Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

godzinę temu

elektryka sklep

godzinę temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 08:33:23

zobacznie na youtube wypowiedz Tuska z 1993roku:D

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 13:30:01

Do obowiązków samorządów prowadzących omawiane placówki oświatowe należy zapewnienie bezpłatnego nauczania i wychowania zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego.
Kolejnym zadaniem gmin jest zorganizowanie placówek dla dzieci od trzech do sześciu lat.
Gminy powinny zadbać o zapewnienie miejsc w przedszkolu dla wszystkich chętnych.
Jeśli dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola, a rodzic ponosi koszty czesnego w placówce prywatnej lub zatrudnienia opiekunki, może złożyć pozew do sądu przeciwko gminie o odszkodowanie.
Wystarczającym dowodem w takiej sprawie będą rachunki, które opłacają rodzice.
Rodzice nieprzyjętych przedszkolaków mogą również skorzystać z tzw. pozwów zbiorowych.
Wystarczy, że złoży go 10 rodziców, których dzieci nie dostały się do przedszkola

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 13:41:53

moja córka od września idzie do żłobka, wtedy będzie miała ponad półtora roku i też dostała się tylko dzięki temu, że udałam samotną matkę mimo iż we wrześniu biorę ślub, nie mam honoru ok? trudno takie jest życie w Polsce a nie inne i dla tego ludzie kradną oszukują itp. teraz w Polsce jest tak że każdy może liczyć tylko na siebie i trzeba kombinować jak się da niestety i wcale się z tym źle nie czuję

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 13:47:51

Cytat
natalia-valentino
moja córka od września idzie do żłobka, wtedy będzie miała ponad półtora roku i też dostała się tylko dzięki temu, że udałam samotną matkę mimo iż we wrześniu biorę ślub, nie mam honoru ok? trudno takie jest życie w Polsce a nie inne i dla tego ludzie kradną oszukują itp. teraz w Polsce jest tak że każdy może liczyć tylko na siebie i trzeba kombinować jak się da niestety i wcale się z tym źle nie czuję



ja sie tylko pytam dlaczego samotne matki - te prawdziwe i te udawane maja pierszenstwo w rekrutacji?
moga siedziec w domu z dzieckiem - i tak dostaja alimenty
a te co pracuja z kim maja zostawic dziecko????

a te wszystkie klamczuchy to bym normalnie dorwala i ......
to moze ja tym oszukujacym mamusiom dam pod darmowa opieke mojego synka???

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 14:40:53

madizorek bo jak widać one są lepsze ( nie chodzi mi o realnie samotne, które los skrzywdził ) od tych co są w związkach - jawnych - i do tego pracują. Jak pracujesz i odprowadzasz podatki to jesteś fe i nic ci sie nie należy - ot tyle.


bardzo nurtują mnie również te, które dosłownie robią sobie dzieci z bandziorami, chamami i agresorami - wiedząc o tym że są agresywni a potem płaczą że zostały same... Jeśli facet nie raz podnosi rękę na taką to dlaczego sprawia sobie dziecko z takim ?


a swoją drogą ciekawe ile tych "samotnych" matek na papierku w podaniu rozlicza się wspólnie z mężem aby otrzymać zwrot. Wystarczy wyplenić te przypadki i już znajdzie się nadzieja na miejsce dla innych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-05 19:20 przez Darmoszka.

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 16:03:07

jezeli moj narzeczony zarabialby wiecej niz 1800zł to moglabym zostac z corka w domu ale niestety jedna wyplata to za mało abym ja mogla siedziec w domu i skoro panstwo nie potrafi zapewnic tyle miejsc dla dzieci aby kazde dziecko bez obaw dostalo sie do zlobka czy przedskzola to trzeba kombinowac niestety takie jest zycie a niestety dziadkowie nie maja jak zajac sie corka a do pracy przeciez jej nie wezme wiec pozostaje mi tylko zlobek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-05 16:04 przez natalia-valentino.

