Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 16:04:46

Witam mam do was mamy pytanie bo juz glupieje jedni mowia mi tak drudzy mowia mi inaczej,otoz moje dziecko koczy w czerwcu 5 lat i niewiem czy zapisywac do przedszkola jak to jest czy juz obowiazkowo zapisywac czy czekac rok?Slyszalam ze jednak ta ustawa nie weszla ze dziecko od 5 lat idzie do przedszkola ale was mamy chcialabym sie zapytac .
<moderacja tyt.>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 17:12 przez moderator.

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 16:09:44

Pięciolatki muszą przejść przygotowanie przedszkolne. W przedszkolu albo szkole. Obowiązkowo.
Ustawa weszła. Przedłużyli tylko okres przejściowy, dwa lata (w tym i przyszłym roku) rodzice mogą decydować czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu, czy siedmiu lat. Potem wszystkie sześciolatki do pierwszej klasy obowiązkowo.

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 16:16:40

ahaa rozumiem a przyjdzie do mnie jakies pismo o zapisaniu dziecka do przedszkola?

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 16:18:39

Dokładnie tak jak napisała natlee - akurat dzisiaj rozmawiałam o tym w przedszkolu i dzowniłam do szkoły. Dzieci z roczników 2006 i 2007 obowiązuje obowiązek przedszkolny, z tym że rodzice decydują czy idą do szkoły do grupy przedszkolnej czy nadal pozostają w przedszkolu. I są to dwa ostatnie roczniki, w którym 'dziecko' ma wybór czy zacząć uczęszczać do pierwszej klasy w wieku 6 czy 7 lat. Pozdrawiam :)

Cytat
zyletka1111
ahaa rozumiem a przyjdzie do mnie jakies pismo o zapisaniu dziecka do przedszkola?

Przyjdzie pismo ze szkoły, do której dziecko może chodzić :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 16:21 przez raffa.

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 16:20:20

Cytat
zyletka1111
ahaa rozumiem a przyjdzie do mnie jakies pismo o zapisaniu dziecka do przedszkola?

samemu trzeba iśc i zapisać dziecko



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 16:20 przez CHRUPEK.

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 16:22:54

Cytat
CHRUPEK
Cytat
zyletka1111
ahaa rozumiem a przyjdzie do mnie jakies pismo o zapisaniu dziecka do przedszkola?

samemu trzeba iśc i zapisać dziecko

Iś trzeba, bo trzeba zabrać dokumenty dziecka, ale pismo i tak powinno przyjść, z tym że w każdej szkole mają inne terminy ;) U mnie przyszło juz prawie 2 tygodnie temu.

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 16:23:03

a jeszcze male jedno pytanko co trzeba ze soba wziasc by zapisac dziecko w szkole?
nio to juz troszke sie pogubilam skoro moje dziecko konczy 5 lat teraz to po co dwa razy byc w przedszkolu skoro moge zapisac dziecko w wieku 6 lat do przedszkola i normalnie jako 7 latek idzie do szkoly czy juz moze mi sie pomaieszalo?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 16:35 przez zyletka1111.

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 16:44:05

nie musi iśc dwa razy do przedszkola -jeśli nie chcesz to po roku możesz wysłać do pierwszej klasy masz jeszcze wybór później ustawa wybiera :d

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 17:37:17

Cytat
zyletka1111
Witam mam do was mamy pytanie bo juz glupieje jedni mowia mi tak drudzy mowia mi inaczej,otoz moje dziecko koczy w czerwcu 5 lat i niewiem czy zapisywac do przedszkola jak to jest czy juz obowiazkowo zapisywac czy czekac rok?Slyszalam ze jednak ta ustawa nie weszla ze dziecko od 5 lat idzie do przedszkola ale was mamy chcialabym sie zapytac .
<moderacja tyt.>
Witaj zyletka 7777 więc tak moja Magdalena w zeszłym roku skończyła pięć lat i zaskoczona byłam gdy przyszli do mnie z przedszkola i przynieśli formularz po to aby zapisać ją do zerówki teraz mam dylemat bo dziecko jako pięciolatek poznała cały materiał a teraz co? Ma iść do zerówki drugi raz żeby co żeby się tam nudzić bo już wyszystko umie ? Druga sprawa poślę ją do pierwszej klasy a jak nieda rady to co szkoda dziecka może właśnie to wy mi poradzicie drogie szafowiczki !Pozdrawiam wszystkie mamusie które mają dzieci właśnie w tym wieku

