Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 20:34:07

dziewczyny od kiedy zaczęłyście podawać swoim dzieciom te małe danonki. Moja córcia za niedługo kończy 6 miesiąc i chciałabym przestać karmic ją piersią i wprowadzic nowe produkty

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 20:39:19

danonki sa słodkie i wbrew pozorom mają w sobie sporo chemii. Są jogurciki danonki, które ponoć od 6 miesiąca można podawać, serki chyba od roku. Wyczytałam gdzieś, że powodują zaparcia więc może lepiej przerzucac się na coś zdrowszego i delikatniejszego, jakies robione w domu przeciery itp.

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 20:44:36

Wprowadzając nowe produkty, najlepiej skorzystać ze schematu żywienia. Ja wprowadzałam wszystkie produkty zgodnie z zaleceniami, nie potrafiłam znaleźć właśnie informacji o danonkach, po konsultacji z Panią pediatrą dowiedziałam się, że danonki są dla dzieci powyżej 3 roku życia! Ona też powiedziała mi... już bardziej jako matka, że w małych porcjach mogę podawać dziecku jak skończy 2 latka, jeżeli nic mu nie będzie.... to od czasu do czasu mogę dać!

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 20:49:21

Nie wiem, dlaczego danonki.Nie lepiej normalny serek, smakowy z lokalnej mleczarni.

Moje rozumowanie jest takie, im dluzsza data waznosci produktu tym wiecej chemi, konserwantow.

No, tak, ale reklamowane sa(danonki)

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 20:50:06

Ja znów słyszałam od pediatry a później to samo od alergologa,że danonki tak naprawdę to sama chemia i często powodują uczulenia u dzieci.Lekarz polecił bym podawała dziecku najzwyklejszy serek ''częstochowski'' (chodzi mi o ten waniliowy w kwadratowym opakowaniu) one mają krótką datę ważności.Zwróćcie uwagę jaką datę ważności posiadają danonki- ileż musi być w niej konserwantów???

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 20:55:23

dziewczyny to w takim razie jakie jogurty dajecie swoim dzieciom???

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 20:59:21

Malmik i nie tylko ;) czy wy wiecie co to są konserwanty?
Malmik - danonki nie zawierają konserwantów, za to mają więcej substancji słodzących w porównaniu do innych serków, żeby bardziej smakowały dzieciom i je właśnie wybierały!!!!! Danonki są również produkowane z mleka krowiego- którego dziecko przed 3 r.ż. nie powinno dostawać! Zawierają również barwniki- których nie ma np. w jogurcikach malucha z Bobowity! Więc skoro jest wybór... wybierzmy lepsze.... i pamiętajcie- czytajcie etykiety :D

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 21:00:22

ja zaczełam dawac danonki jak córka skończyła 5-6 miesięcy. I karmiłam zupami które sama jadlam. Dziecko ma już prawie 3 lata i wcale nie choruje. To zależy od dziecka i organizmu.

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 21:06:48

Cytat
SPAULA
dziewczyny to w takim razie jakie jogurty dajecie swoim dzieciom???

Jak napisalam wyzej, z mojej regionalnej mleczarni, ma tylko kilka dni przydatnosci do spozycia.Zadnych danon, zott i innych bakom.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 21:28:44

Wg naszego Pediatry dziecko nie powinno danonków jeść nigdy, a jeśli już na upartego chce się dawać dziecku jogurty i serki to naturalne zmiksowane z owocami sezonowymi lub mrożonymi. Mój Pyś jednak przyzwyczaił się do tych "słodkich smakołyków" i jogurt naturalny z owocami go wręcz brzydzi :) Jogurty je więc rzadko, częściej np. serek wiejski, albo sporadycznie serek homogenizowany ten zwykły z biedronki.
A jak tak bardzo chcesz dawać jogurciki takiemu maluszkowi to nestle i chyba bobovita czy gerber mają takie jogurciki dla niemowląt Misiowe chyba czy jakoś tak.
ale koszt 4szt to ok 9,99



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-30 21:30 przez alenka85.

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 21:55:59

Hej Danonki to jest najgorsze świństwo jakie może byc.Gdy syn miał 7miesięcy dałam mu danonki.Wylądowałam znim u alergologa i gastrologa bo dostał uczulenia.Lekarz mmnie opieprzył że daja dziecku takie danonki do jedzenia.Kazał mi dawać normale serki wiejskie i jogurty.

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 21:56:29

A czemu akurat danonki? Jest wiele produktow specjalnie dla dzieci np. od 6 miesiaca zycia, deserki, kaszki itp. itd. Hipp, Bobovita czy inne.
Jesli juz jogurt to ja bym sie zdecydowala np. na Nestle Misiowy Jogurcik (sa przeznaczone dla dzieci po 6 miesiacu zycia) i nie kombinowalabym ze zwyklymi jogurtami, bo wszyscy wiemy, ze w nich najwiecej chemii.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

od kiedy danonki?

30 paź 2011 - 22:02:41

Bałabym się dać Danonka tak małemu dziecku.Ja mojej córce daję jogurciki Bobovita po 6 miesiącu


od kiedy danonki?

31 paź 2011 - 00:16:10

ja rowniez dawlam jogurciki z bobovity sa tez takie same ale z nestle. potem dopiero po roczku zaczelam podawac jej najnormalniejsze jogurty żadne tam danonki. nie powiem bo raz czy dwa kupilam jej danonki ale ona nie chciala ich wcale jesc nie smakowaly jej :)

od kiedy danonki?

31 paź 2011 - 07:54:09

Ja tez mam zamiar kupic te serki, moj synek skonczy niedlugo 6 mies.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nauka języków obcych