Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 11:18:14

Ale nie musisz się wcale rozwodzić, tak jak pisałam znajoma znajomej wpisała że jest samotna, mimo że ma męża i w przedszkolu o tym wiedzą.
Na dokładkę powiem Wam, że ja co prawda wpisałam samą prawdę, ale do dziś nikt nie sprawdzał np. czy pracujemy.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 11:28:47

Poczytajcie sobie ten artykuł i zobaczcie do czego są zmuszeni rodzice,żeby dziecko sie dostało do przedszkola.Wiele kobiet nie potrafi kłamać a mimo to tak robią bo sytuacja ich do tego zmusza.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/600521,rodzice_klamia_by_miec_szanse_na_zapisanie_dziecka_do_przedszkola.html

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 11:29:00

unas tak nie bylo
musielismy na karcie miec pieczatki z zakladu pracy - z wyraznym podpisem
mezowi kazaly jeszcze raz isc bo tylko przystawili parafkę :-(
do tego xero pitow i zus rmua
i kolejna pieczatka zgodnosc z oryginalem

3 razy latalam z podaniem

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 11:33:34

Nie można nikogo namawiać do oszustwa. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli się bardzo chce można zdziałać cuda, dosłownie ;-) W zeszłym roku również miałam problem z przedszkolem. Złożyłam wnioski do czterech. Córka nigdzie się nie dostała. Mój mąż pojeździł po przedszkolach niepublicznych, a ja odwiedziłam osobiście jedno publiczne. W sierpniu okazało się, że możemy przebierać w przedszkolach. W końcu córka dostała się do przedszkola niepublicznego, bodajże najlepszego w mieście, gdzie na miejsce czeka się kilka lat! Nie jest drogie. Na razie opłata nie przekroczyła 400 zł. A jest to przedszkole np. z basenem wybudowanym specjalnie dla dzieci. Jestem mega zadowolona i nawet nie śmiałam marzyć o tym przedszkolu, a jednak się udało. Najlepiej jest pójść osobiście i porozmawiać z kim trzeba. Przedstawić swoją sytuację i prosić, a nawet błagać ;-) Takie czasy.

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 11:41:10

ja właśnie dzowniłam do przedszkola, do którego zapisałam syna.. jestem.. wściekła, zła, obużona i wogole brak mi słów!!

wyniki bedą po 15 kwietnia, ale okazuje sie, że może wogóle nie być grupy 3 latków!! bo jest tak duzo 4 latków!!
skandal!!

czyli 4 latek musi byc w przedszkolu a 3 latek juz nie?!!
i co ja mam niby zrobić??!!
obie mamy pracują, na przedszkole prywatne (u nas ok. 700-800zł + dodatki!!) nas nie stac, na nianie tym bardziej!!

podobno w całej gminie jest to samo!
jakaś parodia!!

po raz kolejny BRAWO dla naszego "wspaniałego" rządu!!
prowadzą polityke prorodzinna, a likwidują przedszkola, wciskają małe dzieci do szkoły a Ty sobie radź człowieku! byle im sie kasa zgadza!! i weż tu miej dziecko!!!

jak ja nienawidze tego kraju!!! i tych świętych krów z białego namiotu!!
całe święta do <moderacja>!!!

a tak sie cieszyłam ze wracam do pracy!!

a tu <moderacja>! kolejny rok w domu!
"SUPER"!!



Dzwoniłam do innego przedszkola - takie malutkie - bo moze mają miejsca!
Pani w słuchawce powiedziała, że pełna rodzina nie ma szans na przyjecie ich dziecka!! ;O
wiec sorry, ale nie dziwie sie kobiecie ze oszukała w podaniu!
gdybym wiedziała ze są takie problemy - chyba za mało tv oglądam, za mało wiadomosci słucham ;/ - tez bym skłamała!!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-04 11:51 przez moderator.

