Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 16:21:36

Witam jestem juz powoli załamana.

Mój mały dzielnie chodzi do zerówki, jest mądry i bystry.
Ale w nocy zawsze się zesika.

Wczoraj juz mi rece opadły połozyłam go wykąpanego do czystego łóżeczka - smacznie zasnał az tu po godzinie ide do niego zeby pampersiaka założyc i tak juz całe łóżko mokre----- rozpłakałam się i mam juz tego dość .

inne dzieci nie sikają w nocy jak mają 3 latka a mój ma 5 i kazdej nocy się zesika/

lekarz pediatra mówi ze wszystko gra i ze do 6 roku powinno minąć;(

zakładam mu pampersa bo juz robiłam przeprawe budziłam siebie kilka razy w nocy i małego na siku- efekt był taki ze ja zestresowana mały płakał budził małą siostrzyczkę i wszystko bez sensu.

lekarka mówi ze poczekac założyc majtki na sucha noc - takie spec. pampersy i sie nie stresowac.

nie krzycze na niego jedynie wczoraj widział ze sie popłakałam..................co mam rpobić?


Maks nie jest bity- bo zaraz mi ktoś zarzuci

chociaz od czasu do czasu gdy 5 razy powtarzam a on dalej nic to i małego klapsa dostanie;) ale raczej to nie odbija sie negatywnie na jego psychice,

a ze czasami krzyknę na niego to jest normalne;)

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 16:40:43

Nie jesteś sama! tylko że moja córka ma 4 lata a ciągle sika w nocy...kilkakrotnie próbowałam ją odzwyczaić ale jak przez dwa tygodnie ciągle sikała a ja musiałam ciągle prać bo codziennie wszystko mokre było to już zaczęłam pampersy zakładać bo też już miałam wszystkiego dość...:/ teraz nie jest lepiej bo ciągle sika...czasami obudzi się na siku i idę z nią do łazienki i mam nadziej że do rana już będzie ok, ale nie jest rano już znowu wszystko mokre. Ona chyba po prostu tak twardo śpi że nie czuje że chce jej się siku... jest na pewno jeszcze więcej dzieci które sika w nocy i nie ma chyba na to rady trzeba czekać aż same przestanie....

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 17:05:35

dziewczyny współczuje Wam
moja córcia miala dwa latka jak jej "zdjęłam" pampersiaka
na noc tez przestalam zakładać
pierwsze dwa tygodnie wysadzalismy ja z mężem co pół godz...
wiem przechlapane, ale potem było co godz, co dwie, i po dwóch miesiącach przesypiala juz do rana
były jednak dwa warunki, zrobić siku przed snem i ostatnio godz mało picia
tylko, że moja mała nie budziła się, rzadko kiedy otworzyła oczka
gdy ja wysadzaliśmy,staraliśmy sie robić to w ciszy, bez rozmów
mam nadzieję, i Wy niedługo przespicie spokojnie cała noc

POWODZENIA

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 17:12:02

Ja nie wiem czemu was to tak stresuje?? Do 6 r.ż. to normalne że dzieci mogą się moczyć. Mój syn (niecałe 4 lata) pije przed snem prawie litr mleka więc zakładam mu na noc pampersa żeby go nie budzić w nocy na sikanie. Co prawda budzi rano najczęściej z sucha pieluchą ale zdarzają się dni kiedy mało jej nie rozerwie.

Klapsy i krzyki to normalne ??? Ręce mi opadły!!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-04 17:16 przez CHRUPEK.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 17:14:18

Jeśli kiedyś nie sikał w nocy to może mieć jakąś sytuację nerwową w przedszkolu z reguły takie moczenia nocne są wynikiem jakiegoś stresu.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 17:19:31

Cytat
Olimpia_21
Maks nie jest bity- bo zaraz mi ktoś zarzuci

Cytat
Olimpia_21
a on dalej nic to i małego klapsa dostanie;)

hmm jaka jest różnica?

