Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dziwne zachowania dwu latka.

18 sty 2012 - 21:29:55

Cześć . Chciałabym się Was poradzić , szczególnie kieruję to do kobiet w zawodzie "mamy" . Mój dwu latek od kilku tygodni dziwnie się zachowuje , otóż uwielbia wąchać stopy , gdy tylko narzeczony się położy , albo usiądzie on zaraz biegnie i je wącha. Podczas kąpieli gdy tylko się odwrócę zaczyna gryźć gąbkę , jeść pianę . Wyjdziemy na spacer , a on po prostu podnosi błoto i je również je. Bardzo boję się o jego zdrowie , niektórzy twierdzą , że brakuje mu jakiejś witaminy , a niektórzy , że z tego wyroście. Jak myślicie pójść z nim do specjalisty ? Dodam jeszcze , że uwielbia jeść suche bułki , po prostu ubóstwia je.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 21:34 przez kamfora.

dziwne zachowania dwu latka.

18 sty 2012 - 21:34:13

wg mnie jest ciekawy świata i chce się dowiedzieć "jak smakuje " :) i że wyrośnie z tego. Pilnuj tylko by nie zjadł czegoś co mu naprawdę zaszkodzi a jeśli masz obawy to porozmawiaj o tym z lekarzem.

Moj syn też miał różne dziwne zachowania i nawyki i wyrósł z tego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-18 21:35 przez CHRUPEK.

dziwne zachowania dwu latka.

18 sty 2012 - 21:36:19

Cytat
CHRUPEK
wg mnie jest ciekawy świata i chce się dowiedzieć "jak smakuje " :) i że wyrośnie z tego. Pilnuj tylko by niezjadł czegoś co mu naprawdę zaszkodzi a jeśli masz obawy to porozmawiaj o tym z lekarzem.
też tak myślałam na początku przy wąchaniu stóp , nawet narzeczony się śmiał , że to mały "fetysz" ;D Ale to ciągle się powtarza.

dziwne zachowania dwu latka.

18 sty 2012 - 21:46:49

Będzie dobrze, dzieci często tak objawiaja swoją ciekawość.
Moje jadły surowe ziemniaki i kapsle po piwie ciagle znajdowałam w buzi.
SSanie gąbki ?... Zupełnie normalne, wystarczy tylko w czasie kompania nie dawać mu gąbki a więcej zabawek typu pojemniczki, którymi może polewać sobie/lub Tobie główkę.
Tynk, błotko też były w meni :):):)
WYROŚNIE ;)

dziwne zachowania dwu latka.

18 sty 2012 - 21:58:19

jestem mamą 2 latka, póki co nie je żadnych wynalazków ale ja jadłam ściane takze raczej to minie :)

dziwne zachowania dwu latka.

26 sty 2012 - 19:06:54

mój 2latek obgryza paznokcie u stóp, wygląda komicznie jak się wygina, żeby wziąc stope do buźki ;-) co do Twoich obaw to możesz przy okazji spytać lekarza, ale wydaje mi się to normalne, ja wczoraj położyłam mydło nowe na umywalce, wieczorem wchodze a na mydle odznaczony ślad zębów mojego syna ;-) próbował też kredek mojego starszego syna

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

dziwne zachowania dwu latka.

26 sty 2012 - 20:33:29

Sądze ze to normalne. I Przypomniałaś mi ze ja tez kiedyś ssałam gąbke haha ale dziwne uczucie ze tak nagle mi sie przypomniał mój stary dom łazienka i ja ssąca gąbkę haha

dziwne zachowania dwu latka.

26 sty 2012 - 22:35:10

moja ma 3 latka i już ten etap prawie mamy za sobą:) Jula tez była "fetyszystką" stóp ale minęło bo mówiłam że to jest ble:P kredek świecowych nie dostaje do teraz bo je podgryzała:P do łazienka nie ma wstępu sama i nie wchodzi:)

dziwne zachowania dwu latka.

26 sty 2012 - 23:01:28

moja ma 2 i pol roku, i tez dziwne nawyki miewala , nie moglam jej w lazience zostawic samej bo chciala wypijac szampony, balsamy... w wannie siedzac brala kubeczek i pila wode z wanny.. obgryzala tynk z sciany, naszczescie juz jej to przeszlo:)

dziwne zachowania dwu latka.

27 sty 2012 - 00:00:34

To raczej norma u dzieci w tym wieku. Moja mała ma półtora roku i właściwie wszystko chciałaby gryżć, nawet czyjeś palce u stóp, podczas kąpieli chwyta pianę i do buzi, a najbardziej lubi krem do twarzy:)Oczywiście trzeba mówić , że tak nie wolno. Może to też wynik ząbkowania. Nie wspomniałam, że pobyt w łazience to dla niej rraj, chętnie wypiła by wszystkie szampony, balsamy itp. Ostatnio lubi zaglądać do sedesu i wyjmować z niego kostki. Wstęp do łazienki bez nadzoru zabroniony.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-27 00:06 przez nomi555.

dziwne zachowania dwu latka.

