Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 12:00:05

Ja swoim dziewczynom przebiłam jak skończyły 6 miesięcy i nie żełuje. Starsza Natalka spała w czasie przebijania i nawet się nie obudziła a młodsza nawet nie poczuła dopiero jak zobaczyła że ma coś w uszach to zaczeła płakac. Nie miałyśmy nigdy problemów z uszami dziewczyny się nie ciągły za uszy, nie ropiały nawet nie były zaczerwienione. Wydaje mi się ze czym szybciej się dziecku przebije tym lepiej bo czym są mniejsze tym mniej jest bólu czy płaczu. Nie wyobrazam sobie przebić uszu teraz mojej 7 czy 2 letniej córce. Nie dały by sobie za nic.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 12:02:10

Cytat
izunia8610
Witajcie.
Ja mojej córeczce przekułam uszka jak miała skończone dokładnie 6 miesięcy i z własnego doświadczenia,oraz z opini znajomych,wiem że im dziecko mniejsze tym lepiej to przechodzi.


Też się z tym zgodzę, my przebiliśmy uszka gdy Liwia miała3-4 miesiące i świetnie to zniosła, nawet nie zapłakała, uszka nie ropiały no i co najważniejsze takie dziecko nie szarpie za kolczyk i nie zadaje sobie nieświadomie bólu na początku gojenia się dziurek....

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 12:03:43

Moja córeczka miała 4,5miesiąca jak przebiliśmy jej uszka.Powiem szczerze z mojego doświadczenia oraz zaciągniętych opinii od innych Pań kosmetyczek,że im wcześniej tym lepiej,gdyż dziecko nie ma jeszcze takiego czucia bólu.Chrząstki w uszku nie są jeszcze na tyle rozwinięte co u dorosłego człowieka i łatwiej dzieciątko to przechodzi,gdyż ma uczucie przy przebiciu uszka-jakby szczepionka.Powiem,że nie żałuję,że tak szybko jej przebiłam-teraz przy wieku jej-3latka bardziej bym się zastanawiała,gdyż na pewno Ona by sobie nie dała przebić uszek.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 14:53:47

moja ma poltora roku ale jakos jej w kolczykach nie widze, nie ma co się zmuszać jak sama bedzie chciała to pojdziemy

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

25 kwi 2012 - 08:30:09

ja mojej córce przebiłam tydzien przed roczkiem i nie płakała nic a ma odrazu wstrzelone kolczyki na 4 lata:)

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

04 maj 2012 - 11:32:33

witam drogie mamy a wiec pyanko takie jak w tytule,w jakim wieku przekulyscie uszki swoim pociechom

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

04 maj 2012 - 13:44:44

7 mcy, ok, nie było problemów

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

04 maj 2012 - 13:47:31

4,5miesiąca i powiem szczerze,że nie żałuję:)

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

15 cze 2012 - 22:30:09

Dziewczyny,
co myślicie o przebiciu uszu dwulatce?
Zastanawiam sie czy to aby nie bardziej moje marzenie zostanie spełnione, a nie córeczki która w tym wieku jest przeciez zupełnie nieświadoma, z drugiej jednak strony ja przekucie swoich uszu bardzo niemile wspominam a przecież było to gdy byłam juz świadomo, chcąc zaoszczedzić tego swojej córeczce zastanawiam się już teraz nad kolczykami...
Dodam że mała jest bardzo mądra ja na swój wiek, jak mówie że coś jest "titi" to ona wie i nie rusza, lubi też zabawy przy lustrze przymierzając sukienki bądź spinki, więc myślę że kolczyki również jej się spodobają zarówno teraz jak i w przyszłości.

Jednak... prosze o za i pzreciw :)

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

15 cze 2012 - 22:31:57

Poczekaj aż sama będzie chciała je nosić. Ja przekłuwania uszu nawet nie poczułam, więc nie wiem o jaki ból chodzi.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

15 cze 2012 - 22:33:36

uważam, że to nic złego. przesadą są mamuśki z programu "Mała piękność" na TLC, a nie przebicie uszu u kosmetyczki, które trwa 2 minuty. ;-)

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

15 cze 2012 - 22:35:42

Też mam dwuletnią córeczkę i rozmyślam nad przekłuciem jej uszek ;)
Bardzo się interesuje wszystkimi ozdobami. Mówi, że jej też mam założyć jak zakładam swoje kolczyki.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

15 cze 2012 - 22:42:53

Ja z tym poczekałam aż córka sama podejmie decyzję. Zbyt wcześnie nie pozwoliłam( chrzestna chciała jej to zrobić), gdyż obawiałam się,że podczas zabaw czy szarpania w przedszkolu albo z braćmi ucho mogłoby być przerwane.
Widziałam takie przerwane ucho właśnie podczas zabawy( u kolezanki).
Uważam,że dobrze zrobiłam.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

15 cze 2012 - 22:47:47

Mała dostała na chrzest kolczyki (na tzw. angielskie zapięcie) przy których nie ma możliwości przerwania uszka,
Jak każda mama chce dla swojej córci jak najlepiej, zastanawiam się jeszcze jednak na 80 % jestem juz na tak /.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Już nie daję rady - mama nastolatka