Obecnie rozmawiamy o:

Gdzie nad morze tanio

gorący temat

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 19:44:58

są jeszcze tzw. kluby - one nie są drogie bo nie muszą spełniać wymogów takich jak zwykłe przedszkola.
iwoo a kto mówi że wszystkie są złe i po co krzyczysz ? niektóre są na poziomie ale wiele to zwykłe "trzepaczki kasy" a dzieciaki są na doczepkę bo muszą być :/
Na 4 jakie miałam okazję poznać od wewnątrz tylko 1 było ok a to jak dla mnie o wiele za mało ( minusem było jednak to że nie posiadało własnego placu zabaw i dzieci musiały chodzić na pobliski ogólnodostępny )
To samo jest w niektórych państwowych z tą różnicą że jest większy dozór kuratorski.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 20:29:55

jestem przerażona..

nie sądziłam że dostanie sie do przedszkola, to taki kłopot!!

zapisałam syna do 1 przedszkola ;/

jeśli sie tam nie dostanie, to nie wiem co zrobie ;/

prywatne odpada, bo kosztuje ok. 700zł! nie stac nas na taki wydatek!

ale mi narobiłyście stresa!!
teraz do połowy kwietnia będe miała stresa!!

p.s co do "oszustwa" jednej z Was..
to z przedszkolem, to pikuś w porównaniu z tym co robią moje "znajome"

każdy żyje jak chce i robi co uważa za słuszne!
jesli ta dziewczyna uważa ze postąpiła słusznie to sprawa jej i jej sumienia i nie Wam ją oceniać.

bo:
"niech 1szy kamień rzuci ten kto jest bez grzechu"
jakos tak to szło ;P

no i nie o kłótnie w tym wątku chodzi!

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 20:35:15

witajcie

jestem z Rzeszowa i tez nie dostalismy sie do żadnego przedszkola. napisalam odwolanie i czekamy. tez nie stac mnie na prywatne i jestem w kropce. w zadnym przedszkolu nie ma miejsca. dzwonilam dzis do wydzialu oswiaty i kazali czekac moze cos sie zwolni.
wszystkie warunki spelnilismy. oboje pracujemy jestesmy tu zameldoani placimy podatki a mimo to nas nie przyjeli. do przedszkola do ktorego skladalismy tylko 6 dzieci przyjeli bo reszta w grupie to rodzenstwa niepelnosprawni i samotni. parodia jakas!

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 20:39:26

kurczę w takich sytuacjach ciesze się, że mieszkam w mniejszym mieście. Nie ma problemów z przedszkolem, za to mam problem zeby mała chciała tam chodzić :/ fakt prywatne, ale nie wychodzi znowu jakoś tragicznie bo ok. 400zł za miesiąc.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 20:40:11

kiedy u was sa wyniki?ja czekam do 16 kwietnia

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 20:49:02

Cytat
fikusek1988
samotne matki maja wiecej pieniedzy? ja dostaje tylko 600 zl do maja bo potem konczy mi sie wych i bede miala 230 zl!ija przez klamswa innych moge nie miec sansy dostania sie do przedszkola a do pracy musze wrocic bo za 230 zl nie utrzymam siebie i dziecka
fikusek, nie generalizuję,że wszystkie samotne matki mają więcej pieniedzy, ale znam takie które mają ich bardzo dużo . a tyle punktów co dosnaniesz za samotną matkę, to powinnaś byś spokojna ,że dziecko się dostanie. Ja też muszę iść do pracy bo inaczej nie damy rady finansowo.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 20:55:30

Cytat
ewowo
Cytat
Hooney_M
U mnie były większe jaja.. Sprawdzałam na stronie jedynego przedszkola u nas,nabór zaczynał się od 1 marca.. Więc zadzwoniłam tam pod koniec lutego,a zdziwiona babka mówi mi,że oni rekrutację zakończyli 20 lutego i nie ma już szans,aby dziecko się dostało.. Więc jesteśmy w czarnej pupie za przeproszeniem.
Są niby 2 przedszkola prywatne,ale kosztują 800zł miesięcznie,a ja nie zarabiam wiele..

Przykład wyżej: wielu ludzi oszukuje i właśnie przez takie chamstwo,dzieci uczciwych osób nie mają szans się dostać..

