Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 11:50:14

mam takie pytanie bardzo ważne pytanie bardzo ważna sprawa!!!
i trudna
dlatego prosze tylko o poważne wypowiedzi
te które mają pisac głupoty lub mają być chamskie niech nie zabierają głosu....
czy któraś z was tak ma lub z waszych przyjaciółek lub rodziny...
że ma dziecko z pierwszego małżeństwa lub związku-potem zakłada druga rodzinę(no bo różnie w żuciu bywa i różnie się układa)
no i jakie są stosunki i układy waszego pierwszego dziecka z waszym obecnym mężem partnerem???
jaka jest różnica wieku??
układa się źle czy dobrze???
jeżeli nie bardzo dobrze to jak temu zaradzić???
proszę o normalne wypowiedzi....
piszcie proszę o radę

<moderacja tytułu>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-22 20:58 przez moderator.

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 11:56:34

Ja znam kilka takich małżeństw... tyle, że w każdym stosunki dziecka z "nowym" rodzicem układają się inaczej, w sumie to z obserwacji mogę powiedzieć, że im starsze dziecko to jest gorzej :(

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 11:58:59

Cytat
asiunia2706
Ja znam kilka takich małżeństw... tyle, że w każdym stosunki dziecka z "nowym" rodzicem układają się inaczej, w sumie to z obserwacji mogę powiedzieć, że im starsze dziecko to jest gorzej :(

o jejj no właśnie -gorzej;(((
jak temu zaradzić co robić????

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 12:00:12

Cześć, ja mam dokładnie taką sytuację:)
Mam trójkę dzieci, jedno z poprzedniego związku i dwójkę z obecnego. I powiem ci że nie widzę żadnej różnicy. Fakt, że Ewelina miała niecałe dwa lata jak się poznaliśmy, ale od razu zaczęła mówić do niego tata i tak zostało. Mój M traktuje Ewkę jak swoją córkę (powiedziałabym, że ma nawet lepszy z nią kontakt, niż z pozostałą dwójką).
Jeśli chodzi o poprzedniego partnera to zapomniał o córeczce więc nie mieliśmy problemów.
A rodzeństwo to rodzeństwo, nie ma różnicy jaki ojciec wychowują się razem. Jedynie kiedyś było dużo pytań dlaczego Ewelina ma inne nazwisko, ale teraz już jest wszystko jasne:D

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 12:03:34

Cytat
ena3
Cześć, ja mam dokładnie taką sytuację:)
Mam trójkę dzieci, jedno z poprzedniego związku i dwójkę z obecnego. I powiem ci że nie widzę żadnej różnicy. Fakt, że Ewelina miała niecałe dwa lata jak się poznaliśmy, ale od razu zaczęła mówić do niego tata i tak zostało. Mój M traktuje Ewkę jak swoją córkę (powiedziałabym, że ma nawet lepszy z nią kontakt, niż z pozostałą dwójką).
Jeśli chodzi o poprzedniego partnera to zapomniał o córeczce więc nie mieliśmy problemów.
A rodzeństwo to rodzeństwo, nie ma różnicy jaki ojciec wychowują się razem. Jedynie kiedyś było dużo pytań dlaczego Ewelina ma inne nazwisko, ale teraz już jest wszystko jasne:D

w takim razie bardzo ci zazdroszczę
moja pierwsza córka też była malutka jak związałam sie z moim obecnym mężem
z którym mam dwoje dzieci
moja córka ma zmienione imię i nazwisko(również ze względów bezpieczeństwa na to kim jest i co robi jej biologiczny ojciec-ale to inna historia:(((
no tak czy owak jesteśmy ''razem'' od małego a coś się nie układa;((((między nimi co robić?????
dziewczyny radźcie coś....nikt???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-28 12:07 przez kacper_blokers.

zweryfikowana
Posty: 323
Ostrzeżenia: 1/5

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 12:25:38

Nic nie zrobisz... Bo niby co masz zrobić? Ja mam dokładnie taką samą sytuację - tyle, że to ja jestem tym dzieckiem. Nigdy nie lubiałam drugiego męża mojej mamy i tak zostało do dziś. Ma z nim jeszcze jedno dziecko. Z poprzedniego małżeństwa (od mojego ojca) jest nas trójka i żadne z nas go nie lubi. Na początku były straszne wojny (awantury, wyzwiska, kłótnie), ale teraz mamy to gdzieś. Dalej go nie lubimy, ale niestety musieliśmy zaakceptować wybór mojej mamy.

Porozmawiaj z dzieckiem co się dzieje, dlaczego go nie lubi i postaraj się wytłumaczyć, że nowy partner jest dla Ciebie ważny, ale nie ważniejszy niż ONA sama. Nic więcej nie możesz zrobić. W końcu sama do tego dojrzeje ;)

Powodzenia i cierpliwości życzę :)

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 12:32:23

ja mialam 5lat jak mama poszla od ojca,mialam dwoch braci 3 i 6 lat.poszla bo niby ojciec pil a znalazla sobie innego...dla nas bylo to najgorsze co moglo nas spotkac,mama zaszla w ciaze-najpierw raz pozniej drugi,my bylismy dla nich zerem,liczyla sie tylko ta 2 co miala z tym ****. tego co sie dzialo nie sposob opisac,jak sie czulam i wogole.nie zycze innym dzieciom takich sytuacji:( nawet jedzenia nam załował,krzywo patrzył,dogadywał,bił nas a mama nie reagowała.on nas prowokował zeby mu sie odgryzc a mama pozniej na nas...koszmar:( spier***** nam dziecinstwo i zostawili slad na cale zycie..

kuzynka ma nieslubne dziecko 4letniego chlopczyka teraz wziela slub z chlopakiem i maja roczna córke,jej maz obydwoje dzieci traktuje rowno. jak widac rozni ludzie rozne zachowania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-28 12:35 przez monika171189.

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 12:36:51

Cytat
pipilotta87
Nic nie zrobisz... Bo niby co masz zrobić? Ja mam dokładnie taką samą sytuację - tyle, że to ja jestem tym dzieckiem. Nigdy nie lubiałam drugiego męża mojej mamy i tak zostało do dziś. Ma z nim jeszcze jedno dziecko. Z poprzedniego małżeństwa (od mojego ojca) jest nas trójka i żadne z nas go nie lubi. Na początku były straszne wojny (awantury, wyzwiska, kłótnie), ale teraz mamy to gdzieś. Dalej go nie lubimy, ale niestety musieliśmy zaakceptować wybór mojej mamy.

Porozmawiaj z dzieckiem co się dzieje, dlaczego go nie lubi i postaraj się wytłumaczyć, że nowy partner jest dla Ciebie ważny, ale nie ważniejszy niż ONA sama. Nic więcej nie możesz zrobić. W końcu sama do tego dojrzeje ;)

Powodzenia i cierpliwości życzę :)

dziękuję za wypowiedzi-każda jest dla mnie ważna i cenna
....cierpliwość mi sie przyda...

relacje dziecka z nowym rodzicem

28 paź 2011 - 13:51:12

poczytaj o rodzinie paczłorkowej, może tam znajdziesz złoty środek :)

powodzenia i trzymam kciuki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciuszki w hurcie:)