Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:07:32

To może mi się tak wydaje że dużo, bo zajecia dodatkowe dla trzylatków u nas są jedne, za wyjścia do teatru płaci komitet (zresztą trzylatki nie chodzą), a z opłaty za pobyt jesteśmy zwolnieni. Samo wyżywienie to 9zł/dzień - i tak całkiem sporo, zważywszy że dzieci dostają margarynę i w kółko to samo do jedzenia ;)
Bo jakbym miała płacić 400, to wolałabym przenieść dziecko do prywatnego, u mnie na wsi jest za 600 i w tym już jest wszystko.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:11:18

no u nas w okolicy prywatne to min. 1200 więc w ogóle odpada :/ jak była w grupie 3 latków to było taniej - teraz dowalili opłatami jak doszło parę rzeczy a komitet płaci jedynie za imprezy przedszkolne oraz wizytę teatrzyku raz na jakiś czas.
A tak to te świadczenia po 13 są już płatne - mało kto zabiera dziecko o 13 z przedszkola - większość siedzi do 16-17 a wtedy już sobie liczą za każdą godzinkę.


ja ogólnie prywatnych nie lubię bo sama w takich pracowałam i bardzo się zraziłam :(

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:26:36

Cytat
Hooney_M
U mnie były większe jaja.. Sprawdzałam na stronie jedynego przedszkola u nas,nabór zaczynał się od 1 marca.. Więc zadzwoniłam tam pod koniec lutego,a zdziwiona babka mówi mi,że oni rekrutację zakończyli 20 lutego i nie ma już szans,aby dziecko się dostało.. Więc jesteśmy w czarnej pupie za przeproszeniem.
Są niby 2 przedszkola prywatne,ale kosztują 800zł miesięcznie,a ja nie zarabiam wiele..

Przykład wyżej: wielu ludzi oszukuje i właśnie przez takie chamstwo,dzieci uczciwych osób nie mają szans się dostać..

Moze inaczej ..oszukuje bo też nie ma wyjścia... bo inni też tak robią, ale może innych stać na nianię lub prywatne przedszkole, mnie niestety nie.
A to,że nie ma punktów za to jak ktoś teraz nie pracuje ale ma zamiar pracować jak dziecko pójdzie do przedszkola, to też głupota( fakt, nie ma tego jak zweryfikować) ja akurat zawiesiłam działalnośc do czasu pójścia małej do przedszkola więc to z tę pracą to tak nie do końca oszustwo), jak mam pracować, skoro mnie nie stać na nianię? Teściowa nie żyje a moja mama pracuje.
Cytat
fikusek1988
ewowo dzieki takim osoba jak ty jakas prawdziwa samotna matka nie dostanie nie da dziecka do p[rzedszkola bo dostanie sie twoje przez klamstwo! Chcesz byc samotna matka to badz i zostaw faceta!
Dziękuję za wspaniałą radę :D... ręce opadają



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 17:30 przez ewowo.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:33:43

Nie masz wyjscia ... smieszne. Robisz tak bo robia tak tez inni ? Inni tez kradna, gwałca i zabijaja ale czy to znaczy ze tak mozna ? Mam nadzieje ze Twoje dziecko nie zostanie przyjete bo ktos doniesie jaka jest prawda i ze nie zabierzecie miejsca na prawde pracujacym rodzicom i potrzebujacym opieki nad dzieckiem !!!. Na to miejsce czekaja tez mamy ktore byc moze beda zmuszone sie zwolnic z pracy bo nie znajda opieki do dziecka ;/ . Jak widac tu nie mozna miec tylko pretensji do rzadu - to tacy rodzice jak mamusia wyzej sprawiaja ze dzieci ktore na prawde musza isc do przedszkola tego miejsca nie znajduja .Wlasna dzialalnosc zawieszona? Ta jasne ...

Rece opadaja ale jak sie czyta jak kłamliwe potrafia byc matki tylko po to byc cos zyskac.

