Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

Rewelacyjne okna

5 minut temu

e-papieros

30 minut temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 21:55:31

powiem szczerze zw jesica czy wanessa nie kojarzy mi się z żadnym serialem. i uważam ze nadawanie takih imion wcale nie jest krzywdzące. ja jestem dumna ze nadałam mojej córce takie imię, bardzo mi się podobało, a kojarzy mi się tylko z wanessa- skrzypaczką... mój brat również nazwał swoje dziecko angelika i nie jest ani wyszydzana, ani wysmiewana, a wrecz przeciwnie bardzo jej się podoba jej imię ;) avto żadkość...
ale każdy ma inne zdanie na temat imion.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 23:00:10

jesli chodzi o imiona to moja przyjaciolka twierdzi ze jej mama musiala miec wstrząs poporodowy bo dała jej na imie dorota ,niby imie zwyczajne , znane a jednak jej sie bardzo nie podoba :(
jesli chodzi o mnie to podoba mi sie dla dziewczynki bianka, blanka ,(choc moja corka ma na imie antosia )a dla chlopca julian taki mały julus:)

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 12:08:26

bianka ładne ;) a dorota no cóż...

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 12:25:32

Cytat
pipiruga
powiem szczerze zw jesica czy wanessa nie kojarzy mi się z żadnym serialem. i uważam ze nadawanie takih imion wcale nie jest krzywdzące. ja jestem dumna ze nadałam mojej córce takie imię, bardzo mi się podobało, a kojarzy mi się tylko z wanessa- skrzypaczką... mój brat również nazwał swoje dziecko angelika i nie jest ani wyszydzana, ani wysmiewana, a wrecz przeciwnie bardzo jej się podoba jej imię ;) avto żadkość...
ale każdy ma inne zdanie na temat imion.
Teraz nie jest, ale pytanie co będzie za kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt lat. Może będzie się chciała wyrwać z tego środowiska? Pójść na studia? Zrobić karierę naukową? Nie sądzę żeby "zachodnie" (czy też mówiąc wprost pretensjonalne) imię mogło to ułatwić. Zawsze będzie się za takim dzieckiem wlókł ogon pochodzenia.

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 12:28:30

to tak samo jak za małą genowefą< np>
skoro uważasz ze lepiej byc 10 anią czy kasią w klasie to powodzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-03 12:29 przez pipiruga.

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 12:35:16

Po pierwsze nie napisałam nigdzie że bardziej mi się podoba Ania czy Kasia, akurat imienia Kasia nie znoszę ;)
Po drugie Ania czy Kasia nie byłyby dziesiąte, bo teraz to są dość rzadkie imiona.
Po trzecie jest mnóstwo oryginalnych i rzadkich imion z klasą. Niekoniecznie trzeba sięgać do świata gwiazd zagranicznych, co zawsze ale to zawsze będzie po prostu śmieszne.

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 12:38:27

no widzisz dla mnie to imie nie jest smieszne, dla ciebie jest i to twój problem. problem polega na tym , ze co innego dla ciebie znaczy "klasa" a co innego dla mnie. i chyba tyle w tym temacie

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 12:41:46

No i super, zawsze był jakiś tam podział społeczeństwa i widać tak już zostanie ;) Nie mówię że to źle, przecież sami w to brniecie, więc widać Wam dobrze. Ale pliz, nie twierdź że Twoje dziecko kiedykolwiek będzie mogło stanąć w jednym rzędzie z tą Anią czy Kasią którą tak pogardza PGR ;)

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 12:47:28

mimo wszystko ciesze sie ze takie imię jej dałam ;) od zawsze mi sie podobało i sama chciałabym miec tak na imię ;) ale chyba najważniejsze jest to zeby sie komponowało dobrze z nazwiskiem, bo z tym to dopiero są czasami cyrki ;))
martwi mnie aby to że u Nas w Polsce ludzie sie tak przejmują co powiedzą inni ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-03 12:58 przez moderator.

