Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 09:56:36

Witam , moja córcia ma 3 latka , właśnie skończyłam ją karmić piersią ... nie którym się to może wydawać śmieszne , ale ona była na tyle duża że nie prosiła o "cyca" w miejscu publicznym... była bardziej przyzwyczajona do "usypiacza' ... dopiero teraz to zauważyłam... śpi o wiele lepiej , nie budzi się już w nocy .. Nie potrafiłam ją odstawić , dopiero kiedy mój lekarz ginekolog powiedział że wymagam leczenia hormonami i muszę stosować tabletki ..trzeba przestać .Było to z dnia na dzień.. jest ok tyle że mnie cholernie bolą piersi... Kiedy to mleko zaniknie? I powiedzcie mi jeszcze ile wy karmiłyście? Bo ja może nie powinnam bo to nic nadzwyczajnego ale jestem dumna że dotrwałam tak długo a dziecko zdrowe , Widzę moje koleżanki które po pół roku przestały karmić , nie dlatego że musiały tylko chciały...Na okrągło tylko słyszę " mój znowy chory" " a mój to zastrzyki teraz bierze" .
;( A ja u Was było?

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 10:18:06

ja karmiłam synka prawie 10 miesięcy i dziecko też nie choruje, pokarm powoli sam zaniknie, jeśli musisz odciągaj ale małe ilości

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 11:20:06

WITAM:)Mój synek w pażdzierniku skończył rok,nadal go karmię,ale chcę go odzwyczaaić,bo im póżniej tym gorzej ,ponoć,sama nie wiem???Jak to było u Pani??? czy dziecku ciężko bez cyca? a budziła si w nocy do cycka???Mi lekarz zapisał leki,kazał brać 2 razy dziennie,piersi związać bandażem by mleko szybciej zanikło,pod żadnym pozorem nie kazał wtedy ściągać pokarmu i dostawiać małego:):)

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 11:27:04

Nie stosuje żadnych bandaży.. Ja poprostu wróciłam od lekarza i powiedziałam córci że już nie może jeść bo mama jest chora i cycusie też ..
Lekarz mi powiedział że 4 dni to max jeśli dziecko będzie pytać u "cysia'
U mnie nie pytała , ale jest na tyle duża że już rozumie. Z początku się przytulała , ukradkiem patrzyła na cycusia , ale nic nie mówiła .Nawet smarowałam sobie piersi kremem truskawkowym , a ona bardzo nie lubi truskawek , więc tylko jak poczuła zapach , to mi nawet mówiła "żebym wyszła z pokoju lepiej , bo śmierdzą mi cycusie' ;)
Bolą mnie jeszcze trochę . A co do nocy, to jest o wiele lepiej , na piersi budziła mi się nawet do 3 razy w nocy , a teraz albo śpi całą noc , albo tylko raz się obudzi , przytuli do mnie i idzie spać dalej. Najgorsze pierwsze 2 dni , życzę powodzenia i wytrwałości !

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 11:54:21

Ja Tysię karmiłąm dwa lata. Przez dłuższy czas tłumaczyłam jej ,że juz jest za duża na cycucia i że cycusie ciumkaja malutkie dzidziusie. Któregoś wieczoru mała powiedziała,ze cycuś jest be,że cycusia mniam mniam dzidzi ;-)
Sama to zrozumiała. Obyło się bez płaczu, tylko mi serce pękało;-(
Pokarmu miałąm już i tak nie wiele ponieważ karmiłąm juz tylko wieczorem.
Przez ok 3 dni piłam szałwię, która pomaga w zasuszaniu pokarmu.
Życze powodzenia;-)))

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 13:11:16

proszę mi jeszcze powiedzieć,czy podaje pani mleko przed snem czy coś innego na bazie mleka,mój mały nie chce mi pić żadnego mleka:(

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 14:36:38

Ja córkę karmiłam 2 lata i 8 mieś. mi lekarz przepisał tabletki na zatrzymanie pokarmu i polecił robienie okładów na piersi, pod prysznicem robic masaż wodą i przeczekać ból,nie ściagać mleka bo wtedy pobudza się jeszcze bardziej laktacje.

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 14:39:54

witam moj synek ma 17 miesięcy i nadal go karmie cycem:)niechoruje jest zdrowy narazie niepracuje wiec niech sobie doi:)znajome karmily po 3 miesiące do roku gora .a na zanik pokarmu są tabletki ze po 2 tygodniach pokarm zanika

Karmienie piersią.

06 lis 2011 - 18:00:10

Synek był karmiony piersią 2 lata , i pewnego wieczoru po prostu nie zawołał, następnego też i wykorzystałam moment :) dopóki nie poszedł do przedszkola nie był ani razu chory . Niestety od września brał już dwa razy antybiotyk :(
U mnie pokarm po prostu sam zanikł.
Synek do tej pory nie pije mleka żadnego .



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-06 18:02 przez Frida_a.

Karmienie piersią.

07 lis 2011 - 06:59:53

Małą nie chce pić za barszo innego mleka... czasem uda mi się jej wcisnać ale to rzadko...
Mie martwię się tym jednak ponieważ zjada jogurty, serki i sery ;-))

Karmienie piersią.

07 lis 2011 - 11:03:05

ja karmiłam 3 tygodnie
nie miałam duzo pokarmu więc mleko znikło bardzo szybko

Karmienie piersią.

07 lis 2011 - 11:13:37

Ja karmiłam 13,5 miesiąca. Przestałam karmić z dnia na dzień jakoś tak samo przyszło.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Internetowa rozrywka dla dzieci