Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

operacja oczu

4 minuty temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 6 7 8 -->

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

17 wrz 2011 - 23:59:20

każdy ma swoje zdanie.
ja małym przebiłam uszy jak miały 5mc wolałam szybciej bo popłakały 10 minut a później zasnęły jak wstały to już zapomniały.. A teraz jak mają 3 latka to jeną bubę lub ukłucie potrafią przez tydzień pokazywać.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 wrz 2011 - 00:26:39

Jeśli będę mieć dziewczynkę to na pewno nie zrobię jej bo JA tak chce...jak sama powie,że chce to nie widzę problemu

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 wrz 2011 - 00:40:27

najwieksza glupota moim zdaniem

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 wrz 2011 - 08:32:33

witam moja córka miała 5 miesiecy ja jej uszy przebiłam, oprucz płaczu przy przebiciu strsznego płaczuuu, wszytko bylo okkkk

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

23 wrz 2011 - 16:59:53

Witam, my córci przebijaliśmy uszy jak miała 4 miesiące.
Nie lada wyzwanie dla nas było znalesc jakas kosmetyczke ktora podejmie sie tego.
Nie bylo tak zle, pierwsze uszko chwila i przebite, ale przy drugim wystraszyla sie strzalu z pistoletu
i rozplakala sie ale doslownie na chwile, mama utulila i bylo juz dobrze :)
Uszka nie papraly sie, smarowalam tribiotikiem, krecilam nimi, przemywalam woda przegotowana z szarym mydlem.
Najgorzej bylo zmienic te lecznicze juz na stale kolczyki, te srubki to jakas masakra.
Jedno ucho poszlo jak po masle, ale z drugim to chyba z godzine walczylam zanim zdjelam tego kolczyka.
A teraz Kornelcia ma sliczne zlote kolczyki :)
Moim zdaniem im szybciej tym lepiej, kuzynki corcia ma 2 latka, zbierala sie z tym i zbierala i do tej pory nie zrobila, jak poszly do kosmetyczki na fotel usiadla to zaczela sie tak drzec ze szybciej z tamtad wyszly niz przyszly :)
A my mamy swiety spokoj .

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

23 wrz 2011 - 18:33:26

Cytat
mar666ta
Witam, my córci przebijaliśmy uszy jak miała 4 miesiące.
Nie lada wyzwanie dla nas było znalesc jakas kosmetyczke ktora podejmie sie tego.
Nie bylo tak zle, pierwsze uszko chwila i przebite, ale przy drugim wystraszyla sie strzalu z pistoletu
i rozplakala sie ale doslownie na chwile, mama utulila i bylo juz dobrze :)
Uszka nie papraly sie, smarowalam tribiotikiem, krecilam nimi, przemywalam woda przegotowana z szarym mydlem.
Najgorzej bylo zmienic te lecznicze juz na stale kolczyki, te srubki to jakas masakra.
Jedno ucho poszlo jak po masle, ale z drugim to chyba z godzine walczylam zanim zdjelam tego kolczyka.
A teraz Kornelcia ma sliczne zlote kolczyki :)
Moim zdaniem im szybciej tym lepiej, kuzynki corcia ma 2 latka, zbierala sie z tym i zbierala i do tej pory nie zrobila, jak poszly do kosmetyczki na fotel usiadla to zaczela sie tak drzec ze szybciej z tamtad wyszly niz przyszly :)
A my mamy swiety spokoj .

az mnie krew zalewa jak czytam co niektore wypowiedzi, po co takiej malej dziewczycnce kolczyki????????????? jak to wyglada jak dziecko ktore dobrze siedziec nie moze a ma juz kolczyki, co wy rodzice chcecie zrobic małe miss z tych biednych dzieci???? moja coreczka ma 4 latka i narazie nawet nie zamierzam jej przebijac jak podrosnie i samam bedzie chciała to ok ale napewno nie teraz!!! Głupota moim skromnym zdaniem!!! jeszcze tdoche i bedziecie im przebijac pepki, brwi i jezyki, zal normalnie zal.....

