Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

gorący temat

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

podgrzewacz do wosku

wczoraj o 18:03

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 12:47:56

Dziewczyny:)
Do tych co mają dzieci- Ciekawi mnie ile wydajecie na dziecko miesięcznie?
Pytam bo teraz byłam z moją córcią u pediatry i poczeklni poruszyliśmy z mamami taki temacik:)
Wiem,że wszystko zależy od mozliwości finansowych rodziców. Ale zaciekawiła mnie jedna kobieta. Miała roczną córcie (mała ubrana w zare, H&M itp.) a ona stwierdziła,że na dziecko wydaje miesięcznie 500zł- <moderacja> to chyba nie możliwe!!! Ja bez ciuszków mam w najlepszej sytuacji ok 600zł.
Ja ma córcie która ma ponad rok i nasze finanse wyglądają tak:
pampersy 140zł
kosmetyki 30
chusteczki 60
mleko 120
jedzonko, kaszki itp. 200zł.

razem 550 zł
a z pediatrą jesli mała jest chora i na niezbędne lekarstwa wychodzi cos ok 700zł. czasmi się zdarzy,że musimy dokupić paczkę pampersów bo mała dużo "kupkuje".

wy też tak macie?
kupuje pampersy z babydream 4 paczki( od niedawna) i jedną paczkę oryginalnych pampersów tych białych
mleko Gerbera(choć długo mała piła Bebilon)
chusteczki pampersa te zielone
kaszki różnie, obiadziki na miesiąc 4-6 (sama gotuję)
kosmetyki nivea, sudocrem(ale z kometykami bywa różnie raz w miesiącu nic nie wydam a raz 60zł bo kupuje wieksze ilosci)ale tak 30 na miesiac wychodzi.

Na starszą córkę ok 4 lata wydaję tylko na ubranka a te kupuje sezonowo w lupmie lub sieciówkach więc wychodzi tak miesięcznie 300- 400zł.


Piszcie ile wasze dziecko ma lat, ile wydajecie i czego używacie?



<moderacja tytułu>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 14:27 przez moderator.

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 12:53:38

Sama nigdy nie liczyłam, ale chyba muszę to zrobić...

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 13:01:52

A nie pomyślałaś że te markowe ciuszki mogła od kogoś dostać ?:)


Nigdy nie liczyłam ile wydaję/wydawałam na małą ale tak do ukończenia 2 r.ż myślę że ok 800 zł nie wliczając ciuchów.

Same pampersy to ok 200zł
chusteczki ok 70 zł
mleko ok 150zł
kaszki/jedzonko ok 100zł (ograniczałam to jak mogłam wolałam sama ugotować)
kosmetyki ok 100zł (używaliśmy specjalistycznych kosmetyków)
Lekarze ok 200zł ( córka często chorowała przynajmniej raz w miesiącu a jeździmy do prywatnego lekarza)

Teraz odeszło dużo wydatków bo nie ma pampersów,chusteczki paczka na miesiąc,mleczko,kaszki.... No ale przyszło przedszkole(śmieszne pieniądze160-180zł) ale to i tak nic w porównaniu jak była młodsza:)



I niech mi ktoś powie że jest wymówką jak ktoś nie ma dziecka bo nie ma pieniędzy... wiadomo chcemy dać mu to co najlepsze a co za tym idzie wydatki... Państwo nam da 68 zł rodzinnego i cieszmy się :)

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 13:18:32

haha dobrze piszesz Motylek-rodzinne jest śmieszne w porównaniu z potrzebami dziecka. wystarczy popatrzeć na politykę pro-rodzinną np w Angli czy Dani. tu rodzinne wynosi 68 a tam około 900pln( w przeliczeniu na dziecko na kwartał).

ja wolę nie liczyć ile idzie ma moich chłopców-choć widzę że coraz wiecej. Najmłodszy ! rok:
pampersy ok.120pln
kaszki:100-200zł
kosmetyki około:100 pln bo z Oilatum całej serii kożystają wszyscy trzej.

ciuszki to juz temat rzeka i kwalifikuję sie na odwyk hihi:)

bo ani 3 latek nie wskoczy w ciuszki po 8-latku ani roczniak w ciuszki po 3 letnim. a 8 latkowi trzeba na bierząco kupić.

o chorowaniu i lekarzach nie wspomnę. bo:
neurolog co miesięczna wizyta to 140pln-zapyta ktoś dlaczego prywatnie?ano dlatego że terminy sa tak odległe że aż śmieszne.

pulmunolog(asmatyk/alergik)X2 200pln
z pediatry kożystamy rejonowo.

leków jak już jednen zacznie- to nie muszę dodawać że za chwilę są chorzy wszyscy,już nie liczę ale najwiecej ostatnio jak najstarszy miał zapalenie krtani-średni spastyczne zapalenie oskrzeli a najmłodszy anginę poszło 900zł w miesiącu:/ trzeba było płakać i płacić.

suma sumarum-szkoda podsumowywać bo jeden miesiąc jest gorszy drugi lepszy-ale teraz już wiem gdzie moje pieniązki się rozchodzą a ,,NIC'' nie kupiłam.

