Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prywatne przedszkole-ile płacicie?

22 sty 2012 - 09:26:30

U mnie w miescie z przedszkolem jest masakra. W dodatku moj maly ma dopiero 18 miesiecy, we wrzesniu bedzie mial 25. W jednym przedszkolu kolo mnie przyjmuja dopiero od 3 roku zycia bez zadnych wyjatkow, poza tym nie ma miejsc juz dla dzieci, ktore maja isc od wrzesnia. W drugim kolo mnie nie ma juz miejsc, a liscie rezerwowych jest 78 dzieci! Na szczescie ja mam zalatwione przedszkole dla malego. Prywatne. Otworzyl wlasciciel mojej szkoly do ktorej chodze, wiec powiedzial, ze bez problemu mi go przyjmie tylko musi sam sie soba zajac, czyli zalatwic sie sam i sam jesc. Sam jesc juz umie, a na nocnik juz sie uczymy, takze mysle ze do wrzesnia opanujemy sytuacje.:) To przedszkole generalnie zostalo zalozone przez niego z mysla o dzieciach niepelnosprawnych, poniewaz prowadzi on takze takie stowarzyszenie. Sa wiec w tym przedszkolu dzieci niepelnosprawne. Mi nie robi to zadnego problemu, bo to przeciez takie same dzieci jak i moje, a synek przynajmniej od malego nauczy sie akceptacji chorych dzieci. :) Problemem jest jedynie to, ze te przedszkole znajduje sie na koncu miasta, na takim jakby odludziu. Koszt 250 zl + wyzywienie. Ok. 400-450 zl miesiecznie.

prywatne przedszkole-ile płacicie?

22 sty 2012 - 12:52:58

jasne że będzie się uczył tolerancji - to ważne ale zainteresuj się też czy program ma być taki jak w zwykłych placówkach czy też dostosowany dla dzieci z ograniczeniami ( żeby twoje dziecko, które nie ma problemów na tym nie straciło poprzez opóźnienie w nauce )

niepełnosprawność to nie tylko brak ręki czy oka ale również opóźnienia umysłowe i takie dzieci idą całkiem innym programem

prywatne przedszkole-ile płacicie?

22 sty 2012 - 13:26:44

Ja mojego synka zapisałam do przedszkola we wqrześniu 2011, i będzie szedł do niego od września 2012 roku na 2,5 roczku :)Z wyżywieniem płacimy w Nowym Sączu 340 zł, a przedszkole czynne od 6.30 do 18 .

prywatne przedszkole-ile płacicie?

22 sty 2012 - 15:17:00

Cytat
Darmoszka
jasne że będzie się uczył tolerancji - to ważne ale zainteresuj się też czy program ma być taki jak w zwykłych placówkach czy też dostosowany dla dzieci z ograniczeniami ( żeby twoje dziecko, które nie ma problemów na tym nie straciło poprzez opóźnienie w nauce )

niepełnosprawność to nie tylko brak ręki czy oka ale również opóźnienia umysłowe i takie dzieci idą całkiem innym programem

Sprawdzilam. :) W tym przedszkolu jest wiekszosc zdrowych dzieci. Dokladnie 3 jest niepelnosprawnych. Program jest odpowiedni dla dzieci zdrowych, a ewentualnie dzieci z opoznieniem umyslowym (takie dziecko jest tylko jedno) maja dodatkowe zajecia pomagajace im nadazyc za reszta dzieci.

prywatne przedszkole-ile płacicie?

22 sty 2012 - 18:16:59

ja wlasnie zapisuje malego w nastepnym tygodniu do prywatnego(mam sprawdzone bo maly chodzil na godziny),ma teraz 2,5 roczku,przyjma mi go w kazdej chwili jak tylko znajde prace wiec super bo nie musze sie martwic do do wrzesnia.Chcialabym aby maly tam chodzil juz na stale,jest super w porownaniu do panstwowych.Jednak drozej bo wpisowe 120zl+abonament maxi 420zl( w tym zajecia dodatkowe-ang,jazda konna ,taniec etc)+wyzywienie jesli ktos chce,jesli nie to przynosi sie z domu( ja bede z domu przynosic),dzien wyzywienia kosztuje 9,50.

prywatne przedszkole-ile płacicie?

23 sty 2012 - 15:43:34

W zeszłym roku płaciliśmy 650zł godziny pobytu mniej więcej od 8:30-16:30

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

prywatne przedszkole-ile płacicie?

23 sty 2012 - 16:38:19

a jak to jest z przyjęciami? Ile lat musi mieć dziecko aby przyjęto go do przedszkola Państwowego? No i czy tak jak ze żłobkiem oboje rodziców musi pracować?Mój synuś będzie miał we wrześniu 2lata i 7mies, ale kalendarzowo 2 bo jest ze stycznia 2010, ale niestety ja nie pracuję, ponieważ dziecko nie dostało się do żłobka, a dziecko nie dostało się do żłobka bo ja nie pracuję i tak w kółko. Z przewdszkolem będzie tak samo, czy mam szanse?

prywatne przedszkole-ile płacicie?

