Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 12:58:45

witam serdecznie
nie wiem czy był już taki wątek ,jeśli tak to prosze o pokierowanie
jak wygląda jadłospis waszego dziecka
mój syna ma 14 miesiecy i wydaje mi sie że je mało
na śniadanie jada przeważnie parówki (bardzo lubi)jajecznica ,jakas kanapka ,albo bułka maślana
pozniej jogurt ,deser ,albo jabłko tre na tarce
obiad to zupa czasem drugie
pozniej skubnie kanapke ode mnie
i na spaniu dostaje mleko z kasza
dodam ze te jego jedzenie trwa bardzo długo bo zje łyzeczke a pozniej trzeba sie natrudzic zeby zjadł jeszcze troche
chciałabym zeby zjadał koacje a nie jadł mleka na spaniu ,ale on nie chce jesc kolacji
w miedzy czasie je jakies chrupki kukurydziane albo wafle ryzowe i pije duzo herbaty albo soków
p.s prosiłabym zeby watek nie był powodem do kłótni i pouczen co dziecko moze jesc a co nie bo kazde je co innego

zweryfikowana
Posty: 641
Ostrzeżenia: 1/5

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 13:09:29

moja corka do niedawna nie miala problemow z jedzeniem, teraz zupelnie nie wiem co sie stalo wczoraj to plakalam co chwile z bezsilnosci, ona prawie nic nie chce jesc, wczoraj zjadla jedno jablko, serek danio i butelke mleka i to tyle przez caly dzien, myslalam ze rano wstanie glodna, zrobilam jej platki z mlekiem a ona ze nie i koniec, takze do godziny pierwszej znowu jeden jogurt i kilka paluszkow :(((

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 13:12:45

Cytat
shakeme
moja corka do niedawna nie miala problemow z jedzeniem, teraz zupelnie nie wiem co sie stalo wczoraj to plakalam co chwile z bezsilnosci, ona prawie nic nie chce jesc, wczoraj zjadla jedno jablko, serek danio i butelke mleka i to tyle przez caly dzien, myslalam ze rano wstanie glodna, zrobilam jej platki z mlekiem a ona ze nie i koniec, takze do godziny pierwszej znowu jeden jogurt i kilka paluszkow :(((

zachęć dziecko do jedzenia np. kolorowymi kanapkami.
a jak nie chce jesc to za nia nie biegaj, zglodnieje przyjdzie do Ciebie. nauczymy dzieci, ze moga wybrzydzac,a potem własnie sa tego typu problemy zywieniowe;/

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 13:12:45

Cytat
shakeme
moja corka do niedawna nie miala problemow z jedzeniem, teraz zupelnie nie wiem co sie stalo wczoraj to plakalam co chwile z bezsilnosci, ona prawie nic nie chce jesc, wczoraj zjadla jedno jablko, serek danio i butelke mleka i to tyle przez caly dzien, myslalam ze rano wstanie glodna, zrobilam jej platki z mlekiem a ona ze nie i koniec, takze do godziny pierwszej znowu jeden jogurt i kilka paluszkow :(((

a w jakim jest wieku?

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 13:13:09

mój synek ma 20 miesięcy, też wydaje mi się że je mało, ma 87 cm a waży 11 kg.
Około 8 rano je kaszkę owocową 150 ml,
koło 11 kanapkę z szynką lub parówkę (tylko sokołów parówki z szynki bo mają chyba najlepszy skład, ma uczulenie na jajka więc jajecznica odpada),
przed spaniem koło 12 wypija 150 ml mleka (bebilon pepti 2 bo ma skazę białkową)
na obiad o 15 je miseczkę zupki (sama gotuję na mięsku z kury ekologicznej,królika lub schabie, oczywiście bez soli) i trochę drugiego dania tego co ja ale dosłownie 2 łyżki (czyli ziemniak, surówka, ryż, mięsko itp)
koło 18 jakiś owoc
i na kolację kaszkę z mlekiem 180 ml.
między posiłkami staram się go nie dokarmiać ale jak już to chrupki kukurydziane bez soli lub jakiś owoc a do picia woda mineralna niegazowana lub kompot, słodyczy nie jada



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-04 13:14 przez basiaa83.