NIC NIE TLUMACZY OSZUSTWA I KLAMSTWA i chocbys nie wiem jak sie tlumaczyla to i tak nic nie da.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 17:41 przez Antalisa.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:41:29

Cytat
ewowo
Cytat
Darmoszka
gratulację - nie ma jak przyznawać się oficjalnie do oszustwa....

ja mam nadzieję że rozwiążą takie sytuację i te osoby będą musiały przedstawiać dokumenty na to że realnie są samotne


wstyd mi za takie zachowania - teraz poklep po ramieniu autorkę wątku...


a co do tych 5-6 latków to my osobiście zrezygnowaliśmy z przedszkola i złożyliśmy podanie do grupy zerówkowej w szkole.

Wyobraż sobie,że się nie wstydzę tego,że chcę zapewnić dziecku jak najlepsze przedszokle.To władza powinna się wstydzić,że ludzie którzy są w związkach i nie stać ich na nianię, muszą oszukiwać ,aby ich dziecko mogło się dostać do przedszkola. Jest to chore ,ale nie mam wyboru.Póki co nie pracuję, a do pracy pójdę właśnie wtedy jak córka pójdzie do przedszkola.
Sama pewnie byś chętnie skorzystała z takiej możliwości i dla tego się wkurzasz.... nie jestem absolutnie za oszustwem ale zostałam do tego zmuszona przez realia życia w naszym społeczentwie.
I swoim oszustwem zablokowałaś miejsce innemu dziecku, które matka naprawdę samotnie wychowuje. Oj, nieładnie.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:46:25

Cytat
Antalisa
Nie masz wyjscia ... smieszne. Robisz tak bo robia tak tez inni ? Inni tez kradna, gwałca i zabijaja ale czy to znaczy ze tak mozna ? Mam nadzieje ze Twoje dziecko nie zostanie przyjete bo ktos doniesie jaka jest prawda i ze nie zabierzecie miejsca na prawde pracujacym rodzicom i potrzebujacym opieki nad dzieckiem !!!. Na to miejsce czekaja tez mamy ktore byc moze beda zmuszone sie zwolnic z pracy bo nie znajda opieki do dziecka ;/ . Jak widac tu nie mozna miec tylko pretensji do rzadu - to tacy rodzice jak mamusia wyzej sprawiaja ze dzieci ktore na prawde musza isc do przedszkola tego miejsca nie znajduja .Wlasna dzialalnosc zawieszona? Ta jasne ...

Rece opadaja ale jak sie czyta jak kłamliwe potrafia byc matki tylko po to byc cos zyskac.
Antalisa.. nie znasz mnie więc guzik wiesz,jak bym nie musiała to bym nie kłamała.Mój partner pracuje po 12 godzin, bieże dodatkowe zlecenia abyśmy dali radę jakoś się utrzymać z jednej pensji. Musiałam zawiesić działalność aby zostać z mała w domu ,bo tak jak napisałam moja mama pracuje, teściowa nie żyje a na prywatne przedszkole ani na nianię mnie nie stać.Prawdę mówiąc gó.no mnie obchodzi Twoje opinia, ja sumienie mam czyste,wiem jaką mam sytuację.Ciekawe czy gdyby chodziło o łapówkę dla lekarza jak by wasze dziecko było ciężko chore i może przez to by się inne nie dostało do szpitala, też byście były takie mądre i tyle byście miały do powiedzenia.
Wkurzacie się bo same nie macie na tyle odwagi,żeby spróbowac porozmawiać z derektorką przedszkola, ja tylko tyle zrobiłam, powiedziałam otwarcie,że zawiesiłam działalność, pokazałam dokomenty, pokazałam zaświadczenie,że jestem panną i to wystarczyło.Normalna rozmowa,nie chamskie oszustwa.
Cytat
ewowo
Cytat
Antalisa
Nie masz wyjscia ... smieszne. Robisz tak bo robia tak tez inni ? Inni tez kradna, gwałca i zabijaja ale czy to znaczy ze tak mozna ? Mam nadzieje ze Twoje dziecko nie zostanie przyjete bo ktos doniesie jaka jest prawda i ze nie zabierzecie miejsca na prawde pracujacym rodzicom i potrzebujacym opieki nad dzieckiem !!!. Na to miejsce czekaja tez mamy ktore byc moze beda zmuszone sie zwolnic z pracy bo nie znajda opieki do dziecka ;/ . Jak widac tu nie mozna miec tylko pretensji do rzadu - to tacy rodzice jak mamusia wyzej sprawiaja ze dzieci ktore na prawde musza isc do przedszkola tego miejsca nie znajduja .Wlasna dzialalnosc zawieszona? Ta jasne ...