Moze inaczej ..oszukuje bo też nie ma wyjścia... bo inni też tak robią, ale może innych stać na nianię lub prywatne przedszkole, mnie niestety nie.
A to,że nie ma punktów za to jak ktoś teraz nie pracuje ale ma zamiar pracować jak dziecko pójdzie do przedszkola, to też głupota( fakt, nie ma tego jak zweryfikować) ja akurat zawiesiłam działalnośc do czasu pójścia małej do przedszkola więc to z tę pracą to tak nie do końca oszustwo), jak mam pracować, skoro mnie nie stać na nianię? Teściowa nie żyje a moja mama pracuje.
Cytat
fikusek1988
ewowo dzieki takim osoba jak ty jakas prawdziwa samotna matka nie dostanie nie da dziecka do p[rzedszkola bo dostanie sie twoje przez klamstwo! Chcesz byc samotna matka to badz i zostaw faceta!
Dziękuję za wspaniałą radę :D... ręce opadają

Wiesz co,też jesteśmy w ciężkiej sytuacji finansowej,nie mam mamy,a teściowa jest daleko i pracuje. Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy,żeby oszukiwać w tak perfidny sposób.. Słyszałam,że ludzie tak robią,ale ja nie byłabym zdolna do czegoś takiego. Też miałam zamiar pracować jak mała pójdzie do przedszkola,ale przez takie osoby jak Ty,normalny i uczciwy człowiek widocznie nie ma praw do niczego..

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 21:08:40

Cytat
ewowo
Cytat
fikusek1988
samotne matki maja wiecej pieniedzy? ja dostaje tylko 600 zl do maja bo potem konczy mi sie wych i bede miala 230 zl!ija przez klamswa innych moge nie miec sansy dostania sie do przedszkola a do pracy musze wrocic bo za 230 zl nie utrzymam siebie i dziecka
fikusek, nie generalizuję,że wszystkie samotne matki mają więcej pieniedzy, ale znam takie które mają ich bardzo dużo . a tyle punktów co dosnaniesz za samotną matkę, to powinnaś byś spokojna ,że dziecko się dostanie. Ja też muszę iść do pracy bo inaczej nie damy rady finansowo.
no mam dodatkowe punty,zatrudniona jestem ,tak jak pisalam wczesniej to do maja bodajze do 3 maja jestem na wychowawczym,szef poznije mnie przyjmnie dop pracy bo likwiduje stanowiska,w papierach do przedszkola podalam dane frmy w ktorej teraz jestem zatrudniona bo poki co jestem,ciekawi mnie tylko czy to pozniej beda sprawdzac bo jak tak to moje szanse maleja. A musze poszukac innej pracy bo doslownie nie bedzie mnie stac na nic,nawet na podstawowe potrzeby dla dziecka.Opieka spoleczna wcale nie pomaga samotnym matka tak jak sie moze wydawac,od nich dostaje tylko 170 zl a jak pytalam o jakis zasilek celowy to zostalam zwyzywana od najgorszych:/

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 21:11:29

Cytat
Hooney_M
Cytat
ewowo
Cytat
Hooney_M
U mnie były większe jaja.. Sprawdzałam na stronie jedynego przedszkola u nas,nabór zaczynał się od 1 marca.. Więc zadzwoniłam tam pod koniec lutego,a zdziwiona babka mówi mi,że oni rekrutację zakończyli 20 lutego i nie ma już szans,aby dziecko się dostało.. Więc jesteśmy w czarnej pupie za przeproszeniem.
Są niby 2 przedszkola prywatne,ale kosztują 800zł miesięcznie,a ja nie zarabiam wiele..

Przykład wyżej: wielu ludzi oszukuje i właśnie przez takie chamstwo,dzieci uczciwych osób nie mają szans się dostać..

