Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 15:37:05

Moja córka ma na imię anastazja rzadko spotykane bardzo ładne są proste polskie imiona jaś.maja.sebastian.krzyś itp.

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 16:04:04

Mój syn ma na imię Kacper, a drugiego synka nazwę Tomek, Jędrek, lub Oskar.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-03 12:51 przez lectraa.

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 16:37:24

Moja córeczka ma na imię Julita, synek Michał, teraz nie wiem czy bede miała synka czy córeczkę , ale jak córeczka to Maja a jak synek to mam kilka : Mateusz, Krzyś, Kacper, ale nie mozemy sie z mezem zdecydować ;)

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 16:53:43

Ostatnio myślałam o rodzeństwie dla Liwii ale stwierdziliśmy że jeszcze nie teraz:)

Ale bardzo podoba mi się imię :

Dla dziewczynki: Franczeska,Luiza,Zara,Samanta,Anabel,Lea,Naomi,Mercedes

Dla chłopczyka: Oskar,Jamal, Flawian

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 17:32:25

jednym z najważniejszych elementów doboru imienia jest jego współgranie z nazwiskiem, jakie dziecko będzie nosić. mnie bardzo śmieszą sytuacje, kiedy rodzice poszaleją z imieniem i tak powstaje np. Vanessa Pieczarka, bądź Edwin Gwóźdź:D

moja córka dostała imię po mojej ulubionej bajce z dzieciństwa, a z nazwiskiem bardzo dobrze się Maja komponuje. do tego ja bardzo lubię oryginalne, ale nie przesadzone imiona, najchętniej dałabym córce swoje, które uwielbiam hehehehe, ale dwie Sandry w domu to trochę mylące by było:)
natomiast z syniem, tu muszę przyznać - małe szaleństwo. do nazwiska pasuje, do swiadomości społeczeństwa niezbytnio, bo często robią wielkie oczy i pytają czy to chłopczyk czy dziewczynka?! no cóż, jak wyjdzie z wózka to wszystko będzie widac od razu, że mój Sasza, to prawdziwy mężczyzna:D

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 19:10:21

allanek lub zuz:)anna

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 19:10:56

alanek lub zuzanna

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 20:56:22

a moja jest Waneska

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 21:15:42

a ja mam Olgę i Ingę

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 21:40:47

Nasza Lala ma dwa imiona : CASSIDY - MAJA :)
CASSIDY - znaczy "dziewczynka z loczkami" :)

Wszystkiego Najlepszego Kochanie Nasze Najmilsze!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-28 22:30 przez MissSun1.

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 22:08:08

moja córcia ma na imie Karina a mówimy do niej Karinka lub karuś...

pozostałe typy to;

chłopiec; Noam. Omri lub Tomer

dziewczynka: Gajli, Noa, Temi Lub Szira

jak się wam podobają???

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 22:34:08

Mi podobają się imiona dla dziewczynek bez odpowiednika męskiego i odwrotnie.

Co do imion zagranicznych bądź już krajowych ( od lat 80 ( np Izaura ) to niektóre nawet mi się podobają, ale jeśli dziecko nie ma korzeni w obcym państwie to nie widzę powodu dla którego miałabym dać takie imię. Szczególnie, że w naszych jest w czym wybierać.

Moja córa ma dwa obywatelstwa - i nie powiem tatuś troche szalał z imionami, ale wybraliśmy takie żeby tu i tam był odpowiednik.

Babcia mówiła,że każdy musi mieć swojego patrona, niby sie o tym nie myśli, ale na wszelki wypadek sprawdziłam czy jest taka Święta :))

I jeszcze jeden aspekt, chyba najbardziej trudny dla każdej mamy, bo dla każdej z nas nasze maleństwo wyrośnie na piękną i zjawiskową osobę, ale niestety osoby niezaurodziwe i niezbyt lotne o rzadkim imieniu mają bardzo ciężkie życie.

HAHAHA oczywiście nie dotyczy to mojej córy która jest mądra, zgrabna, wiotka, słodka i powabna :))))), ale jeśli mogę zaoszczędzić jej choć jednej łezki , bo dzieciom się coś nie podoba, albo nauczyciel, szef .... sobie zapamietał to wygram każda bitwę z moim M :)))



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-28 22:55 przez mamazuzi.

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 22:35:17

bardzo wymyslne niektóre imiona :)
Mi się podoba dla chłopca Nikodem, Antoni.
Dla dziewczynki to nie wiem:)
Mój syn ma na imie Fabian Antoni :)

IMIONA DLA DZIECI

28 gru 2010 - 22:49:43

Moja córcia to Jagoda:) Do nazwiska pasuje, ostatnio poznałam "dużą" Jagodę to mówiła, że dzieci jej dokuczały, że można ją zjeść ale teraz jest zadowolona ze swojego imienia, zobaczymy jak będzie z moją:) Męża kolega kiedyś zapytał czy jest takie imię czy tak sobie wymyśliliśmy.

Też czasami spotykam się z tym, że dzieciaki mają zagraniczne, niespotykane imiona i w ogóle nie pasujące nazwisko:)
Kiedyś poznałam rodzeństwo- Abraham i Rebeka, to chyba były najbardziej "dziwne" (jak dla mnie oczywiście) imiona.

Planuje postarać się niebawem o rodzeństwo dla mojej Jagódki ale nie mam jeszcze pomysłu na imię:(

IMIONA DLA DZIECI

29 gru 2010 - 09:26:27

My z mężem staraliśmy się wybrać imię żadkie w naszych stronach a zarazem nie przesadzone dlatego jest Karinka, a syn będzie Noam a to dlatego, że nasze nazwisko jest bardzo popularne i nie chcemy by nasze maleństwo było juz setnym Janem Kowalskim... a jeśli kiedyś bedę mieć jeszcze jedną córe to będzie Gajli moim zdaniem to dużo ładniejsze imię niż poplularna ostatnio Gaja w naszym kraju...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rowerek dla 3 latki;)