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 13:19:35

Bardzo fajny wątek:)
Ja mam synka Kubusia i mimo tego, że tak ich dużo to ja nie potrafiłam się oprzeć temu imieniu;)
Jakbym teraz miała drugiego synka to miałby na imię Fabianek;)
A dla dziewczynki nie potrafię się zdecydować:Hania, Ola, Zosia, Natalka,Amelka, Wiktoria, Julia:)
Pozdrawiam wszystkie mamy:)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

IMIONA DLA DZIECI

03 sty 2011 - 21:14:52

majka, nie za bardzo jarzę to zdanie: "Ale pliz, nie twierdź że Twoje dziecko kiedykolwiek będzie mogło stanąć w jednym rzędzie z tą Anią czy Kasią którą tak pogardza PGR ;)". że niby imię ma generować przyszłość dziecka? nie wiem czy ma jakiekolwiek znaczenie fakt że profesorem zostanie pani Ania czy pani Wanessa. chyba raczej będzie się liczyło co kto ma w głowie, a nie imię, choćby nie wiem jak głupie/wymyślne by było...

IMIONA DLA DZIECI

09 sty 2011 - 11:39:58

Cytat
pipiruga
no widzisz dla mnie to imie nie jest smieszne, dla ciebie jest i to twój problem. problem polega na tym , ze co innego dla ciebie znaczy "klasa" a co innego dla mnie. i chyba tyle w tym temacie
no zaczynamy dzielić polskę na klasy?już mnie wkurzyła ta wypowiedź,zaczynamy od imion a zaczyna się gadka w stylu ty pracujesz w markecie to jesteś z takiej klasy a ja w biurze to z innej klasy hello to jest forum szafki tutaj wszystkie jesteśmy równe.

IMIONA DLA DZIECI

09 sty 2011 - 11:46:05

Dzisiaj w Dzień dobry TVN była Kasia Figura z rodziną, jej córki mają imiona: Koko i Kaszmir :)

IMIONA DLA DZIECI

09 sty 2011 - 12:25:50

mi tam sie podobają

IMIONA DLA DZIECI

09 sty 2011 - 12:26:19

Cytat
kejsi0782
Tak jak z "niewolnicą Izaurą" podobnie było z Amelią z "na dobre i na złe" pamiętam że jak ta mała się tam pojawiła to od razu wszystkie mamy hurtem córeczki tym imieniem nazywały... Wpływ tv,seriali i tym podobnych jest ogromny ale niekoniecznie dobry :D :P Pamiętam że jak byłam w ciąży z Natalią (ma już ponad 9 lat czyli jakieś 10 lat temu ) razem ze mną w ciąży chodziła żona mojego kuzyna-chcieli córkę nazwać Jeniffer czy Britney -wiadomo po kim-ale chyba na szczęście urodził się im syn-Kacper .

zapomnialaś o Julii:)też serialowej córeczce
ja tez byłam podejrzewana o ściągnięcie imienia z serialu,kobitka w sklepie pytała"to tak jak u Kingi?"a ja nie skumałam o co chodzi,bo" m jak miłośc" nie oglądam,i byłam zdruzgotana i załamana,ale było za późno,nio i mam Lenkę,jak Kinga,hehe
ja mam na imię Kaśka i z marginesu czy nizin społecznych nie pochodzę,z pgr-em tez nie mam nic wspólnego,choć żałuję,bo mam w planach przeprowadzkę na wieś,w klasie,owszem,nigdy nie byłam jedyną Kaśką,ale jakoś nie wpłynęło to znacząco na pozycję w szkole,na chęć do nauki,na stopnie,ogólnie na moje życie,imiona typowo zagraniczne,typu Brajan,Stiwen,Wanesa,Dzesika nie podobają mi się wcale,nigdy nie nazwałabym tak moich dzieci,ale jak ktoś tak lubi,psze bardzo,nic mi do tego


najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom 2010
-Jakub -Julia
-Kacper -Maja
-Szymon -Zuzanna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-09 12:34 przez kasiazarembska.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rowerek dla 3 latki;)