Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

23 sty 2012 - 21:16:32

nie dziw się że dziewczyny Cię atakują...gdybyś napisała posta w co się bawić z 8m maluchem nikt by za pewne Cię nie atakował, ale napisałaś - jak się z nim obchodzić , więc się nie dziw bo żadna rozsądna mama nie powierzyłaby swojego skarbu komuś kto nawet nie wie jak się z nim obchodzić...

moja rada jak? jak z jajkiem, skoro nie masz pojęcia jak, nie Twoje dziecko więc musisz się go nauczyć, więc na start jak z jajkiem, by się go nauczyć i na co możesz sobie przy nim pozwolić, bo dzieci są różne niektóre zawsze pogodne i zadowolone inne mały drobiazg może doprowadzić do rozpaczy

też byłam nianią gdy zaocznie studiowałam, pierwsze pytanie potencjalnych pracodawców to czy zajmowałam się już takim małym dzieckiem, dwa zamiast iść od razu na żywioł powinnaś kilka razy iść na 2-3 godziny do dziecka wtedy gdy są jego rodzice i obserwować, jak je, jak wygląda usypianie , jak uspokajaką gdy płacze itd

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

23 sty 2012 - 21:22:18

TAK PRZEPRASZAM PRZYZNAJE.. ZLE ZADALAM PYTANIE..
PO PROSTU CHCIALAM OD WAS PROPOZYCJE CO MOGE SIE Z NIM BAWIC.. OD WAS JAKO MAM..
WIEC ZAKONCZMY TEN WATEK, DZIEKI ZA RADY.
POZDRAWIAM

<moderacja> regulamin forum,pkt 14



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-24 08:52 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

23 sty 2012 - 21:26:14

Cytat
Majka2011
Cytat
marwal
podejmujesz sie pracy z maluchem a nie wiesz jak sie za to zabrac???? szokk

ja również jestem w szoku, ciekawe czy matka tego dziecka byłaby zadowolona widząc, że przyszła opiekunka dziecka pisze na forum jak ma się nim zająć,

dobrze,że chociaż pyta. A naskakiwać to powinno się raczej na tę "rozsądną" matkę, a nie na autorkę wątku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-23 21:26 przez martischa.

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

23 sty 2012 - 22:09:57

ja nie podjęłabym się opieki nad dzieckiem, szczególnie tak małym gdybym nie miała doświadczenia, nawet jak koleżanka podrzuciła mi malucha z którym miałam małą stycznosc (a miał 15mc) to miałam stresa, przede wszystkim musisz poznać dziecko a ono Ciebie, proponuje przynajmniej ze 2 spotkania wcześniej w obecności rodziców, koniecznie powinnaś wypytać o przyzwyczajenia małego człowieka, co zjada rano, o której porze spacer i drzemka, prawie każde dziecko ma swój codzienny rytuał i jeśli zajmuje się nim nieznana osoba może być tak, że będzie się buntował i nie będzie chciał spać. 10mc dzieciaczek nie chodzi, ale szybko się przemieszcza więc trzeba naprawdę nie spuszczać z niego oka, szczególnie na przewijaku bo tu chwila nieuwagi i może być tragedia, nawet jak 200razy lezy spokojnie to za 201razem moze spaść, dzieci w tym wieku lubią zabawy typu "a kuku" robienie różnych min, turlanie piłki, mozesz do butelki plastikowej wsypac troche piachu i zakrecic a dla dziecka to będzie fajna zabawka a la grzechotka :) przede wszystkim takiego malucha trzeba pilnować, kiedy dziecko trze oczy zaczyna byc marudne mozesz przestan sie bawic i zacząc go wyciszac, np: spokojna muzyka, ciszej się do niego zwracać, jak usypiam go w łóżeczku mozesz głaskac go po główce (unikaj kontaktu wzrokowego bo dziecko to wykorzysta i nie zaśnie :)) dzieci uwielbiają spacery, nie wiem w jakich godzinach będziesz opiekowała się malcem, ale moge Ci poradzic, że przed drzemką dobry jest spacer, wtedy dziecko wraca dotlenione i zaraz idzie spać :) jeśli moge coś jeszcze od siebie to jak dla mnie powinnaś zacząć od opieki starszym dzieckiem 4-6lat, bo zajmowanie się takim brzdącem to jak skok na głęboką wodę, życze powodzenia :)

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

23 sty 2012 - 22:58:24

Nie jeden raz mamy pytały w co się bawić z malutkim dzieckiem i nikt nie robił afery. Ale jak zapytała o to dziewczyna, która ma się zaopikować nie swoim dzieckiem, to najlepiej stwiedzić, że jeśli zadaje takie pytania to już do niczego się nie nadaje...Większość osób tylko czeka żeby kogoś zganić, obrazić i najlepiej zmieszać z błotem, w ten sposób chyba podnoszą swoją wartość. Ale takie zachowanie w stosunku do drugiej osoby jest nic nie warte. Dziewczyna zapewne zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, a jeśli w czasie adaptacji uzna , że nie daje rady, to zapewne zrezygnuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-23 23:02 przez nomi555.

