Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

IMIONA DLA DZIECI

29 gru 2010 - 22:17:37

Cytat
ilonka0606
moja coreczka ma na imie julia a miala byc oliwia
a synek ma kacperek a na drugie piotr ... podobaja mi sie tez wiktoria , nicola, patryk , mateusz . wiktor .

Nicola jest to imie meskie....
damskie Nicol!

wczoraj przyjechala z Wloch moja znajoma z coreczka i wszystkich poprawia... polacy myla te dwa imiona

IMIONA DLA DZIECI

29 gru 2010 - 22:56:05

Cytat
thundercat1985

Nicola jest to imie meskie....
damskie Nicol!

wczoraj przyjechala z Wloch moja znajoma z coreczka i wszystkich poprawia... polacy myla te dwa imiona

Polacy nie mylą tych dwóch imion. Możesz poprawić swoją znajomą, że w języku polskim występuje tylko wersja Nikola, jako forma żeńska. Polskie imiona żeńskie charakteryzują się typową dla rodzaju żeńskiego końcówką ~a. Tak więc zgodnie z polskimi zasadami językowymi poprawna jest tylko i wyłącznie forma Nikola a nie Nicol.

To prawda, że w niektórych państwach, np. w Bułgarii jest to forma męska ale nie w Polsce!

Tak się właśnie dzieje, jak dzieciom nadaje się obcojęzyczne imiona, że czasami jest trudno je nawet zapisać poprawnie. Nie chodzi mi tylko o tę Nikolę ale dużo jest takich imion. Dzieciaki nic wspólnego nie mają z zagranicą a potem tylko problemy przy pisowni. Oczywiście nie chcę nikogo uradzić, jest to sprawa indywidualna rodziców, ale uważam, że jeżeli już chcemy nadać swojemu dziecku zagraniczne imię to chociaż postarajmy się aby było zapisane w poprawniej, zgodnie z obowiązującymi w naszym ojczystym języku, formie.

IMIONA DLA DZIECI

29 gru 2010 - 23:45:30

Nikola przez "K: jest zenskie w j.Polskim
ale Nicola przez "C" juz jest imieniem meskim zapożyczonym z poza granicy naszego kraju.....
i jest powszechnie mylone z Nicol

dokladnie bledy i pomylki zdarzaja sie przez dawanie imion zagranicznych, podobnych do naszych jednak z inna pisownia..

Kolezanka swietnie zna nasze imiona :)
Jest Polką mieszkajaca we wloszech



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-29 23:47 przez thundercat1985.

IMIONA DLA DZIECI

29 gru 2010 - 23:49:06

Ja mam synusia Alexa :)Jak będziemy mieć kiedyś drugie maleństwo to damy na imię Wiktoria lub Alan :)

IMIONA DLA DZIECI

30 gru 2010 - 09:44:32

JA MAM SYNKA ALANA-ANIOŁEK I DZIEWCZYNKĘ AMELKĘ-ŁOBUZIAK ALE PODOBA MI SIĘ WIKI I OLI-WIER POZDRAWIAM

IMIONA DLA DZIECI

30 gru 2010 - 10:12:02

Cytat
hippcioo84
Cytat
thundercat1985

Nicola jest to imie meskie....
damskie Nicol!

wczoraj przyjechala z Wloch moja znajoma z coreczka i wszystkich poprawia... polacy myla te dwa imiona

Polacy nie mylą tych dwóch imion. Możesz poprawić swoją znajomą, że w języku polskim występuje tylko wersja Nikola, jako forma żeńska. Polskie imiona żeńskie charakteryzują się typową dla rodzaju żeńskiego końcówką ~a. Tak więc zgodnie z polskimi zasadami językowymi poprawna jest tylko i wyłącznie forma Nikola a nie Nicol.

To prawda, że w niektórych państwach, np. w Bułgarii jest to forma męska ale nie w Polsce!

Tak się właśnie dzieje, jak dzieciom nadaje się obcojęzyczne imiona, że czasami jest trudno je nawet zapisać poprawnie. Nie chodzi mi tylko o tę Nikolę ale dużo jest takich imion. Dzieciaki nic wspólnego nie mają z zagranicą a potem tylko problemy przy pisowni. Oczywiście nie chcę nikogo uradzić, jest to sprawa indywidualna rodziców, ale uważam, że jeżeli już chcemy nadać swojemu dziecku zagraniczne imię to chociaż postarajmy się aby było zapisane w poprawniej, zgodnie z obowiązującymi w naszym ojczystym języku, formie.

Hippcioo nie do końca się zgodzę z twoją wypowiedzią, kiedyś też tak myślałam, że w Polsce można nadawać dziewczynką tylko imiona z końcówką ~a, ale to wszystko zależy od urzędniczki w USC. W moim małym bo 20 000 mieście można dawać imiona jakie tylko się chce i tak więc sąsiadka ma córkę o imieniu NICOL, a kuzynka córkę o imieniu NADIN nie było z tym najmniejszego problemu!

IMIONA DLA DZIECI

30 gru 2010 - 16:09:04

Asiunia też znam takie przypadki, ale doczytaj dokładniej, że napisałam, że jest to jedyna poprawna forma naszego języka. Zgodzę się natomiast z Tobą, że wszystko zależy od urzędnika. Słyszałam, kiedyś, że nadano dziewczynce imię Wiosna, pięknie prawda?:)

IMIONA DLA DZIECI

30 gru 2010 - 17:42:46

moja córka ma na imie Kalinka
bliźniacy Kasjan i Kasper

IMIONA DLA DZIECI

31 gru 2010 - 14:50:25

Kochane mamusie co sądzicie o tym imieniu?

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

IMIONA DLA DZIECI

31 gru 2010 - 14:53:52

Mojej koleżanki córka ma tak ale na drugie imię i pisane Vanessa...podoba mi się ale jest bardzo zagraniczne :)

IMIONA DLA DZIECI

31 gru 2010 - 14:55:43

ja spolszczyłam na W ponieważ nazwisko też mam na W i ładnie się komponuje

IMIONA DLA DZIECI

31 gru 2010 - 14:59:19

jakoś nie przepadam za zagranicznymi imionami

IMIONA DLA DZIECI

31 gru 2010 - 14:59:48

Mi się nie podobają zagraniczne. Kojarzy się z excluzywnym salonem masażu:)

IMIONA DLA DZIECI

31 gru 2010 - 15:00:49

Nie podoba mi się :) u nas w miasteczku wszyscy ,,NIEMCY'' czyt.Bambry (ludzie z gospodarą) mają KEWINA albo WANESSE jak dla mnie to takie oklepane..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-31 15:03 przez Motylek09.

IMIONA DLA DZIECI

31 gru 2010 - 15:01:45

a ja własnie jakoś zawsze przepadałam za niepolskimi, nipowtarzalnymi imionami typu angelika, nadia, nikola, waneska, jesica... ponieważ są niespotykane ;)
zreszta może dlatego za ja tez zawsze lubiałam zaskakiwać ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rowerek dla 3 latki;)