Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

Ile wydajecie na dziecko?

18 kwi 2012 - 10:18:01

Cytat
martischa
Cytat
moje_shreddies
co do tematu o SLOIKACH. do roku podawalam malej na przemian z domowym jedzeniem. mialam wrazenie ze sie tym badziewiem (zarciem w sloikach) nie najadala. mnie to rybka czy sloiki czy domowe jedzenie - i tak uwazam ze niemal wszystko co jemy to takie 'sztuczne'. o tyle wole domowe bo corka sie najada porzadnie i nie wola za godzine jesc :)

sie wyluzujcie, strasznie lubie te nute:) moze nie dostane za mala przyjemnosc ostrzezenia ;)







no to na dzisiaj tyle. limity. dziekuje zarzadcom szafy :]

ooo teraz Cię poznaję :D


o widzisz jak milo :D
poza tym ciut MIE ujmujesz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-18 10:24 przez moje_shreddies.

Ile wydajecie na dziecko?

18 kwi 2012 - 19:51:38

A może znacie jakieś fajne produkty np. tańsze zaminniki a równie dobre?

Przy pierwszym dziecku kupowałam wszędzie(drogo) i dużo teraz już myśle inaczej...

Ile wydajecie na dziecko?

18 kwi 2012 - 20:08:37

masakra !
jak zwykle kłutnia...


wracając do wątku to nigdy tego nie liczyłam
moja córka ma 16 miesięcy
myślę że około 300 zł miesięcznie

Ile wydajecie na dziecko?

18 kwi 2012 - 22:32:13

hmmm ogólnie dużo
pampersy 1op. 82 szt. 55zł
mleko gerber 4op 4x13zł = 52zł
kaszki (Nestle/bobovita) na wodę 8op.x8zł = 64zł
deserek+obiadek (Hipp/Gerber) 30dni x (2.80+6.50)zł = 279zł
chusteczki huggies białe 2op. x 6zł = 12zł
balsam do ciała Nivea (co 3 mies) 17zł
płyn do kąpieli Nivea (co 3 mies.) 12zł
pasta do zębów (elmex)+ szczoteczka (co 3mies.) 11+5=16zł

czyli średnio 480zł/mies + ciuchy

ciuszki + buciki kupuję w sh+net+wyprzedaże = średnio 300zł/mies.
(prowadzę bilans ubranek i bucików, kt. kupuję i pomimo, że młoda ma dopiero 1.5 roku wydałam na jej ubiór już ponad 5000zł...)

czyli summa summarum średnio na miesiąc 480+300 = 780zł

mój macierzyński a potem pensja szły w całości na córkę, obecnie wracam do pracy (miałam małą przerwę - polityka pro rodzinna pracodawcy) i pewnie znów będę zarabiała tylko na córkę i dlatego o drugim nawet nie myślimy...

Ile wydajecie na dziecko?

18 kwi 2012 - 23:31:15

ja na swoja tak do 1,5 roku wydawałam bez ciuchów 600 zł dlatego że jechalismy na bebilonie i orginalnych pampersach .Teraz jest troche mniej .ciuchy mam z Sh ale czasem trzeba przeprosić jakis sklep bambino i szlag mnie trafia jak widze ceny.... mój nalega na drugie dziecko a mi sie włosy jeżą na głowie ile taka mala pociecha kosztuje masakra i tyle!

Ile wydajecie na dziecko?

19 kwi 2012 - 09:41:42

ja mam syna 5 lat.nigdy nie liczyłam ile wydaje na niego ale dla mnie to nie wazne.myje go w moich płynach,włosy w moim szamponie jedynie co kupuje to dla niego krem na zime i codzien po kapieli.je wszystko to co ja jedynie wydaje bagatela na misie lubisie i bakusie do kieszonki...a ciuchy kupuje na bieżąco w szmateksach...
ile mozna kupic ciuchów za 300zł/m-c na szmatach.nie przesadzajcie.nic dziwnego ze kasy nie macie;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-19 09:44 przez majaalan.

Ile wydajecie na dziecko?

19 kwi 2012 - 10:38:15

Ja kupuję ciuchy nie latając po sklepach i ciucholandach tylko w sklepie internetowym http://www.anastazja24.com.pl/ i jak chcę cośnowego to w części sklepowej robię zakupy a jak coś taniego to w części komisowej. Jak narazie jestem zadowolona i nie narzekam na to, że mi kasy brakuje bo na ciuchy dla dziecka wydam fortunę.

Ile wydajecie na dziecko?

19 kwi 2012 - 11:36:17

Ja kupuję córci wszytsko co najlepsze i nie licze ile na to wydaję ale pewnie duzo:) skoro mam pieniadze i nie musze oszczędzać to dlaczego mam dziecku czegos odmówić:) wiadomo ze każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej, ja wole sobie nie kupić a jej zapłacić za lepsze mleko (bebilon) po 45 zł na tydzień, bo duzo mleka pije i wypija prawie całą puszkę tygodniowo (800g) pampersy tez zawsze uzywałam tylko oryginalnych tak jak chusteczek, kosmetyki z johnsona lub musteli (ulobiona moja firma:)) o ubraniach nie wspomne bo mam bzika na tym punkcie ale o zakupoholiźmie trzebaby było założyć osobny wątek:)

Ile wydajecie na dziecko?