Rece opadaja ale jak sie czyta jak kłamliwe potrafia byc matki tylko po to byc cos zyskac.
Antalisa.. nie znasz mnie więc guzik wiesz,jak bym nie musiała to bym nie kłamała.Mój partner pracuje po 12 godzin, bieże dodatkowe zlecenia abyśmy dali radę jakoś się utrzymać z jednej pensji. Musiałam zawiesić działalność aby zostać z mała w domu ,bo tak jak napisałam moja mama pracuje, teściowa nie żyje a na prywatne przedszkole ani na nianię mnie nie stać.Prawdę mówiąc gó.no mnie obchodzi Twoje opinia, ja sumienie mam czyste,wiem jaką mam sytuację.Ciekawe czy gdyby chodziło o łapówkę dla lekarza jak by wasze dziecko było ciężko chore i może przez to by się inne nie dostało do szpitala, też byście były takie mądre i tyle byście miały do powiedzenia.
Wkurzacie się bo same nie macie na tyle odwagi,żeby spróbowac porozmawiać z derektorką przedszkola, ja tylko tyle zrobiłam, powiedziałam otwarcie,że zawiesiłam działalność, pokazałam dokomenty, pokazałam zaświadczenie,że jestem panną i to wystarczyło.Normalna rozmowa,nie chamskie oszustwa.
I naucz się czytać... co znacy naprawdę pracują? czyli,że ja na niby mam zamiar pracować?Nie pomyślałaś,że może to właśnie osoby pracujące majawiększą możliwość finansową aby ich dzieci chodziły do przedszkola, Widocznie skoro pracujeszi Ty i Twój mąż to stać Cię na to aby wasze dziecko zanim poszło do przedszkola miała inną opiekę, albo masz kogoś kto może z nim zostać. Ja nie mam, więc zanim zaczniesz oceniać, może spróbuj sie wczuć w moją sytuację.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 17:52 przez ewowo.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:50:14

Tlumaczy sie winny :). I nie porownuj walki o zycie do walki o miejsce w przedszkolu :) Zreszta co to za porownanie :) Zaden szpital nie odmowi pomocy ciezko choremu dziecku :) widac nie masz pojecia o co chodzi :).

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:55:14

Cytat
Antalisa
Tlumaczy sie winny :). I nie porownuj walki o zycie do walki o miejsce w przedszkolu :) Zreszta co to za porownanie :) Zaden szpital nie odmowi pomocy ciezko choremu dziecku :) widac nie masz pojecia o co chodzi :).

winnaa taaak na stos ze mną ,na stoss he he he

Powtórzę jeszcze raz guzik wiesz o mnie i moim życiu,ale myśleć sobie mozesz co chcesz,Twoja sprawa.Może dla mnie właśnie przyjęcie dziecka do przedszkola do sprawa życia i śmierci...

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 17:58:00

To ze guzik interesuje Cie zdanie innych juz wiemy, udowodnilas to tym co zrobilas, po trupach do celu nawet jesli oszukujesz :). Takie cos wystarczy by wystawic swiadectwo o samej sobie :) Niezle tylko pozazdroscic ... :)

Trzymam kciuki za nieprzyjęcie dziecka do przedszkola.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 17:58 przez Antalisa.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 18:01:21

Cytat
mimi2506
Cytat
ewowo
Cytat
Darmoszka
gratulację - nie ma jak przyznawać się oficjalnie do oszustwa....

ja mam nadzieję że rozwiążą takie sytuację i te osoby będą musiały przedstawiać dokumenty na to że realnie są samotne


wstyd mi za takie zachowania - teraz poklep po ramieniu autorkę wątku...


a co do tych 5-6 latków to my osobiście zrezygnowaliśmy z przedszkola i złożyliśmy podanie do grupy zerówkowej w szkole.