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 13:24:33

msiarnecka to prawie tak jak u Nas tylko,ze ja mam jedną Córę w pamersikach i pijącą jeszcze mleczko, jak zaczęła chorować w zeszłym miesiącu tak i w tym znów sie coś przyciągnęło, prywatny okulista bo na NFZ wypisał receptę na oko, Mała rośnie jak na drożdżach,co chwila trzeba kupić nowe body,rajstopki, buciki. Boję się liczyć, a tak bardzo chciałabym mieć drugą Dzidzię...

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 13:29:39

Witam moje dziewczynki już maja 4 i 5 lat ale powiem ci szczerze że też miałam taki incydent jak babka siedziała w ośrodku zdrowia a druga pytała ją o ciuchy gdzie kupuje bo tak dobrze leżą a ona na to H&M i zara a tak szczerze mówiąc to wydaje mi się że te cichy były z ciuchlandu tak mówią żeby się pochwalić ! Dzieci w tym wieku naprawdę dużo kosztują i bardzo szybko rosną więc nie wierzę że przeciętny Polak zarabiający powiedzmy ok 3tyś miesięcznie jest w stanie opłacić się wyżywić dogodzić dziecią bo przecież dzieci mają różne zachcianki poczynając od słodkości zabawek itp.
I co może jeszcze markowe ciuchy za ile pisałaś 500zł ??? No chyba nie
Chyba że jest naprawde kasiasta albo w totka wygrała (:

<moderacja-korekta zdublowanego tekstu>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 14:32 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 14:20:31

hmmm... mój ma 2latka i wydaję na niego w sumie tyle samo co jak miał roczek, tylko wtedy pił mniej mleka modyf. i nie jadl słodyczy
dady 2paczki - 52zł
chusteczki dady 3paczki- ok 15zł
mleko bebiko 4-5paczek- ok. 65zł
jogurciki, mięsko dla dzieci, słodycze ok 100zł
ubranka, zabawki ok 200zł

czyli razem z ubrankami i zabawkami wychodzi 432 więc jak miał ok roku to wydawałam na niego troszkę mniej niż 400zł razem z zabawkami i ubrankami, więc dziwi mnie troszkę ten wątek


ach no i kosmetyki czyli szampon jonson&jonson 6,99 + płyn z nivea 12,99+ pasta do ząbków aqafresh 5,99 co 3-4mies. Do lekarza chodzimy na bilanse i szczepienia tylko, a jak mały choruje to lechymy się witaminą C, miodem i cytryną, z leków kupujmey tylko wamag 11,99 (od urodzenia 3butelki) i juvit multi jakoś ok 10zł (od urodzenia 2butelki) mi się wydawało, że jestem rozrzutną osobą, ale synek kosztuje mnie mniej niż kosztowały mnie kiedyś za czasów Panieńskich same fajki :)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 14:30 przez alenka85.

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 14:56:21

Zależy w jakim sensie "wydajecie". Jeśli policzć wszystko (łącznie z rachunkami, bez opiekunki) to na dziecko 14 mies. wydawaliśmy 1100zł, kiedyś to liczyliśmy. Ale jak policzyć tylko żywność, kosmetyki, pieluchy i ubranka dla rocznego dziecka to wyszłoby pewnie z 400 zł.
żywność - mleko 4 opakowania miesięcznie- 40 zł
- słoiczki niech 6 zł dziennie - 180 zł
- kaszki 20 zł
pieluchy - 100 zł (2 opakowania)
kosmetyki - 10 zł miesięcznie (dziecko zdrowe, więc tylko szampon i mydło, sudocrem na wszelki wypadek)
ubranka z sh (też HM i Zara, nie poznałabyś że używki ;) - 30 zł

(zaznaczam że piszę po cenach sprzed 2 lat)

Cytat
alenka85
mi się wydawało, że jestem rozrzutną osobą, ale synek kosztuje mnie mniej niż kosztowały mnie kiedyś za czasów Panieńskich same fajki :)
haha dokładnie, u nas było tak, ze zanim urodziło nam się dziecko wydawaliśmy co miesiąc na tzw. życie 2 tysiaki na 2 osoby (w tym ważne miejsce zajmowały fajki tudzież imprezy), po narodzinach córki kawał czasu wydawaliśmy na życie naszej trójki tysiąc ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 14:59 przez majka51.

