Obecnie rozmawiamy o:

Pediatra Kielce

gorący temat

Meble do sypialni

26 minut temu

Monitoring domu

35 minut temu

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

05 paź 2011 - 10:07:51

Cytat
kejsi0782
Ja nie rozumiem tego - jak może wam się nie chcieć wstać w nocy aby dziecko wysadzić ??? Przecież przez taki "rytuał" że tak nazwę, ono samo się uczy tego że jeśli w nocy zachce mu się siku samo wstanie i pójdzie się załatwić jak będzie starsze ewentualnie was obudzi !!! Mój mały bez pampersa na noc śpi prawie pół roku , ja jestem z tego dumna że tak szybko się oduczył bo ma teraz 2 lata 9 mies. - teraz przed snem mało mu daje picia, w nocy już w ogóle i przed samym pójściem spać idzie się załatwić nawet jak mówi że mu się nie chce. W nocy najczęściej wybudza się, kręci jak chce siku i ja go wysadzam - nie widzę w tym żadnego problemu bo jest to niemal na śpiąco .

Do autorki wątku - może faktycznie wybierz się z małym do specjalisty, porób wyniki - być może problem tkwi gdzieś głębiej :)

Ale my nie mówimy,ze nam się nie chce wstawać:) Ja mam czwórke dzieci i nie miałam takich problemów mój ma dwa latka i dwa miesiące i śpi bez pieluszki ,sam się budzi w nocy jak chce siusiu i wtedy go wysadzam,mi chodziło o to,ze nie wolno dziecka w nocy budzić ,żeby sie wysiusiało ,bo dziecko samo musi sie przebudzić :)Fajnie,ze my nie mamy problemu ,ale dziewczyna ma i trzeba jej coś doradzić ,bo biedactwo zwariuje:)

Do autorki -mój mały ma wadę nerek ,sprawdz to mówie ci czasami takie wady wychodzą po pewnym czasie ,moze to taki urok a moze coś siedzi np jakas bakteria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 10:09 przez natuska35.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

05 paź 2011 - 14:12:50

Cytat
Olimpia_21
Witam jestem juz powoli załamana.

Mój mały dzielnie chodzi do zerówki, jest mądry i bystry.
Ale w nocy zawsze się zesika.

Wczoraj juz mi rece opadły połozyłam go wykąpanego do czystego łóżeczka - smacznie zasnał az tu po godzinie ide do niego zeby pampersiaka założyc i tak juz całe łóżko mokre----- rozpłakałam się i mam juz tego dość .

inne dzieci nie sikają w nocy jak mają 3 latka a mój ma 5 i kazdej nocy się zesika/

lekarz pediatra mówi ze wszystko gra i ze do 6 roku powinno minąć;(

zakładam mu pampersa bo juz robiłam przeprawe budziłam siebie kilka razy w nocy i małego na siku- efekt był taki ze ja zestresowana mały płakał budził małą siostrzyczkę i wszystko bez sensu.

lekarka mówi ze poczekac założyc majtki na sucha noc - takie spec. pampersy i sie nie stresowac.

nie krzycze na niego jedynie wczoraj widział ze sie popłakałam..................co mam rpobić?


Maks nie jest bity- bo zaraz mi ktoś zarzuci

chociaz od czasu do czasu gdy 5 razy powtarzam a on dalej nic to i małego klapsa dostanie;) ale raczej to nie odbija sie negatywnie na jego psychice,

a ze czasami krzyknę na niego to jest normalne;)


Hej a czemu go budzisz na siku??? Ja swoja coreczke na spiocha wysadzam :) i ma 4 latka i problem z sikusiami mamy za soba :) zawsze ja wysadze tak ok 22 i jak duzo pije to jeszcze raz za 2 godzinki i spi cala noc.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

05 paź 2011 - 17:15:10

Nie napisałam że mi się nie chce. Chodzę spać od 2-3 więc mogę budzić ale po co mam rozbudzać dziecko? Pielucha średnio raz w tygodniu jest mokra a tak przesypia noce bez sikania. Niebawem całkowicie przestanie się w nocy załatwiać i przestanę zakładać.
Sama nienawidzę jak mnie ktoś budzi bo ciężko mi później zasnąć więc czemu mam budzić dziecko?

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

05 paź 2011 - 18:53:37

ja też nie widzę powodu do budzenia go w nocy, tylko go tym zestresujesz, moja mała ma 2,5 roku i zakładam zawsze pampersa na noc, czasem ma suchy, czasem mokry

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

05 paź 2011 - 19:03:14

Ja mojego syna nie budzę , on nawet oczu nie otwiera tylko na śpiąco go wysadzam jak już ale zazwyczaj jest tak że sam się budzi jak chce siku.