A nawiązując do tematu to:
czy wykluczone ma jakieś problemy urologiczne?
i czy był czas kiedy się nie moczył? czy siusia w pieluchę od zawsze?

tu jest artykuł z którego wynika, że moczenie nocne 5 latka poddane powinno być już głębszej diagnostyce.
KLIK artykuł artykuł ma 3 strony :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-04 21:35 przez paolka06.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 18:40:05

wspomniałaś też o młodszej siostrze. Czy siostra jest na tyle mała że nie musi wstawać w nocy na siusiu? Bo jeśli tak to się nie martw. Jak siostra zacznie wstawać to on też. Może podświadomie albo i nie podświadomie tylko najnormalniej w świecie jest zazdrosny o siostrzyczkę i wychodzi to u niego w ten sposób. Zakładaj mu pieluchę na noc i się nie denerwuj. Znam chłopców którzy potrafili do nastego roku życia się posikać i nic im nie jest, wyrośli z tego i po prostu o tym nie mówią :) Po prostu daj mu spokój, zakładaj Pampersy a jak szkoda Ci kasy, to kup sobie dwie pieluszki wielorazowe i zakładaj na zmianę:) No i najważniejsze, nie martw się! Kiedyś przestanie.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 21:10:55

Skierowanie na badania urologiczne-to podstawa, moze jakas wada pecherza? Moja córka ma 8 lat, od 4 r.życia jest na tabletkach hormonalnych bo wlasnie moczyla sie w nocy bo ma wade pecherza. (zbadane przez lekarzy). Budzi sie 3 razy w nocy,ale bywa ze jest za późno. I tak może być nawet do 12 r.życia. Nie ma na co czekac,trzeba zaczac dzialac.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 21:12:10

Idż z nim do nefrologa, po co się stresujecie ,czasami faktycznie może to byc stres z czymś związany ,a może jakas drobna przypadłośc ja bym to sprawdziła .I nie budz małego w nocy na siusianie ,bo tak go nie oduczysz, musi sam się budzić ! Na razie zakładaj pieluszkę ,przeciez to tylko dziecko przejdzie mu ,nie będzie całe zycie siusiał w nocy do łóżka :)

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 21:53:50

Cytat
CHRUPEK
Ja nie wiem czemu was to tak stresuje?? Do 6 r.ż. to normalne że dzieci mogą się moczyć. Mój syn (niecałe 4 lata) pije przed snem prawie litr mleka więc zakładam mu na noc pampersa żeby go nie budzić w nocy na sikanie. Co prawda budzi rano najczęściej z sucha pieluchą ale zdarzają się dni kiedy mało jej nie rozerwie.

Popieram wypowiedź.

Zgadzam się ze mocne sikanie u dizecka to do 6 r.ż. może być normalne - może ale nie musi. jak ze wszystkim.
mój ma 3 latka i zdarza się że nasika w nocy w pampersa a zdarza się ze ma suchego i śpi w nim do rana ( bo ja go na sikanie nie wybudzam i nigdy tego nie robiłąm - dla mnie to bez sensu) albo jest tak że sam się obudzi w nocy i zawoła siku, mimo że ma pampersa.
Jest wiec raz tak, raz tak ,a raz tak.
I uwazam że jest dobrze jak jest.

Nigdy nie miałam parcia na wybudzanie dziecka w nocy - bo dla mnie to łupota i dodoatkowe stresowanie dziecka, a co potem jak mama nie obudzi a dziecko się zesika bo samo nie bedzie sie budziło ??
własnie dziecko czuje sie głupio ma poczucie winy i zwyczajnie powstaje stres zwiazany z nocnym sikaniem.
po co to?


moja rada:
przed snem ogranicz nieco picie,
przed położeniem sie synka do łózeczka przypomnij żeby poszedł siusiu zrobić
a potem nałóz mu pampersa,.
i powiedz " to na wypadek sikowy" jak sie zdrarzy to nie ma co sie przejmować - zdarza sie każdemu. a jak bedzie suchy to będziemy bić razem brawo.
buziak na dobranoc, "kocham cię syneczku" i połozyć go spać.


zobaczysz że po jakimś czasie i przy takim rytuale na luzie z twej strony i bez problemu i bez wzbudzania poczucia winy we własnym dziecku ( mówie o twoich łzach) szybko zapomnicie o nocnym sikaniu w łozko.


ps. własnie dopatrzyłam się tytułu jaki nadałaś
MEGA KŁOPOT !
no właśnie to pierwsze co powinnaś zmienić w sobi i w swoim nastawieniu do tematu!
wbić sobie do głowy że to nie jest żaden kłopot.
Bo twoje dziecko - nawet jeśli ty nie krzyczysz i nie strofujesz za sikanie do łózka - i tak wyczuwa twoej nastawienie do sprawy, i tym sie stresuje, że ty masz parcie, on o tym mysli, stresuje sie i w rezulatacie sika w łózko.
A po co to wszystko.
Po co ty go bez pampersa kładziesz? a po godzienie idziesz mu załozyc pampersa.
Zakłądajcie go razem - pokaż dziecku ze to nie jest kłopt ani problem dla ciebie !
że go akceptujesz takim jeaki jest!!!