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 15:01:53

nie więcej jak 400zł na dwójkę dzieci na miesiąc tracę, razem z ciuchami

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 15:04:26

Chętnie sie dowiem.. ile kosztuje taka MAŁA przyjemnosc :)
Przeliczałam mój budżet, i stwierdziłam ze chyba jeszcze mnie/Nas nie stac na dziecko :D

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 15:23:54

moja coreczka ma ponad rok


hm ciezko mi to wyliczyc bo my kupujemy wszystko na zapas, sudocremy srednio kupuje po 2 opakowania tych srednich i uzywamy na zmiane kremu z linomagiem zielonym, pampersow kupujemy na ok 2 miesiace firmy PAMPERS, chusteczki pampersa kupujemy jak sa te w promocji 4+2 to kupujemy raz wtedy na dluzej na 3 miesiace zapas,


w tym miesiacu musimy kupic jej buty pofilaktyczne wiec bedzie wydatek ok 130zł, szczeopnka ok 250zł,

ubranka kupuje w sh, allegro i moj zalatwia sliczne ubranka tanio wiec mamy duzo ubran nowych cudnych, jedynie zaszalalam ostatnio i kupilam jej rurki w h&m za 50zł, buty ma 2 pary tylko do tej pory jedne z Bartka za 110zł i drugie z HM za 40zł a teraz musze je sprzedac i bedzie chodzic tlyko w tych specjalnych,

kaszki jogurciki bobovita mleko itp. kurde nie wiem bo nie licze, zabawki raz na kilka miesiecy cos jej kupie a drobe zabawki albo ksiazeczki to kupuje raz, dwa razy na miesiac jej cos, obiady gotuje, desery sama robie, owoce tez jej daje sklepowe, czasem jakies w sloiczku,


na poczatku wszystko pisalam z ciekawosci chcialam zobaczyc ile wydamy na corcie, pisalam kazdego lizaka ktorego jej kupilam ale pozniej nie mialam czasu a szkoda bo fajnie byloby wiedziec :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 15:27 przez natalia-valentino.

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 15:29:36

Ciezko tak porownywac :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 16:02 przez Antalisa.

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 16:06:55

pieluchy rózne- 130
chusteczki- 40
proszek- 30
soki- 100
herbatka- 30
kaszki- 15
mleko- ok 20
kosmetyki wystarczają na dłużej niż miesiąc- ok 50
dicoflor- 35
produkty na obiad + owoce- 100
Te koszty miesięcznie to ok 400 zł
To jeśli nie ząkuje, przy ząbkowaniu, przeziębieniu+ 50 zł
Jeśli poważnie zchoruje np zapalenie oskrzeli, to ostatnio z wizytą koszt 500zł
Jeśli chodzi o ubranka i buty, to różnie bywa, dziecko po miesiącu nie wyrasta ztych rzeczy, tak na 3 miesiące ok 600- 700zł
To są koszty bez opiekunki i przedszkola czy żłobka, bo za to od 700zł - 1500zł.
A zasiłek na wychowawczym 400+68 rodzinne:))) I rządzący zdziwieni, że społeczeństwo się starzeje
Najważniejszeżeby dziecko było zdrowe.
Do tego dochodzą zabawki i inne akcesoria to ok 200 zł na 3 m

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 16:47:52

Z tymi ubrankami być może jest tak że je od kogoś dostaje, wtedy rzeczywiście może mieć ubranka z wyższej półki, nic za nie nie płacić i wydawać na dziecko około 500zł. Sama mam koleżankę która dla 1,5 rocznej córki odkąd się urodziła nie kupuje nic. Wszystkie ubranka dostaje od bratowej i brata, ponieważ obydwoje bardzo dobrze zarabiają, dodatkowo dziadkowie (rodzice bratowej) strasznie rozpieszczają wnuczkę :) Mała ma wszystkie ubranka nowe z najnowszych kolekcji ZARY, NEXTA, itp. firm. Moja koleżanka dostaje ciuszki prawie nowe bo po jednym dziecku i krótko noszone ponieważ ze względu na ilość nie które miała na sobie 1 raz, świetne gatunkowo i do tego za darmo, nie wspomnę że potem oczywiście lądują na allegro więc jeszcze dodatkowo zarabia na nich, zmniejszając sobie koszt utrzymania dziecka :)

Ile wydajecie na dziecko?

16 kwi 2012 - 17:09:34

I jak tu rząd chce żeby rodziło się więcej dzieci? Niech da nam rodzinne jak np w DE 180 euro i to nam na pewno by wystarczyło ba jakby dał tylko 500 zł też bym się nie obraziła i nie jedna kobieta zdecydowałaby się na urodzenie dziecka


. A w tej chwili ludzie przeliczają każdy grosz nie wiem czy tylko ja to zauważyłam ale od kilku miesięcy jest jakaś tragedia, sami prowadzimy sklep i widzimy jak obroty ciągle spadają, ludzie kupują to co muszą(spożywka) jak tak dalej będzie to ci którym się dobrze powodziło będą biedować a ci biedni umrą chyba z głodu.....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdy maluch robi awanture po wyjściu z kompieli;/;/