19 kwi 2012 - 11:56:05

majaalan - nie każdy ma dostęp do ciuchów na wagę dla dzieci w okolicy a nawet w jakiejś sensownej odległości od domu. A nie ma co ukrywać że coraz więcej szmateksów zaczyna się cenić jak zwykłe sklepy z nowym towarem :/ ( wiele ma wycenione ciuchy )

Ile wydajecie na dziecko?

19 kwi 2012 - 13:51:13

darmoszka masz racje...właśnie wróciłam ze szmat...ja osobiście dla swojego syna mam cieżko coś kupić.a jak znajde to jedynie cos na podwórko albo przerabiam zeby miał do przedszkola.pełno sukieneczek i bluzeczek dla dziewczynek...też kiedys kupywałam mleko i pampersy.i pamietam ze mleko bebiko kupywałam po 8zł w kauflandzie a pampersy w biedronce.

Ile wydajecie na dziecko?

19 kwi 2012 - 22:17:06

Wydaje dużo. Mój łobuz ma 7 lat i strasznie niszczy odzież, więc najwięcej na ciuchy i buty. Kupuje w dobrych sklepach więc wydaje nawet i kilkaset złotych miesiecznie. Ale są też takie miesiące,że kupie mu tylko skarpetki bo nie miał weny i nie wydarł wszystkich spodni:) Nie ukrywam,że mam słabość do kupowania mu ciuchów i zawsze się na coś skusze. Nie wiem czy liczycie też wydatki np na szkołe. U mnie to 90 zł miesiecznie na obiady w stołówce, w międzyczasie jakieś brakujące przybory szkolne, 80 zł/miesiąc zajecia taneczne. Raz w miesiącu jakaś większa zabawka jak zasłuży. Pierdołek typu słodycze i małe resoraki na które mnie w międzyczasie naciągnie już nie liczę:) Wydaje dużo, ale wychodze z założenia,że ja moge nie mieć, dziecko musi.

Ile wydajecie na dziecko?

22 kwi 2012 - 14:33:16

Szukam pomocy w wyborze kojca/ łóżeczka dla dziecka. Malutka ma ponad rok. Nie chce jakiegoś więzienia typu zabudowany kojec gdzie lepiej widzisz obrazki niż dziecko. Nic specjalnego nie znalazłam w Internecie a w sklepach jeszcze mniej  Możecie doradzić jaki kojec/ łóżeczko lepsze?
Te kwadratowe mają 105/105cm a ten w kształcie łóżeczka ok.
Cenowo to coś ok 250-350zł.

Nigdy nie miałam kojca/ łóżeczka turystycznego ale teraz to co mamy niestety nam "przeszkadza"i mała nie chce w nim spać. Kojec podobno bezpieczniejszy.


Ile wydajecie na dziecko?

24 wrz 2012 - 11:00:58

Ok 800 złotych miesięcznie, łącznie z lekarstwami, ubrankami i innymi rzeczami. To średnia za ostatni rok. Z tym, że większość rzeczy kupujemy dla dzieci. Ubranka dla dzieci staramy się kupować w sklepie Kolorowemarzenia - mają świetne ceny i szeroki asortyment. W ten sposób udaje się nam oszczędzać pieniądze bez zmniejszania jakości tego, co kupujemy.

Ile wydajecie na dziecko?

12 paź 2012 - 15:51:46

mały ma 12 dni i jak na razie zużył:

-2 paczki pampersów "pampers 1-nki 43 szt" 2 paczki 40zł
teraz od dzisiaj zakładam mu dada 2 bo te 1-nki za bardzo go uciskają i wolałam dać mu troszkę większe.
- dokarmiam piersią
- 1 opakowanie bebilon 800g 40zł
-1 opakowanie bebilon 350g 23 zł
- mleczko nivea płyn nivea krem na każdą pogode 50zł
-chusteczki pampers-30zł

Ile wydajecie na dziecko?

12 paź 2012 - 17:08:46

Ja szczerze mówiąc nie wiem, bo nie podliczam mojej córki;P Na pewno dużo, ale póki co nie odczuwamy tego tak z mężem. To moje 1 dziecko i chcę jej dać to, co uważam za najlepsze. Na samo mleko idzie dużo kasy (niunia ma 4 miesiące), pieluchy Pampers, chusteczki tej samej firmy, kosmetyki, ubranka...tu już wogóle mam hopla:)) Akcesoria, zabawki... Wszystko kosztuje, ale póki mogę to kupuję i nie narzekam. Do lekarza chodzimy prywatnie, szczepionki bierzemy płatne. Sama lubię o siebie zadbać, dobrze się ubrać itp więc nie wyobrażam sobie, by dziecko mogło być na 2 miejscu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Już nie daję rady - mama nastolatka