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

05 paź 2011 - 22:44:19

Nie wiem czy pocieszę. Rafałek dopiero w wieku sześciu lat (czyli teraz) przestał się moczyć. Wcześniej mu się to zdarzało niezbyt często, ale było przykre dla niego i dla nas. Początkowo też prawie płakałam. Doszłam do wniosku, że jednak nie będę stresować dziecka i siebie. Przebierałam go i tyle. Pościel potrafiła być odrzucająca. Ale od czego jest pralka? Na dzień dzisiejszy, tfu, tfu jest spokój.
Trzymajcie się dzielnie. :)

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Mega kłopot- moczenie nocne u 5 latka

06 paź 2011 - 08:32:44

Nie można na dziecko krzyczeć, nie może widzieć Twojego niezadowolenia. Połóż pod prześcieradło ceratkę- taką specjalną ina noc pielucha.Nie ma wyjścia.Może dziecko coś przeżywa.Mojej siostry syn też tak miał- wyrósł z tego

Nie zakładam nowego tematu bo mój problem jest podobny.Mam 6 latka który się moczy.. Jak miał 4 latka też mu się zdarzało moczyć.Po jakimś czasie się skończyło. Niestety trzy tygodnie temu problem się pojawił znowu. Czy ktoś z Was ma też pdobne problemy z 6 latkiem? Nie wiem przeczekać, czy pójśc do lekarza. A może po prostu założyć mu pieluchę.

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

Wiem, że temat stary, ale szukam porady i wyskoczył mi, więc podbijam. Dziewczyny, moja córcia też ma ten problem. Kurcze, było wszystko ok, normalnie wstawała do sikania w nocy, albo przesypiała całą noc na sucho. Ostatnio - nie do pomyślenia. Właściwie każdej nocy jest przykra niespodzianka, już nie wiem co robić, zawsze sika przed samym snem. Czy to jest powód, który powinien mnie mocno martwić? Powinnam iść z nią do lekarza od razu? Czy jeszcze wyrośnie? (prawie pięciolatka)

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 4/5

Cytat
ninko
Wiem, że temat stary, ale szukam porady i wyskoczył mi, więc podbijam. Dziewczyny, moja córcia też ma ten problem. Kurcze, było wszystko ok, normalnie wstawała do sikania w nocy, albo przesypiała całą noc na sucho. Ostatnio - nie do pomyślenia. Właściwie każdej nocy jest przykra niespodzianka, już nie wiem co robić, zawsze sika przed samym snem. Czy to jest powód, który powinien mnie mocno martwić? Powinnam iść z nią do lekarza od razu? Czy jeszcze wyrośnie? (prawie pięciolatka)
Ja bym tego nie bagatelizowała, długo to trwa? Czy co nos się zdarza?W dzień nie ma problemu? Wybierz się do pediatry, kiedyś moja pociecha miała z tym problem to pamiętam że dużo infomacji na suchy poranek znalazłam, nawet na temat jak się przygotowac do rozmowy z lekarzem, łatwiej było zdiagnozować problem

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

Może nie co noc, ale jeśli nie zdarzy, to jest to ogromny sukces. Ostatnio jakby nieco rzadziej, ale nadal :( W dzień nie ma żadnego problemu, jest wszystko ok, pije normalnie i normalnie się załatwia. Na właśnie nie wiedziałam do jakiego lekarza iść? pediatry? nie wiem też jak mam się do tej rozmowy przygotować, problem jest dość krępujący. Mam jakoś zapisać jak często się zdarza to moczenie?

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

Na początek do pediatry na pewno, w razie czego skieruje Cie dalej. Na pewno jakieś badania moczu, może na pasożyty, usg pęcherza, tak było u nas. A teraz w przyszłym tygodniu odwiedzamy urologa. Suchy poranek tez śledzę na bieżąco, mam nawet aplikację, w której notuję dziennik moczenia.

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 4/5

Jak pisze Czarna wejdź sobie na suchyporanek.pl, tam znajdzesz dużo wskazówek co robić, jak się przygotować do wizyty u lekarza, jest też lista specjalistów, łatwo znajdziesz kogoś w swojej okolicy.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

A któraś z was pobierała tam ta aplikację? Co ona daje przy problemie moczenia nocnego?

A może dziecko pije za dużo przed snem, albo przeżywa ostatnio jakieś stresy? Na pewno nie można tego lekceważyć, zgłoś problem lekarzowi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nie chce chodzić do przedszkola