Obecnie rozmawiamy o:

Dom - remont i budowa

gorący temat

Gastroskopia

godzinę temu

Ładna biżuteria

dzisiaj o 12:10

świetna restauracja

dzisiaj o 11:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 08:25:09

Moja córuchna ma na imię Alicja, a z żeńskich imiona szalenie podoba mnie się Zuzanna (Zuśka, Zuza) i Antonina (Antośka, Tośka), dla chłopca bardzo podoba mi się Cezary (Czarek)

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 08:53:46

Cytat
arvona
Cytat
kasiazarembska
jak będziesz w szpitalu popytaj inne mamy jak nazwały swoje dzieci i już będziesz wiedziała jak NIE NAZYWAĆ dzieciaczka
ja całe życie byłam 6-tą Kaśką w klasie,8-mą na koloniach,5 w pracy...nie było to fajne
Twoja dzidzia jak dorośnie też nie będzie chciała nazywać się tak samo jak syn sąsiadki,pani ze sklepu i być 10tym Alankiem w przedszkolu
urodziłam 4 mce temu,wtedy królowały Nicole,Jesiki i Wanesy z męskich Oliwier i Kacperek
moje córki to Laura i Lenka
a podobają mi się:Karinka,Łucja z męskich Jan po prostu
tylko nie przeginaj z oryginalnością,moja kumpela nazwała córę Inez...


Lenek i Jasiów jest baaaaardzo duzo
Jestem nauczycielką i tam, gdzie pracuję, nie ma ani jednej Leny i ani jednego Janka!

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 08:55:35

a może Aleks

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 11:05:09

A mi się podoba Inez ! Pod warunkiem, że nie jest to np. Inez Olczyk (to moje panieńskie nazwisko, dlatego pozwalam go sobie użyć dla przykładu) i mimo, że nie jestem zwolenniczką mieszania np. angielskich i francuskich imion i z polskimi nazwiskami, bo moim zdaniem brzmią komicznie. I imię i nazwisko traci urok.

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 11:21:48

jeśli córcia to Nadia a synek Dorian,Alan lub Olivier...

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 11:46:34

Cytat
evi28
a ja sobie znalazlam Lorena ,Marika, Karina
a chłopiec Jasper , Andre , Axel :)
ja mam córeczkę o imieniu Marika :) masz racje to imie jest śliczne ;))))) podobało mi się jeszcze Doris no ale zostało przy Marice :)

nie dawajcie swoim córeczką imienia Zuzia-no chyba że chcecie żeby była jedną z wielu....jest wielki wysyp tego imienia-gdzie się nie obróce to albo Zuzia albo Julia-bez urazy oczywiście :) imiona ładne ale już oklepane . teraz najbardziej podoba mi się imie Nadia

natomiast dla chłopca podoba mi sie Gracjan,Natan,Dawid,Adrian

moja córka ma w zerówce dziewczynkę o imieniu Nel oraz chłopca Aarona

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 12:16:43

Moje dzieciaki to Wojtuś, Adaś i Kasia (ma 6 tygodni).
Podobają mi się tradycyjne polskie imiona. Na imię zdecydowaliśmy się ostatecznie na sali porodowej gdy nasza córunia była już na świecie. Pod uwagę braliśmy jeszcze takie imiona jak: Marysia, Małgosia i Weronika. Gdyby był chłopczyk to byłby Tomasz

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 12:26:02

Dla chłopca to Kornel tak jak mój synek, ale też Gabryś jest łądne a dla dziewczynki to nie mam bladego pojęcia, nic mi w ucho nie wpadło...

IMIONA DLA DZIECI

19 paź 2009 - 12:40:06

Cytat
szina
Moje dzieciaki to Wojtuś, Adaś i Kasia (ma 6 tygodni).
Podobają mi się tradycyjne polskie imiona. Na imię zdecydowaliśmy się ostatecznie na sali porodowej gdy nasza córunia była już na świecie. Pod uwagę braliśmy jeszcze takie imiona jak: Marysia, Małgosia i Weronika. Gdyby był chłopczyk to byłby Tomasz
jak miło że imie Małgosia nadal się podoba...... :)

IMIONA DLA DZIECI

20 paź 2009 - 09:30:40

A co myślicie o imieniu Antoni i Maja????

IMIONA DLA DZIECI

20 paź 2009 - 09:48:05

mój synek ma na imię Mikołaj podoba mi się też Nikodem, Kacper

IMIONA DLA DZIECI

20 paź 2009 - 10:47:15

Cytat
renaska_
Witam
Mi się podoba Bartosz- jak dla chłopca
a dla dziewczynki Roksana:))

:-) Ja dałam swojemu synkowi na imię Bartosz,ale zastanawiałam się jeszcze nad imieniem Mateusz,Krzyś lub Michał :-)
A z imion dla dziewczynek to podoba mi się: m.in.Marlena i Antonina-i gdybym miała jeszcze córeczkę to możliwe,że właśnie jedno z tych imion bym Jej dała.
Nowoczesne imiona jakoś do mnie nie przemawiają. Wolę staropolskie i bardziej pospolite. Imiona obcojęzyczne w naszym wypadku wogóle nie wchodziły w grę. Wokół nas pełno dzieciaczków o imionach Brian,Alan,Sandra- tak jakby w języku polskim nie było pięknych imion itp. W tej kwestii podzielam również zdanie Amoresperos :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-20 10:50 przez madziaR78.

IMIONA DLA DZIECI

02 lis 2009 - 18:44:11

U nas w rodzinie zawsze były nietypowe imiona..Ja np mam na imie Wirginia a córeczce dalismy na imie Laura Neina

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

IMIONA DLA DZIECI

02 lis 2009 - 18:51:05

Cytat
malgosianowak7
Cytat
szina
Moje dzieciaki to Wojtuś, Adaś i Kasia (ma 6 tygodni).
Podobają mi się tradycyjne polskie imiona. Na imię zdecydowaliśmy się ostatecznie na sali porodowej gdy nasza córunia była już na świecie. Pod uwagę braliśmy jeszcze takie imiona jak: Marysia, Małgosia i Weronika. Gdyby był chłopczyk to byłby Tomasz
jak miło że imie Małgosia nadal się podoba...... :)


hehe..ja mam na imię Kasia:))))a mój synek Wiktor,choc miał byc Jaś!!ale ostatecznie na porodówce został Wiktorem:)))a dla dziewczynki nie myślałam nawet!!!

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

IMIONA DLA DZIECI

02 lis 2009 - 19:13:50

Ja mam dwóch synów Macieja i Emila.

W mojej najbliższej rodzinie są Adam,Paula,Maja,Jakub,Krzyś,Małgosia.

Jak byłam w ciąży to miałam wybrane imiona dla chłopca i dziewczynki.Córcia miała mieć na imię Alicja,a syn Emil i jest Emil.

Moje koleżanki mają córki :Sandra,Jesica,Nikoletta,
a jedna znajoma dała synowi na imię Nikanor

Podobają mi się imiona :
Dla chłopców :Nataniel.Karol,Wojciech,Szymon,Michał.
Dla dziewczynek Alicja,Aleksandra,Marta,Michalina.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rowerek dla 3 latki;)