWA 1

Potrzebne będzie: Kawałek drewienka, gwoździki, młotek, gumeczki.

Anielcia gdy dorwała deseczkę za pierwszym razem, umiała nakładać gumeczki tylko na dwa gwoździki, a zajmowało ją to tak bardzo, że przegapiła swoją drzemkę południową i za nic nie chciała iść spać. Z każdym dniem doskonaliła sztukę ukałdania gumeczek. Można na niej tworzyć przeróżne kształty, wzory i rozetki. Naprawdę polecam, ale oczywiscie przestrzegam, że ze względu na gwoździki, trzeba mieć dzieciaczka cały czas pod okiem…


ZABAWA 2

Potrzebne będzie: Butelki plastikowe, woda, sreberko, nożyczki, barwniki spożywcze (lub farbki)

Pocięte sreberko na maleńkie kawałeczki, okazuje się, że też może być fascynujące, gdy pływa w kolorowej wodzie, może nie jest tak zajmujące jak gumeczki na gwoździkach, ale też dają dużo radochy zwłaszcza jak się słoneczko odbija w butelkach i sreberku. Można je obracać, turlać, trzęść… do jednej dla odmiany wrzuciłyśmy cieniutkie paseczki.


ZABAWA 3

Potrzebne będzie: Ziemniaki, nożyk (do wycięcia kształtów), farbki i papiery.

Rysowanie, malowanie i wszystko co się z tym wiąże, Anielcię pochłania bez reszty… uwielbia rysować, kolorować, malować, więc ta zabawa – PIECZĄTKOWANIE, również bardzo przypadła jej do gustu. Pewnie było by fajniej gdybyśmy miały duuży bristol, ale na małych kartkach też się da i też jest zabawa. Potem doszły jeszcze paluszki… dlatego polecam ubrać dziecku jakieś ciuszki drugiej klasy… :)


zabawy dla dziecka

13 lip 2015 - 10:15:39

Treść posta została usunięta automatycznie

zabawy dla dziecka

04 sie 2015 - 13:32:21

Ja ostatnio połączyłam przyjemne z pożytecznym i z całą rodziną spędziliśmy czas na robieniu mebli z recyklingu do naszego ogrodu. Dzieciaki miały niesamowitą frajdę - mogły wykazać się inwencją twórczą, a do tego trochę ochlapać farbą. :) Polecam takie rozwiązanie wszystkim i podsyłam małą inspirację: http://www.dopoznania.pl/poznan/pl/porady_i_newsy/porady/eko_meble_zrob_to.html

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

zabawy dla dziecka

10 mar 2016 - 12:29:45

Nie trzeba nie wiadomo jakiego sprzętu żeby się fajnie bawić, ja znalazłam sporo pomysłów na nietypowe zabawy na badzdlamnie.pl, juz kilka wyzwań zrobiliśmy :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tort z pampersów h/n