Moze inaczej ..oszukuje bo też nie ma wyjścia... bo inni też tak robią, ale może innych stać na nianię lub prywatne przedszkole, mnie niestety nie.
A to,że nie ma punktów za to jak ktoś teraz nie pracuje ale ma zamiar pracować jak dziecko pójdzie do przedszkola, to też głupota( fakt, nie ma tego jak zweryfikować) ja akurat zawiesiłam działalnośc do czasu pójścia małej do przedszkola więc to z tę pracą to tak nie do końca oszustwo), jak mam pracować, skoro mnie nie stać na nianię? Teściowa nie żyje a moja mama pracuje.
Cytat
fikusek1988
ewowo dzieki takim osoba jak ty jakas prawdziwa samotna matka nie dostanie nie da dziecka do p[rzedszkola bo dostanie sie twoje przez klamstwo! Chcesz byc samotna matka to badz i zostaw faceta!
Dziękuję za wspaniałą radę :D... ręce opadają

Wiesz co,też jesteśmy w ciężkiej sytuacji finansowej,nie mam mamy,a teściowa jest daleko i pracuje. Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy,żeby oszukiwać w tak perfidny sposób.. Słyszałam,że ludzie tak robią,ale ja nie byłabym zdolna do czegoś takiego. Też miałam zamiar pracować jak mała pójdzie do przedszkola,ale przez takie osoby jak Ty,normalny i uczciwy człowiek widocznie nie ma praw do niczego..
Taak, na pewno w zyciu nigdy nikogo nie oszukałaś... to jest moje sumienie,a Ty nie masz prawa mnie osądzać.. Jeśli takie są realia,że nie każde dziecko może dostać się do przedszkola bo większość osób oszukuje, to ja mam być sierotą i stać z boku i patrzeć? a potem jeżdzić na drugą stronę miasta do jakiegos przedszkola gdzie nie było chetnych?Prawdę mówiąc miałam zamiar podać stan faktyczny, ale wtedy wiem,że moje dziecko by się nie dostało i wiele znajomych i koleżanek mówiło mi,że każdy tak robi jeśli tylko ma możliwość i Żebym i ja tak zrobiła. Są to koleżanki i znajome zupelnie neizależne od siebie ( bo już widzę te głosy, jakich mam znajomych) Więc zrobiłam i nie mam zamiaru się nikomu z tego tłumaczyć, zależy mi aby dziecko chodziło do przedszkola i koniec, wara innym do tego. Żyjemy w takim a nie innym kraju

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 21:24:27

Też nie możemy sobie pozwolić na niedostanie się dziecka do przedszkola. Też wypełniając wniosek miałam świadomość, ze moje dziecko się nie dostanie do przedszkola 1 wyboru, jeśli nie skłamię. Ale niestety mam coś takiego jak honor i nie pozwala mi on kłamać. Oczywiście biję się w piersi, mam świadomość tego, że jestem beznadziejną matką, bo teraz przez to dowożę dziecko godzinę do przedszkola i po odebraniu wiozę 1,5 godziny, ale kurcze no... nie umiem kłamać. Wiem że to źle i że dalej tez sobie nie poradzę w tym kraju, bo tu kto nie ukradnie ten nic nie ma. Ale nie umiem... Nie mogłabym spojrzeć na siebie w lustrze. Ale ewowo rozumiem, ona się przystosowała, więc ma łatwiej i wszystkie powinnyśmy brać z niej przykład, a nie po niej jechać.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 22:46:19

Wspólczuję autorce wątku.I jak czytam,co piszecie to muszę przyznać,że mam naprawdę wielkie szczęście.Mieszkam na wsi,synek chodzi do przedszkola w mieście oddalonym od nas o 8 km.Jest to prywatne przedszkole.Za całość płacę miesięcznie 210 opłaty stałej plus 7 zł.dziennego wyżywienia.Maksymalnie na miesiąc wychodzi ok 360 zł.Dzieci mają zajęcia z rytmiki,muzyki,angielski,raz w miesiącu jazdę konną,zajęcia w muzeum zamkowym(bo to przedszkole jest w Malborku),wycieczki,zabawy.Robią dużo prac ręcznych,synek sporo się nauczył.Porównywałyśmy z kuzynką jej państwowe,do której chodzą jej bliźnięta,Płaci mniej więcej tyle samo,a nic nie ma.Na dodatek panie krzyczą na dzieci,potrafią nawet uderzyć.U nas nie ma takich sytuacji.Naprawdę jestem szczęściarą :)

