Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BUNT DWULATKA

23 lis 2011 - 13:23:48

k



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-23 19:21 przez kaska21842.

BUNT DWULATKA

23 lis 2011 - 13:47:18

Mój synek na 20 miesięcy i robi tak samo. Ucieka do dzidków na dół i tam na wszystko mu pozwalają, bo u mnie są jakieś zasady.
Dziecku robi się mętlik w głowie. Co do lekarza to tak samo, tylko wejedzie do gabinetu to płacze :( Z pielęgniarką się dogaduje, szczepionki bez płaczu, a zwykła wizyta w gabinecie to udręka.

BUNT DWULATKA

11 wrz 2012 - 22:33:40

w ogóle jest coś takiego?moja córka od jakiegoś czasu zrobiła się nieznośna gdy domaga się czegoś czego nie chcę jej dać to płacze i rzuca wszystkim co akurat ma pod ręką.robi się agresywna a ja nie mam sposobu na nią wykupiłam chyba wszystkie poradniki które nawiązują do takich zachowań ale nadal jestem w kropce.
Nie należę do matek które pozwalają na wszystko ale zaczynam sie poddawać i ulegać chociaż wiem że to tylko szkodzi ale czasem nie mam siły.może Macie sposób na takiego malucha

BUNT DWULATKA

11 wrz 2012 - 22:57:48

i tak będzie dopóki nie pójdzie na studia..

BUNT DWULATKA

11 wrz 2012 - 23:33:31

Jak najbardziej normalne,musi się nauczyć cierpliwości mała małpka :)

BUNT DWULATKA

12 wrz 2012 - 07:00:58

Chyba każde dziecko to ma, ważne by wtedy własnie nie ulegać, wyjść z pokoju, nie reagować. Ona próbuje znaleźć granicę między: co wolno a czego nie. Pozwolisz raz to na głowę wlezie...

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

BUNT DWULATKA

12 wrz 2012 - 07:26:11

U mnie po przeprowadzce to zauwazyłam (córa ma 20 miesięcy) najbardziej się złości , gdy zabieram jej jedzenie,które notorycznie wyciąga z lodówki ( nie głodzimy Jej:) , Karola po sytym obiedzie potrafi szukac nowych smaków, tylko aby spróbowac ). Nie reaguję, pozniej Ją biorę na pogadankę, tłumaczę , przytulam, gdy zrozumie jedną sprawę, bierze się za sprawdzanie tego ile może przy następnych Mądralińska :)

BUNT DWULATKA

12 wrz 2012 - 07:38:14

Moja Majeczka w listopadzie kończy 2 latka i tez ma faze buntu (tylko ,że mam wrażenie ,że u niej trwa od roku:)),przestałam reagować emocjonalnie i sama po pewnej chwili się uspokaja ,a sprawdza mnie na każdym kroku co jeszcze jej wolno ,ogólnie jest strasznie żywiołowa ,wzystko w zasięgu ręki jest jej .A bunt u dzieciaków cały czas,tylko z wiekiem zaczynają się buntować o coraz to inne rzeczy:) ,a my rodzice musimy uzbroić sie w mase cierpliwości Pozdrawiam i życzę cierpliwości przez kolejne kilkanaście lat :)

BUNT DWULATKA

12 wrz 2012 - 08:17:43

ojjj jak ja to wszystko znam...Franek też mnie testuje na każdym kroku.Jedyne co można chyba zrobić to uzbroić się w cierpliwość (chociaż wiem, że czasami baaardzo trudno), być konsekwentnym do bólu i tłumaczyć , i tłumaczyć - chociaż u nas nie zawsze te metody działają niestety.Pozostaje tylko przeczekać...do następnego buntu ;)

BUNT DWULATKA

12 wrz 2012 - 12:05:56

jestem za nerwowa ale już tak zmęczona tą moją małą terrorystką.aktualnie buntuje się przeciwko wszelakiemu jedzeniu każda próba karmienia kończy się fiaskiem.dzisiaj wylała na mnie zupkę zakrywa buzię i kopie a ma niedowagę.jak pomyślę co jeszcze mnie czeka to widzę czarną dziurę

BUNT DWULATKA

12 wrz 2012 - 12:12:42

Miałam ten sam problem . Ulegałam i mam , ale zaczełam stosować inna metode .najlepiej wytłumaczyć dziecku co źle zrobiło jeżeli będzie dalej płakać zostawić w pokoju i powiedzieć że jeżeli się uspokoi żeby przyszła do pokoju , jeżeli przyjdzie przytul i ucałuj .

BUNT DWULATKA

12 wrz 2012 - 22:24:02

też próbowałam i tego sposobu ale ona chyba jest za mała aby zrozumieć albo za mądra i udaje że nie rozumie

BUNT DWULATKA

13 wrz 2012 - 07:39:59

sprawe jedzenia rozwiązałam tak ,że daje małej miseczkę z dwoma łyżeczkami zupki i niech sobie je sama ,(bo może Twojej córci chodzi o to żeby jeśc samodzielnie??),a z drugiej miseczki z konkretami karmią ja ja i w ten sposób wilk syty i owca cała :)

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

BUNT DWULATKA

13 wrz 2012 - 10:22:24

Cytat
kacperek6
w ogóle jest coś takiego?

oooooołłłłl yes. U nas właśnie ten "wspaniały" czas się skonczył. Przetrwalam. Cięzko było. Uratowała mnie Tracy Hogg i jej "Język dwulatka". Polecam lekturę każdej mamie zduntowanego dwulatka ;)

BUNT DWULATKA

13 wrz 2012 - 14:17:12

kupiłam tę książkę w Świecie książki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mowa