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 20:14:13

Witam!!Moja córeczka w zezłym roku skończyła 5 lat i poszła do oddziału pięciolatków do szkoły.Było to jak najbardziej obowiązkowe ze szkoły nie przychodzi zadne pismo dziecko trzeba pójść i zapisać.Jestem bardzo zadowolona z tego że Małgosia poszła do szkoły ma darmowe przedszkole w przyszłym roku idzie do zerówki.W przyszłym roku mają w planie zupełnie inny program.Pozdrawiam:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 20:15 przez kasanie87.

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 22:27:05

kasanie87 - podobnie jak Ty jestem zadowolona ;) mój w zeszłym roku też skończył 5 lat i został zapisany do oddziału przedszkolnego w szkole, i mimo że radzi sobie świetnie w przyszłym roku szkolnym również pójdzie do zerówki a nie do I klasy...póki mam wybór korzystam, przy drugim dziecku już tej opcji nie będę miała ;)

nie uważam że będzie sie nudził, w obecnej grupie ma też 6 latki, które też drugi rok chodziły do zerówki i nie wyglądają na znudzone, choć w większości są to dziewczynki które w zeszłym roku na diagnozie 5 latka zebrały bardzo wysoką ilość punktów...z obecnych 5 latków w jego grupie wszytskie zostają jeszcze raz...w przyszłym roku szkolnym będą korzystali z innych podręczników, poza tym w szkole zawsze coś się dzieje i o nudzie nie ma mowy ;)

dla mnie, plusem tego roku uczęszczania do grupy 5 latków, jest też to że on nie chodził wcześniej do przedszkola, jest dzieckiem sporo chorującym, więc ten rok traktujemy jako zaprawienie w boju, oswojenie się z zarazą, jak choruje i opuszcza nie jest mi żal że dużo traci, mam nadzieję że przyszły sezon będzie o wiele spokojniejszy...

znam wiele mam które puściły w wieku 6 lat do I klasy i teraz narzekają, że to są jeszcze dzieci które chcą się bawić a nie siedzieć w książkach, po powrocie do domu mają mnóstwo lekcji do odrobienia bo trzeba gonić program, czasem spędzają po 3 godziny dzieci są zmęczone i rozkojarzone...

u mnie pisemko do domu przyszło, z dniem w którym mam się stawić w szkole zapisać dziecko, do pisemka była dołączona karta 5 latka do wypełnienia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 22:28 przez malami81.

5 latek i PRZEDSZKOLE

27 lut 2012 - 23:10:28

miałam ten sam dylemat jednak po rozmowie z nauczycielka corki stwierdziłam że ma jeszcze czas na naukę tak więc córa zostaje drugi rok w zerówce
teraz wiecej jej nie było jak była średnio co dwa tygodnie lekarz i antybiotyk
a po drugie nauczycielka nas uświadomiła że to nie bedzie zabawa a systematyczna nauka jeśli moge to opóźnić to to opóźniam o rok

