Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 13:37:12

hej !! jestem zazdrosna o 10 miesięcznego syna nie chodzi mi tu o wszystkich ale dokładnie o teściów:(( czy to jest normalne ?? miałyście też taki problem??

<moderacja tytułu>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-17 14:26 przez moderator.

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 13:43:39

opisz sytuacje dokładniej

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 13:47:11

ale znaczy się że co ?

zazdrościsz że go głaszczą, biorą na ręce, paplają jak do dziecka, kupują zabawki ?

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 13:49:12

Cytat
Darmoszka
ale znaczy się że co ?

zazdrościsz że go głaszczą, biorą na ręce, paplają jak do dziecka, kupują zabawki ? - tak własnie o to

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 13:53:59

Jak mozna zazdroscic wlasnemu dziecku ze jest kochane?
Masz meza?Kochajaca rodzine?Nawet jesli sama nie mialas szczesliwego dziecinstwa to teraz powinnas sie cieszyc ze Twoje dziecko ma to czego Ty nie mialas !

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 13:54:34

Cytat
niuniiaaaa
Cytat
Darmoszka
ale znaczy się że co ?

zazdrościsz że go głaszczą, biorą na ręce, paplają jak do dziecka, kupują zabawki ? - tak własnie o to

Nie miałam tak, oni po prostu się cieszą z istnienia tego maleństwa i po części w ten sposób okazują swoją miłość do wnuczka. Nie powinnaś być o to zazdrosna tylko się cieszyć, że mały ma kochających dziadków :)

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 13:55:03

chym.. to ciężka sprawa bo jesteś dorosłym człowiekiem.

Od teściów bym w stosunku do siebie nie oczekiwała niczego tak na prawdę bo jak nie patrzeć są to obcy ludzie ( żadne koligacje rodzinne nie łączą krwi )

Spójrz na to jak matka ( i tylko matka ) - w tej sytuacji postaraj się nie myśleć o sobie a jedynie o dziecku, że to jemu ma być dobrze i on ma być zadowolony ( to może pomóc )

Teściowie raczej nie zaczną brać cię na ręce ;) ale jeśli masz z nimi dobry kontakt to może warto jakoś pogadać i poprosić aby i ciebie traktowali że tak ujmę " z większą czułością "

Ja osobiście od teściów na samym początku nie otrzymałam niczego miłego, teraz jest lepiej ale też niczego od nich nie chce i nie oczekuje - wymagania mam w stosunku do męża ale nie ich ;)

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 14:41:10

dla mnie dziwne :)

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 14:52:12

nie takie rzeczy się dzieją ;) - nowy program na TLC "moje paranoje" to dopiero hard core :D

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 15:30:59

Ale Ty jesteś zazdrosna, że Tobą się interesują tylko nim, czy jesteś zazdrosna tak, że nie chcesz, żeby zabierali Ci dziecka i się z nim bawili, bo chcesz go cały czas dla siebie?

zazdrość o dziecko

17 sty 2012 - 15:40:45

Cytat
madziutex
Ale Ty jesteś zazdrosna, że Tobą się interesują tylko nim, czy jesteś zazdrosna tak, że nie chcesz, żeby zabierali Ci dziecka i się z nim bawili, bo chcesz go cały czas dla siebie?
Właśnie. Chyba każda z nas odczytała wiadomość autorki na swój sposób...

Ja odebrałam to tak, że autorka jest zazdrosna o to, że inne osoby interesują się Jej dzieckiem, nie o to, że Ona sama chciałaby większego zainteresowania.

Niunia, ja miałam podobnie na początku. Niechętnie oddawałam dziecko na ręce mojej mamie, teściowej, czy szwagierce. Chciałam żeby moja Córcia była tylko na moich rękach i tylko przy mnie. Jedyną osobą, która zajmowała się moim dzieckiem i co uważałam za normalne był mój Mąż. Teraz to się troszkę zmieniło, Córcia jest w wieku Twojego maluszka i już nie mam takich oporów żeby się Nią, że tak powiem 'dzielić'. ;) Musiałam przyswoić ten fakt, że oprócz mnie - najkochańszej mamy i męża - najkochańszego taty ma też kochane babcie i dziadków i innych członków rodziny. Na to potrzeba czasu i myślę, że jest to sprawa bardzo indywidualna ile kto potrzebuje. Mam nadzieję, że się z tego 'wyleczysz', bo jednak to troszkę uciążliwe. ;)

Pozdrawiam, trzymaj się.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciekawe ciuszki i stylizacje dziecięce.