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 13:24:56

Cytat
basiaa83
mój synek ma 20 miesięcy, też wydaje mi się że je mało, ma 87 cm a waży 11 kg.
Około 8 rano je kaszkę owocową 150 ml,
koło 11 kanapkę z szynką lub parówkę (tylko sokołów parówki z szynki bo mają chyba najlepszy skład, ma uczulenie na jajka więc jajecznica odpada),
przed spaniem koło 12 wypija 150 ml mleka (bebilon pepti 2 bo ma skazę białkową)
na obiad o 15 je miseczkę zupki (sama gotuję na mięsku z kury ekologicznej,królika lub schabie, oczywiście bez soli) i trochę drugiego dania tego co ja ale dosłownie 2 łyżki (czyli ziemniak, surówka, ryż, mięsko itp)
koło 18 jakiś owoc
i na kolację kaszkę z mlekiem 180 ml.
między posiłkami staram się go nie dokarmiać ale jak już to chrupki kukurydziane bez soli lub jakiś owoc a do picia woda mineralna niegazowana lub kompot, słodyczy nie jada

mój wogóle nie bardzo chce jesc te kaszki i mleko dlatego własnie daje mu na spaniu bo przed za nic w swiecie nie zje
na sniadanie czasem gotuje mu normalnie mleko sklepowe i płatki ale to też czasem zje czasem nie ,pozatym je to co my ,tez ma alergie lekka na białko ale nie rezygnuje z jajecznicy

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 13:34:16

Moja Mała też ma 14 mies.Jada co 3 godz mniej więcej 5 posiłków. Na śniadanie je np kanapki,kaszkę,jajecznicę,serek (ale nie smakowy) z jakąś konfiturą. Pózniej owoc, kilka biszkoptów, chrupki, ok 13.00 mleko 180 średnio. Na obiadek je całą sporą miseczkę zupy lub sporo 2 dania. Kolacja to flacha. Czasem zdaży jej się w ciągu dnia podkradać nam jakąś kanapkę,naleśnika. Jabłek i gruszek już nie trę, daję całe do rączki i Niunia sobie obgryza :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-04 13:35 przez anxa20.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 13:48:19

mój synek ma 14 miesięcy i je jeszcze mniej :D Na sniadanie czasami zje kanapki jak zechce ale to rzadko. Potem zjada deserek owocowy, obiadek, w międzyczasie skubnie jakiegoś chrupka kukurydzianego i na kolacje odrobinę kaszki i moje mleko. Je mało ale nie latam za nim i nie zmuszam go, waga mu nie spada i jest zdrowy. Moja lekarka mówiła, że jak nie chce to mam nie dawać, jak zgłodnieje to na pewno da znać. Niczego mu nie brakuje a jak bym go zmuszała czy na siłę wciskała jedzenie to by sie tylko zniechęcił na lata.

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 13:56:26

Moja Córcia ma 13 miesięcy i [odpukać!] je dużo i w zasadzie wszystko.
Na śniadanie dostaje mleko [bo rano o dziwo nie jest głodna] później owoc, następnie zupa, w międzyczasie chrupki/biszkopty/to co podje ode mnie ;) później drugie dane [aczkolwiek nie codziennie] i kolacja w zależności od tego czy zjadła drugie - jeśli tak to kisielek, a przed samym spaniem mleko, jeśli nie to kaszka albo płatki owsiane na mleku/bułeczka z dobrą wędliną/parówka. Waży 12kg.

A jak robicie jajecznicę dziewczynki? Ja mojej Małej jeszcze nie podawałam.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-04 13:59 przez oxygenium.

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 14:00:56

Też mam problem z moją córcią ( 6 miesięcy )
Rano 7-8, zje 20-30 ml mleka (bebiko2)
ok 12-13 , 3-4 łyżki kaszki
Zero jakichkolwiek zupek,obiadków - dławi się, pluje, zamyka usta (nie ważne jakie gotowane przeze-mnie czy kupcze)
16-17 znów 20-30 ml mleka
19 deserek,jogurcik - zje lub nie
kładziemy ją późno spać po 21 po myciu robię jej butelkę z dodatkiem kaszki, też wypija 20-30 :/
W nocy albo się obudzi albo i nie, wtedy zje na śpiocha 70ml i tyle :/

