Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witajcie:)
ja juz nie wiem, czy moje dziecko to jakis ewenement, czy u was moze tez tak macie. corcia ma roczek i budzi sie 4-5 razy w ciagu nocy. do niedawna co prawda budzila sie i wystarczylo dac jej pic i po ok 10 min turlania z boku na bok i pojekiwania, a czasem plakania-zasypiala. od ok 3 dni domaga sie jedzenia w nocy, picie juz nie wystarcza. do tego tez co chwila sie kreci, rzuca po lozku. nie ukrywam ze ja po takiej nocy jestem jak potluczona, bo zanim zasne po takiej jednej akcji, ona juz budzi sie po raz kolejny.
dodam ze nie karmie piersia, tylko butelka.
martwi mnie to, bo jedna sasiadka ma corcie co ma 1,2 m-ce, druga ma synka co ma 1,3 m-ce i zadne z nich nie budzi sie po nocach, nie mowiac o podjadaniu.
ogolnie nawet w dzien corcia jest b.marudna, nie chce sie bawic tylko pojekuje i marudzi. praktycznie taka sytuacja jest od urodzenia. w dzien nawet jak jestem z nia sama, to nie moge spokojnie zjesc, nie mowiac juz o ugotowaniu obiadu, posprzataniu czy np chocby posiedzeniu w spokoju 5 min.
teraz tez pisze na szybcika, bo akurat zasnela, a spi w dzien po 20-30 min dwa razy. poza tym ma bardzo lekki sen, potrafi ja obudzic nawet stukanie pazurow psa po panelach.
juz nie wiem co o tym myslec, czy to taki charakter, czy moze isc gdzis do lekarza? zeby tu nie maja nic do rzeczy, bo jak jej szly, czy juz jak wyszly, jej zachowanie nie zmienilo sie.

witaj- wydaje mi sie, ze takie poprostu dziecko.Ja mam dwoch synow, pierwszy budzxil sie w nocy co pol godziny...jakos przetrwalam.;)

drugi ma teraz 1,5 roku i jak zasnie o 21 tak budzi sie rano po 8. Zdarza sie,ze w nocy cche pic ale to bierze sobie sam (miedzy poduszkami ma) butelke.

ale nie je w nocy odkad skonczyl roczek.
Zreszta moj mleka nie rusza, oprocz kaszy..o!

nie martw sie , kazde dziecko ma swoje przyzwyczajenia.

Jesli cie jednak cos nie pokoi poradz sie lekarza.

byalm u neurologa nic niepokojacego doktor nie zauwazyla poza lekkim wzmozeniem napiecia miesniowego z lewej stronie ciala-cos w tym guscie, nie wiem czy dobrze przytoczylam rozpoznanie. z zwiazku ztym chodzimy juz od ok 8 m-cy na rehab metoda NDT bobath i powoli sie wyrownuje.
zastanawiam sie jeszcze, czy u rocznego dziecka mogl powrocic refluks ktory miala po urodzeniu? chyba raczej nie, prawda? bo to przypadlosc chyba tylko maluszkow?

moj syn (starszy) tez w nocy spal spokojnie odkad skonczyl 5 m-cy, bez placzu, jedzenia i przebudzania.
wiec takie zachowanie corci to dla mnie nowosc:)

hehe moj z poczatku co pol godziny budzil sie do cyca a pozniej właśnie tak jak ajjc wymysliłam patent i miedzy pluszakami miał butelke z woda to zawsze po nia siegał jak sie budził:)

moja mna 16 miesięcy i odkąd sie urodziła nie przespalismy całej nocy:( w nocy do jedzienia budzi sie 2 razy, zjada mleczko i spi dalej, natomiast moja ciotka miała córeczke która jak skonczyła miesiac juz nie budziła się w nocy do jedzenia, więc to wszystko zalezy od dziecka:)

Moja córeczka ma 2 latka, ale dopiero od trzech miesięcy przesypia całą noc... Teraz budzi się nad ranem, żeby się wgramolić do mnie do łóżka i przytulona śpi do 8ej :) Ale ja karmiłam cycem, więc pobudki w nocy były normalne (nie tyle do jedzenia, co żeby się do cyca przytulić... i wpaść w histerię, gdy się tego cyca nie znalazło). Jednak najgorzej było z ząbkami i się zastanawiam, czy u Ciebie nie jest to taki przypadek, że ją ząbki wychodzące męczą. Moja Tyśka 3 tygodnie przed pojawieniem się ząbka zaczynała marudzenie i płacze nocne... bardzo powoli i jakoś tak ciężko jej zęby wyrastały. Może tak jest i u Was?

wiesz co moja córka ma teraz 11 mc i w tej chwili w nocy płacze i piszczy bo jej ząbki ida,wiec może u Was jest podobnie.Córcia moja ma refluks moczowy i jak ma bakterie w moczu tez płacze i jest niespokojna.Karmie ja kaszą 2 razy w nocy przez sen bo normalnie nie tknie ani kaszy ani mleka,więc to dla mnei zbawienie.Syn mój jednak do ukonczenia cos ok 3-4 lat tak sie kręcił i budził a ja chodziłam na rzęsach.Jednak nikt nie wpadł na to,zeby też zbadać mocz i zrobic posiew.Przy bakteriach dzieci sa niespokojne może spróbuj

mój senek ma 11 miesięcy i równiez w nocy je i czesto sie przebudza. ale to zalezy od dnia raz częściej a nie raz prześpi do 4 nad ranem do jedenia. wyrośnie z tego to zależy od dziecka . moja starsza córka tez do półtora roku jadła w nocy i wogóle .....

