Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 00:18:57

Witam wszystkie mamy:)
Chciałabym ostrzec Was przed bajka świnka Peppa. Moja dwuletnia córeczka oglądała tę bajkę codziennie po kilka godzin ( wiem nie powinnam jej na tyle godzin bajek pozwalać i nic mnie nie usprawiedliwia). Niesamowite jak ta bajka negatywnie wpłynęła na moje dziecko: zrobiła się nieposłuszna, niegrzeczna, agresywna, płaczliwa, nawet w nocy przez sen płakała bo w tej bajce świnka George ciągle płacze.Zachowanie mojej małej w pewnym momencie mnie przeraziło...i tu nagle w Pytaniu na Śniadanie info aby uważać na tę destrukcyjna bajkę. W sekundzie wyniosłam DVD do piwnicy, pochowałam wszystkie bajki nie tylko Peppe, i od 5 dni moje dziecko nie ogląda w ogóle bajek, w ogóle nie włączam TV a jak już to tylko MTV aby jakiejś muzyczki posłuchało i wiecie co?? zrobiła się wesoła, zaczęła mnie słuchać, nie płacze przez sen , nie jest agresywna. Wcześniej żyła w świecie bajki a to było bardzo złe.
Ja już wiem bo przekonałam się na własnej skórze że lepiej dziecku bajek nie włączać, raz dziennie wieczorynka i koniec i wiecie co wcześniej w ogóle nie chciała oglądać np. Smery, Gumisie a teraz patrzy na te bajki z wielkim zaciekawieniem;)


OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 00:35:17

A nie pomyślałaś, że twoje dziecko po prostu oglądało za dużo bajek?
Moim zdaniem Peppa jest rewelacyjną bajką, bardzo pouczającą. To dziwne jakim cudem Peppa może być bardziej destruktywna np. od smerfów i złego Gargamela, to jego się twoja córka nie boi? Bo mój syn chował się za kanapą jak go widział.

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 00:44:04

to nie wina bajki a Twoja niestety... sama bym się zrobiła agresywna gdyby ktoś zostawiał mnie na kilka h przed tv ... a pepa jest jedna z lagodniejszych bajek...ale ja jestem mama nie psychologiem ...

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 00:55:26

jest dokladnie jak pisza dziewczyny! moja corka kocha tą bajke i jest przeszczęśliwa kiedy ja ogląda zna odcinki na pamiec cieszy sie razem z jej bohaterami i wreszcie zaczela mowic - po prostu zacela powtarzac to co mowia swinki w bajce :D a nie od dzis widaomo ze zbyt dlugie ogladanie bajek/TV przez dzieci ma na nie negatywny wplyw! wiec nie wiem co cie zdziwilo w zachowaniu twojej corki :/ i nie zwalaj winy na bajke tylko spojrz na swoje postepowanie... jedyne co to to ze Peppa jest mega uzależniająca :D

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 07:52:35

Jak to się mówi "co za dużo to nie zdrowo", osobiście uważam tą bajkę za bardzo fajną, a już na pewno lepszą od MTV gdzie często w teledyskach widać imprezy, alkohol i narkotyki.... czy to jest odpowiednie dla 2 latki? Odpowiedz sobie sama!

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 07:53:50

Jaka by bajka nie była, oglądanie telewizji przez kilka godzin wywołuje agresję, gwałtowne zmiany nastrojów, zaburzenia koncentracji i snu. To nie jest wina biednej świnki, a bezmyślnych rodziców.

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 08:28:02

Ja uważam, że Peppa to świetna bajka dla dzieci w każdym wieku. Nie oszukujmy się - każda bajka oglądana kilka godzin może "mózg zlasować".I pamiętajmy...chować a wychowywać to wielka różnica.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 09:03:33

zgadzam sie ze to nie wina bajki tylko Twoja ,to że dziecko żyło w świecie bajek to nic dziwnego jak sama sie przyznajsze do kilkagodzinnych seansow.to nie wina świnki peppy tylko czasu przed telewizorem niestety.a corka jest teraz wesola bo bez TV ty sie nią musisz zajać i jej sie to podoba



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-17 09:04 przez leniszcze.

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 09:13:47

powiedzieli w TV to świętość... kocham to po prostu.. niedługo powiedzą że wychodzenie z domu to śmiertelna pułapka i z 50% ludzi przestanie opuszczać mieszkania :/


Peppa nigdy nie była destrukcyjna - nie ma tam przeklinania, agresji, szybko zmieniających się obrazów itp. - radzę porównać tą bajkę np. z Ben10 - która jest bardziej destrukcyjna.