5 latek i PRZEDSZKOLE

28 lut 2012 - 08:40:57

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem dla pięciolatków jest zapisanie dziecka do przedszkola i na następny rok do zerówki szkolnej, gdzie dziecko może poznać swoją szkołę, ale nie ma aż tyle obowiązków. Jestem przeciwna zapisywaniu dzieci szybciej do pierwszej klasy. U nas w klasie to się nie sprawdziło. Sześciolatki wciąż gonią siedmiolatki, nie są przygoowane psychicznie, jedna dziewczynka przepłakała połowę roku ...
Mój syn poszedł do szkoły w wieku 7 lat, mimo, że dużo wcześniej umiał płynnie czytać i liczyć. Mimo wszystko jest mu ciężko, bo dużo czasu poświęca na pisanie, a jak coś nie daj boże musi jeszcze przygotować (wiersz, inforamcje z internetu, coś wykleić itp itd), mają sporo zadane. Wylądował w grupie prymusów, ale jest to okupione naprawdę ciężką pracą.
Wychowawczynie pierwszych klas miały złe podejście do sześciolatków, na początku czarowały, że będzie tak pięknie, żeby się nie bać, zapisywać, a później zaczęło się, ... że one nie będą pomagać, litować się, bo nie mają na to czasu ...
Poza tym moje dziecko dużo czasu musi przebywać w świetlicy, a to nie to samo co ze swoją klasą, obiady przestał jeść, bo nikt go nie pilnuje, ze śniadaniami też różnie, nie wszsytko wygląda tak różowo jak się każdemu wydaje...
W przyszłym roku ma chodzić do szkoły na drugą zmianę, a to będzie już totalna kaplica ...

5 latek i PRZEDSZKOLE

28 lut 2012 - 11:26:27

Witam:)Moja córka miała bardzo dużo edukacyjnych zabawek i łatwo zapamiętywała wszystko co nowe.Teraz w lutym skończyła 7lat.Chodzi do zerówki.Wg rocznika.W zeszłym roku wszyscy namawiali nas aby zapisać ją do 1 klasy bo jest taka mądra.Córka jako 4 latek czytała sylabami,w tej chwili płynnie.Pisze pamiętnik poznając przy okazji zasady ortografii:)Nie dałam się namówić na pierwszą klasę ponieważ wolę aby czas wolny spędzała na spacerach lub zabawie z młodszym braciszkiem:)Nie mam potrzeby dowartościowywać się osiągnięciami dziecka posyłając ją prędzej do szkoły.Przyjdzie czas będą laury:)Na naukę w szkolnej ławce przyjdzie jeszcze pora.W szkole nie nudzi się ponieważ co roku są inne książeczki w których pracują.Panią mają fantastyczną!Teraz staramy się wyjść na przeciw jej zainteresowaniom i dać jej szansę poznać wszystko co ją fascynuje.Może kiedyś się jej to przyda.Uczy się poprzez zabawę a nie siedząc 45 w ławce.Absolutnie nie żałuję swojej decyzji!!!Dla mnie zmiana ustawy oznacza jedno:politycy szukają sposobu na załatanie dziur w budżecie-dzieci kończące wcześniej szkołę pójdą wcześniej do pracy i będzie odprowadzany podatek.Nie neguję tych rodziców którzy się zdecydowali na posłanie swoich pociech prędzej.To jest bardzo trudna decyzja którą trzeba przemyśleć.
Odnośnie sześciolatków które chodzą do 1 klasy w naszej placówce-miało być tak pięknie nauka przez zabawę,zero stresu...Widząc te dzieci jeszcze bardziej jestem zadowolona z mojej decyzji zostawienia córci w zerówce.Nauka jest normalnie w ławkach i na takim samym poziomie co u 7-latków:(większość dzieci jest nie przygotowana emocjonalnie.Dla zachęty mamy zawsze wszystko przedstawione w kolorze a rzeczywistość jest szara...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-28 11:37 przez matinusia.

5 latek i PRZEDSZKOLE

28 lut 2012 - 11:46:15

matinusia zgadzam się, u nas też mówili, że dzieci będą uczyć się w klasie na dywanikach, akurat, siedzą w ławce 45 min i robią wszsytko to co 7 latki, a toalety, dziewczyny ... syf, kiła i mogiła, jak to przyrównać do pieknych sal, toalet przedszkola? żal mi mojej Kasi, że będzie musiała iść wcześniej do szkoły :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jeździk czy rowerek ?