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 11:54:54

Nie miej wisielczego humoru , moje dziecko w zeszłym roku sie nie dostało
Zraz po obwieszczeniu wyników obleciałam 4 przedszkola w okolicy i zapisałam na rezerwe
Po z a tym przypadkowo poznany pan z ynem na spacerze poradził mi bym pojechała do wydziału Eduakacji
Kochana tam naprawde wystarczy dobra wola urzedniczki z rejonu Twojego przedszkola gdzie chcesz posłać dziecko , noe zadzwonia do wybranego przedszkola i na pewnio znajdzie sie miejsce
U Nas tak było nst dnia zadzwonił pani dyr z przedszkola, wiem po tel z wydziału edukacji na bank
Miła osoba przypadkowa mi pomogłą , też zanzczyłam że pracuję i mąz
Wierzę w siłe dobrej woli lidzi
Mnie tak zdarzyło się
Po prostu jedź do Wydziału edukacji poproś o miejsce oni tak wybiórczop selekcjomuja i całkiem niesprawiedliwie
Zobaczysz uda sie
ja walcze o wszytsko jak lew w tym zakichanym kraju dla dzuiecka
I sporo zyskałam , mam wnosie czy w rejestracji w przychodni mysla że jestem upierdliwa czy u innego lekarza
Ten kraj tylko miał założenie być prorodzinny ale z pustego i salomon nie naleje
Jak podadasz sie nic nie wskurasz

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 11:57:00

magduska25 ja też nienawidzę tego kraju.Jest żle a będzie coraz gorzej.Jednak na twoim miejscu poczekałabym do tego 15 kwietnia.Może akurat będą 3 latki.Ja jak zapisywałam dziecko do przedszkola to już w drzwiach usłyszałam,że najpierw 5,6 latki a reszta miejsc dla pozostałych.Mój syn dostał się rok temu a w tym roku może być kiepsko.Dziwne bo chodzi do przedszkola jako 3 latek,jako 4 latek może się nie dostać i potem pójdzie przymusowo jako 5 latek?

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 12:24:05

ja na szczescie rok temu jak skladalm podanie i byalm samotna matka i mialm na to papier ze tak jest dostalo mi sie dziecko odrazu do 1-szego przedszkola na tym ktorym mi zalezalo , teraz jak juz chodzi i jest ta rekrutacja dla 3-latkow dostalm kartke do wypelnienia czy dziecko dalej d do nich uczeszczac oczywiscie ze bedzie :) bo wiem jak trudno o miejsce i wiem ile to przdszkole dla niej znaczy i ile z niego wynosi i stala sie corka bardziej samodzielna :) ale martwi mnie fakr\t ze teraz jestem w zwiazku na razie narzeczenstwo ale bd chcieli wziasc slub i ja nie pracuje dalej bo czekam na miejsce w zlobku na rok tylko bo wlasnie potem synka chce zapisac do przedszkola tam gdzie corka chodzi i nie wiem czy sie dostanie ;/ i to mnie martwi i zastanawiam sie czy brac ten slub czy poczekac az sie dostanie do przedszkola a potem slub :P ale nie wiem jeszcze jak to bedzie na razie takie mam mysli ale jeszcze mam czas na to wszytsko :) wspolczuje wam mamusie ze wasze pociechy sie nie dostaly ;/ u nas obnizili stawke za przedszkole wiec placi sie po 200-300 zl zalezy od tego ile dziecko jest w przdszkolu po bezplantych godz i na ile poslikow jest a kolezanka za prywatne u nas placi 400 zl jakos tak no i wpisowe placila chyba 200 zl jednorazowo ale tez jest zadowolona ..

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 12:32:41

u nas nei ma szans nawet zeby sklamac ze sie jest samotną matką bo trzeba na to miec dokument np z sądu o alimentach wtedy biora pod uwage ze jestes samotna.

ja dzwonilam juz kilka razy do wydzialy oswiaty mąz byl osobiscie. pani powiedziala ze co moglam zrobic to zrobilam zlozylam odwolanie. teraz zostaje mi czekac moze gdzies sie zwolni miejsce.

u nas musielismy do podania dac zaswiadczenia z pracy ze pracujemy i pierwszą strone pitu ze sie tu rozliczamy no i oczywiscie trzeba byc zameldowanym.