Moja córka mimo 6 lat nie ogląda kilku godzin telewizji a co dopiero mniejsze dziecko :/
Co do programów muzycznych - szkoda gadać - czasem warto posłuchać tekstów piosenek aby zwątpić ( polskich w tym przypadku ) a dzieci załapują bardzo szybko to czego nie powinny ;)

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 09:49:12

a kto by nie był rozdrażniony po 2 godzinach oglądania tej bajki :)
Jeśli chodzi o programy muzyczne typu MTV itp to są jeszcze gorsze niż niektóre bajki....prawie goli mężczyźni i kobiety tanczący w niewiadomo jaki sposób. Mój mały po obejrzeniu jednego teledysku, na którym panie "tańczą", jeżeli można to nazwać tańcem na rurze...moj mały próbował tańczyć na każdym słupie w mieście...w ten sposób zakończyła się kariera oglądania teledysków mojego synka...chociaż uwielbia muzykę, dużo bardziej niż bajki musieliśmy przejść głownie na piosenki z radia itp...niestety nie ma żadnego programu muzycznego dla dzieci :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-17 09:59 przez sylwia-weronika.

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 09:51:10

Tutaj na forum to tylko zawsze wszyscy potrafią linczować.Przyjemności Wam z tego życzę !!!

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 09:57:12

oklasków się spodziewałaś ?

hodujesz dzieciaka przed TV po czym wielce oburzona oceniasz innych jacy są be i fe bo nie powiedzieli "biedna mamusia, tak ta bajka jest okropna"...

trochę samokrytyki polecam i zagospodarowania dziecku inaczej czasu niż hodowli telewizyjnej.

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 10:09:59

WITAJCIE MAMUSIE-
MOJE ZDANIE JEST TAKE ,ZE BAJKI NIE SA ZŁE I CHYBA KAZDA Z WAS SIE ZE MNA ZGODZI(ALE ZOSTAWIENIE DZIECKA NA KILKA GODZIN PRZED TV TO JUZ SZALONY POMYSŁ). MOJA CÓRKA MA 3 LATA DO TEJ PORY NIE PATRZYŁA NA BAJKI-NIE CHCIAŁA NIE INTERESOWAŁY JA,ALE KIEDYS ZOBACZYŁA ODCINEK MISSY&LIPPY :) I SIE ZAKOCHAŁA,TERAZ PO KOLACJI WŁANCZAM JEJ 1 ODCINEK W RAMACH DOBRANOCKI (TO OK 10 MIN.) I GRZECZNIE POZNIEJ KŁADZIE SIE SPAC. MOIM ZDANIEM TO RODZIC POWINIEN KONTROLOWAC MAŁE DZIECKO CO GO INTERESUJE I NA 100 % NIE ZOSTAWIAC NA SAMOPAS PRZED TV NA TAK DŁUGO. DZIECKO POWINNO SIE ROZWIJAC NIE TYLKO PRZEZ TV,A ZABAWE (KOLOROWNIE,CZYTANIE Z MAMA, UKŁADNANIE KLOCKÓW I WIELE INNYCH FAJNYCH ZABAW),NO ALE DLA DZIECKA TRZEBA MIEC CZAS :)

POZDRAWIAM MARTA (MAMA 3 LETNIEJ AMELII)

<moderacja> regulamin forum,pkt 14



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-17 10:13 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 10:11:50

Ja uważam tak samo jak mamusie wyżej.Nie sama bajka zrobiła z twojej córki nerwowe,płaczliwe dzecko a oglądanie jej przez kilka godzin dziennie.Nie dziw się teraz,że dziecko zaczęło tą bajką żyć jak oprócz tych obrazów przestało dostrzegać wszystko inne.Dobrze,że zrozumiałaś swój błąd i dziecko już nie ogląda wielogodzinnych seansów ale szkoda,że uświadomił cię dopiero reportaż w telewizji

OSTRZEGAM PRZED BAJKĄ ŚWINKA PEPPA

17 sty 2012 - 10:44:39

Droga autorko wątku, po przeczytaniu Twojego wątku opadło mi wszystko :(
Super, że wyciągnęłaś w końcu wnioski ze swojego nie właściwego zachowania, jednak nie do końca, bo jeśli dziecko nadal siedzi przed TV i "muzyczką" z MTV, to taki zjazd jak z deszczu pod rynnę.
Jak już zauważyłaś (lub zasygnalizowano info w Pytaniu na Śniadanie) dzieci bardzo szybko wynajdują sobie wzorce do naśladowania, a takie jakie są pokazywane w klipach na kanałach muzycznych absulutnie nie nadają się dla dzieci. Skoro Twoja córeczka zachowywała się jak George z Pepy, to dlaczego nie miała by się zachowywać jak roznegliżowane panie w teledyskach? W toku myślenia dziecka jest tak, że jak mamusia pozwala oglądać to chyba ok.
Poza tym zakładając ten wątek chyba nie liczyłaś na pochwały i gratulacje? Takie dobre rady, że Pepa jest zła a Smerfy nie są zabawne. Chyba nie oglądzasz tych bajek uważnie!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zazdrość o dziecko