23 sty 2012 - 19:12:50

Zawiercie
płacę 195 zł czesnego w tym rytmika i angielski
+ 6zł stawka za obiady , sniadnka sami nosimy,
przedszkole czynne od 7 do 15:30

pozdrawiam

prywatne przedszkole-ile płacicie?

23 sty 2012 - 19:20:14

u nas aby dziecko przyjeli do przedszkola panstwowego musi miec 3 latka i byc samodzielne! jesli nie to złobek.Moje dziecko do zlobka nie poszlo bo ja nie pracuje a ja nie pracuje bo nie poszlo do zlobka a opiekunki nie chcielismy i nadal nie chcemy.Z przedszkolem jest ten sam problem,zapisac moge i to nie wszedzie bo nie pracuje ale jest moje dziecko oczywiscie na koncu listy rezerwowej ze wzgledu ,ze oboje rodzice nie sa pracujacy.Wlasnie dlatego postanowilam go zapisac do prywatnego,u nas moze dziecko od 2 roku zycia,nie ma wymogu ze musze pracowac i dziecko przyjma mi w kazdej chwili kiedy znjade prace,niekoniecznie dopiero we wrzesniu ufff.Teraz czekam na szczesliwy traf z praca!W panstowych to sie porujnowalo chyba w glowach juz zupelnie,jaki t bezsens.Oboje musza pracowac,a niby jak pracowac np te pol roku i czekac na wrzesien na przedszkole,co wtedy,jedynie opiekunka,no chyba ze rodzice co maja babcie sa na wygranej pozycji ale zazwyczaj takim nie sa az tak potrzebne "na gwałt" przedszkola yhhh chora Pl;)

prywatne przedszkole-ile płacicie?

23 sty 2012 - 20:11:08

Jeju ceny są tak różne ze szok widze wpisy ze 1000zł a i 195zł, u mnie (dolnośląskie) prywatne płace 540zł z wyzywieniem - 399zł czesne z zajęciami dodoatkowymi + 7zł wyzywienie dzienne, panstwowe wynosi o 200zł mniej

prywatne przedszkole-ile płacicie?

21 lut 2012 - 18:08:08

.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 17:41 przez oluszkap.

prywatne przedszkole-ile płacicie?

21 lut 2012 - 19:05:02

moja mała 2,5 roku zaczęła dopiero chodzić do przedszkola państwowego. można powiedzieć że na wsi. płacić będziemy 50 zł za wyżywienie i jakieś groszowe składki ( np papier do wycierania rąk) rytmika 1x w tyg ale nie wiem ile. i to wszystko. ale i nie jest to jakieś przedszkole super... posyłam małą na około 3-4 godz żeby miała kontakt z dziećmi

prywatne przedszkole-ile płacicie?

21 lut 2012 - 20:54:36

Ja moja corke bede posylac na 2,5 czyli od maja tego roku, najpierw do prywatnego w Nowym Saczu, koszt 360 zł z wyzywieniem i masa zajec dodatkowych od godziny 6.30 do 17.
A tak sie szczesliwie poskladalo ze od wrzesnia najpozniej od pazdziernika otwieraja przedszkole panstwowe, jeszcze dokladnie nie wiem jakie beda zajecia i godziny otwarcia ale juz ja na wszelki wypadek zapisalam, i miejsce czeka :) jak beda fajne warunki to ja przeniose, odpowiadala by mi cena bo bede placic samo wyzywienie okolo 150 zł, bo dostali dofinansowanie z Uni i reszte oni pokrywaja :) wiec super :)

prywatne przedszkole-ile płacicie?

05 kwi 2012 - 20:15:43

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 17:46 przez oluszkap.

prywatne przedszkole-ile płacicie?

05 kwi 2012 - 20:26:19

posyłam dziecko do PRYWATNEGO PRZEDSZKOLA, czesne 300zł wyżywienie:śniadanie,obiad,podwieczorek około 150zł zależy czy dziecko chodzi pełny miesiąc czy równa się 450zł za full miesiąc i w tej cenie jest wszytko:wyjazdy, mają konie,angielski,rytmikę,teatr itd...jestem bardzo zadowlona widać że Panie się starają jak mogą:)

1200 za przedszkole to kosmos tyle płaciłam niani mieszkam pod Krakowem;)
nowa saha ja bym dziecku nie fundowała podwójnej traumy bo trochę taniej...takie dziecko bardzo to wszytko przeżywa, przyzwyczaja się do kolegów, cioć miejsca itd.lepiej zdecydować się na jedno:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-05 20:29 przez passoa85.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

urodziny naszych pociech