Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 13:41:56

Hej mamusie
Jestem załamana nasz synek nie został przyjęty do przedszkola
Obydwoje pracujemy płacimy podatki tu gdzie mieszkamy
Babcie pracują nie mamy co zrobić z dzieckiem
Na nianie nas nie stać
Czy oprócz odwołania cos zrobić
Może iść do prezydenta miasta?
Poradźcie
;-)

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 13:45:09

Może jakieś niedrogie prywatne przedszkole?
U prezydenta też możesz spróbować.
Niestety, sporo matek ma taki problem :/

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 13:47:36

Poczekać na ogłoszenie listy wolnych miejsc. Wpisać się na listę rezerwową i czekać do wrzesnia, wtedy zwykle można przebierać w wolnych miejscach, nie w tym przedszkolu to innym.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 13:51:16

u nas alternatywą jest przeczkole spoleczne nie tak drogie jak prywatne, ale mniej oblegane niż państwowe, na dniach idziemy na rozmowę kwalifikacyjną, więc się okaże czy łatwo się dostać czy trudno

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 13:52:21

Cytat
MagdalenaCornelia
Może jakieś niedrogie prywatne przedszkole?
U prezydenta też możesz spróbować.
Niestety, sporo matek ma taki problem :/


mamy 1900 z 2 pensji - u nas prywatne przedszole kosztyje kolo 800-900 zł

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 14:00:56

madizorek, tak z czystej ciekawości zapytam- z kim do tej pory było dziecko?

U nas jeszcze nie ma wyników rekrutacji, ale jeśli u was sa to idź do dyrektorki przedszkola i zapytaj dlaczego was nie przyjęto skoro pracujecie?

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 14:15:34

Cytat
asiunia2706
madizorek, tak z czystej ciekawości zapytam- z kim do tej pory było dziecko?

U nas jeszcze nie ma wyników rekrutacji, ale jeśli u was sa to idź do dyrektorki przedszkola i zapytaj dlaczego was nie przyjęto skoro pracujecie?


z pradziadkiem ale ma 82 lata i juz nie daje rady
zawsze to bylo jakies 2 godzinki zanim ja przyszlam z pracy...

przyjeto tylko 7 trzylatkow
wszyscy znajomi sie nie dostali...

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 14:28:33

a reszta to co ? przecież przedszkole zaczyna się od 3 lat... przedszkole oferowało tylko 7 miejsc ?

swoją drogą państwowe też nie jest takie tanie już :/ my płacimy ( po wspaniałej reformie ) ponad 400 zł :/

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 14:31:46

no to masarka na maxa- może popytaj znajomych, wynajmijcie nianię dla 2 dzieci, albo jakaś babcia która pilnuje 1 wnuka przypilnowałaby jeszcze twoje dziecko, szukaj wśród sąsiadek- czasem naprawdę niedużo biorą za opiekę... chociaż przy waszych zarobkach to chyba każda kwota jest duża :/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 14:35 przez asiunia2706.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 14:37:50

ciekawe jak bedzie u nas staramy sie o miejsce w zlobku te nabory to naprawde koszmar

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 15:08:01

Cytat
Darmoszka
a reszta to co ? przecież przedszkole zaczyna się od 3 lat... przedszkole oferowało tylko 7 miejsc ?

swoją drogą państwowe też nie jest takie tanie już :/ my płacimy ( po wspaniałej reformie ) ponad 400 zł :/
Nie dość,że miejsc w przedszkolach jest mało to jeszcze jest przymus przyjmowania 5,6 latków w pierwszej kolejności.Wydaje mi się,że problem jest w tym,że 6-latki zostały odroczone do 2014 do obowiązkowych przyjęć do szkoły,więc rodzice zostawiają te dzieci jeszcze w przedszkolach.Sumując,przyjmowane są 5,6 latki a dla 3,4 latków już miejsca brak.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-03 15:08 przez monia_25.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 15:11:37

madziurek: ja teraz bylam corcie zapisywac do 3latkow. byla pani ktorej dziecko w tamtym roku sie nie dostalo pomimo tego iz oboje rodzice pracowali... narobila halasu i w przedszkolu i u burmistrza. przez to awanture zostala wpisana na liste rezerwowa jako 1sza:) i w polowie wrzesnia przyjeli jej dziecko.
wiem tez ze w poznaniu jest tak ze kazde dziecko jak rodzice pracuja obydwoje- musza ich przyjac, jak nie przyjma to wtrynia sie w to prezydent.i jakies kary sa czy jakos tak. dokladnie nie pamietam. wiem ze musza;p

ja mam nadzieje ze moja mala sie dostanie..

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 15:17:20

Cytat
madizorek
Hej mamusie
Jestem załamana nasz synek nie został przyjęty do przedszkola
Obydwoje pracujemy płacimy podatki tu gdzie mieszkamy
Babcie pracują nie mamy co zrobić z dzieckiem
Na nianie nas nie stać
Czy oprócz odwołania cos zrobić
Może iść do prezydenta miasta?
Poradźcie
;-)

A były już wyniki? Bo w Warszawie są dopiero 19 kwietnia. Do przedszkola do którego chcemy posłać małą jest 55 chętnych na 28 miejsc.Gdyby nie oszustwo do ktorego musiałam się niestety uciec(że jestem samotną matką i pracuję) na pewno by się nie dostała, a tak mamy spore szanse.Doradziła mi tak koleżanka która sama jest przedszkolanką i powiedziała,że to praktycznie jedyny sposób aby dziecko na pewno się dostało do wybranego przedszkola.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 15:32:10

Norma, mnie dziwi, że ktoś jeszcze jest zdziwiony tą sytuacją, z roku na rok jest coraz gorzej, nie wiem co może zrobić raban u prezydenta skoro większość rodziców jest pracujących. Co najgorsze to u nas zaczynają się podobne rekrutacje do przedszkoli prywatnych, jak szukałam parę lat temu przedszkola dla Grzesia, to właściwie przed godziną rozpoczęcia zapisów było już pozamiatane. Ludzie gromadzili się na kilka godzin przed zapisami i wpisywali na własne listy. Przedszkole publiczne było marzeniem ściętej głowy. A miejsc we wrześniu też nie było, nikt nie rezygnował.

Przedszkole-masakra

03 kwi 2012 - 15:34:28

gratulację - nie ma jak przyznawać się oficjalnie do oszustwa....

ja mam nadzieję że rozwiążą takie sytuację i te osoby będą musiały przedstawiać dokumenty na to że realnie są samotne


wstyd mi za takie zachowania - teraz poklep po ramieniu autorkę wątku...


a co do tych 5-6 latków to my osobiście zrezygnowaliśmy z przedszkola i złożyliśmy podanie do grupy zerówkowej w szkole.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chrzest pomocy ubranko