Moj ma 13 miesiecy i budzi sie kilka razy zeby mu dac pic. Chyba dlatego ze wogole nie je mleka i jest glodny a piciu zapycha go tylko na chwile

tak mój synek też ma 11 miesięcy i budzi się cały czas. miniumum 3 razy w ciągu nocy i nie wiadomo - zęby, jeść pić, po prostu...
nie przespałam ani jednej nocy.
to chyba normalne, niektóre dzieci długo uczą się 'spać'.
próbowałam różnych rzeczy, myślałam, że mu za zimno, za ciepło, łóżko w drugą strone etc. nic nie dało - dalej jest tak samo

witam, my też to przechodzimy , ale córeczce wychodzą ząbki czwórki, a przecierz to sa "potęrzne zębiska".górne i dolne, a ma póltora roczku.

jedyne pocieszenie, ze nie jestem sama-bo juz myslalam ze wszystkie dzieciaczki po roku spia przykladnie i spokojnie bez budzenia do rana.
corcia kiedys miala robione badanie moczu (nawet moze i w sumie dwa razy), ale takie zwykle. a ten posiew to jest cos innego? ale ja jestem ciemna w tych sprawach, az wstyd:(.
tak mi ostatnio wpadlo do glowy, ze moze corcia jest noca glodna, bo w dzien za malo je? tez nie przepada za mlekiem, kaszek w ogole nie jada. jej menu to rano kanapka z wedlina/parowka/twarozkiem, potem ok 11 ok pol do 3/4 pudelka serka homo lub owoc (banan, jablko), ok 14 obiad (sama gotuje np na piersi indyczej+ryz/kasza/ziemniak+marchewka+burak+fasolka+brokol) i zjada tak ok 100 ml takiego dosc gestego jedzenia-wiem bo dla wygody przekladam to jedzenie w mala butelke. potem ok 18 butla (ok 180-200 ml) mleka z manna albo kanapka i na koniec ok 22 (tak juz przez sen, bo sie b.kreci i jeczy) butla mleka.

a moze to tez po czesci jakas forma tesknoty za mama? bo jak sie przebudza, to zaraz szuka mojej reki (teraz juz spie z nia, bo maialam dosc wstawania do lozeczka).
ojj, ale marzy mi sie przespana noc...

moja ma 2 latka i tez sie budzi, nie chce sama spac, mamrocze coś przez sen, musi mnie za ucho tarmosic..

Witam
moja mała ma 17 mc i jeszcze nie udało nam się przespac całej nocy-dzieci jedzą różnie i różne ilości więc myślę że nie jest to kwestia głodu -tak poprostu ma ,niektóre dzieci faktycznie przeypiają całe noce -nie wiem nie doświadczyłam
ja kochana wstaje w nocy 3 razy -dodaam że moja zasypia ok 22 itak wstaje zaraz po 12 daje pic,pózniej ok 3 w nocy pije mleko zmieniam pieuszkę ,kłade się i zaraz ok 6 znowu pije mleko -pózniej zasypia do 7:30 i tyle więc też prawie nie spie powiem jeszcze że sama się kłade nie wczesniej niż o pólnocy,bo jeszcze musze zrobic coś przy sobie,i cos w domu -spokojnie napic się herbaty,
więc też jestem wyczerpana ci powiem czasem wogle robie wszystko z zamkniętymi oczami-normalnie chyba podsypijąc
nie jesteś sama -jeśli to cię pocieszy to powiem ze to się kiedyś skończy przeciez:))))
a nie dodałam jeszcze że smoczek chce i trzeba podac,przykryc bo oczywiście kołderka skpoana albo tak się zawinie że nie może się przekręcic więc jęczy a czasem potrafi zbudzic się o 1 w nocy i nie spi do 4-5 rano turla sie po łóżku,coś sobie gaworzy więc nie wiadomo co przysniesie kolejna nocka
pozdrawiam i cierpliwosci:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-22 21:37 przez Gorzata2009.

ja mam to samo,moja córeczka ma roczek za miesiąc co chwilę się budzi, za dnia śpi 1godz,w nocy śpi ze mną,nadal karmię ją piersią.RZuca się po całym łóżku,czasami jstem taka nie dożycia że szok,mam nadzieję ze niedługo to minie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pieluszkowe ''wypadki''