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 23:42:46

Honey M Nie prywatne, zwykłe publiczne przedszkole:) Ja też byłam w szoku bo byłam przygotowana że płaci się ok 300-400 zł ale miłe zaskoczenie:)

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 10:33:45

Jak to wszystko przeczytałam to muszę stwierdzić że mam ogromne szczęście. Córa chodzi do prywatnego przedszkola, przyjęta została bez problemu, opłata za cały miesiąc jest stała i wynosi 350 zł plus opłata roczna 250zł. Przedszkole mam pod samiuśkim blokiem. Nowiuśki budynek i wyposażenie (2011rok), piękny plac zabaw. Co 2 miesiące dokupywane są nowe zabawki. Mała ma angielski, gimnastykę korekcyjną, rytmikę, zajęcia z psami( psy tresowane do dogoterapii), teatrzyk i jeszcze jakąś inną atrakcję przynajmniej raz w miesiącu. Od lutego wdrożona została nowa metoda nauczania zwana Metodą Dobrego Startu. Dzieci mają też bardzo dużo zajęć plastycznych. Posiłki są zróżnicowane i zdrowe, panie kucharki średnio dwa razy w tygodniu pieką pyszne ciasta. Przedszkolanki są przesympatyczne i dzieciaki je uwielbiają, mała rano tak pędzi na salę że ledwo na zakrętach wyrabia. A i na terenie całego przedszkola jest monitoring. Kurcze jestem prawdziwą szczęściarą.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 10:51:01

Cytat
majka51
Też nie możemy sobie pozwolić na niedostanie się dziecka do przedszkola. Też wypełniając wniosek miałam świadomość, ze moje dziecko się nie dostanie do przedszkola 1 wyboru, jeśli nie skłamię. Ale niestety mam coś takiego jak honor i nie pozwala mi on kłamać. Oczywiście biję się w piersi, mam świadomość tego, że jestem beznadziejną matką, bo teraz przez to dowożę dziecko godzinę do przedszkola i po odebraniu wiozę 1,5 godziny, ale kurcze no... nie umiem kłamać. Wiem że to źle i że dalej tez sobie nie poradzę w tym kraju, bo tu kto nie ukradnie ten nic nie ma. Ale nie umiem... Nie mogłabym spojrzeć na siebie w lustrze. Ale ewowo rozumiem, ona się przystosowała, więc ma łatwiej i wszystkie powinnyśmy brać z niej przykład, a nie po niej jechać.
Zgadzam się w 100%.To nie wina ewowo,że doczekaliśmy się czasów,w których trzeba kombinować (czyt.wykazać się sprytem),żeby dziecko wcisnąć do przedszkola.Pewnie niejedna matka ma z tego powodu wyrzuty sumienia ale czy to jest w tym momencie ważne?Ważne,żeby dziecko się dostało,żeby móc iść do pracy.Taka nasza Polska wspaniała!

Przedszkole-masakra

04 kwi 2012 - 10:56:29

Cytat
agak3010
witajcie

jestem z Rzeszowa i tez nie dostalismy sie do żadnego przedszkola. napisalam odwolanie i czekamy. tez nie stac mnie na prywatne i jestem w kropce. w zadnym przedszkolu nie ma miejsca. dzwonilam dzis do wydzialu oswiaty i kazali czekac moze cos sie zwolni.
wszystkie warunki spelnilismy. oboje pracujemy jestesmy tu zameldoani placimy podatki a mimo to nas nie przyjeli. do przedszkola do ktorego skladalismy tylko 6 dzieci przyjeli bo reszta w grupie to rodzenstwa niepelnosprawni i samotni. parodia jakas!


witam w klubie
ja poszlam krok dalej
zapisalam sie na spotkanie z prezydentem miasta
w naszej okolicy sa 2 przedszkole w mojim nie dostalo sie 33 dzieciaczkow w tym 2 az 84
na dodatek w przyszlym roku maja te przedszkola zamknac bo miasto nie ma pieniedzy...

nie potrafie klamac by sie synek dostal...

a wiele "samotnych" matek wcale nie jest samotnych...
tylko papierka nie maja - a zyja sobie z facetem
jedyne wyjscie rozwiezc sie z mezem ;p;p;p;p;p;p :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chrzest pomocy ubranko