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

23 sty 2012 - 23:06:18

Dokładnie! Ona tylko zapytała w co się bawić z takim maluchem. Krzywda mu się nie stanie zapewne. A młode matki jak rodzą dziecko to od razu wiedzą co i jak? Nieeeeeeeee! ale dają sobie jakoś rade i z czasem jest tylko lepiej.

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

24 sty 2012 - 08:35:51

Która mama rodząc pierwsze dziecko jest alfą i omegą w tej dziedzinie???? Dajcie spokuj dziecko to nie bomba zegarowa da sobie dziewczyna rade bez problemu (ja jestem mamą dwójki dzieci .Jedno to wcześniak z MDP i dałam radę bedąc sama i nie mając żadnego doświadczenia z "takim"maluchem ,mąż był za granicą )

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

24 sty 2012 - 09:12:28

Matko, dajcie spokój, nie zachowujcie się jak przekupy na targu. Dziewczyna źle sformułowała pytanie, a Wy już na Nią najeżdżacie, trochę luzu.

Aga, ja swojej dziesięciomiesięcznej Córci daję do zabawy przybory kuchenne - oczywiście nic ostrego typu sztućce, tylko metalowe miski i np drewniane łyżki i tłucze się. :) Jak Jej się znudzi to biorę wszystkie pokrywki jakie mam w domu i wrzucam Jej do tej miski - uwielbia je oglądać, wyjmować, wkładać z powrotem. Daję jej też dużą plastikową miskę, wrzucam dużo ubrań i robi to samo co z pokrywkami, tylko jest to bardziej długotrwała zabawa. :) Czasami zwykłe rzeczy domowe kręcą bardziej niż specjalnie przystosowane zabawki, np. gazeta - można ją gnieść, drzeć - ale musisz być obok, żeby dziecko się nie najadło. A z rzeczy jakie robimy to: tańczymy, podrzucam ją, łaskoczę, śpiewam, czytam, opowiadam bajki. Wszystko wyjdzie w praniu. Nie denerwuj się, na pewno jak już przyjdzie co do czego, będziesz wiedziała co robić.

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

24 sty 2012 - 11:47:00

Ja też byłam nianią dziecka mojej koleżanki i nie miałam żadnego doświadczenia, ale my kobiety mamy instykt:) Byłam z dzieckiem sama przez 1,5 miesiąca, bo mamusia wyjechała do pracy za granice...był mały stres, ale dałam rade:) Słuchałam wszystko co mi mówiła co mam robić. A teraz mam swoich dwóch synów i jestem szczęśliwą mamą i bez nich nigdzie nie pojade.

Zabawy? hmm dziecko Ci samo powie, co bedzie chciało robić;)

POWODZENIA!!!

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

24 sty 2012 - 11:53:22

Cytat
olaa1551
Dokładnie! Ona tylko zapytała w co się bawić z takim maluchem.

Pierwszy post był zupełnie inny i nie dotyczył tylko zabawy, zmieniła go więc teraz wygląda to zupełnie inaczej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-24 11:53 przez CHRUPEK.

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

12 sty 2012 - 12:22:37

Myślę, że przyda nam się wątek dotyczący wspólnych zabaw z maluszkiem.
Mnie najbardziej interesują piosenki dla maluchów mam dwuch synów w wieku 3 lata i 1.4
znacie jakies stronki gdzie są teledyski z piosenkami dla dzieci,najlepiej do pokazywania.
ja znalazłam tą stronkę ale tam są same teksty piosenek
Ewa-"kisia"

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

23 sty 2012 - 15:55:17

Na minimini.pl z tego co wiem masz dużo piosenek itp.
My bawimy się i uczymy, kleimy różne rzeczy z kolorowego papieru, robimy szlaczki w książeczkach, czytamy bajki no i również je oglądamy. W zimie jedynie takie domowe zajęcia (chyba, że jest snieg czego w tym roku u nas nie było tylko wstrętna chlapa!).

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

17 lut 2012 - 17:45:10

dzieki wszystkim



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-17 18:03 przez aga91g.

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

22 lip 2012 - 23:18:50

ciekawe propozycje



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-23 11:16 przez onaaaaaa777.

w co się bawić z dziećmi? ZBIORCZY

08 paź 2012 - 13:17:24

Witam!

Sama jestem mamą dwójki Maluchów. Dzieci stały się dla mnie inspiracją do stworzenia własnej strony internetowej. Nie chcę, żeby to był kolejny blog o zabawach z dzieckiem. Wszystkie propozycje gier i zabaw mają głównie zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy. :) Nie wiem, czy nasza strona będzie się podobała... Przy ocenie weźcie pod uwagę, że strona istnieje zaledwie od kilku tygodni. :) Dlatego tym bardziej jestem otwarta na sugestie itd.

Oto adres: www.strefadzieci.net

Pozdrawiam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie chce spać ...