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 18:58:59

ja jestejm samotna matka i co mam siedziec w domu z dzieckiem i za co sie utrzymywac?:/ p[rzeciez musze wrcoic do pracy:/ alimentow dostaje raptem 300 zl i sadzicie ze za to da sie utrzymac:/ a pewnie samotne majaa pierwszenstwo nie nie istnieje mozliwosc dopasowania zmian w pracy z partnerem tak by ktos w razie czego mogl zostac z dzieckiem. Tak samo moge napisac ze jak jest pelen zwiazek to jak maz pracuje to matka moze siedziec w domu z dzieckim !Ale mamy takie czasy ze trzeba ostro sie nameczyc i napracowac by zapewnic dzieciom i sobie chociaz w malym stopniu godne zycie

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 19:16:24

fikusek - nie rób afery bo prawie nikt nie potępia tutaj realnie samotnych ( 1 wypowiedź taką przeczytałam ) - jeśli los tak pokierował że zostaje z dzieckiem bez pomocy to niech posyła dziecko ale nie taka co ma partnera a udaje że jest wielce osamotniona i zdana wyłącznie na siebie bo właśnie dzięki takim i Ty możesz w końcu nie otrzymać miejsca gdyż 50 tych pseudo samotnych zajmie je przed tobą.

Przedszkole-masakra

05 kwi 2012 - 19:26:41

Cytat
Darmoszka
fikusek - nie rób afery bo prawie nikt nie potępia tutaj realnie samotnych ( 1 wypowiedź taką przeczytałam ) - jeśli los tak pokierował że zostaje z dzieckiem bez pomocy to niech posyła dziecko ale nie taka co ma partnera a udaje że jest wielce osamotniona i zdana wyłącznie na siebie bo właśnie dzięki takim i Ty możesz w końcu nie otrzymać miejsca gdyż 50 tych pseudo samotnych zajmie je przed tobą.
nie robie afery,moze tak to zabrzmialo.
Ja tez nie roumie czemu niektorzy klamia,tym samym odbierajac miejsca dla pelnych rodzin ktorym tez nalzy sie przedszkole bo spelaniaja kryteria.Wiem ze ja przez to tez mam mniejsze szanse na dostanie sie:/ jqa np wolalabym rok dluzej z synem w domu powiedziec ale niestety nie moge bo za cos trzeba zyc,takze ja z bolem serce zapisywalam dziecko do przedszkola ale innego wyjscia nie mam.

Przedszkole-masakra

13 kwi 2012 - 09:34:54

Witam, oboje pracujemy -- czuję taką złość - jestem świecie przekonana , że moje dziecko nie dostało się dzieki kłamczuchom takim jak ta osoba - i niech sie tłumaczą czym chcą, niech piszą o cieżkim życiu o biedzie to niech wiedzą - ŻE NIE SĄ PĘPKIEM ŚWIATA !!! teraz szykuje mi sie strata pracy i zycie za 1400 zł bo tyle mój mąż zarabia . DZIĘKUJĘ.

Przedszkole-masakra

13 kwi 2012 - 10:22:25

Ja ostatnio w przedszkolu dowiedziałam się, że w naszym mieście w pierwszej kolejności do 3 latków przyjmowane są dzieci ze żłobka i dzieci samotnych matek, z tego względu, że jeżeli dziecko chodziło do żłobka tzn. że rodzice na prawdę nie mieli co z dzieckiem zrobić, jak i nie mogli sobie pozwolić na bycie na wychowawczym, a samotnym matką trzeba pomagać bo w pojedynkę jest trudniej pogodzić wychowywanie z pracą itp...

Mój synek na szczęście 3 lata temu dostał sie bez problemów...

Przedszkole-masakra

13 kwi 2012 - 10:32:46

mój naszczęście sie dostał wczoraj były wywieszone listy i jest na liście.składałam podanie w kilku przedszkolach na wszelki wypadek dostał sie do 2 więc zadzwoniłam i z 1 zrezygnowałam na jego miejsce wejdzie dziwecko właśnie z listy rezerwowej próbujcie wpisać się na liste oczekujących ,zawsze jakieś dziecko wypada z listy a do września jest troszeczkę czsu jeszcze.powodzenia

Przedszkole-masakra

13 kwi 2012 - 10:44:05

U nas złozyliśmy do 2 - ale sie okazuje ze i tak tylko jedno rozpatrzą bo to zaprzyjażnione przedszkola, więc myślę , że skoro tu była na liście jako nie przyjęta to tu rozpatrywano podanie i tam ja automatycznie skreślili, ale mi namieszano, normalnie mi sie wszystko zawaliło :(

a propo wypowiedzi że to taki kraj to trzeba sobie radzić - a no niestety to taki kraj jaki sami stwarzamy - ale iść w ślady tych co go psują - żenujące

,,nie rób innemu co tobie nie miłe ,, ja się tego trzymam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 15:03 przez MIRACULUM82.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziecko i kościół