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 14:06:27

Troszeczke masełka , jajo roztegowane do garnuszka,i na gorącą wodę w drugim :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 14:08:41

"mój syna ma 14 miesiecy i wydaje mi sie że je mało
na śniadanie jada przeważnie parówki (bardzo lubi)jajecznica ,jakas kanapka ,albo bułka maślana
pozniej jogurt ,deser ,albo jabłko tre na tarce
obiad to zupa czasem drugie
pozniej skubnie kanapke ode mnie
i na spaniu dostaje mleko z kasza "


mój syn ma 27mies i tyle co Twoje dziecko zjada to zjada w ciągu tygodnia chyba. strasznie dużo je ten twój synuś, nie masz się o co martwić.
Mój je

I ŚNiadanie
-100ml kakao na mleku modyfikowanym
II Śniadaniezły/b]
- pół kanapki z masłem, czasami pączek
obiad
- łyżka zupy, chyba że pomidorowa lub rosół to z 5-10 łyżek, jak nie ma zupy to np. 4 frytki lub 4 kawałki pieczonych ziemniaczków lub łyżeczka (malutka) ziemniaków, mięsa i surówek nie je wcale
kolacja
-100-150 ml kakao na mleku modyfikowanym, czasem serek homogenizowany
w tzw międzyczasie
- ćwiartka jabłka, bananek, lub cukierek

byłam pewna, że ma anemię lub jest niedożywiony, ale po bilansie podniosłam się na duchu, wszystkie wyniki ma idealne
waży 11,5 kg i ma 86cm, więc jest niziutki i szczuplutki, ale ważne, że zdrowy



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-04 14:11 przez alenka85.

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 14:20:37

moja córa ma 21miesięcy i je tak przeciętnie miewa dni że zje parówkę,kawałek słodkiej bułeczki a oprócz tego tylko mleka po 210.kaszki nie je w ogóle,nie ma szans żeby zjadła za to lubi jogurty i serki...też się martwiłam bo waży(11) 2kg mniej niż jej rówieśnik ale pediatra mówi tak:dziecko je tyle ile potrzebuje i na pewno nie da się zagłodzić...rozwija się prawidłowo jest zadowolona i bardzo aktywna,badania ma porobione także staram się tym nie martwić.

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 14:25:21

ooo dorotka mam chyba podobnie
synek nie czuje głodu gdyby nie usypianie do karmienia zapewne by nic nie jadł i wyglada to tak ze co 2,5 hustam lulam do snu około poł h i wciskam małemu butle róznie bywa bo zje od razu okolo 80 a bywa ze jedzenie trwa goodzinami nasz maraton najdłuzszy 6 h z butelka
deserki owoce picie jakiekolwiek wszystko na nie ... zupki moje kupne wszystko be wciskam obiadki na sile i niestety nic to nie daje mały nie tyje
;/
nie zycze nikomu a juz nie wspomne o tym ze mamy około 8 rodzai butelek ostatnie tolerowane -nierownoznacze z lubieniem to mambaby juz brak nam pomysłu dodam tylko ze cale zycie podporzadkowalismy karmieniu nie chodze do nikogo bo maly najlepiej usypia u siebie ,chwilami wiem co czuja masajki bo ja z cycami do wierzchu latam non stop bo młody tylko tak usypia
co 2 h przechodze taki stres ze zoładek mam w gardle ....
lekarze rozkladaja rece ostatnio wizyta prywatnie przyniosła taki efekt ze tuz po swietach jade do kliniki do Wroclawia dla nas swieta sie skończyly nawet nie zacząwszy sie
zapomniałam dodac ze wypraktykowalam chyba wszystko co mozliwe karmienie na siedzaco lezaco z muzyka bez ze swiatłem bez swiatła w wodzie klaszczemy samoloty robimy noo cuda wianki zyjemy jak cygani rolety zasłoniete w domu bałagan rynek zrobiony ot tak od oka nawet teraz piszac trzymam młodego i lulam do butli i szczerze to sił mi juz brak przepraszam za bledy ale jednym palcem trudno zachowac polskie znaki

jak jedzą wasze dzieci?

04 kwi 2012 - 14:53:49

incoqnito82 a ile ma Twój synek? bardzo Ci współczuję, wierzę że będzie lepiej i synek polubi jedzenie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przedszkole MONTESSORI