Wyobraż sobie,że się nie wstydzę tego,że chcę zapewnić dziecku jak najlepsze przedszokle.To władza powinna się wstydzić,że ludzie którzy są w związkach i nie stać ich na nianię, muszą oszukiwać ,aby ich dziecko mogło się dostać do przedszkola. Jest to chore ,ale nie mam wyboru.Póki co nie pracuję, a do pracy pójdę właśnie wtedy jak córka pójdzie do przedszkola.
Sama pewnie byś chętnie skorzystała z takiej możliwości i dla tego się wkurzasz.... nie jestem absolutnie za oszustwem ale zostałam do tego zmuszona przez realia życia w naszym społeczentwie.
I swoim oszustwem zablokowałaś miejsce innemu dziecku, które matka naprawdę samotnie wychowuje. Oj, nieładnie.

Samotne matki częśto mają wiecej pieniędzy niż te nie samotne .nie martw się, prawdziwe samotne matki się na pewno dostaną,przynajmniej w tym przedszkolu
Cytat
Antalisa
To ze guzik interesuje Cie zdanie innych juz wiemy, udowodnilas to tym co zrobilas, po trupach do celu nawet jesli oszukujesz :). Takie cos wystarczy by wystawic swiadectwo o samej sobie :) Niezle tylko pozazdroscic ... :)

Trzymam kciuki za nieprzyjęcie dziecka do przedszkola.

pewnie jesteś za PO co? na pewno. tragedia
Pies( aby nie napisać s.ka) ogrodnika
Dokąd tacy zawistni ludzie będą jak Ty, dotąd ten kraj będzie tak wyglądał.Ciekawe,że żadna inna mama się nie odezwie która tak zrobiła.. Pewnie połowa tu na szafce... tylko boją się waszego linczu.
A ja Tobie życzę tego aby Twoje dziecko było leszą i mądrzejszą osobą niż Ty i nie hipokrytą.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 18:34 przez ewowo.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 18:11:57

ewowo podzieliła się tym jak kombinowała aby i jej dziecko dostało się do przedszkola ale juz zejdzcie z niej bo temat wątku był inny niż oszustwa... brak słów...

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 18:59:15

To jest chore zeby nie było miejsc dla dzieci w przedszkolu:)Kiedyś bili sie o kazde dziecko,a teraz nie ma miejsc:))Co to za kraj!!!!!!!!!!!!!

Cytat
Darmoszka
no u nas w okolicy prywatne to min. 1200 więc w ogóle odpada :/ jak była w grupie 3 latków to było taniej - teraz dowalili opłatami jak doszło parę rzeczy a komitet płaci jedynie za imprezy przedszkolne oraz wizytę teatrzyku raz na jakiś czas.
A tak to te świadczenia po 13 są już płatne - mało kto zabiera dziecko o 13 z przedszkola - większość siedzi do 16-17 a wtedy już sobie liczą za każdą godzinkę.


ja ogólnie prywatnych nie lubię bo sama w takich pracowałam i bardzo się zraziłam :(


Zgadzam się!!!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 19:00 przez justyna9912.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 19:25:08

samotne matki maja wiecej pieniedzy? ja dostaje tylko 600 zl do maja bo potem konczy mi sie wych i bede miala 230 zl!ija przez klamswa innych moge nie miec sansy dostania sie do przedszkola a do pracy musze wrocic bo za 230 zl nie utrzymam siebie i dziecka

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 19:26:19

Spróbuj do prywatnego - one nie są takie drogie.
I WCALE NIE SĄ ZŁE!!
Przynajmniej ja ze swojego jestem baaardzo zadowolona i nie zamieniłabym na inne, gdzie w jednej grupie jest po 25 maluszków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 19:29 przez iwooo1.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 19:39:20

u mnie sa 2 przedszkola prywatne i wlace duzo wiecej nie wychodzi miesiecznie od panstwowego ale niestety trzeba tam dojezdzac. Ja w aplikacji podalam ze mlody bedzie chodzil od 6 a mam przedszkole kolo nosa. Nie wyobrazam sobie jak bym go przed 5 musiala budzic i jechac do przedszkola. Ale ogolnie jest duzo prywatnych ktore nie sa duzo dorozsze od panstwowych

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chrzest pomocy ubranko