Miłość i akceptacja dziecka to najlepsze lakarstwo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-04 21:59 przez tatty_teddy.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 23:01:25

Cytat
CHRUPEK
Ja nie wiem czemu was to tak stresuje?? Do 6 r.ż. to normalne że dzieci mogą się moczyć. Mój syn (niecałe 4 lata) pije przed snem prawie litr mleka więc zakładam mu na noc pampersa żeby go nie budzić w nocy na sikanie. Co prawda budzi rano najczęściej z sucha pieluchą ale zdarzają się dni kiedy mało jej nie rozerwie.

Klapsy i krzyki to normalne ??? Ręce mi opadły!!

a ja się nie zgadzam....wiem że normalne że dzieci się mogą moczyć...ale jak to jest co noc i pampers jest mocno mokry, dziecko nie pije przed snem i robi siku zanim się położy to zaczynam się martwić że to może mieć coś z pęcherzem itp. Chrupek a czy nie jest Ci wygodniej po prostu założyć tego pampersa żeby nie wstawać w nocy?:) Nie których nie stać na pampersy i dla nich to jest kłopot.

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 23:10:15

Ja nie rozumiem tego - jak może wam się nie chcieć wstać w nocy aby dziecko wysadzić ??? Przecież przez taki "rytuał" że tak nazwę, ono samo się uczy tego że jeśli w nocy zachce mu się siku samo wstanie i pójdzie się załatwić jak będzie starsze ewentualnie was obudzi !!! Mój mały bez pampersa na noc śpi prawie pół roku , ja jestem z tego dumna że tak szybko się oduczył bo ma teraz 2 lata 9 mies. - teraz przed snem mało mu daje picia, w nocy już w ogóle i przed samym pójściem spać idzie się załatwić nawet jak mówi że mu się nie chce. W nocy najczęściej wybudza się, kręci jak chce siku i ja go wysadzam - nie widzę w tym żadnego problemu bo jest to niemal na śpiąco .

Do autorki wątku - może faktycznie wybierz się z małym do specjalisty, porób wyniki - być może problem tkwi gdzieś głębiej :)

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

04 paź 2011 - 23:58:53

NIe za bardzo chyba pomogę,bo moja córa(2 i 9 miesięcy) od pół roku już nie śpi w pampersach i przez ten czas może ze dwa razy się zdażyło że zrobiłą siusiu w lóżeczko,a nawet nie w łóżeczko,bo na wszelki wypadek mam pod prześcieradłem podkłąd rozłożony. Nie wysadzałąm Jej nigdy,bo nie widziałam w tym potrzeby,natomiast tak jak pisały moje poprzedniczki-ograniczałąm picie wieczorem,w nocy wogóle nie daję i oczywiście tuż przed wskoczeniem do łóżeczka jeszcze idziemy zrobić siusiu.Moją córę przekonało to,ze Ona chce być jak dorosły i nie potrzebuje pampersów,bo jak to ujęła "pampersy są dla małej dzidzi na górze"-a na górze mamy malutką sąsiadkę.U nas to było z dnia na dzień,więc i u Ciebie przyjdzie ten dzień,tylko bądź wytrwała w tym co robisz,nie poddawaj się i miej cierpliwość.Rozmawiaj z synkiem dużo,może powie Ci coś co da Ci do myślenia w czym tkwi problem lub moze taka jak moja będzie chciał być jak "dorosły" :)) Trzymam kciuki za powodzenie :)

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

05 paź 2011 - 09:16:40

A jakieś sposoby by usunąć nieprzyjemny zapach moczu z łóżeczka?Pranie płynem do tapicerek tylko pogłebilo nieprzyjemny zapach;)

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

05 paź 2011 - 09:18:04

Ocet - woda z octem do rozpylacza , potem zapach octu się ulatnia a i brzydki zapach znika. Moja mama przy starszej babci tak zawsze robiła i działało.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mój synek nie lubi spacerów :(