Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8

Ile wydajecie na dziecko?

12 paź 2012 - 17:17:28

Wiecie co dziewczyny, trochę mnie ten temat zasmucił, bo jak tak można dziecku wyliczać. Wiadomo dziecko kosztuję i tyle, sobie papier toaletowy też tak skrupulatnie liczycie,jak dzieciaczkom mokre chusteczki i pampersy? Szok normalnie ,że tak wogóle można, ja nigdy nie liczyłam i nie będę liczyć, ale gratulację dla Was:(

Ile wydajecie na dziecko?

12 paź 2012 - 18:28:21

Cytat
funpic
Dzisiaj kupilam wyprawke tz jej czesc i jestem w szoku bo zaplacilam tylko 500zl za rzeczy typu termometr, wanienka, pieluszki terrowe, kosmetyki pielegnacyjne, smoczusie, butelki, laktator, podgrzewacz, wyprawke do szpitala dla mnie i takie drobne elementy i myslalam,że bedzie duzo wiecej:)Jeszcze pampersy musze dokupic ale to pomalu..

uh, ja nie wydałam nawet połowę tej kwoty wiec i tak jestem w szoku :D chyba jestem bogiem oszczednosci... albo ten podgrzewacz taki drogi?

Ile wydajecie na dziecko?

12 paź 2012 - 20:58:12

Cytat
aniolkassz
Wiecie co dziewczyny, trochę mnie ten temat zasmucił, bo jak tak można dziecku wyliczać. Wiadomo dziecko kosztuję i tyle, sobie papier toaletowy też tak skrupulatnie liczycie,jak dzieciaczkom mokre chusteczki i pampersy? Szok normalnie ,że tak wogóle można, ja nigdy nie liczyłam i nie będę liczyć, ale gratulację dla Was:(

czy to coś złego? a jesli ktos pragnie mieć dzieckma a nie ma za dużo pieniążków ale jest w stanie je utrzymać to co to zabrania się komuś tego ? zabiorą mu? nie musisz się wypowiadać, dziewczyna jest tego ciekawa i ma prawo, nie piszę,że jestem jakaś biedna ale z samej ciekawości z chęcią poczytam inne opinie

Ile wydajecie na dziecko?

12 paź 2012 - 21:26:26

Wydaję ok 500zł. Mały jest karmiony naturalnie czyli mleko modyfikowane nam odpada puki co. Dodatkowe koszty jeśli choruje i potrzebny jest pediatra i leki.

Ile wydajecie na dziecko?

18 lut 2013 - 00:08:02

mam 3 letnia corke pieluchy odpadaja chusteczki kosmetyki kupuje co miesiac mleko pije bebiko 4 ciuszkow kupujemy duzo .Mala szybko rosnie nigdy nie liczylam mam starsza corke 15 letnia starsza corka potrzebuje innych rzeczy moje dzieci sa ladnie i modnie ubrane nigdy nie wyliczalam ile na nie wydaje chrzestny malej mieszka w londynie duzo ciuszkow jej przesyla dziadkowie tez kupuja,Kiedys moze policze niektore mamy zastrzegaja sie ze nie kupuja w sh to zaden wstyd moja siostra ma sklep z nowa odzieza a obok jest sh tam pelno matek z malymi dziecmi u siostry pustki.czasy nie sa wesole i kazdy szuka oszczednosci.mozna kupic cos fajnego jakas perelke.moja mala czesto nie choruje teraz jest chora to wydalam 100zl w aptece,

Ile wydajecie na dziecko?

18 lut 2013 - 00:51:31

ja mam dwie dziewczynki w wieku prawie 1 i 4 latka, dzięki temu na ciuszkach dla młodszej oszczędziłam;

pieluchy - 50-60 zł (używam pampers sleep
&play)
mleko modyfikowane 40zł (bebilon pepti 2 - ze względu na alergię, 30% odpłatność)
chusteczki 15 zł
inne jedzonko 100-150 zł łącznie z sokami i słoiczkami (2-3 razy w tygodniu)
kosmetyki 20 zł (kupuje w dużych opakowaniach)

To wychodzi tak 500-600 msc na dwie.

na starszą tyle co na soki i słodycze oraz witaminy, ok 150 zł miesięcznie i ubrania ok 50 zł.

Nie liczę jedzenia, które dzieci jedzą z nami, starsza je prawie wszystko a młodsza to, co może z "dorosłego" obiadu.

Dużo ciuszków mam po starszej, ale też dopełniam szafę w sh. Tylko buty kupuje nowe dla obu.

Szczerze powiem, że jak czytałam posty to troszkę się w fotel wbiłam, bo dziewczyny piszą o ok 600-800 zł/msc na jedno dziecko bez opieki, dla mnie to duża kwota.

Ale jak w styczniu mi się obie pochorowały to na same leki wydałam 200 zł...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-19 14:31 przez kiqi.

Ile wydajecie na dziecko?

18 lut 2013 - 07:34:28

na synka 20 miesięcy wydajemy miesięcznie:
-pampersy DADA 2op -56zł
-chusteczki nawilżane DADA 2op-8zł
-kosmetyki -wystarczają na długo raz na 2 miesiące 10-15zł
-kaszki-70-80zł
-soczki,parówki,słodycze 50zł
-ubranka-trudno powiedzieć teraz kupiłam używanych kilka sztuk za 50zł, do tej pory bardzo mało kupowałam bo dużo ciuszków dostawał, wiadomo trzeba było kupić ale to były jakieś pojedyńcze sztuki
Teraz jest już dużo łatwiej niż wcześniej jak był mały bo kupowaliśmy:
- mleko bebilon 4op-160zł
-pampersy Pampers 2op- 110zł
-leki bo łapał wirusy 100zł
-chusteczki 15zł
-obiadki, deserki 50zł
Pewnie o czymś zapomniałam bo wydatków na dziecko jest mnóstwo!

