Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nauka języków obcych

31 paź 2011 - 13:14:27

Witajcie dziewczyny.
Chciałam się dowiedzieć co sądzicie o nauce języków obcych dzieciaczków które nie skończyły jeszcze roku?
Nie wiem czy to ma sens ale mój partner mówi do naszej córeczki w 3 językach (polski, angielski, hiszpański). Twierdzi, że będzie jej łatwiej w dorosłym, życiu. Moim zdaniem to za dużo na raz zważywszy, że nasza córa skończyła roczek tydzień temu.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Nauka języków obcych

31 paź 2011 - 13:37:28

Najważniejsze,żeby rozróżniało te 3 języki a wątpie żeby roczne dziecko to potrafiło.Według mnie to za wcześnie.

Nauka języków obcych

31 paź 2011 - 15:26:03

Po pierwsze, to zależy jak dobrze on sam zna te języki. Szkoda, żeby dziecko od początku uczyło się z błędami lub niepoprawną wymową. Ale w innym wypadku nie zaszkodzi, natomiast kursy dla maluchów takie jak np. w Helen Doron, to wyciąganie kasy od rodziców.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Nauka języków obcych

31 paź 2011 - 15:29:25

słyszałam, że dziecku które ma od początku kontakt z różnymi językami, później łatwiej jest się uczyć języków obcych, ale nie wiem na ile to prawda.

Nauka języków obcych

01 lis 2011 - 07:00:30

Mój partner jest Amerykaninem polskiego pochodzenia. Mówi biegle po angielsku i hiszpańsku troszkę gorzej jest z polskim ale daje radę :) Martwi mnie to, że mała mówi po polsku a trudniejsze słowa zamienia sobie na ich łatwiejsze odpowiedniki obcojęzyczne :(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Nauka języków obcych

01 lis 2011 - 09:16:45

nie martw się skoro nie skończyła jeszcze roku to rewelacja że w ogóle mówi :) Widać dużo jej dają starania ojca :)

Nauka języków obcych

01 lis 2011 - 09:43:55

Oj tak tatuś mówi do niej cały czas :) Opowiada jej o wszystkim i robi to często po hiszpańsku ze mną rozmawia po angielsku bo tak mu łatwiej (a z moim hiszpańskim jest nie najlepiej :) ) i wprowadza tym wszystkich dookoła w zakłopotanie bo nikt nie wie w jakim języku z nim rozmawiać :)
Problem tkwi w tym, że moi rodzice mają coraz większy problem ze zrozumieniem naszej córeczki :( Mama nawet nie chce już z nią zostawać bo ostatnio chciała coś dostać i użyła określenia angielskiego, mama nie zrozumiała i mała zaczęła płakać :(
Plusem tego jest to, że mała będzie miała łatwiej bo jak podrośnie przeprowadzamy się do Stanów. Musimy niestety poczekać jeszcze trochę bo podróż trwa ponad dobę i zarówno my jako rodzice jak i ona nie jesteśmy na to gotowi :)

Nauka języków obcych

18 lis 2011 - 13:07:11

A ja tam uważam, że nie zaszkodzi już oswajać dziecka z innymi językami. Może nie odrazu uczyć go business english ale jak tylko dziecko zrozumie, że na świecie są różne języki i ludzie różnych krajów posługują się różnymi językami to możesz zacząć oswajać go na przykład z angielskim alfabetem jak tylko nauczy się polskiego. Takie jest moje zdanie.
Tu masz fiszki do nauki angielskiego alfabetu. Bardzo fajna sprawa bo są kolorowe i na pewno Twojemu dziecku się spodobają

fiszki alfabet angielski

Nauka języków obcych

18 lis 2011 - 13:00:24

Od dłuższego czasu walczyłam z problemem takim, że moje dziecko nie chciało uczyć się języka angielskiego. Nieświadome dzisiejszych realiów twierdziło że to jest niepotrzebne i nigdy w życiu się nie przyda. Ja dobrze wiem jak bardzo się myli i za wszelką cenę chciałam zachęcić córkę do nauki. Wiadomo jak dzieci lubią kolorowe zabawki. Znalazłam w sieci fiszki do nauki języka angielskiego. Bardzo fajna sprawa bo wykorzystane są tutaj kolorowe obrazki, a do tego można odsłuchać każde słowo online. Od tamtej pory moja córka jest zafascynowana angielskim i nie muszę jej zachęcać do nauki.
fiszki angielskie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-18 13:00 przez aniamama4.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

JAK TO SIE NAZYWA??