30 sty 2012 - 13:37:14

Witam:0Uważam,ze maluszek jest ciekawy świata,chce sprawdzić co jak smakuje,niema pojecia,że np:błoto nie jest do jedzenia,jest jeszcze malutki i trudno mu wytłumaczyc ,aby zrozumiał co jest do jedzenia a co nie.Uważa ,że skoro bułeczka jest do jedzenia to dlaczego nie błoto np:)To normalne,tak uważam:)))A co o wąchania stóp porostumoze to wynikac z tego,że obrał sobie taka formę zabawy,podobnie jak jedzenie piany czy gryzienie gąbeczki:)Dzieci są bardzo ciekawe i maja różne pmysły:)Pozdrawiam i myślę,ze nie ma czym sie martwić:)))

Cytat
nomi555
To raczej norma u dzieci w tym wieku. Moja mała ma półtora roku i właściwie wszystko chciałaby gryżć, nawet czyjeś palce u stóp, podczas kąpieli chwyta pianę i do buzi, a najbardziej lubi krem do twarzy:)Oczywiście trzeba mówić , że tak nie wolno. Może to też wynik ząbkowania. Nie wspomniałam, że pobyt w łazience to dla niej rraj, chętnie wypiła by wszystkie szampony, balsamy itp. Ostatnio lubi zaglądać do sedesu i wyjmować z niego kostki. Wstęp do łazienki bez nadzoru zabroniony.


Mój synuś ma 15 miesięcy również lubi buszowac w łazience,podczas kąpieli wlewa do wanny wszystko co ma pod ręką,a kostki z toalety tez lubi wyciągać:0cały czas tłumaczę,że tak ie wolno ,łazienka równiez jest zamknieta ,pozatym wrzuca wszystko do wanny bez róznicy czy jest tam woda czy też nie:)Pozdrawiam:)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-30 13:40 przez justyna9912.

dziwne zachowania dwu latka.

30 sty 2012 - 13:55:41

Moja córa dwuletnia też uwielbia suche bułki. Stóp nie, bo uważa, że śmierdzą (na pytanie czy potrafi dotknąć stópką nosa właśnie tak odpowiedziała, że śmierdzą). Dzieci właśnie w ten sposób poznają świat, jak inaczej miałyby to zrobić? Pozwalaj mu na to, tylko musisz uważać żeby nie wziął czegoś, co może mu poważnie zaszkodzić w ten czy inny sposób :) Moja Zosia np bardzo lubi lizać kamyki. Nie pozwalam jej oczywiście, ale ona i tak wynajduje własne sposoby. Dziecko w ten sposób się uodparnia, a jak trzymamy je w szklanej kuli to później wietrzyk lekki zawieje i już choroba.

dziwne zachowania dwu latka.

30 sty 2012 - 15:59:29

Ja to mam za sobą bo mój synek ma już 3,5 roku ale kolejny krasnal (10 miesięcy)rośnie więc pewnie nie jedna nowość jeszcze przede mną.Starszy też uwielbiał suche bułki ale lubił też :
1.mydło -potrafił zjeść pół kostki :(
2.piasek i trawę -tak jak psy na deszcz
3.papier toaletowy i kolorowe gazety
4.masło extra -nawet pó kostki na raz
5.zużyte woreczki po herbacie

A co do zapachów.Mój mały ...UWAGA!...dotykał palcem swojej pupy a potem kazął ten palec wąchać innym :P I dosyć długo trwało nim z tego wyrósł.

dziwne zachowania dwu latka.

30 sty 2012 - 17:47:59

Uważam, że nie ma się czym przejmowac, u małych dzieci to normalne zachowania. :)))
Każdy maluch ma swoje upodobania i chociaż Nam dorosłym wydają się one dziwne to dla takich szkrabów są naturalne. :)))
Mój synek do blisko 2-latek miał tego typu zachowania, niekiedy to byłam przerażona tym co robi. Mydła, płyny balsamy, szampony czy kremy to był jego hit dnia, musiałam go ostro pilnować, bo zjadłby wszystko co dorwał. :) Na spacerach dopadał np. kamienie, trawę czy kwiaty i tu również miałam go na oku, gdybym nie pilnowała to zapewne całą osiedlową zieleń by wsunął.:)
Jak skończył 2 lata wszytko całkowicie mu przeszło, za to zaczął "podjadać" np. kredki, pamiętam również jak dopadł gumkę do mazania w pokoju córy, całą pogryzł, na pewno troszkę zjadł, na szczęście w porę został nakryty. :)
Teraz ma już 4 lata, w zasadzie niemalże wszystko rozumie i wie co z czym się je, że tak powiem, ale np. z tymi suchymi bułami czy chlebkiem to ma do dziś. On uwielbiał i nadal tak jest i możesz mu dawać szynkę, ser czy nie wiadomo co, a on i tak zawsze bułę czy kanapkę również suchą zjeść musi. :) Natomiast z tymi stopami to się uśmiałam, moja siostrzenica jak była mała często tak robiła i to nawet dość długo. Już nawet taka większa była i jak gościna jakaś była to pod ławę wsuwała i nogi wszystkim wąchała, niekiedy nawet buty wąchała. :)
Zatem jak widzisz każdy smyk ma swoje "upodobania", a w wieku Twojego maluszka nie ma obaw do zmartwien. :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-30 18:00 przez misiu190208.

dziwne zachowania dwu latka.

23 lut 2012 - 15:04:23

Napewno z tego wyrosnie:)Musi poznac otaczajacy go swiat:)Mój synek czesto obgryza paznokcie u nog.wiem,ze troche to smieszne,ale niestety tak jest.Bierze nozke do buzi i gryzie pazurki.nie mam pojecia czemu tak robi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BLIŹNIAKI-czy tego się spodziewałyście?