zweryfikowana
Posty: 564
Ostrzeżenia: 1/5

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

23 wrz 2011 - 19:33:39

Dla mnie to bardzo dziwne. Kolczyki zrobię mojej córce gdy będzie większa. Gdy sama powie, że chce je mieć.To że kolczyki podobają się mi nie znaczy że ona MUSI je mieć. Gdy sama zachce, proszę bardzo, Ale musi wyrazić taką ochotę.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

23 wrz 2011 - 19:59:29

Moja miała dwa lata i wcale się nie darła tylko się cieszyła

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

23 wrz 2011 - 21:02:46

moja corka miala 9 miesiecy jak miala przebijane uszy-bylysmy oczywiscie u kosmetyczki,przebilala oba uszy naraz wiec nie bylo strachy a mala wogole nie plakala!
uszy zagoily sie bez problemu,wogole sie za nie nie ciagnela i nie robi tego do tej pory! teraz ma 15 miesiecy i dalej wszystko ok wiec uwazam ze nie ma sie co bac!

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

23 wrz 2011 - 22:18:25

oj mamuśki, przebijacie uszy noworodkom, a same robicie błędy ortograficzne...

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

23 wrz 2011 - 23:00:32

martusiaaa ja jestem tego samego zdania-moje córy będą chciały kolczyki-proszę bardzo:))) póki co starsza jeszcze nie chce a młodsza to nie wie o co chodzi:)))))

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

24 wrz 2011 - 07:54:19

ja raczej jestem przeciwniczką, tzn nie przeszkadza mi jak dziecko ma, ale nie rozumiem tego. również wolałabym, żeby moje dziecko zadecydowało samo, tak jak ja miałam taką możliwość. chciałam kolczyki, długo nosiłam, dziś już nie lubię. chociaż byłam mała to była moja świadoma decyzja (jakkolwiek to brzmi) i nie mam do nikogo pretensji :)
Moja córka dostała na Chrzest złote kolczyki- leżą i czekają (może się nie doczekają). Wg mnie argument, że przecież to dziewczynka i "powinna" wyglądać jak dziewczynka jest bez sensu, bo jeśli nawet trudno zgadnąć płeć dziecka na pierwszy rzut oka, ubranie załatwia sprawę :)




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-24 07:55 przez Emme.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

24 wrz 2011 - 08:34:26

Cytat
bialutka69
ja przebilam jak miala 4 mce, nie plakala wogole, puzniej nic nie szarpala itp.teraz ma 1,5 i wszystko ok

a ja w tym samym wieku i plakala... wszystko zalezy od dziecka.

A do mam ktore twierdza ze to zle.. coz wole przebijac uszy niz SZCZEPIC-swiadomie faszerowac chorobskami ktore nie daja gwarancji ze dziecko nie zachoruje MOJE DROGIE MAMUSIE :))))))))
I tez moglabym Was NIEKTORE pod tym wzgledem ocenic :)


Kazda Matka robi jak uwaza i NIKT nie ma prawa jej oceniac!!!!)
Cytat
martak
oj mamuśki, przebijacie uszy noworodkom, a same robicie błędy ortograficzne...

No tak bo te ktore nie przebijaja nie robia błędów... coz za zalosne stwierdzenie xD



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-24 09:09 przez Atmosphere86.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

24 wrz 2011 - 09:15:03

Każdy ma prawo robić co chce, tak samo jak ma prawo się wypowiadać (nie mówię o obrażaniu, bo to inna para kaloszy).
JA nie potępiam takich decyzji, co nie znaczy, że muszę się z nimi zgadzać. JA swojemu dziecku nie zrobię, ale za innych decyzji nie będę podejmowała

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

24 wrz 2011 - 09:38:07

Tak, jeszcze poróbcie noworodkom tatuaże :P

Dlaczego takim małym dziewczynkom przebija sie uszy? Zgodziły sie na to, podoba im sie to? Wątpie, żeby kilku miesięczna dziewczynka nagle zachciała mieć kolczyki :P To wymysł rodzica.. jak dziecko bedzie chciało kolczyk to na pewno powie :P

Ja miałam przekłuwane uszy jak miałam 9 lat i to była moja decyzja czy chce mieć przekłute uszy a nie mojej mamy :P Nie wszystkie kobiety muszą mieć przekłute uszy, no ludzie..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wpływ powrótu mamy do pracy na zachownie dziecka