Ile wydajecie na dziecko?

18 lut 2013 - 09:24:22

Mam 4 letnią córkę i szczerze to nigdy nie liczę ile wydaję tylko na nią.
Wiadomo pampersy,mleko odpadają. Kupuję dużo soków,jogurtów,owoców,więc na pewno kilkaset złotych się uzbiera.
A ubrań nie kupuję co miesiąc,tylko jak mamy troszkę więcej gotówki,to robię takie większe,sezonowe zakupy.

No i czasem zdarzają się jakieś lekarstwa,witaminy,ale mała na szczęście mało choruje:)

Trudno napisać konkretną kwotę,ale myślę,że około 300-400zł,może troszkę więcej.

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Ile wydajecie na dziecko?

18 lut 2013 - 10:22:08

Różnie to bywa i różnie wychodzi u nas ;) ale ostatnio mniej więcej coś w tym stylu:

Mleko bebiko 4op. - 56-60zł
Pampersy Dady 2op. - 60zł
Chusteczek nie używamy od miesiąca bo lekarka nam zakazała
Maść linomag - 8-10zł
Kosmetyki szampon,mydło,krem (zależy co się skończy) - 20zł
Obiady raczej sama gotuje, może ze 3-4 tygodniowo zajada dodatkowo ze słoiczka - ok. 70-80zł
Nie liczę oczywiście jedzenia, które kupuję normalnie, a córka też je je czyli wszystko ;) (owoce, warzywa, mięso, nabiał, pieczywo itd.)
Soki, herbatka - ok. 30zł
Jakieś słodycze to też zależy bo je od czasu do czasu - ok 30zł
Ubrania: przed zmianą sezonu jednorazowo ok. 500zł, co miesiąc zawsze też coś wpadnie więc ok. 100zł dodatkowo

Ale też wszystko zależy od miesiąca od zaplanowanych planów, lekarza itd itp. więc zawsze coś tam dojdzie niespodziewanie.
Córka ma 22 miesiące



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 10:23 przez Fergi_1424.

niezweryfikowana
Posty: 850
Ostrzeżenia: 9/5

Ile wydajecie na dziecko?

14 cze 2021 - 08:40:37

Gdzie kupujecie ubrania dla dzieci i ile miesięcznie na nie wydajecie?

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Ile wydajecie na dziecko?

14 cze 2021 - 10:47:12

Kupuje w lumpeksie lub vinted, z racji tego ze nie widzę sensu w wydawaniu kupy kasy na nowe ubranka z których za chwilkę wyrośnie.
Firmy ubranek które wybieram najczęściej to hm, reserved, cool club, sinsay.
Kupuję ubranka „hurtowo” jak zauważę ze synek powoli wyrasta z rozmiaru. Np ma teraz 68, ale trochę go uciskają body i nogawki robią się za krótkie, to zamawiam ileś tam body, ileś spodenek, bluz i tak dalej, za jednym razem wymieniam całość jego „garderoby”.
Jeśli chodzi o starsza córkę to kupuję głównie przez internet. Nie lubi chodzić po sklepach stacjonarnych, tak wiec nie będę jej dalej z tym męczyła.
Polecam sklep z ubraniami dla dziewczynek my princess https://myprincess.pl/kategoria/sukienki-z-krotkim-rekawem/sukienka-dla-dziewczynki-turkus Zobacz sobie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-06-28 07:03 przez nataliii23.

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Ile wydajecie na dziecko?

26 lip 2021 - 13:41:11

Niewiem w jakim sensie bylo zadane pytanie w poście-znaczy nie wiem co chcesz uzyskać jak zobaczysz ile inni wydają.czy wydajesz za dużo? Czy chcesz ograniczyć te wydatki?czy poprosty chcesz porownać.
Podstawa to stale wydatki-mleko,pampersy,kosmetyki,słoiki,leki(jezeli np.przyjmujecie).ubrań przeciez nie kupuje sie co miesiąc bo wystarczy raz na sezon,no i zabawki...kwestia indywidualna.

Jesli chcesz zaoszczędzić polecam szukac promocji w sklepach w sieci - zwykle sklepy online maja lepsze zniżki, a przynajmniej łatwiej jest te zniżki znaleźć. Od siebie polecam Coccodrillo https://pl.coccodrillo.eu/jeansy-dzieciece.html - ciągle mają jakies wyprzedaże na ubranka, a ubrania naprawdę dobrej jakości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-07-30 14:17 przez mmass.

Ile wydajecie na dziecko?

25 maj 2022 - 14:23:33

U nas różnie. Nasze ulubione ubrania to te ze sklepu Och Foch - takie cuda, że aż zazdroszczę małej, bo sama bym pochodziła omnomnom

Ile wydajecie na dziecko?

30 cze 2022 - 16:16:36

Mimo że nie mam dziecka, to i tak wydaję na nie pieniądze w postaci testów ciążowych, mam już nawet sprawdzony sklep gdzie kupuję je taniej https://sanbello.pl/ciaza-i-macierzynstwo/testy-ciazowe/strumieniowe

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 4/5

Ile wydajecie na dziecko?

20 wrz 2022 - 14:48:49

JA na dziecko dośc dużo wydaję a do tego wykupiłam dla niego ubezpieczenie szkolne które chroni w razie jakichś urazów czy wypadków w szkole. Czy wasze dzieci mają też wykupione takie polisy?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wieczne obawy o swoją zaradność