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 13:01:55

To też same absurdy, gdyż:
- można być samotną matką i nie miec zasądzonych alimentów
- można w chwili składania wniosku o przyjęcie do przedszkola nie mieć umowy, a we wrześniu rozpoczynać pracę, i co wtedy? jest się gorszym od matki, która jest na cudzym garnuszku, więc było ją stać na podpisanie umowy o pracę i 4 lata wychowawczego, a co za tym idzie papier o zatrudnieniu?
- pierwsza strona pitu - super, tylko że ja np. przeniosłam się w lipcu 2011 z Warszawy, obecnie mieszkam pod Warszawą, więc tu się rozliczyłam za 2011, chcę przenieść dziecko od października do innego przedszkola w Warszawie bo w grudniu tu wracam, i co? nie mogę, bo w tym roku dla odmiany wprowadzili kryterium w postaci rozliczania podatków w W-wie, a ja w przeciwieństwie do całej rzeszy ignorantów przestrzegam prawa i rozliczam się tam gdzie mieszkam
- zameldowanym - a co ma piernik do wiatraka? to osoba, która mieszka i rozlicza się w Warszawie od 10 lat, ale nie ma meldunku bo wynajmuje mieszkanie, ma mniejsze prawo do przedszkola niż osoba, która już dostała od pańśtwa pomoc w postaci lokalu komunalnego, a co za tym idzie meldunku? to chyba powinno być na odwrót, w ten sposób jedni dostają ciągle więcej i więcej, a reszta ciągle nic.

Te wszystkie kryteria są absurdalne i lepszych w Polsce się nie da wymyślić, bo ten naród wszystko obejdzie, wszystko wykorzysta żeby przyjąć do przedszkola dzieci znajomych, a innych już nie. Powinny być miejsca dla wszystkich dzieci i tyle.

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 13:17:27

mieszkam tu od urodzenia i kurcze nikt mi mieszkania nie chce dać... za to znajdzie się taki pijak z panienką co trzepie 5 dziecko z rzędu i dostaje mieszkanko no bo jemu się należy - takie mamy prawo

a jak pracujesz tu, płacisz, rozliczasz się od dziecka - ba twoi rodzice robią to samo a nawet dziadkowie to masz sobie brać kredyty i ciułać na ich spłatę a jak nie pasuje to won.

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 13:28:11

jestem w szoku jak czytam wasze pinie.ja jestem matka 5 latka.moja kolezanka jest w takiej sytuacji ze jej synek chodzil do złobka i dzis sprawdzila i jej syn nie dostał sie do 3-latkow....u nas nie ma ze samotna matka czy pracujaca....sadze ze najpierw rekrutowane sa dzieci "po znajomości"...

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 13:38:10

Cytat
majaalan
jestem w szoku jak czytam wasze pinie.ja jestem matka 5 latka.moja kolezanka jest w takiej sytuacji ze jej synek chodzil do złobka i dzis sprawdzila i jej syn nie dostał sie do 3-latkow....u nas nie ma ze samotna matka czy pracujaca....sadze ze najpierw rekrutowane sa dzieci "po znajomości"...


a kobiety maja pracowac do 67 lat i jak nam nasze mamy czyli babcie maja pomoc w opiece nad dziecmi jak sie nie dostana do przedszkola ?

ode mnie z pracy tez kobirty dziecko chodzi do zlobka i do przedszkola sie nie dostal


ja jestem ciekawa co mi powie prezydent prosto w twarz
nic u nas nie ma przedszkoli , mieskzan kompletnie nic
nic tylko sie wyniesc

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 13:51:17

Czasem jak się trochę ponarzeka to pomaga ;-) Faktem jest, że sytuacja w Polsce zaczyna być naprawdę nieznośna i to pod każdym względem, ale to po części też nasza wina. Tusk się szarogęsi i robi z nami co chce. Może powinniście się skrzyknąć i urządzić pikietę. To nic trudnego.

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 13:54:31

Cytat
mera7
Czasem jak się trochę ponarzeka to pomaga ;-) Faktem jest, że sytuacja w Polsce zaczyna być naprawdę nieznośna i to pod każdym względem, ale to po części też nasza wina. Tusk się szarogęsi i robi z nami co chce. Może powinniście się skrzyknąć i urządzić pikietę. To nic trudnego.


miasteczko zrobimy przed kancelaria premiera...
ja jestem za ;-D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak jedzą wasze dzieci?